poster

Hele, on letí!

Rodinný

Československo, 1984, 84 min

Komentáře uživatelů k filmu (17)

 • dobytek
  **

  Dost divnej film, ve kterym hlavní role hrajou nějaký totální dřeváci a o to víc překvapí, že ve vedlejších rolích so objeví třeba Josef Somr nebo Karel Augusta. Jinak je film o tom, že se nějaký 2 týpci a 1 buchta učej na přijímačky a nakonec lítaj na rogalu a do toho zpívá Marek Hřeben. Fakt úlet...(19.9.2009)

 • Aky
  ***

  Přeháním s hvězdičkami kvůli obsazení, film za to nestojí.(1.8.2011)

 • oje
  **

  Nemastný neslaný výjev ze života mladistvých, který se potlouká od ničeho k ničemu a nesleduje žádnou zápletku nebo zajímavou situaci. Kdybych napsal, že omladina hledá sama sebe v životním přelomu po dokončení studia, naznačovalo by to hlubší myšlenku, kterou ale film rozhodně nemá. Nástup do práce, přijmačky na vysokou nebo hopsání s rogalem po louce s krychloidní helmou na hlavě sleduje film výhradně s odstupem a nulovou schopností něčím upoutat.(24.8.2011)

 • hous.enka
  **

  Opravnene opomijena ceska komedie o mladych lidech, kteri touzi splnit si svoje sny. Zajimave je snad leda obsazeni, pribeh je mizerny (milostny trojuhelnik, kdy se vsichni tri ve vsem nejak moc motaj). Za zminku stoji i hudba bratru Ebenovych.(21.8.2011)

 • dyfur
  **

  moja zaujímavosť: Natáčanie filmu prebiehalo v českých mestách Boskovice, Jevíčko, Polná a Přibyslav. (dyfur)(17.11.2014)

 • Hennes
  **

  Žádný zázrak, takový velice průměrný snímek o učních a jedné touze létat. Jenže sehnat duralové trubky není jen tak ( švece už má totiž pan mistr v kastlíku tři). Jak už píše ve svém komentáři "slunicko2" : bohatství je v lidech, pane, jak nám tu tvrdí Miloslav Štibich alias Matějka. Ve snímku se jedná o jednu lásky k létání, o další lásku ke spolužačce Hance a o studium.(20.8.2011)

 • zette
  **

  Na filmu krome letajiciho rogala a hereckeho obsazeni v epizodnich rolich neni nic zajimaveho. Vecer nebudu vedet, o cem to vlastne bylo...(28.4.2013)

 • slunicko2
  ***

  Příjemný oddechový film pro nostalgiky. 1) Hlavní přednost filmu jsou hlavní představitelé - přitažlivý 20letý Michael Hofbauer a herecky slabší, ale neméně pěkný Jan Valenta. 2) Roztomilé je připomenutí tehdejší bezzubé komunální satiry, která tepala a tepala, aniž cokoli vytepala. Inu, peníze nejsou všechno. Bohatství je v lidech, pane. 3) Příjemně hrající špičkoví doboví herci a písničky Marka Ebena jen dokreslují lehce nostalgickou atmosféru, kterou snímek navozuje. Jo jo, to byly časy, kdy učňovská mládež žila stavbou rogala a sexuální zkušenosti osmnáctiletých kluků se omezovaly na sledování převlékající se dívky dírou v kabince na koupališti.(20.8.2011)

 • Master19
  **

  Nad celým filmem ční hudba Marka Ebena, které je tam ovšem jako vzácného koření. Herecká sestava je přehlídka výborných herců malých rolí a... Josefa Somra. Celé je to ovšem hrozně protivné. Z ústřední trojky je příjemná pouze Romana Kvapilíková (a to nemyslím jen v šatně na koupališti), matky jsou afektované zrůdy a otec zastydlý loser oslovující se s kamarády "tě noha". Kritika klientelismu a podobných nešvarů je spíš nechtěná a závěr je prozrazen už v názvu, tak proč se na to vůbec dívat...(7.9.2016)

 • sator
  *

  Au... Absolventský scénář Martina Šfránka Delta, Delta!, odměněný cenou Litfondu, režíroval roku 1985 Tomáš Tintěra ve FSG pod názvem Hele, on letí! (po cenzurních zásazích ředitele Filmového studia Gottwaldov B. Steinera film ztratil smysl).(13.3.2016)

 • pytlik...
  **

  Nejlepší z filmu byly záběry na létající rogalo, jinak se jednalo ještě o stupeň větší sci-fi než ostatní socialistické filmy. Tomu, že dvě třetiny již vyučených mládežníků neměly v době prázdnin žádné jiné přání než se neustále učit na přijímačky na střední školu, uvěří fakt málokdo. Notabene v době, kdy si většina dělníků vydělala víc než pracující inteligence, o té nepracující ani nemluvě. Co do personálního obsazení mi utkvěly v paměti dvě perličky: ten Hofbauerův kamarád, který jak vidím ani napsán mezi herci, který mluvíc neustále řval. A pak ta paní kuchařka, která měla perfektně nakynuté nejen knedlíky.(24.11.2013)

 • Kolssteyn
  ***

  Těžký život socialistické mládeže ve světě úplatků a protislužeb za doprovodu občas povedených hlášek a popěvků Marka Ebena.(10.7.2015)

 • GIK
  ***

  Perfektní hudba od Ebenů, škoda, že je jí tam tak málo.(21.8.2011)

 • Phex
  odpad!

  Na pointu nebo zvrat po tom 80 minutovém plácání nečekejte - film vyznívá totálně do prázdna.(9.3.2014)

 • coco.brice
  odpad!

  film absolutně o ničem(21.8.2011)

 • brumbrum
  ***

  Celkom mila oddychovka :-). Cim sme starsi, tym radsej si pozrieme stare klasiky; ta atmoska dedinska, neopakovatelne :-D. Aj ked pribeh simplexny, ale celkovy dojem za 3* v pohodicke!(23.10.2015)

 • ggggg
  ***

  1 hvězdička za to, že se to točilo v našem městě, 1 hvězdička za Ebenovy písničky a 1 hvězdička za pád Somra do popelnic na našem dvorku.(17.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace