Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

corpsy

Dobrý scenár, ale nie veľmi kvalitne spracovaný. DiCaprio hraje o život, snaží sa a ide mu to. To je jedna z mála kvalít tohto priemerného bijáku. ()

F.man

Přes to všechno co mi na tomhle filmu vadí u mě vždy zvítězí ta Keruacková atmosféra, kterou z Pláže pokaždé cítím. Ač možná místy trochu unylý, "divný" a naprosto chápu většinově slabší hodnocení, pro mě je tak nějak správně Boylovsky ujetý, že to prostě funguje. Za čtyři s dodatkem, že koukám pokaždé, když je možnost. No offence an' all, but, you're fucked in the head, right? ()

ConanVJ

Pěkný příběh, fantastické prostřědí, skvěle zahrané role a dokonale sednoucí hudba. Mám tento film hodně rád. 100% :) ()

Marsik

PRIMA MAX - Nemohu jinak než 5*, i když vím, že Beach má x nedostatků. Zejména druhá polovina už není tolik zajímavá jako ta první. Zejména od momentu, jak začne Richardovi hrabat, to mi přišlo dost ulítlé. No ale ten ostrov, ta hudba,...prostě za pět. CZ dabing stejně dobrý jako origoš, Jagelka opět super práce. 90% ()

ledzepfan

Dlouhou dobu jsem DiCapria nesnášel ,pak se mi náhodou dostal do ruky tenhle film a bůhví proč jsem se na něj podíval a Bác---Pravda ve kterou jsem věřil-totiž že Leonardo neumí hrát a hysterie kolem něj je naprosto nepodložená-se mi zhroutila jako domeček z karet---V tomhle dílku ,ve kterém krok za krokem sledujem destrukci jednoho ráje a mnoha snů,předvádí DiCa..po boku ostatních herců velmi solidní (a proč to nenapsat docela nadprůměrný)výkon--vizuálně skvělé,režijně zvládnuté,dobře zahrané-jen trochu, jak bych to napsal,místy nesourodé?nebo příliš rozdělené na světlou naivní krásnou část a na část šílenou depresivní absurdní temnou.85% ()

Johanka

Tento snímek byl pro mě zajímavý a líbivý především díky krásnému prostředí, ve kterém se natáčel. Leonardo DiCaprio nepatří mezi mé oblíbené herce, ale tento film sehrál celkem dobře. ()

Květula

Už první minuty filmu ve mně vždycky probudí touhu hodit na záda batoh a vyrazit...kamkoli. Hlavně co nejdál od civilizace. Málokterý film má tak úžasnou atmosféru, že téměř cítíte pod nohama jemňoučký bílý písek a na tváři kapky ledové průzračné vody... Když se k tomu přičte ještě vynikající hudba a skvělé herecké výkony, není co řešit. Jedna z mých filmových lásek na první pohled. ()

Krt.Ek

Je zajímavé, že malý Občan Kane těch jenž mají toulavé boty – film Útěk do divočiny mě nechal téměř netečným a podobný (život s přírodou), ale hůře hodnocený snímek D. Boyla Pláž mě celou dobu sledování nutil uvažovat o Nás, dětech digitální potažmo moderní doby a také o tom, co můžu nazvat Rájem. Sám sebe se ptám, proč tomu tak je. Odpověď nalézám ve scénáři. U Pláže mě nadchnul více. Je mnohem akčnější (což je jasné, jelikož se jedná o fikci, zatímco v druhém případě jde o samotný život) než scénář Útěku do divočiny a asi proto se mi tak líbil. Konfrontace toho co jsme schopní a co nejsme schopní udělat pro zachování božského místa na Zemi je skvělá. 75% ()

TomX2

Ja neviem. Strata času to rozhodne nie je a zlý film už vôbec, bohužiaľ to nesie pre mňa prepálenú dĺžku, romantická zápletka ma vôbec nezaujala a aby sa na plátno dostalo nejaké to malé napätie či zvraty si divák musí počkať dobrých 70 minút. Hudobná zložka je ale fajn a herecké obsadenie taktiež, no miestami ma to skrátka nudilo. Neurazilo ani neohúrilo, pre mňa neškodný priemer. ()

GodComplex

Leonardo DiCaprio by to mel vazne zabalit - tragicke herectvi, neposlouchatelny hlas. Scenar je psany kapku pro dementy a potencial filmu trestuhodne nevyuzity. Na druhou stranu to velmi schopne vynahrazuji krasna priroda, pocit izolace od civilizace a tradicne vyborna hudba Angela Badalamentiho. Po skonceni LOST nezbyva, nez si abstak vylecit podobnymi plazovymi filmy. Nebo si najit svuj vlastni ostrov. 6/10 ()

Jillen

Výtečný dobrodružný thriller a tak nějak nechápu, proč toliko podhodnocený...ale což, kdykoliv mám možnost vidět, tak si Pláž bezvýhrad užívám :) ()

Vyrida

Po herecké a vizuální stránce, jednoznačně nadprůměrný snímek, který však bohužel doplací na pro mě absolutně nezajímavý scénař. Celá ta pohádka o marihuanském ostrově s úžastnou bílou pláži a neomezujicím životem, by mohla v pohodě obstát, jenomže to by se tam muselo i krom toho něco zajímavého dít a né jenom zbylou časovou stopáž trapně vyplňovat opakujícími se sexuálními hrátkami hlavních protagonistů. Nemůžu si proto pomoci, ale za mě jasně promarněná šance o natočení dalšího z řady úspěšných filmů a proto si myslím, že se tady ta průměrná známka přímo vybízi. ()

Laxik

Nedávno jsem si v deníčku stěžoval, že už jsem dlouho neviděl pořádnou filmovou pecku. Inu, my o vlku a vlk na Pláži. A co na té pláži ten vlk v rouše holohrudé vyžličky DiCapria dělá? Pobíhá po lesích, hulí trávu a žije v komunitě hipíků. A to je něco pro mě. ()

Vojcl

Dost zmatený děj, místy ukrutná nuda.. Na druhou stranu tomu nechybí originalita a je to snad jediný film kde snesu nenáviděného DiCapria... ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)