• Chřástal

Muži, kteří nenávidí ...příživnictví. Kriminálka tematizující ilegální nabízení slečen hotelovým hostům z ciziny není příliš dramatická ani odvážná a kriminalistům se fandit moc nedá hlavně proto, že jde o partu ouřadů s koženými ksichty, což je možná realistické, ale druhá strana je prostě životnější - ať obsazením Svatopluka Beneše, skvělým Stanislavem Fišerem nebo zjevem Olgy Schoberové, kvůli které jsem na to vlastně koukal, či příležitostí vidět Juraje Herze jako „mohamedána“ (ovšem nejlepší je stejně Landovského liftboy). Některé promluvy a dialogy jsou vtipné (dadaistický rozhovor s opilým policistou), ale řada z nich nechtěně („Ruku na srdce, soudruzi...“). Famózní (bez ironie) jsou úvodní titulky ve formě listování fotoalbem za doprovodu chytlavého songu v ruštině, kdy se na fotkách střídají pražské pamětihodnosti (otáčené bez zájmu) a slečny koketně pózující u nablyštěných oktávek, embéček a jedna na jawě pionýr. ** a půl.(17.2.2013)

Není to tak zlé, atmosféra se mi docela líbila. Jenom to není moc detektivka, policie zjevně rozplete celou síť organizované prostituce už během úvodních titulků (Šmída vbíhá na scénu vybaven falešným americkým pasem a všemi potřebnými kontakty a hesly). Pak si zbytek filmu už jen pohrává se třemi kumpány, aby zjistil, kdo z nich je navíc vrah,, ten se pak sám nepřímo dozná nesmyslným pokusem o útěk během rekonstrukce. Takže policie během filmu nezjistí prakticky nic.(19.7.2011)

"Plzeň už popil, na Hradčanech zaplakal a teď si chce povyrazit." Valutoví cizozemci to neměli v ČSSR lehké. Sehnat ochotnou slečnu s velkou postelí nebylo snadné, ale tady se to povedlo a kapitán Roháč už je tomu zločinu na stopě. Já jsem mu tedy moc nefandil, protože jeho charisma proti excelentnímu panu Sálimovi nestálo za řeč a slečnu Léblovou bych dovolil zatknout sám, diskrétně a v pokoji, od kterého by mi pan Alexej laskavě dodal klíče.(25.4.2018)

Snímek nám tu ukazuje jak se dělala prostituce za minulého režimu. Jenže policajti na to přijdou. Jako prostitutka tu zaujme krásná Olga Schoberová. Pak už tu jen sledujeme vyštřování kdo za tím vším stál máme tu tři podezřelé, ale taky dvě vraždy a ppouze jeden z nich to mohlo udělat.To , že jsou vinni všichni je jasné, ale vrah je jen jeden. Další z těch zapomenutých filmů. Celkem pohodová kriminálka , která staví hlavně na dialozích než na akci.(22.12.2009)

• Zazie

Detektivka o tom, jak si zaměstnanci jednoho pražského hotelu přivydělávali provozováním nelegální agentury s erotickými službami. Film je přes zdánlivě lechtivý námět velmi cudný, Olga Schoberová je na cestě za klientem oblečenější než dnešní ženy a dívky v létě a divák by ani ji ani ostatní slečny nemohl podezírat, že se budou ve vypůjčeném bytě s pánem věnovat něčemu jinému než konverzaci. Film má jednu vadu, ale na detektivku dost podstatnou: postrádá napětí a nudí. A to se v Československu v 60. a 70. letech dokázaly natočit slušné detektivky. A jeden plusík za roztomilou epizodní postavu Egypťana v podání Jureje Herze.(20.11.2006)