Zapomenutá detektivka se Svatoplukem Benešem v hlavní roli se soustředí na ty neduhy minulého režimu, které bylo povolené glosovat - hlavně rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví a nedovolené podnikání. Kriminalisté zde přijdou na stopu nezákonných machinací v pohostinství, zahraničním hostům jsou dokonce nabízeny sexuální služby... Mládeži přístupný příběh se však odvíjí líně, nenápaditě, důraz klade na přemíru tupě přednášených dialogů, které nahrazují akci i napětí. (Lexikon českého filmu)

Pitryx odpad!

Pomalé, rozvláčné a ten konec šel naprosto mimo mne. Asi bych nemohl býti detektivem. Snímek k ničemu. ()

ilclassico

Překvapení. Velice dobře napsaný scénář, výborní herci. Nejsem si jist, jestli v tomhle případě nedošlo k omylu ohledně žánru, ale z kriminálky se, alespoň pro mě, vyklubala docela vtipná až sarkastická podívaná. Přece tolik absurdních scén se nemohlo do filmu dostat jen tak, v tom musel být záměr. Snímek bych přiřadil k filmům jako je Nahá pastýřka (1966) a Rakev ve snu viděti (1968), které ostatně spojuje i Bohumil Šmída. Z toho můžou pak pramenit i rozpaky fanoušků detektivek, které čekali čistokrevnou krimi. K žánru krimi bych neváhal připojit i komedii... Jak bývá zvykem u československých filmů, zde uvedený obsah je tupý a zavádějící. Tyhle bludy u čs. filmů jsou největší hanbou této databáze, jsou tu volně masově šířené a nezkušený, nebo mladý divák jim může dokonce uvěřit. Nehledě na to, že odporují pravidlům, které si tvůrci databáze sami stanovili. V rámci žánru za 3,5. ()

Bragi66

Noirová atmoška, zvláštní kamera, vynikající Bohumil Šmída, ale ten příběh je málo napínavý a až na konci nepřehledně zašmodrchaný. Chvíli to vypadá, že toho čmouda hraje Peter Sellers. ()

evangelik

S překvapením jsem zjistil, že jsem ten film už jednou, někdy dávno, viděl. Olga Schoberová prostě není herečka, spíše "pouze" sexbomba. Ovšem Vrchota a Šmída jako detektivové, to byla úplná tragédie. Vůbec se na ty role nehodili. Nejvíc mě ale "pobavil" zlosyn Alexej - ruský emigrant. Autorům filmu zřejmě nebylo známo, že NKVD hned po válce v Československu všechny "svoje" emigranty posbírala a poslala do gulagů. "Nějakou dobu" se tomu čs. úřady snažily sovětům bránit, ale s po komunistickém převratu byl i s tím konec. Sovětské emigranty neochránilo ani to, že mezi tím získali československé občanství. ()

mol1111

Překvapivě mě to docela bavilo, i když ta samotná zápletka je prostě mizerná. Má to atmosféru a není to dlouhý. Osvěžují to vedlejší roličky Landovskýho a Herze. ()

Maskati

Konverzační detektivka s kvalitními herci, bohužel absolutně bez šťávy, napínavá asi tak jako večerníček O Rumcajzovi... Nicméně: líbila se mi atmosféra šedesátých let,krásný holky, poloprázdné ulice i krásná auta, a blýsklo se tam i komunisty pozdeji zbourané Nádraží Těšnov. Víc nic. ()

Monicina

Nudný príbeh a príliš unáhlený záver odhalenia vraha. Ani herecké prevedenia neboli nič moc. Raz mi stačilo vidieť. ()