V předvečer druhé světové války je Španělsko plně v zajetí vlastních rozbrojů. Generál Franco tvrdě útočí na opoziční republikány. Rozrušená společnost je vedena již jen zákony zabezpečujícími vlastní přežití. Desetiletý Carlos, sirotek jednoho z padlých republikánů, se dostává do sirotčince, který vede invalidní ředitelka Carmen spolu s profesorem Casaresem, jenž pro umocnění mužnosti popíjí líh z naložených lidských embryí. Záhy po příchodu začíná Carlose navštěvovat přízrak chlapce, který se za záhadných okolností z ústavu ztratil. Pátrání po Santiho stopách přivedou Carlose k nečekanému objevu. V podzemních prostorách strašidelného sirotčince je ukryto zlato střežené frankistickým patolízalem, bezcitným a surovým Jacintem. Carlos stejně jako kdysi Santi, toto tajemství nedopatřením odhalil, a nyní je čas za něj zaplatit. (Česká televize)

BMAJTZ

Na to že je to horor musím připustit, že to mělo koule. Evropa opět ukazuje, že i tento žánr ji není cizí. ()

herr_carter

Předem bych chtěl říct, že mě mrzí, že si tenhle film jakoby snaží hrát na horor (potažmo je takto prezentován). Celková zápletka byla zajímavá a netradiční, ovšem právě ony hororové scény to všechno strašně srážely dolů, mohl to být klasický thriller bez zbytečných digitálních efektů přízraků a já nevím, čeho všeho ještě...Takže ve výsledku nevím, proč tady všichni hází superlativy, podle mě značně nadhodnocené už v momentě, co většina viděla režisérovo jméno. Navíc jsem se nedokázal vůbec soustředit, dospělé role mi vyzněly nevýrazně a ten děj je prostě celkově takový..nijaký. Prapor na půl žerdi tak alespoň drží dětská část hereckého osazenstva..................moje hodnocení = 4 z 10. ()

bari68

Pôsobivý film, ktorý zaujme viac svojou dramatičnosťou než hororovým desom.Ten je skorej vo vedľajšej línii.A je to tak aj dobre, pretože týmto nás snáď ani vystrašiť nechcel.Prízrak,ktorý pripomína zombie nie je síce to,u čoho by sme sa báli,ale aj u tohto filmu platí pravidlo rub a líc ,kde Del Toro má svoj štýl,ktorým z obyčajného námetu o duchovi vyšperkuje túto podžánrovú tému zasa o niečo vyššie. ()

SkyLukey

Celý film jsem v doufal v nějakou hlubší, větší a lepší myšlenku. Na film se kouká pěkně a film prostě baví. Něco mi ale k dokonalosti stále chybí a jsou to spíše takové horší 4 hvězdy. Guillermo del Toro jako režiséra můžu. Mám rád jeho filmy a jeho osobitý styl, který je ve filmu Princ bez království silně cítit. Jsem přesvědčen, že z filmu, z kulis a myšlenky šlo vytěžit daleko více. Čekal jsem něco více hororového, něco více komorního, možná něco více akčního a určitě něco živějšího. ()

Michelle75

Svá nezaměnitelná lehce mrazivá atmosféra tomuhle filmu určitě nechybí. Zajímavé postavy o kterých si děláte předčasné názory -tedy já si je dělala, jsou nakonec klamné,což mě např. potěšilo. Naopak filmu chybí nějaká ta třešnička na dortu, přesto zpracování a celkový dojem vyznívají velmi kladně. Raději mám novějšího Gulierma, ale zklamaná rozhodně nejsem. ()

Dr. Wolfenstein

Zajímavá duchařina. Zajímavá hlavně proto, protože by ten film dobře šlapal i bez ducha. Tento příběh je hlavně o lidech, který se odehrává na pozadí války v chudém sirotčinci. A je to zajímavý příběh, jde tu překonávání strachu, lásku, zradu, chamtivost, přátelství, impotenci adt. Napřirozeno je tu v pozadí, skryté, téměř nenápadné až je prakticky zbytečné. Film to nebyl vyloženě špatný, jen zbytečně dlouhý a jako horor nefungující. ()

noctambule

Lepší než Faunův labyrint. Ďáblova páteř měla jen smůlu, že přišla dřív, když Guillermo nebyl známý a tak to vidělo neporovnatelně míň diváků, rozpočty se také pohybují trochu jinde. Je to škoda. Guillermo dokázal udělat z nic moc námětu úžasný snímek. ()

bruceman7

Očekávání pořádného hororu (k čemuž daná lokace a postavy přímo vybízely) se mi nakonec nesplnilo. Duchařina je na vedlejší koleji a jen doplňuje hlavní děj. Vlastně by tam ani nemusela být. Jako drama by to samotné dobře obstálo. 6/10 ()

DonQ

Já si takhle představuji kvalitní horor. Minimum přiblblých lekaček, vybudovaná atmosféra, strašidelné děti a gradující závěr. Líbí se mi to podstatně více, než daleko profláklejší volné pokračování Faunův labyrint. ()

BlackTom

Ťažko šetriť superlatívami, po každej stránke presmutné, prekrásne. Guillermovi som jeho morbídne rozprávky pre dospelých (Hellboy 1-2, Faunov labyrint) vždy zhltol aj s navijakom, takže pozrieť sa na jeho ranú tvorbu vobec nebolo sklamaním, priam naopak - maestro mi dokázal, že aj bez hollywoodskeho rozpočtu a zvučných mien dokáže vytvoriť pekelne dusnú atmosféru okorenenú mnohými vedľajšími motívmi (strata rodiny, návrat k minulosti, chamtivosť a ľudská zloba). Vydarená duchárska zápletka je už len to povestnou čerešničkou... Jediné, čo tak zamrzí je kratšia stopáž, s rozvinutím Jacintovej minulosti a vzťahu ku Carmen, ako aj profesorovej tajnej-netajnej lásky, či aspoň načrtnutím nejakých emócii ku Conchite by sme si určite ešte vychutnali ďaľších pár posobivých scén. Ale nebudem plakať na nesprávnom hrobe, beztak som si film užil a ťažko povedať, ktorý distribučný názov sa mi nakoniec páčil viac. Odporúčam! P.S.: Absurdnosťami (bomba na nádvorí), podivínstvom (embryá a povery), historickou dobou a ľudským (resp. až detským) spracovaním mi del Toro Princom bez kráľovstva pripomenul štýl Gabriela Garcíu Márqueza, čo je možno moj subjektívny pocit, no predsa akoby mal týmto "zistením" príbeh pre mňa ešte sympatickejšie vyznenie :) ()

klukluka

Guillermo prý tenhle svůj film nad jiné miluje, mě jím ale neoslnil. Na drama to bylo moc poetické, na horor málo strašidelné- miš maš naprosto všeho- válka, sirotci, nevěra, zlato, vražda, pomsta... přitom to nemělo pořádnej náboj, protože jsem se žádné z těch linek nedokázal pořádně chytit, žádná se mi nedostala pod kůži. Mám to za 50%, s ohledem na jedinečnost tvůrce mi je žinantní to hodnotit ještě hůř, nemám k tomu ovšem daleko, tohle mě vážně nenadchlo, opak je pravdou. ()

Devadesát Dva

Jedna z věcí, okolo které jsem kroužil strašně dlouho. Osobní dlouholetý projekt Guillerma del Tora. A nejvíce na něm lze samozřejmě vyzdvihnout režii, to pomalé, ale jisté vyprávění. Nejde o film, který by byl absolutně unikátní v něčem specificky, od scénáře, přes herce, ale hádám, že del Toro do filmu především zakomponoval osobní zkušenosti, nebo vzpomínky, nebo něco, co se váže k jeho rodině (například. jak si poranil ruku a proto ve svých filmech často nechává postavy, aby byly zraněny podobným způsobem). Skvělá záležitost, ale řekl bych, že sympatičtější pro samotného del Tora, ne už tolik pro jeho publikum. ()

Hopper

Hm, neviem či označenie horor je to pravé. Iste, sú tu duchárske momenty, občas aj ľakačky a momenty plné hustej atmosféry, ale tá pravá hororová sa veľmi nedostavuje. Skôr dramatická rovina, do ktorej sa primiešavajú prvky nadprirodzena. Santí je síca hororová postavička, ale tiež by som ho skôr označil v rovine ducha. Inak atmosféra v sirotčinci je del Torom budovaná vskutku umne a vizuálne ide o veľmi pôsobivý film. Napriek tomu, čosi tu chýba, tá povestná čerešnička, ktorá by ho posúvala do úplne naj- roviny. ()

wosho

Bohužel jsem Prince viděl až po fantastickém Faunově labyrintu. Tudíž musím dát toto průměrné hodnocení. Princi tozhodně nechybí atmosféra a napětí. Navíc Toro má štěstí na většinu herců-Parades i Luppi jsou skvělí a to samé platí i o dětských představitelých. Největším kámenem úrazu je ta duchařská linie. Ikdyž nebyla špatná, celkově se mě do příběhu těch sirotků nehodila. Kdyby Toro natočil čisté drama z konce Španělské občanské války nebylo by to na škodu. Propojení těch dvou linií zde prostě nebylo tak funkční, jako v jeho válečné-hororové pohádce co nám dal po 5ti letech. ()

Holina

Zcela zapadnutý horor Guillerma del Tora, který si zaslouží rozhodně pozornost. Režisér tu totiž dokázal na klišovitý příběh namontovat hutnou atmosféru, která skutečně umí vystrašit. ()

Balu...

Mám z tohoto filmu deja-vu (poslední z filmografie, na kterou jsem se díval gronologicky v minulosti pozpátku), protože až teď vidím "beta-verzi" myšlenkových pochodů Tora, které následně aplikoval v Faunově Labyrintu. Síla jednotlivých scén s jeho takřka vrozeným smyslem pro dotažení každého záběru detailem k dokonalosti. (Doufám, že to nezní příliš složitě =) ) ()

Saj

Brilantní atmosféra, hudba, kamera i výkony herců. Opravdu se těšim na Hobita v podání Guillerma ()

Junglista

Horor? Ani náhodou... ale pokud se na Ďáblovu páteř (ten českej překlad jaksi nepobírám) podívám jako na drama, hned je to lepší. Ale ne zase o tolik... ()