V newyorské kanalizaci se rozmnožili švábi, kteří roznášejí smrtelnou infekci. Doktorka Tylerová však naklonuje jiný druh brouka, ten šváby zneškodní a sám vymírá... zdánlivě. O tři roky později je v chodbách metra objeveno dvacet centimetrů velké mladě brouka neznámého původu. Jeho zkoumáním Tylerová zjistí, že kdysi záchranný klon nevymřel, naopak, jeho mutace zašla až k přizpůsobení se člověku. Když se navíc začnou množit zprávy o lidech záhadně zmizelých v podzemí, je třeba se začít bránit. (oficiální text distributora)

dubinak

Jak to, že se mi horory s broučí tématikou vždycky nějakým způsobem trefí do vkusu. Tohle je prostě atmosférická paráda s kvalitně vyobrazenými podzemními prostory. Všechno je slizké, špinavé a temné. Dokonce i postavy působí inteligentně, lidsky a nechybí ani vtipný černošský řidič metra. Oceňuju i starý dobrý český dabing, kde hlášky lítaly na všechny strany. Nechybí tudíž ani humor, avšak tvář tohoto kousku zůstává nadále vážná. Zkrátka je to slušný kousek a 90. léta někdy uměla být plodným zdrojem fajnových hororů. Téměř nic mi tu nechybělo. Škoda, že si Guillermo tenhle styl nezachoval déle. ()

Wormboy

V podstate celkom slusne atmosfericky antihmyzovy bijak,ktory na jednej strane potesi, slusnym budovanim metroveho dusna, na druhej strane rozculi hollywoodskym superkoncom. ()

Martrix

Po x letech jsem se opět mrknul a přestože jsem i tentokrát ocenil atmosféru i vcelku slušnou filmařinu, uvědomil jsem si jak mooooc špatnej scénář to je. V Mimiku je hromada logických chyb, které tam být nemusely a navíc se postavy chovají stupidně a konec je přepáleně idiotskej. Kouzlo del Tora bylo a asi dodnes je, že dokáže diváka oblbnout i debilním scénářem. Díky vizuálu, atmosféře a jakési bezelstnosti, s jakou divákovi předkládá potencionálně zajímavý příběh. Ve skutečnosti je totiž Mimic klasické béčko, které by si za jiných okolností vysloužilo max dvě hvězdy, za pěkně vymyšlenou potvoru a atmošku. Nejspíš to lepší nebude, ale zkusím režisérský sestřih. ()

Juto

Del Toro je režisér so skutočným vizuálnym zmyslom, so spôsobom, ako nás vtiahnuť do svojho príbehu a navodiť náladu samotným vzhľadom a štruktúrou svojích záberov. Výborná práca, len škoda priemerného scenára. 6/10 ()

Radiq

"Jedl jsi?" "Jo, proč?" "Tak se nepoblij, až to uvidíš. Hovna na stropě. To jsou věci. Proto se mi moje práce líbí. Cestuješ, uvidíš svět, poznáš spoustu nových kultur. Sice bakteriálních, ale co už kurva..." Kromě téhle vtipné hlášky tam lze najít i hustě vybudovanou atmosféru, celkem špatné herce, celkem hezkou havěť a celkem předvídatelnej děj. Ale ta atmosféra a ještě pár dalších věcí je úplně klasická Guillermovina. Když jsem psal špatní herci, tak z nich vynechám Jeremyho Northama, kterej je můj oblíbenec a ani touhle rolí si to nepokadil. ()

okkac

Hmyzí horor? Proč ne. Takových moc není. Zajímavá stylizace a neviditelný strach, kdy jsem byl při očekávání lekačky napjatý jak struna. Bylo by zajímavé vidět, jak by ten film vypadal, kdyby do toho Guillermovi nekecalo studio. Akorát mne štval ten malý kluk Mannyho. Zase plus za to, co se přihodilo těm dvěma dalším klukům. Slušné 3* ()

tom88

Je to naozaj príšerné béčko s akým takým spracovaním. Keby sa projektu uchitil niekto iný a nie del Toro tak by sa to určite pohybovalo v čiernych hlboko podpriemerných číslach. Na horor takéhoto typu je 105 minút určite až dosť, ale film našťastie nezačal prílišne nudiť. Dej je troška primitívny, teda skôr ten námet, ale dá sa to zvládnuť. Efekty sú chabé, nízky rozpočet je určite vidieť. Atmosféra je miestami dobre vybudovaná a niektoré scény sú fakt husté. Celkový dojem pre mňa ale nadpriemerný nie je. 60% ()

tomeek

Kdysi dávno jsem to viděl v televizi, o to větší překvapení pro mě dneska je, kdo stál za "taktovkou". Podle mě docela solidní hororek s perfektní atmosférou. Oni ti švábi měli něco do sebe... Dodatek po shlédnutí po osmi letech: Skvělé béčko s minimem stupidních situací. Jen škoda toho černocha... ()

Nivenx

Jeden z mála filmů o zvířatech, tentokrát s brouky u kterého jsem se nenudil a byl v celku i zajímavý. Škoda jen toho nic moc námětu a nepovedeného scénáře. Ale i tak dokázal Del Toro z toho vymáčknout naprosté maximum a jako povedené béčko je to opravdu dobré. 60% ()

Cedr

Klasický námět, ale poměrně netypický scénář, minimálně ne úplně přímočarý a obsazen vcelku originálními charaktery. Jako bonus je tu sympatická Mira Sorvino, která ve filmu jakoby z oka vypadla Jennifer Aniston. Mimic má skvělou atmosféru a prostředí New Yorského metra je pro horor naprosto úžasné. Definitivně palec nahoru. ()

Mr.Ripley

Po fascinující pětihvězdičkové první polovině, přichází slabší (neméně) skvělá druhá půlka v níž se Guillermo pouští do takřka Cameronovské konfrontace se svými vlastními "Vetřelci". Beltramiho dokonalý soundtrack jen podtrhuje bravůrní práci s napětím a následující gradací. Fascinace slizem, šupinami, nekompromisním násilím na všem co chodí, od dětí počínaje, po pejsky konče, se zde umocňuje a nádherně ukazuje, kam bude del Toro směřovat. Škoda jen, že za posledních pár let hodně slevil na brutalitě a nekompromisnosti, která přinášela fajn cynický nadhled. (Viděn Director's cut) ()

Raven0

Vtipný a řemeslně zpracovaný monster thriller. Skvělá atmosféra, zajímavé postavy a doknce zde umírají i děti! Čtyři hvězdy si rozhodně zaslouží. ()

Javad

< Zmutovaní obrovskí chrobáci mordujú ľudí v útrobách metra > Na dlžku 105 minút je v MIMIC málo ľudí zabitých chrobákmi a aj keď sú zabíjaní, je to v tom najlepšom ustrihnuté, alebo pre tmu nič nevidieť, takže výsledok je potom taký aký je - podpriemer. ()

lennyd

V New Yorských nemocnicích bojuje po infekci spousta dětí o holý život. Infekce, kterou roznáší všudypřítomní švábi, je nemilosrdná - a pokud napadené děti přímo nezabije, zanechává je navždy ochrnuté. Doktorka Tylerová (Mira Sorvino) ale najde způsob, jak se infekce - potažmo jejího nositele - zbavit. Pomocí genetických kejklí vytvoří nový typ brouka - takového, který ničí šváby, a sám poté umírá. Až po několika letech se ale zjistí, že nový brouk nejen že nevymřel, ale dále geneticky mutoval, a nyní útočí i na člověka... Musím přiznat, že jsem trošinečku zklamán - sice nelze od podobných filmů čekat velké zázraky, ale přece jen, Guillermo del Toro je Guillermo del Toro. Na druhou stranu to mohlo dopadnout mnohem a mnohem hůř, jak většinou podobné filmy o nějakém přerostlém hmyzu dopadají. Mimic se stal takovou tou střední cestou - nenadchne, ale ani neurazí. Bát se sice moc nebudete (nebo možná je trošku ze začátku), akce taky moc není (doktorka radši proti hmyzu používá mozek), ale nikterak jsem se nenudil a to se počítá. Znovu si ale už asi Mimica nepustím.. ()

Kubaso

Nádherná a inteligentní věc, která se navenek tváří jako prachsprosté hororové béčko. Namísto krvavé akce ovšem sází na atmosféru, podpořenou působivou hrou světel a stínů, a na tajemno, které dokonale těží z prostředí podzemního labyrintu metra a původu jeho obyvatel. I když film končí jedním z nejabsurdnějších a nejnevhodnějších happyendů, jaké jsem kdy viděl, určitě si zaslouží mnohem větší pozornost, než se mu dostalo. ()