V newyorské kanalizaci se rozmnožili švábi, kteří roznášejí smrtelnou infekci. Doktorka Tylerová však naklonuje jiný druh brouka, ten šváby zneškodní a sám vymírá... zdánlivě. O tři roky později je v chodbách metra objeveno dvacet centimetrů velké mladě brouka neznámého původu. Jeho zkoumáním Tylerová zjistí, že kdysi záchranný klon nevymřel, naopak, jeho mutace zašla až k přizpůsobení se člověku. Když se navíc začnou množit zprávy o lidech záhadně zmizelých v podzemí, je třeba se začít bránit. (oficiální text distributora)

Burdock

No co je tohle za kravinu?? To že natočil ten slavnej del Toro?? Není možný!! Být del Torem, skoupil bych všechny kopie a pokusil se to vymazat z netu, jinak to na něj někdo vytáhne u posledního soudu :) ()

F.W.Colqhoun

Mimic je úspěchem jaksi navzdory - producentské kontrole, nezávratnému rozpočtu, šablonovitému scénáři. Del Toro zdatně kompenzuje nedostatky výtvarnou kreativitou a osobitými nápady, polo-pohádkovým závojem halícím hrozivé události [opět se adoruje svět dětské imaginace]. Podzemí je barvité jako země za zrcadlem, což podtrhuje opakovaně elfmanovský soundtrack Marca Beltramiho. To na béčkový horror založený na námětu pro kraťas není málo. Z obsazení herecky i jaksi přízemněji uchvacuje vnadná a zároveň oscarová Mira Sorvino, mihne se mile cynický Josh Brolin, ale bezxichťák Jeremy Northam škatulku sci-fi tvrďáka nenaplňuje ani náhodou a na rozdíl od svých rolí přísných intelektuálů [třeba Enigma] trochu nudí. Newyorské podzemí je výtvarně velmi slušné a prolézání kanály a opuštěnými stanicemi produkuje správně speleologickou atmosféru, ale od jistého momentu [uvíznutí v opuštěné stanici] film, redukujíc se na postupné skapávání hrdinům dějově hrozně upadá, aby končil jako cca milión jiných jemu podobných [bohužel se nepodařilo prosadit již natočený dystopický závěr]. ()

Disease

Není to charakteristický del Toro, což asi leckdo neskousne. Ale jako dospělejší verze Chud s inspirací od Aliena to funguje dobře. ()

Skalda

Jako Béčko je to solidní práce ale veškeré jiné ambice jsou zbytečné ... škoda že jsme nemohli vidět onu "původní" verzi o které del Toro tak často mluví. Taky vám tam vasdilo to dítě se lžícema - moc sem chtěl aby umřelo ... ()

Delaney

Jedno z lepších béček hmyzýho stylu... Asi nejhorší Del Torův film, a to nejsem fanoušek Pekelnýho hošana... 60% ()

Nethar

Guillerma mám docela rád, ale tohle je teda bída. Nenápadité, nestrašidelné, přiblblé, nesmyslné ve všech možných ohledech. Béčkový horor s nádechem céčkovitosti. ()

Renfield

Myslím si, že nebýt režie Guillerma del Tora, tak to celé dopadne podstatně hůř. Scénář se mu totiž příliš nepovedl, ale právě jeho nápady a režie Mimic přeci jen nad ten béčkový průměr dostanou. Už jen ta atmosféra newyorského metra, i když není zrovna hororová, temnoty a všudypřítomného nebezpečí nabízí dostatek. Dále tu máme vcelku zajímavé postavy (tedy některé), především leštič bot a jeho syn... dvojce, která se zrovna v každém hororu nevidí. Herci mě příliš nezaujali, ani hlavní hrdinka Mira Sorvino nebyla nikterak výrazná. Co tu naopak výrazné bylo je povedená hudba Marca Beltramiho. Guillerma del Tora, z Mimicu zaručeně poznáte, jsou tu patrné všechny jeho klasické atributy, ale dílo je to na něj spíše průměrné. 55% ()

zdenur

Rozjezd solidní, ale po pár minutách mě euforie přešla. Pořád jsem si říkal: "Kde už jsem to sakra viděl" - takže podobných filmů už asi pár je .-) Nicméně ti chrousti vypadají skvěle. ()

Standic1

Kvalitní horor, vcelku slušný nápad, ale ať už je nápad jakýkoliv tehle mohl dopadnou mnohem hůř a já děkuju Guillermovi za jeho výborné zpracování... Po dlouhé době horor, kde jsem fandil klaďasům a držel jsem jim palce ať se jim nic nestane. Co se týče brouků, byli parádní... vraždy taky ušli a hlavně ten zvuk který vydávali naháněl husí kůži a atmosféra v šachtách metra je výborná... ()

TheSpearCZ

Z tohohle filmu ve mně hoří rozpolcené pocity, na jednu stranu přehnané béčko, které mě svou nekvalitou odrazovalo od dalšího sledování, ale zároveň skvěle vytvoření "brouci" a skoro až Vetřelcová atmosféra s několika povedenými lekačkami. Bohužel typicky rutinní konec společně se špatným střihem a slabými akčními pasážemi tomu tady moc nepomáhají, což zabolí o to více, že tohle dílko mělo obrovský potenciál. Škoda. Čisté 3* ()

TomasKotlant

Solidní napětí, perfektní "krásná" stvoření a až příliš optimistický závěr. Docela dobrý del Torův film, ze kterého je však silně cítit zapáchající hollywoodské klišé. *** Ve zkratce: Zabij švába a za tři roky máš problém! ()

Hapretor

Velice slušné sci-fi béčko. Sice nemá čím překvapit, šokovat, vystrašit ale funguje - zabaví, nenudí. Šváby jsou dobře provedení - myšlenka, že kopírují naši podobu, je správně ujetá, a ani nechybí sem tam cákanec krve. V průběhu děje jsou masakrováni všichni, bez okolků (i děti!). Což mi přišlo "příjemně" mrazící. V rámci "BeastHororů" opravdu dobré. ()

Heroine

Mimic má celkem novou atmosféru, jakou často nevídám. Rozhodně mne bavil, to se nedá upřít. O nějaké věrohodnosti bych radši nespekulovala, a inteligenci musím nechat zcela stranou. Potom se mi film docela líbí, a má dobré obsazení. Mira Sorvino má sice pro mne nezapamatovatelný obličej, ale Northam a F. Murray Abraham stojí za zmínku. ()

GOREGASM

Mimic nese rozhodně netuctový del Torův rukopis a už úvodní titulky naznačí, že obrazově si smlsneme. Guillermo hororovou atmosféru umí na jedničku a od prvních okamihů naladí atmosféru na hutně znepokojivou notu a tak trochu slíbí víc, než nakonec dokáže splnit. Ta laťka visí po první polovině opravdu velmi vysoko. Za tímto intenzivním dojmem stojí pečlivá gradace a dlouho utajovaní hmyzáci, kteří rozbalí svá fidlátka naplno až ve druhé půli, která bohužel potvrdí, že se od začátku díváme na béčkový horor s omezeným rozpočtem, který velmi dlouho drželi v áčkových vodách talentovaní tvůrci, kteří se nebojí být velmi strašidelní. 75% ()