Tremors: Shrieker Island

USA, 2020, 103 min

Todd Williams

Vanick Moradian
  • Aceboris

Zo zvedavosti som si to pustil a fakt neviem čo si mám o tom myslieť. Podzemné červíky, ktoré svoj evolučný proces urýchlili a sú nezadržateľne vražedné, alebo lacný dej , ktorý hrá na nevidiace príšerky trasuce papradie, nakoľko rozpočet nepustil, alebo na starého dedka Burta Gummera, ktorého museli do deja vtiahnuť a ktorý je jediná nádej na prežitie, alebo tie prestrihy alá Predátor, alebo zabíjanie ľudí bez nejakých trikov. Skupina ceckata, dedko a trtko sú silnejší než profesionálni lovci príšer. Keď som to púšťal, nemal som potuchy, že toto je už siedma časť tejto série a už vôbec nechápem ako to tak ďaleko mohli dotiahnuť. Možno keby som bol fanúšik série to hodnotenie je lepšie takto dávam 3/10(24.10.2020)

Nechce se mi ani věřit, že původní Tremors vznikli už před třiceti roky. Jedna z mých docela oblíbených sérií však po úvodních dvou dílech začala pomalu ale jistě sklouzávat k čím dál horší kvalitě, kterou však vždycky dokázala zachránit alespoň v průměrných číslech komediální vložka a postava samotného Burta Gummera. Ten jako jediný zůstal této sérii věrný po celou dobu a objevil se ve všech dílech. Když jsem ho však v sedmém díle viděl poprvé, doslova jsem se zhrozil. Jeho představitel Michael Gross vypadal v dlouhých šedých vlasech a plnovousu doslova odporně (jako novodobý leč sešlý Robinson). Naštěstí mu tato image nevydrželo moc dlouho a za nedlouho se vrátil ke starému outfitu. Byla jen velká škoda, že tu tentokrát neměl k dispozici svůj pestrý arzenál zbraní a po většinu času si musel vystačit jen s nožem, mačetou a plamenometem. Ale tak to se dalo přežít, protože nám to zase vynahradila skupina lovců. Neztratil nic ani ze svého smyslu pro humor a drzosti, což jsem samozřejmě rovněž kvitoval s povděkem. Trošku problém jsem však měl se samotným výběrem lokality. Jasně Thajské ostrůvky byli nádherné (příroda překrásná), ale já dával vždy raději přednost městečku Perfection – potažmo poušti, kde jsou Graboidi doma a má to mnohem lepší efekt. On celkově vzhled těchto obřích červů i Shriekerů byl takový divný. Mnohdy na nás tvůrci vytáhli rozmazané digitální efekty, které mi lezli na nervy, jindy jsem si zas připadal jako bych se díval očima Predátora. Pořádných úroků tu moc nebylo a když už, tak je rychle ukončil plamenomet, nebo se vše podstatné odehrálo mimo záběr kamery. Naštěstí se dočkáme i několika útoků, při kterých budou oběti žrány pěkně pomalu, jako za stara. Což bylo jejich jediné štěstí. 50% (PS: pro autorku obsahu - Papua Nová Guinea - kde byl v ústraní Burt Gummer neleží v Karibiku...)(18.10.2020)

• SeBig

Nevím, kde na to berou troufalost a nápady, ale už je to tak.. máme tu další díl Žroutů času, který už podle mě od davnýho prvního dílu v devadesátkách stáli totálně za hovno, za co stojí teď? Tohle už je za vraždu času na doživotí.. Ale nebyl bych to já, kdybych to neotestoval žejo.. já jsem vlastně takovej kanárek. Nyní k filmu: příšerný.(30.10.2020)

7 díl této série o monstr cervech. Rozhodně lepší než poslední 3 díly.(10.10.2020)

• Lacike

Pravdepodobne definitívne posledný diel, keďže na konci sa rozhodol s touto sériou skoncovať aj Michael Gross. Snáď len kvôli tomu, že tento diel je jeho rozlúčkou so sériou to má zmysel vidieť. Režisér sa celkom snažil a nie je to úplný packal, ale bez peňazí film o vraždiacich obludách nenatočíte. Jedine žeby ste nechali partičku drsniakov potulovať po lese nejakej exotickej krajiny a raz za pár minút sa tam na sekundu mihne hnusná CGI obluda. Fakt nechápem aký ma zmysel točiť trikové filmy bez peňazí na triky. Takže sa režisér snaží hrať na atmosféru vyplývajúcu s nevideného skrytého zla a to príliš nefunguje. Rovnako ako hlášky alebo narážky na iné slávne filmy. Jednu hviezdičku dávam len z úcty ku Grossovi za to, že to v tejto sérii vydržal tak dlho. 1/10.(13.10.2020)

• - Michael Gross (Burt Gummer) je jediným hercem, který se objevil ve všech sedmi dílech Tremors série. (SOLOM.)