Reklama

Reklama

Tremors: Shrieker Island

  • USA Tremors: Island Fury (pracovní název)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Skupina zbohatlických lovců trofejí pod vedením Billa (Richard Brake) má v úmyslu na odlehlém tropickém ostrově uspořádat lovecký zážitek svého života. Na ostrově vypustí čtyři Graboidy, gigantické masožravé podzemní červy, kteří jsou pro účely lovu navíc geneticky upraveni. Netrvá dlouho a zamýšlená kořist unikne a začne terorizovat výzkumnou stanici na vedlejším ostrově. Jimmy (Jon Heder), který má vědecký výzkum na stanici na povel, musí vyhledat jediného muže na světě, který je expertem na Graboidy – survivalistu a militantního paranoika Burta Gummera (Michael Gross), který se momentálně ukrývá v izolaci na opuštěném ostrově v Karibiku. Pod Gummerovým vedením musí výzkumný tým rozpoutat boj na život a na smrt nejen proti stále větším, rychlejším a chytřejším Graboidům, ale také proti jejich dalšímu vývojovému stadiu – extrémně rychle se množícím Shriekerům. (Israha)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Nechce se mi ani věřit, že původní Tremors vznikli už před třiceti roky. Jedna z mých docela oblíbených sérií však po úvodních dvou dílech začala pomalu ale jistě sklouzávat k čím dál horší kvalitě, kterou však vždycky dokázala zachránit alespoň v průměrných číslech komediální vložka a postava samotného Burta Gummera. Ten jako jediný zůstal této sérii věrný po celou dobu a objevil se ve všech dílech. Když jsem ho však v sedmém díle viděl poprvé, doslova jsem se zhrozil. Jeho představitel Michael Gross vypadal v dlouhých šedých vlasech a plnovousu doslova odporně (jako novodobý leč sešlý Robinson). Naštěstí mu tato image nevydrželo moc dlouho a za nedlouho se vrátil ke starému outfitu. Byla jen velká škoda, že tu tentokrát neměl k dispozici svůj pestrý arzenál zbraní a po většinu času si musel vystačit jen s nožem, mačetou a plamenometem. Ale tak to se dalo přežít, protože nám to zase vynahradila skupina lovců. Neztratil nic ani ze svého smyslu pro humor a drzosti, což jsem samozřejmě rovněž kvitoval s povděkem. Trošku problém jsem však měl se samotným výběrem lokality. Jasně Thajské ostrůvky byli nádherné (příroda překrásná), ale já dával vždy raději přednost městečku Perfection – potažmo poušti, kde jsou Graboidi doma a má to mnohem lepší efekt. On celkově vzhled těchto obřích červů i Shriekerů byl takový divný. Mnohdy na nás tvůrci vytáhli rozmazané digitální efekty, které mi lezli na nervy, jindy jsem si zas připadal jako bych se díval očima Predátora. Pořádných úroků tu moc nebylo a když už, tak je rychle ukončil plamenomet, nebo se vše podstatné odehrálo mimo záběr kamery. Naštěstí se dočkáme i několika útoků, při kterých budou oběti žrány pěkně pomalu, jako za stara. Což bylo jejich jediné štěstí. 50% (PS: pro autorku obsahu - Papua Nová Guinea - kde byl v ústraní Burt Gummer neleží v Karibiku...) ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Tenhle díl mě příjemně překvapil. Výborná kamera snímá nádhernou přírodu ostrovů, hudba stupňuje napětí a lov může začít. Tak trochu Jurský park s odkazy na filmy Rambo, Predátor, Evil Dead a nepřímo také na Vetřelce a Čelisti, jelikož červi zas tak často vidět nejsou. Ale pokud se ukážou, stejně jako ti malí parchanti, co se z nich líhnou, pak jsou uděláni obstojně. Když jeden z lovců zjistí, že schovat se do kadibudky nebyl nejlepší nápad, je divákům jasné, že červi mohou klidně ostrov opustit. Plamenomet, dynamit, výbuchy (a těmi se nešetří), déšť krve a masa. Michael Gross si s chutí zopakoval svoji roli (po několikáté...tedy do této doby byl v každém dílu) a závěr připomene první část, což je taky fajn. Řemeslně velmi dobré. Já mám tyhle lovecké naháněčky v divočině rád, a když se přidají přerostlí červi, není co řešit. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Po predchádzajúcom diele (ktorý sa mal odohrávať na snehu, ale neboli naň peniaze) zavítame na džungľový ostrov, ktorý vyzerá miestami fakt dosť dobre, takže určite polepšenie oproti minulu. Oslovilo ma aj to, že hoci je to samozrejme kávovina, predsa len sa badateľne ubralo z humoru a megalacných trikov. A hneď to vyzerá lepšie! Michael Gross to (stále) zvláda, poteší bonus v podobe nováčika Richarda Brakea (Doom, 3 from Hell, Feedback). Jamie Kennedy (Vreskot 2) zrejme svoje účinkovanie v sérii vyhodnotil ako zlé a tak bol nahradený typovo podobným hercom (Jon Heder z Napoleon Dynamit). Finálna likvidácia opajcnutá z jednotky. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Pravdepodobne definitívne posledný diel, keďže na konci sa rozhodol s touto sériou skoncovať aj Michael Gross. Snáď len kvôli tomu, že tento diel je jeho rozlúčkou so sériou to má zmysel vidieť. Režisér sa celkom snažil a nie je to úplný packal, ale bez peňazí film o vraždiacich obludách nenatočíte. Jedine žeby ste nechali partičku drsniakov potulovať po lese nejakej exotickej krajiny a raz za pár minút sa tam na sekundu mihne hnusná CGI obluda. Fakt nechápem aký ma zmysel točiť trikové filmy bez peňazí na triky. Takže sa režisér snaží hrať na atmosféru vyplývajúcu s nevideného skrytého zla a to príliš nefunguje. Rovnako ako hlášky alebo narážky na iné slávne filmy. Jednu hviezdičku dávam len z úcty ku Grossovi za to, že to v tejto sérii vydržal tak dlho. 1/10. ()

SeBig odpad!

všechny recenze uživatele

Nevím, kde na to berou troufalost a nápady, ale už je to tak.. máme tu další díl Žroutů času, který už podle mě od davnýho prvního dílu v devadesátkách stáli totálně za hovno, za co stojí teď? Tohle už je za vraždu času na doživotí.. Ale nebyl bych to já, kdybych to neotestoval žejo.. já jsem vlastně takovej kanárek. Nyní k filmu: příšerný. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Michael Gross (Burt Gummer) je jediným hercem, který se objevil ve všech sedmi dílech Tremors série. (SOLOM.)

Reklama

Reklama