Když Max Mercer zůstane o Vánocích sám, udělá cokoli, aby ochránil svůj domov před vetřelci. (Disney Channel)

Holly_Molly odpad!

Jestli si tenhle rok nějakej film zaslouží pochcat, zapálit, hodit do toho nejhlubšího odpadu a nechat lidstvo zapomenout, je to tahle rozbředlá sračka parazitující na boží vánoční klasice. Od dvojky byli všechny pokračování tragický, to je fakt..ale TOHLE! Ou boi, tam je špatný totálně všechno..od scénáře přes svačináře až po "hlavního hrdinu", což je snad ten nejotravnější toxickej malej mamrd v hlavní roli kam až moje paměť sahá a celej film jsem se i přes svůj storpocentní ateismus modlil, aby ho už někdo ukončil...Ne, tohle je fakt strašný a snad je to poslední tučnej hřeb do rakve všech těch tragickejch spinoffů...Je čas nechat už Kevina odpočívat v pokoji. \../ ()

CrooN

Tuhle kopu hnoje už si nikdy dobrovolně nepustím. Na jeden zátah jsem to nezvládl a musel jsem si dát pauzu. Postavy tu vůbec nefungují tak, jak by měli, vzhledem k tomu, že jsem celou dobu fandil opačné straně a Max je snad historicky nejnesympatičtější protagonista z jakéhokoliv filmu. Doufám, že už další film na tento způsob nikdy nevíjde, protože akorát řeže moje nervy na cirkulárce vejpůl. ()

ngel01 odpad!

Můj dojem: Malá zrůda Archie Yates si ukájí své sadistické choutky na zlodějích Ellie Kemper,Rob Delaney, kteří rozhodně nejsou padouši a přitom zdemoluje půl baráku. Přitom se snaží hláškovat (to nechceš). Zloději (oni to vlastně ani nejsou zloději) jsou v tomto filmu sympaťáci a ten malý sadistický zmrd je fakt zmrd, kterému přejete jen to nejhorší. Dvojici "kriminálníků" se snaží regůlerně zabít nebo způsobit jim vážná zranění. V popisu filmu je napsáno, že se jedná o komedii. Jenže je to vtipné asi jako vlažná voda.  Abych mohl tento film hodnotit, snažil jsem se vidět ho celý, resp. co nejvíc z něj. Hodně to bolí.  Nejhorší herecký výkon předvedla Aisling Bea,představitelka Maxovy matky. Tam to bolelo nejvíc. Btw. kolem 26. minuty zazní: "It´s garbage. I don´t know why they´re always trying to remake the classics. Never as good as the originals". Aspoň troška sebereflexe tam byla. ()

Merotren

Tak nevím, co si o tom mám myslet. Líné a totálně zbytečné napojení na první dva díly, které z tohohle paskvilu dělá regulérní pokračování je snad ještě horší než fakt, že to je zároveň předělávka původního filmu. Totálně retardované chování všech postav, špatné dialogy, fakt, že z nového "Kevina" udělali vedlejší postavu a hlavními jsou zloději, kteří ani zloději nejsou, kteří ještě k tomu v kontrastu filmu jsou hrdiny, jelikož kluk je regulérní ublížený parchant kriminálník/zloděj, který se je snaží zabít a jen se divím, že se mu to nepodařilo. Snad nejhorší postavou je ale asi matka, která v tom filmu prakticky ani není. Také nechápu používání CGI (minimálně ty padající ledové rampouchy mě tak připadaly) a celý je to natočený tak lacině že to vypadá jak nějaké epizoda TV sitcomu. Celý tenhle film prostě začal ukradením sodovky. Prvně jsem si říkal, že to myslí vážně a že to tvůrci absolutně nezvládli, ale tím, že si film sám ze sebe dělá srandu, že originály jsou lepší než remaky mě začalo vrtat hlavou, jestli to takhle špatný udělali naschvál. Fakt nevím. 2/10 ()

Incanus odpad!

Rád bych se o tomto filmu vyjádřil nějak pozitivně - tak tedy jediné plus, které zdaleka nedostačuje ani na jednu hvězdu, je pomrknutí na "klasiku", tj. první dva díly v podobě staršího bráchy Buzze McCallistera, tentokrát v roli policejního důstojníka. Tím to ale končí. Premisa prvních dvou dílů stavěla na osvědčeném schématu - neschopní/směšní zloději, všehoschopný protivník a tajemná postava, která ač se zprvu zdá být negativní, je nakonec veskrze dobrák. V tomto pokračování je vše postavené na hlavu. Neexistuje žádná uvěřitelná chemie mezi ústřední dvojicí, kteří jsou za zloděje tak trochu omylem a vlastně vůbec, ale vůbec krást nechtěli. Náhrada za Kevina celkem OK, ale ani tady chemie mezi ním a matkou nefunguje. Žádný z mezilidských vztahů, které se tam prezentují, nejsou tak uvěřitelné, abyste se dokázali do postav vctít a jejich anabázi s nimi prožít se zatajeným dechem. Navrhuji s tímto "dílem" udělat to samé, co s radioaktivním odpadem. Buď vystřelit do vesmíru anebo zakopat do betonového bunkru hluboko pod zem. A tvářit se, že něco takové NIKDY nespatřilo světlo světa. ()

Gamora odpad!

Bože můj! co je to za sr*čku?! Někoho napadlo že by byl dobrej nápad udělat remake asi nejlepšího vánočního filmu a to Sám doma, a vzešla z toho tahle hovadina. Hlavní postava Max je asi ten nejhorší, rozmazlený, nesimpatický harant na světě. Ti špatní tu mají být manželé kteří pomáhají v kostele a jen se snaží aby se oni a jejich děti nemuseli stěhovat?! WTF?! Tenhle film je prostě ODPAD! ()

dragon'88

Bolo to dost zle, ale stokrat radsej by som toto videl znova nez filmy, ktorym sa na CSFD dava pozerskych 5 hviezdiciek a absolutne tomu nerozumiem.  Proste vidime niekde slavne meno, tak najhorsie co dame je za 3 a tuto sa prideme vyvrsit, akekolvek zdanie objektivity moze ist kadit.  Stvorku som asi nevidel, to muselo byt strasne, trojka mala akesi 90s production value.  Toto malo svoje momenty, tak za 1.5*, dve sa mi zdaju vela lebo vela veci tam bolo proti srsti.  Ale ako vidim, ani edgy teenagerom sa to nezalíškalo. ()

gabriela.suc odpad!

Mnoho lidí už psalo, jak moc patří tento film do hnoje. Já dávám ODPAD! A podotýkám, že natočená reklama na google: Kevin McCallister is BACK! Home alone with Google assistant je LEPŠÍ než tento film :D :D :D ()

mart93

Znáte to, když máte chuť si něco pustit, nemáte vůbec žádný očekávání nebo vám tu chuť nenaruší ani negativní recenze a díky tomu můžete být příjemně překvapeni? Tomuhle filmu jsem dal šanci jen z jediného důvodu.. hrál tam hlavní roli Archie Yates, který mě celkem ohromil svým talentem v Králíčkovi JoJo, kde hrál jakéhosi kamaráda hl. hrdiny. Tehdy jsem si říkal "ten kluk má talent"! Tak proto jsem si usoudil že i kdyby ten film byl sračka, tak Archie to nejspíš svým autentickým hereckým výkonem bude držet na snesitelné úrovni.. a když ne, tak to vypnu. Sám doma je legenda, kultovní dětský film. Remaky ze zásady rád nemám protože je to JEN o rejžování peněz. Nebudeme si nic namlouvat, několik stěžejních ikonických pilířů z originálního sám doma např. jako myšlenka že ve zmatku při odjezdu na dovolenou nechají kluka samotného doma, se tu několik objevilo. S tím jsem trochu počítal. Co mě ale překvapilo jak jsem se celkem od začátku bavil. Film je ve správné míře prošpikován více či méně nečekanými vtípky a narážkami. Příjemným překvapením pro mě bylo, když se ukázalo že "zloději" nebudou dva obávaní lupiči ale spořádaní manželé a celé to bude jen nedorozumění. Všichni důležití herci nepostrádali důvěryhodnost, sympatické vyzařování a drželi film na úrovni. Takže sečteno a podtrženo. Vím že to nejde a sám to nerad dělám u věcí typu "remake atpod." ale kdyby neexistoval originál a podívali by jsme se na to touto optikou, vůbec by to nebylo tak negativně brané. To jsem si jist. Tvůrci krom zmíněných hlavních pilířů tomu dali docela novej kabát a díky tomu se mi film líbil. Když někdo nezná originál, kor mladší děti, řekl bych že se jim film bude líbit. A ještě jednou! Nemám to ve zvyku ale když odpářeme filmu že je to natočeno na základě zkopírování myšlenky z originálu (což je samo o sobě odpudivy), tak kdyžby film stál sám o sobě tak má určitě hodnocení okolo 50%, né-li víc. Pokud si chcete ulevit a odplivnout nad remakem, můžete si posloužit a film veřejně zlinčovat. Sám to s oblibou dělávám a remakům ani nedávám šanci. Ale "odpad" si tohle tak jako tak rozhodně nezaslouží. ()

Lantern

Je to paradox pretože tento film je vskutku priemerný a zaslúžil by si minimálne tri hviezdy a aj tak nemôžem hodnotiť na viac ako jednu hviezdu. Je to dosť výrazný remake originálu z roku 1990. Množstvo odkopírovaných scén z originálu. Obsadenie postáv je dosť slabé. Hlavná postava je obsadená veľmi zle. Čo je teda problém tohto priemerného filmu? Jeho načasovanie je katastrofálne. Máme tu fenomenálny film z roku 1990 a taktiež len o máličko horší druhý diel z 1992. Teraz po troch dekádach natočia remake týmto štýlom. Samozrejme že budú ľudia znechutený. Povedal by som že pre kohokoľvek kto videl originál bude toto totálny odpad. Pre menšie deti ktoré originál nevideli a pozrú si toto to môže byť ako píšem na začiatku tak nejako priemerný vianočný film pretože on vlastne nie je zlý sám o sebe. Ten film je fajn ale v tom kontraste k pôvodnému filmu je to fakt odpad. Prvá polovica filmu je odpad aj sám o sebe. Neviem čo iné k tomu povedať. SPOILER: V polovici je scéna s postavou Buzza McCallistera ktorá bola v pôvodnom filme. V tomto filme Buzz v pozícii policajta. To bolo pomerne na úrovni. Spomínaná myšlienka zabezpečovacieho systému pre domy predpokladám od hlavnej postavy pôvodného filmu a teda Kevina McCallistera. Scéna s Buzzom bol dobrý moment tohto filmu. Potom tá druhá polovica už bola pomerne dobrá a preto by som tento film bez originálu hodnotil kľudne na tri hviezdy. Scény v dome boli pomerne zábavné aj keď určite slabšie ako v originále. Záver filmu dosť nevýrazný a bez emócii. Dalo by sa povedať že tento film bol rovnakej úrovne ako Home Alone 3. V kontraste k originálnej jednotke a dvojke je to nechutná zvrhlosť. ()

Johny203

To je sračka, nechápem prečo stále robia remaky, nikdy neprekonajú originál.  Ten film dokonale vystihol sám seba. Základná zápletka je fajn ale jej rozuzlenie je nijaké. Film je hlúpy, trápny, hlavné decko je nesympatické a zároveň je jediným záporákom filmu. Celý dôvod prečo ho zabudnú doma vôbec nie je dobre vystavaný a pôsobí skôr nasilu. A keďže zlodeji vôbec niesú zlý a práve naopak (muž je najsympatickejšia postava filmu), tak ani ich peripetie v dome plnom pascí, niesú vtipné. Obzvlášť keď je jedna z nich matkou od rodiny. Pozitívom je zasnežené a vyzdobené predmestie.     Vôbec to nieje také zlé no aj napriek tomu to len parazituje na slávnej značke. Keď k tomu nepristupujete ako k novému Sám Doma, ujma bude znesiteľná.   PS. Tie deti na začiatku devedesiatok boli oveľa vychovanejšie ako tie dnešné. ()