Mladá Charlotta Collierová se rozhodne odejít z kláštera, přestože ji matka varuje před chudými poměry, v nichž budou muset žít. Využijí pozvání paní Pinaudové, manželky okresního soudce, a zúčastní se dobročinného plesu. Navzdory výsměchu, kterým soudcova dcera Margot častuje chudobu Charlotty a její matky, se dívka seznámí s pohledným a sympatickým hrabětem Raoulem de Mornay, který se právě vrátil z dlouhé cesty. Matka ji po plese varuje, že si sice má hledat ženicha, ale také si dát pozor, protože šlechtici se s dcerami měšťanů nežení. Navzdory jejím slovům však vzápětí hrabě požádá Charlottu o ruku. Krátce po svatbě se na zámku, postaveném na vysokém útesu nad mořem, objeví Raoulův nevlastní bratr Filip, který Charlottu varuje, aby odešla, chce-li zůstat naživu. Pod útesem je nalezeno tělo vesnické dívky a podle očitého svědka, který záhy zemřel, šlo o vraždu. (TV Nova)

KryplXxX odpad!

K čemu je lidem film, kde je pěkná výprava, ale herecké výkony a obsazení herců jsou tak naho***, že se na to nedá koukat? Troška je pro mě stále trošku mimo a zdá se mi, že musí být z jiného světa, protože takovou slátaninu za tolik peněz by nenatočil nikdo. Pomeje- to není herec, Kuklová- to není herečka. Bože. To i Kameňák měl u mě šanci alespoň na 1 * ()

selekce

Troškův pokus o drama nedopadl zase tak špatně. Překvapila mně tu Kuklová i Blažek a musím říct, že z českých rádoby filmů, které byly v posledních letech natočeny, patří tenhle k té lepší polovině. ()

Romeroo

Zdeněk Troska v plné síle...co k tomu říct? Asi jen že Pomeje patřej prasatům...1* patří mě za to, že jsem přežil ve zdraví.... ()

QuattroDiSalami

Troškův opět kvalitní film, kterému snižuje hodnocení dnes velmi moderní nenávist k tomuto režisérovi. Nepovažuji Trošku za génia, ale jeho filmy jsou o mnoho lepší než většina rádoby intelektuálních filmů od Slámy, Alice Nellis a dalších. ()

offlineman

Nevím, proč tenhle film byl takový propadák. Mně se to líbilo! Byly tam sice slabší místa, jako skok ze skály, ale rozhodně to jinak bylo velice koukatelné! Rozhodně lepší, než slátaniny, které se točí dnes, např. Ať žijí rytíři! ()

Guinivieve

Mám ráda pohádky a mám ráda výpravné romantické filmy (myslete si o tom, co chcete). A asi mě zde uhranul Jiří Pomeje ;-). ()

Tin.

Nevím, proč stále všichni odsuzují Z.Trošku. Neřikám, že každému režisérovi se vše vždy povede a ani to, že ho každý musí mít v oblibě, ale nepřijde mi že by točil tak příšerné filmy. Moc lidí, co by se rádo například nepodívalo na Slunce seno... tedy znám. Červenou knihovnu nepreferuji, ale tento film se mi prostě líbí. Líbí se mi hudba,kostýmy,prostředí a ani jeden z herců mi nějak zvlášť nevadí. Podle mě to je zajímavý příběh, na který se ráda opětovně podívám. Přijde mi, že jakmile se řekne Pomeje nebo Troška, každý mávne rukou a hned si řekne, že to bude blbost. Nehraju si tu jako jiní na odborníka na filmy, pouze vyjadřuji svůj názor, tak jako ho má každý jiný. ()

kaktusacek13

Rozhodně jsou i horší věci. Film je lehce podprůměrná červená knihovna. Předtím, než jsem viděla film, jsem přečetla oba díly Andělské tváře a moc se mi líbily. Nejsem člověk, který by miloval pubertální a současné milostné romány. Ty, které se odehrávají v dřívější době, mě zaujmou víc. Troškovi se to, co kniha předá čtenářovi, zachytit nepodařilo. Nejenom kvůli naprosto odlišnému prostředí (moře x les), ale především kvůli J. P., který mě zde neskutečně dráždil a naprosto zkazil dojem, který jsem z postavy měla. ()

ostravak30

No...co říci, abych neurazil. Nákladný snímek neměl úspěch a Jiří Pomeje za to tvrdě zaplatil. Ono to s těma financema bylo složitější, ale dle mého je všechen problém v tom, že snímek nevydělal a proč nevydělal, to je celkem jednoduché zjistit. Vždyť celý film se měl stát velkosnímkem. A zatím se jedná o nevýslovnou nudu, podpořenou špatnými hereckými výkony od Michaely Kuklové po Jiřího Pomejeho. K tomu příšerný scénář na kterém se dokonce podílel, což jsem sám ani nevěděl, Zdeněk Troška. Opravdu hodně špatný film. Jediné, co oceňuji je, že v České historii existují filmy, u kterých si říkáte: "Proč?" Tady je to celkem jasné. Česko moc velkých historických snímků, natočených v současné době, nemá. Producenti to chtěli změnit a nalákat tak diváky do kin. Jenže ambice prostě byly větší než provedení. A je to docela škoda, protože i když samotný příběh je také ne moc zajímavý, v natáčeném prostředí a s použitými kostýmy, by se dal natočit rozhodně zajímavější a napínavější film. ()

mirkath1

Nebylo to tak špatné a na odpad už vůbec ne. Mám dojem, že někdo moc nechtěl aby tento film uspěl. Spousta lidí ho určitě ani neviděla, jen věří recenzím a to já právě nedělám. Mám ráda svoje závěry a nepapouškuji cizí. je mi líto, že to dopadlo s Pomejem tak špatně, jeho sen ho nejspíš zabil. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje