Mladá Charlotta Collierová se rozhodne odejít z kláštera, přestože ji matka varuje před chudými poměry, v nichž budou muset žít. Využijí pozvání paní Pinaudové, manželky okresního soudce, a zúčastní se dobročinného plesu. Navzdory výsměchu, kterým soudcova dcera Margot častuje chudobu Charlotty a její matky, se dívka seznámí s pohledným a sympatickým hrabětem Raoulem de Mornay, který se právě vrátil z dlouhé cesty. Matka ji po plese varuje, že si sice má hledat ženicha, ale také si dát pozor, protože šlechtici se s dcerami měšťanů nežení. Navzdory jejím slovům však vzápětí hrabě požádá Charlottu o ruku. Krátce po svatbě se na zámku, postaveném na vysokém útesu nad mořem, objeví Raoulův nevlastní bratr Filip, který Charlottu varuje, aby odešla, chce-li zůstat naživu. Pod útesem je nalezeno tělo vesnické dívky a podle očitého svědka, který záhy zemřel, šlo o vraždu. (TV Nova)

Primavera

V skutočnosti je tento film pre mňa niečo medzi odpadom a jednou hviezdou. Lenže ... Vo vetre, na skale, na koni a k tomu Pomeje je sexi chlap .... A je mi jedno, že je to červená knižnica, jednoducho, som ženská, ktorá občas potrebuje aj romantickú predstavu a toto jej ju spĺňa. Chlapi by tento film nemali pozerať, pretože ani ja nepozerám napríklad wrestling v greckorímskom štýle. ()

MELODY

Hele, a dost! Tady snad vypsali soutěž o nejsžíravější kritiku!? Tak to ne! Scénář průhledný až běda, rádoby démonický Pomeje vopravdu děsnej a knihovna červená, o to nic, jenže já našla pár důvodů, proč to dokoukat. Jedním z nich je solidní kamera a vůbec vizuální stránka věci- hele, vždyť se na to docela dobře kouká! Patřičně líbivé jsou i kostýmy a i když se pod Vranovem nad Dyjí netříští mořský příboj, pohled to není k zahození. Dokonce ani herecké výkony nejsou všechny na pytel (Pomejeho mezi ty dobré, pravda, nepatří). Zahraničních filmů podobné úrovně je spousta, tady by však prošly s průměrným hodnocením. Jenže, málo platný, trefovat se do Trošky a do Pomejeho je snadný a módní, že ano, vy místní "odborníci"?! ()

Hermanka

Notně přehrávající, a takřka nonstop po chodbě bežící Kuklová. Pomeje co se sanží tvářit drsně a zároveň charismaticky.Toť k mému hodnocení. Myslím, že už jen to mluví za vše. ()

Panacek odpad!

Nejromantičtější, nejhrdinštější, nejnapínavější a nejdelší film na světě. Měl jsem pocit, jakoby mi někdo strkal hlavu do sudu s pomejema (viděno v nemocničním pokoji v TV, která nešla vypnout ani ztlumit). Teď tu čtu zajímavost: "Režisér filmu Zdeněk Troška uvedl, že snímek považuje za svou "nejlepší filmařinu""...inu, pane Zdendo, možné to je...každopádně jsem rád, že nás varujete předem. Určitě je ale dobře, že nejste chirurg nebo dopravní pilot. ()

Dreadlord

Pomeje je snad nejhorší herec v České republice jestli to tedy vůbec herec je. Proč ho Troška obsadil do takové role to tedy nevím. Pomeje prostě žerou prasata ,ale lidé ne a taky to tak v kně podle toho vypadalo. Jó Zdendo né každá P***vina ,kterou natočíš dosáhne tak daleko jako Ka***ák... ()

PaRi

Přiznám se, že mě zpráva o natáčení romantického filmu Zdeňkem Troškou potěšila. Okamžitě jsem si vybavil jeho dnes již zapomenutý skvělý raný film na motivy Pokladu od Aloise Jiráska. Říkal jsem si, že by přeci jen Troška šel trošku do sebe? Že to bylo naivní očekávaní se ukázalo po projekci filmu. Rozhodně jsem na tom byl ale lépe, než Jiří Pomeje, protože mě film stál, jen přetrpění projekčního času. Stejně naivní byl i Jiří Pomeje, když si myslel, že se Zdeněk Troška dokáže vrátit od pokleslých komedií a ukřičených pohádek ke svému někdejšímu skvělému celovečernímu filmu Poklad hraběte Chamaré. Inu, pokud se člověk dlouho brodí hnojem, tak jim načichne. A ještě naivnější bylo jak od Trošky, tak od Pomejeho myslet si, že Jiří Pomeje zvládne hlavní roli a uvěřit, že divák uvěří Michaele Kuklové její roli. Fiasko, které z tohoto počinu nakonec bylo, si ale, až do hořkého dna soudních tahanic, musel vypít Jiří Pomeje. Trošku neštěstí Pomejeho ani trošku nevyrušilo z bohorového klidu, přestože za výsledek vyznění filmu je odpovědný především režisér, a s chutí se vrhnul do ještě většího hnoje - série Kameňáků. Je příznačné pro novákovské obecenstvo u nás, že divácky veleúspěšných. Je mi jen líto u Andělské tváře té nádherné kamery Jaroslava Brabce, ale co je automobilu platný sebelepší design, když má špatný a poruchový motor? Alespoň, že vynikající práce Jaroslava Brabce (cením si ji víc než jeho práce režisérské) byla oceněna Českým lvem, stejně tak, jako kostýmy Josefa Jelínka – tady bych ale řekl, že ocenění napomohla ta skutečnost, že se jednalo o jediný kostýmní film v nominaci Českého lva za rok 2002. Pavel P. Ries ()

Petus

Krásný příklad toho, že cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly, aneb příběh o tom, že Angelika v současném českém prostředí nemá místo. Kouzlo Angeliky tkví do jisté míry i v tom, že je dost poplatná době svého vzniku a je spojená s nostalgií té doby. Nový film tohoto typu by snad mohl zaujmout, ale musel by být opravdu výjimečný. Což Andělská tvář beze sporu je, ovšem výjimečně špatná. Vzít bídný scénář a spojit ho s naprosto typově nevhodnými herci, zejména v hlavních rolích rozhodně nebyl dobrý nápad, tím spíš když si film dělal takové ambice. A výsledek působí nebetyčně hloupě a trapně. Tenhle film bych poslala do propadliště dějin a ujstila se, že dveře jsou pořádně zavřené. Michodem ta jedna hvězda je krásné kostýmy a prostředí - nic jiného se kladně hodnotit nedalo. ()

Bezda22

Když to budu brát jako dramatickou pohádku, tak je to dobrý. Mě se to vždycky líbilo a ať jsem na to koukal kdykoli, jako malej nebo i starší. Tak mě to bavilo. 60% ()

Fiara

pěkná hudba, kostýmy, exteriery...ale bohužel to dobrý film udělat nezvládne....herecké výkony hodně slabé ()

topi80

Dokoukáno a musím vyseknout neočekávané uznání, ale současně souhlasit i se všemi zdejšími výhradami. Skloubit kostýmní historickou podívanou s nervózně horrorovou atmosférou v příběhu, ve kterém velmi výrazně dominují telenovelové prvky, takovým způsobem, že je to nejen koukatelné, ale dokonce to přináší poměrně zajímavý divácký zážitek, to už chce trochu umu. Ten by asi málokdo z nás čekal právě u Zdeňka Trošky obklopeného sestavou, kterou si můžeme přečíst v info okně. Na druhou stranu musím konstatovat, že zážitek z filmu je spíše něčím, co funguje režijnímu vedení a herecké sestavě navzdory. Ale pojďme k tomu povedenému. Perfektní kamera, nádherná hudba (ano, maximální kýč, ale poslouchalo se to moc hezky), exteriéry, interiéry (pokud by se tvůrci nechali strhnout k blyštivé přeplácanosti, mohl to být průšvih, ale zvládli to perfektně) a nezapomeňme ani na kostýmy. A příběh? Dokud si divák není jistý, jak to je, udržuje jej to v příjemném napětí. To se daří tvůrcům i chvíli po hlavním zlomu (díky nejasnostem, jak to je mezi Kuklovou a Pomejem), pak už se trochu nastavuje kaše a vše ztrácí spád. Pokud jde o herecké výkony, problém byl, že aspoň zpočátku mně byl osud hlavní hrdinky v podání Míši Kuklové celkem ukradený. Filip Blažek obstál se ctí v pasážích, kde ještě nebylo jasno, vypjaté scény mu neseděly a připomínal svého Bambulu z Nesmrtelné tety. Je mi líto, kolik kritiky se tu snáší na výkon Jiřího Pomejeho, bohužel však jde o kritiku oprávněnou. Romantického hrdinu v něm asi nikdo nevidí a práce s hlasem je přímo otřesná. Ještě horší byla Dana Morávková. Ale jak bylo řečeno, celek zahladí i ochotnické herecké výkony a herecké vedení, ze kterého je patrné, že šlo spíše o další příjemné natáčení v partě, nežli o promyšlenou práci. Můj dojem z filmu je přesto velmi kladný. Co říci závěrem? Škůdci Zdeňka Trošky nejsou kritici ani my, zakomplexovaní diskutující z ČSFD, nýbrž jeho diváci, kteří chodí na jeho primitivnosti, a ve chvíli, kdy natočí hezký normální film, se na něho totálně vykašlou. A jemu nezbývá, než rezignovat na podobné pokusy a točit totální hnůj. Film má své chyby a trochu kulhá, přesto je velmi příjemným vybočením ze zatuchlých tuzemských vod, do kterých z kanalizace teče záplava zbytečných hořkých rádobykomedií, kdy jednu nerozeznáte od druhé. Takže pro povzbuzení filmařů i samotného Zdeňka Trošky dávám čtyřku, i když objektivně film horko těžko sahá po trojce. ()

Popelka93

Konec filmu byl možná očekávaný, ale pro mě nebylo úplně snadné hned určit jakou roli který z bratrů má. Ráda jsem se k filmu vrátila. A jistě ještě vrátím. Proto tolik hvězdiček, asi nejsem tolik zaujatá jako ostatní hodnotící. Danu Morávkou mám ráda ve všech jejích záporných i kladných rolích, ani zde to není výjimkou. Jiří Pomeje má možná dluhy, ale nevím, co to pletete sem.... do filmu to nepatří... Výtvory pana Trošky mi nevadí, má prostě svůj styl. Výjimkou je tenhle film, který se mi líbil hodně. ()

megan017

Jsem zvrácená, ale mě se to líbílo. Neměla jsem tendence vnímat Pomejeho jako bulvární hvězdu, kterou dnes je, proto se mi v té roli líbil. Filip Blažek taky a Míša Kuklová jako mladá hraběnka byla roztomilá. Na české poměry mi to přišlo vydařené, byly vidět peníze, co se do toho vrazily. Já proti tomu filmu zkrátka nic nemám, není dokonalý, ale nebudu ho uražet jen proto, že ho režíroval Troška a financoval Pomeje. Vizuální stránce se to povedlo, ale je pravda, že Pomeje neohromil tolik, jak by měl, ale snažil se. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje