Sublog

Druhý díl už sice není tak dobrý jako ten první, ale ve srovnání s posledním dílem této trilogie ještě působí jako velmi nadprůměrná komedie. ()

PavHer

Druhý díl z těchto letně laděných komedií mám nejradši. Bude to asi tím, že jsem ho jako malý viděl nejčastěji, ale taky je mnohem odvážnější než díl první. Je to poznat hned na začátku, kdy Blažena předá Miluně svatební oznámení a následuje jejich výměna názorů :-) Spor rodiny Škopkovic a Konopníkovic prostě nemá chybu, a těch hlášek co se ve filmu objeví.. "Tatí, a byla tě taky někdy tvoje maminka? .. ne, jenom tvoje" :-) ()

Johnner

Troškovi a jeho týmu uvolnění poměrů evidentně hodně prospělo. Mohl si tak vzít inspiraci v dílech jako Romeo a Julie a Naši furianti a pořádně nakopat zadnici českému burantství. Druhý díl beru jako přesně mířenou satiru na čecháčkovství ve své nejbrutálnější, nejdekadentnější a nejtemnější podobě. Přestože jsou herecké výkony převážně mizerné, facky jsou bezpečně vrcholem série a důkazem, že Troška přece jenom trochu uměleckého cítění v sobě má. ()

K4my

Osobně se divím, že existují tací, kteří tento snímek doslova zatracují. Osobně jsem si až donedávna myslel, že v každém čechu tkví jistá vesnická duše, žijící v primitivních podmínkách, i přes to, že inteligence národu nikdy moc nechyběla, za to rozum ano. Troškova tvorba tak nejspíše původně měla vyznít, protože takto se ještě dodnes na mnoha místech opravdu žije. Evidentně už ale dnešní doba likviduje paměť a životní styl, což je škoda, protože bych rád, kdyby i mladá generace jednou tento film obdivovala, bohužel jim to už nicmoc neřekne, a tuto satiru už nikdo řádně v budoucnu neohodnotí... Pro mne je to snímek tak cenný, že si jej vybavuji stejně jasně jako vlajku nebo hymnu :-) a to je co říct, i přes to, že kvalitnějších českých filmů je dost, bohužel, originalita jim chybí, a rychle se na ně zapomene, za to tento nejlepší díl ze série, v mém případě zůstane v podvědomí opravdu dlouho :-) ()

MrSalieri

Tento díl mám z celé trilogie nejradši. Svým způsobem je to dokonalé dílo, jen je třeba ho pochopit a nedívat se na něj intelektuálním nadhledem. Narozdíl od Kameňáku je to vtipné a zábavné. ()

rigidite

Druhý díl této trilogie je nejlepší. Hlášky z filmu jsou už tak zažité, že si leckdo ani neuvědomuje, že je to právě z tohoto filmu. Je to prostě česká klasika, která i dnes ukazuje, jak to na těch našich českých vesnicích vypadalo (možná i stále vypadá). Stojím si i za názorem, že pokud komedie století, tak Slunce, seno a pár facek! Tuhle komedii si můžu pustit klidně i po stopadesáté a stále se budu smát. ()

J!b

No ty vole...tak tohle měli pustit do mezinárodní distribuce...ty by čuměli, co u nás v prdelákově všecko dokážem:P ()

dracekt

Nemám ráda tento druh českých filmů a hvězdičku dávám jen z nostalgie. Tento druh humoru zdá se mi být velice podivným :-). ()

DCR

" Dvakrát nevstoupíš do téže řeky" řekl si zřejmě Zdeněk Troška a proto v pokračování své buranské vesnické frašky razantně přitvrdil. K neprospěchu věci zdárně vyhubil idilicky plynoucí humpoláckou lehkost prvního dílu a do popředí vysunul stupidní humor, trapnou sebeparodii a samoúčelnou přisprostlou grotesknost. Své již známé hrdiny záměrně staví na banánové slupky, aby mohli ihned uklouznot a divák se posléze potrhal smíchy ( viz. farářův rozkrok na elektrickém oplotí, masáž podobná kopulaci nebo pornokazeta na faře). Film si navzdory svým zjevným nekvalitám našel početné publikum , neřkuli získal i polokultovní status vyprodaných letních kin, nicméně si myslím, že těch " pár facek " inkasoval nejvíce soudný divák. ()

Davvee

Typický dedinsky život ktorí je okorenený častými hádkami, konfliktami ktoré z tohto filmu robia vynikajúcu komédiu, ktorú si rád vždy a znova pozriem. ()