tomas_j

Neoplývá sice filmovým uměním, ale je jednou z poměrně přesných ukázek české povahy v komediálním duchu. Film nám daroval několik nesmrtelných hlášek, Helena Růžičková ve své roli exceluje a škoda, že se filmu nedožil Josef Šebánek, který by atmosféru filmu ještě více přiblížil úspěšné sérii Homolkových. Jednoduchý příběh (resp. celý film) nelze brát vážně, ale při pohledu "chci se zasmát sám sobě" velice dobře pobaví. ()

Cisarpan

hnusný špianý vyhulený děti jako Tosin atd.tohle nidkmy neocení..pro takový hajzly je i Křemílek a Vochomůrka asi nuda a shit...pro nás normální je tohle klenot!! ()

BosMutus

Sledování každého z dílů je pro mne svátkem a hlavně v letních měsících mi dokonale navozuje předlistopadovou idylu jižních Čech. Zdeňka Trošku je třeba vnímat jako velkého syntetika, který pracuje s českou tradicí literární a hudební (Smetana, Dvořák, Vavák, Erben, Stroupežnický, Kalista), odkazuje na katolickou tradici a kult světců, a k tomu přidává moderní akční prvky a syntetickou hudbu 80. let.. Dostatečně zvládnuté filmové efekty a stylové průlety kamerou doplňují krátké statické obrazy zpodobňující jihočeský venkov. Kvalitní scénář zaručuje, že při dalším a dalším shlédnutí člověk znovu spoluprožívá celý děj a objevuje stále nové a nové vedlejší linky. Takový film už by bohužel dnes nikdo natočit nemohl... ()

vandamator

Jedna z nejznámějších českých komedii, o tom jak to chodí na vesnici a že vesnice není žádná nuda. Pro nenáročné zhlédnutí celkem zábavná i když hodně tupá komedie. Troškovo nejlepší snímek. ()

Skylwalker42

Nejlepší Troškovina. Zde ještě uměl vystihnout docela věrně český venkov minulého století. Herecky vévodí Růžičková, avšak i neherci si nedělají žádnou ostudu. Posledních 20 minut tomu nasazuje správný "apetit" :) ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Dvojirakri

Exploze smíchu! Rezervoár kultovních hlášek a situací! Neuvěřitelné! Pokud srovnáte Troškovo Slunce, seno a pár facek s Kušturicovým Černá kočka bílý kocour, najdete mnoho styčných bodů, které začínají pískáním na píšťalku, v Emirově filmu už během 4.minuty. Emir film jistojistě znal a velmi se jím inspiroval! Jak dopadá hodnocení můžete shlédnout sami.  U mě jsou oba snímky na naprosto stejné laťce. Pokrytectví je největší zhouba české povahy! Film dává úžasnou možnost předvádět vynikající výkony herecké - Helena Růžičková, Valerie Kaplanová, Luděk Kopřiva, i zcela neherecké - dosaďte si koho jen chcete, Josef Stárek, Marie Pilátová, Broněk Černý, jakoukoli vesnickou bábu! Nejslavnější role pro velké množství ne/herců - mimo některé výše zmíněné Kateřina Lojdová, Oleg Reif, Veronika Kánská, Marie Pilátová, Vlastimila Vlková, Miroslav Zounar atd. Fantastický postsynchron Marie "Kelišky" Švecové! Vadí někomu scénář, prostředí či chování postav? Ale prosímvás, bláznivé komedie jsou založené na tom, že charaktery postav jsou přehnané oproti skutečnosti, nikdo se nechová stejně jako Mr.Bean, přesto je slavný! Tak v čem je problém? Že si nechceme připustit že se vesnické báby chovají jako slepice? Že obecní faráři jsou vlastně chlípní, sukněchtiví staříci? Po všech těch pedofilních aférách?! Že obecní maminy mají potřebu dohlížet nad tím, koho si jejich potomci přivedou pod střechu?? Naopak, tohle je obžaloba všech profláknutých režisérů a scénáristů, že nedokázali napsat a natočit lepší komedii! Kdo tohle nevnímá nebo nechce vnímat je odsouzen k tomu opakovat chyby postav z filmu ! ! ! Kult nad kulty, ale jen pro vyvolené ! ()

david141474

Je čas na jeden menší český skvost. Když jsem si takhle četl program a narazil na tento film, ignoroval jsem ostatní zajímavý filmy a pustil jsem si tento skvost, který jsem viděl snad tisíckrát a ani jednou mě nezklamal. Slunce, seno je milionkrát lepší než nějakej Kameňák nebo Babovřesky. Tolik hlášek jako tady, nikde široko daleko nenajdete. Takhle nahláškovanej film se jen tak nevidí. Tolik kvalitních hlášek, které se používají dodnes v Kameňáku chybí a proto to nikdy nebylo a nikdy nebude lepší. Nezapomenutelnej soundtrack filmu taky velice pomáhá a já se celým filmem neskutečně bavil. I když to vidím po tisící, tak jsem umíral smíchy, dokonce jsem skončil na zemi, protože ty hlášky jsou prostě legendární. No a herectví je v tomhle filmu tahy velice povedený, taková Růžičková, Růžička, Tříska a ostatní jsou prostě skvělí. Co se týče děje tak ten je velice solidní. Takový scény v kravíně nebo na svatbě, to je prostě majstrštik! Takovou prdel jsem zažil naposledy u Funése, ale tohle je úplně jinej kalibr. Takový hlášky jako: „Držte mě nebo z ní udělám dvě a ještě vošklivější!” nebo „Místo mozku, máš z piva kostku!” jsou prostě božský a já nevím co k těm hláškám dál napsat, protože to je něco neskutečnýho! No a pak je tady ještě scéna ze svatby, která obsahuje největší bitvu v český kinematografii, ale že to stojí za to! Nic podobnýho jsem jakživ neviděl, ale ten způsob jak to bylo natočený, no já byl v komediálním ráji, já jsem byl úplně u vytržení. Já tenhle díl ze srdce miluju, je to za mě nejlepší český film a nejlepší česká komedie! Ano, já nemůžu jinak, divte se, ale mě to nijak neovlivní. Tenhle neskutečně vtipnej českej skvost by v dnešní době už nikdo nenatočil a za mě je to škoda, protože něco podobnýho bych si nechal líbit! 10/10 Já z toho zdejšího humoru a hlášek opravdu nemůžu, někdy to bylo až moc, ale tenhle film nikdy, ale jakože nikdy neomrzí! ()

PTuranyi

Zdá sa, že napriek tomu Slunce, seno, jahody nemá veľmi vysoké hodnotenie, bol tento film dostatočne úspešný, aby sa Zdeněk Troška rozhodol vstúpiť do tej istej rieky. Príbeh začína presne tam kde skončil ten predchádzajúci. Venca a Blažena plánujú svadbu čo vyostruje vzťah s medzi Blaženou a Milunou. Tá využije príchod kamarátky Gábiny a klebiet o jej nemanžeskom so živočichárom Béďom dieťati, aby prekazila svadbu. Nasleduje vojna medzi Konopníkovcami a Skopkovcami naplnená spŕškou bláznivých scén plných gagov a vtipov. Produkcia to už trocha flákala a brala prvú dobrú. Nesmie chýbať nadbiehanie ženíchom, babička s dvackou na silóne, farár pod napätím, zámena videokaziet s pornom a hromadná bitka na záver. Skrátka celkom dobrá zábava nech sa prepadnem do Západného Nemecka. 70% ()

charles3

Z tohoto filmu bych vystříhal některé slabší a zbytečné scény (film je o celou polovinu delší než "Jahody"!) a ty pak vlepil do "Erotiky". Obě pokračování by se tím docela vylepšila... ()

Hicks

Nejlepší díl hoštické trilogie. I po dvacáte se s chutí zasměju, pravda, stopáž by mohla být o něco kratší. Ale MUDr. Karel Kroupa je boží: " To jsem já, Kája, Blaženko chci Vám říct, že Vás asi miluju a že si Vás asi vemu":-))))) ()