tsatsiki

Nejlepší díl z celé série.Vtipy propracované a vše je zahráno tak uvěřitelnější, i neherci hrají neskutečně přirozeně, víc Kája, tak jim to člověk věří. a byla to velká šance pro Jiřinu Jiráskovou, které v 70-80letech bylo hraní omezeno komunisty.A také v celé sérii svou životní roli měl Jiří Růžička ml., Stanislav Tříska, Martin Zounar.Troška natočil nesmrtelný lidový fenomén. ,,Mami, co je to coura?" ,,Hajzle jeden." 😉 ,,Kde si byla?",,S Vencou přece." Facka. ,, Znáš ji?".,,Jasně, to je. ,,Znáš.".Facka. ,,Blaženko, já se Vám přišel říct, že Vás miluju a já si Váš asi vezmu." ,,Už se poprali?' ()

Cibulka_C

Druhý díl, který svým vtipem, razancí a opět skvělým hereckým obsazením překonal jedničku na plné čáře. Slunce, seno a pár facek už je poněkud „drsnějším“ filmem, kde se to seká jak na Windows XP a já se u toho nepřestávám smát. Je to pravá česká komedie, kterou pochopí jen Češi nebo Čechoslováci a fakt se u toho pobaví. Nepřestává mě udivovat, že se opravdu dávaly reálně facky, takže herci po závěrečné scéně museli ulehat do postele s pocitem zatlučeného hřebíku. Opět jeden z filmů, který umím nazpaměť a jsem ráda, že u nás něco takového vzniklo. Už jsem tady víc upřela zrak na doktora Káju Kroupu, protože jeho herecký/neherecký výkon byl výborný. Helena Růžičková, coby Škopková opět nezklamala a vždycky mi bylo tak strašně líto těch talířků, které hodila za plot Konopnici. Opět film, který nezklame diváky se smyslem pro humor. Doporučuju! ()

Haggy

Troškův majstrštyk. Jednoznačně nejlepší díl celé trilogie. Výborná Růžičková rozdává nejen rány, ale i hlášky, které si budu pamatovat už navždy. Skvělá komedie, u které prostě můžete vypnout a jen se bavit nad tím, co vám na talíř naservíruje dnes už legendární vesnička. Asi mám holt slabost pro buranství, ale u tohohle se dokážu smát i po těch několika letech. ()

Simako

Nechci se nějak obhajovat, ale myslím si, že pan Cival používá silná slova. Za prvé nechápu, že se ani jednou nezasmál a za druhé si myslím, že to docela Troškovi sedlo!! Neříkám, že je to nějaká super komedie, ale je to obraz našeho venkova a myslím si, že to vůbec špatné není a rozhodně nevěřím nikomu, kdo řekne, že se ani jednou nezasmál!! ()

freeeeedom

druhy diel "ludovej" komedie ktory je sice po umelckej stranke podobne ako prvy diel nula bodov ale podobne ako jednotka, velmi nenarocna pritom vsak skvela zabava ktora sa da pozerat stale dokola ()

Standey

Pár facek je asi nejpovedenější Troškův film vůbec. Prakticky jsem se během dvou hodin vůbec nepřestal smát. Hlášky z celé trilogie se zaužívali a do dnes jsou součástí životů všech mých známých... No a kontrast herci vs.neherci, tady zafungoval úplně fantasticky. Snad jen jediná malá výtka a to směrem ke Konopnici (tu jsem nějak moc nemusel)... Jinak plných ***** ()

*Fish*

Asi si budu připadat jako černá ovce v bílém stádu, ale pro mě je trilogie z Hoštic tím nejlepším a nejkultovnějším. Viděl jsem každý díl minimálně desetkrát (bez nadsázky) a vždy se výborně bavím. Kultovní hlášky a nástin toho, jak se žije (žilo) na venkově. Minimálně mi to připomíná ten venkov, který jsem znával. A v závěru posledního dílu, kdy Škopková prohlásí:"A celá Evropa se ještě bude divit, co jsme my Češi zač", můžeme vidět, jak úžasně nadčasové téma Troškova komedie nadnesla. O tom ostatně zpívá i Karel Černoch v přítomné písničce "Evropo, Evropo". Celá trilogie paroduje chování Čechů, ač si to mnoho lidí nechcce přiznat, až moc pravdivě. Dále můžeme vidět, jak se u nás za komančů pracovalo, a možná že se nesmějí právě ti, kterým to připadá normální (aneb Evík a tancující květinka). Já vím, jsem jinej, dávám 5 hvězd, ale nestydím se za to a za Slunce senoé fanatika se rozhodně považuji. "Zlatý komunisti! Kdyby to tady člověku na hlavu padalo, vůbec si ho nevšimnou!" ()

hronik

Tak chapu ze filmy Slunce seno...jsou okoukane a mozna i trochu trapne, ale v dobe pred listopadem 89 to byl slagr jako Brno.Kdyz srovnam dnesni komedie typu Play Girls Panic je na nic atd. tak tohle je opravdu proti tomu komedie k popukani.Ale souhlasim ze pak to slo se Zdenkem Troskou hodne dolu, jeho vyplody jako Kamenaci ci Z Pekla stesti jsou opravdove sracky. ()

Jamall

Nejlepší díl série...jedna nesmrtelná hláška za druhou...i když to věčně opakují v televizi,tak nikdy neomrzí...znám to nazpamět a tak vždycky při sledování téhle taškařice můžu úplně vypnout mozek ()

`barocco

K tejto uz zludovenej komedii budem s odstupom casu zhovievavejsi. V case premietania to bol pre mna skutocne odpad. Je natocena s velkou davkou nevkusu ale po takmer dvadsiatich rokoch musim ocenit ze par hlasok stoji za to. Tato mi utkvela v pamati: Co porad na tom chlastu vidis. Ja ti to povim a ty zacnes chlastat taky... ()

Sentinel

Páni chytrolínové, říkejte si co chcete, ale i tyhle Troškovy splácaniny si najdou své diváky. Přinejhorším v sobotu odpoledne na televizi Nova:-) ()

cici24

Tak tohle je fakt peklo na zemi, není snad lepšího vyzobrazení českého člověka na venkově:-)))...herecké výkony Ružičkové a Třísky jsou nepřekonatelné, oni to vlastně ani nehráli, oni tím žili..:-)))...100% ()

MaxQ69

Sérii Zdeňka trošky je těžké srovnávat s ostatními filmy. Pokud budu hodnotit, jak se této komedii zasměju a s jakým spokojením to sleduji, čtyři hvězdičky, si určitě zaslouží. Ale pokud bych na pokračování JZD komedie nahlížel jako recenzista, zasloužil by s místo hvězdičky leda tak černou díru. Absolutní dopad. Ale držím se a skutečně výjimečně k tomuto pohledu nesklouznu. ()

FandaF

Zvedám hodnocení. Pro mě je to nejen parádní komedie, kde jsem se místy smál až k slzám, ale dnes, po 21 letech, i kus krásné nostalgie. Kdo tu dobu nezažil, nemůže pochopit. ()

Anakin21

Tahle je snad nejlepší ze všech tří..:) Nechápu tak nízké hodnocení.. je to česká klasika.. kdo by se nesmál RŮŽIČKOVÉ A OSTATNÍM..:) ()

zodiak217

Pokračovanie úspešného filmu z diele Zdeňka Trošku je opäť tu a opäť v kvalite akú divák očakával. Nielen nadvezná postupnosť, ale opäť život v Hošticiach ožíva a rozhodne na radosť divákov zažijeme nové vtípky, skvelú a bravúrnu Helenu Ružičkovú a celú ekipu priam legendárnych hereckých mien. Tu je zbytočné niečo vyčítať pretože tento film tak ako prvý aj záverečný mám v takej obľube, že nedokážem napísať nič konštruktívnejšie. Ak už je nejaká trilógia, ktorá stojí za to z československej produkcie tak je to rohodne táto. Dobre odvedená robota po všetkých stránkach! ()