benden odpad!

Nevím, proč je tato Troškova komedie tak oblíbená. Jsou komedie, které mohu vidět x-krát a pokaždé pobaví. U těchto troškových sluncí a sen stačí jedna podívaná a mám docela dlouho husí kůži z některých trapností. Jaksi Trošku nemusím ani v pohádkách, které jsou zase až moc vyumělkované. ()

Pavel.Kubik

Pro mě komedie století, nezažil jsem nikdy film, na nějž jsme museli jít do kina 3x, abychom konečně pochopili, o čem se tam mluví, protože přes smíchový řev většině mluveného slova nebylo rozumět, takže pro mě jednoznačně nejlepší česká komedie všech dob (zatím...?) ()

Lukke32

Vy si opravdu myslíte, že je Troška nějakej blbec? On dobře věděl, co točil. Někomu tento humor nemusí sedět, kdejakej "profesor" nad tím může alibisticky ohrnovat nos... ale je to prostě klasika. Nesmrtelná klasika. A ať se to někomu líbí nebo ne, takoví prostě jsme. Je pravda, že třetí díl už byl hodně přes čáru a vůbec se nelíbil ani mně, o Kameňáku ani nemluvím. To už byly ubohé trapárny. ()

PORTER44

Podobné jako první díl jen se řeší jiné problémy ,svatba,námluvy několika ženichů pak točení do televize a na konec fackovačka,opět se našli scény u kterých jsem se pobavil. ()

Duffman 97

Vypnout,zapomenout na starosti a dostaví se celkem slušná zábava.Jasně...není to žádné veledílo ale slušná komedie? To ano. ()

Monicina

Skvelý, vtipný a neokukateľný film, ktorý môžem pozerať stále dokola. Z celej trilógie bol pre mňa najlepší. Obdivuhodné na tom je, že mnoho postáv zahrali neherci, napr. Kelišová, Cecilka, doktor Kája, atd. a Keliška nemala chybu. Troška mal šťastie na ohromné talenty priamo z obce, kde sa to natáčalo, a mnohí dnešní herci, ktorý účinkujú v našich nekonečných seriáloch sa im zďaleka nevyrovnajú, a to študovali herectvo. Tiež sa mi páči, ako Troška vo filme presne ukázal povahové črty ľudí v našich krajinách (Česku a Slovensku). O to viac ma prekvapilo, že natočil prepadák Babovřesky. ()

hradecak

Absolutně nedoceněná komedie. Když jdem ji viděl v 89 v letním kině , kde bylo asi o 1000 lídí více než se tam oficialně vešlo a všichni se neskutečně bavili a řvali smíchy . Pochopí jenom ten ,kdo zažil komouše a občas přijel na vesnici ... prostě dokonalá letní komedie s excelentní paní Růžičkovou . ()

wendy221

Česká klasika. Na to množství nesmrtelných hlášek, hereckého koncertu a hodin plných smíchu se ani nedá dát jinak. ***** ()

GrooteLulu

Není to klenot světové kinematografie. Vlastně to není ani světové a možná ani kinematografie. Rozhodně to je však klenot. Nejvtíravější komedie mých dětských let na přelomu 90tých let. Neznat ji, znamenalo být jedině cizincem. Tento díl je z celé trilogie nejlepší, hlavně díky válce mezi Škopkovými a Konopníkovými. Utrpení svatého Šebestiána doopravdy vždycky obrečím. ()