Třetí pokračování osudů oblíbených hrdinů v bláznivé letní komedii z jihočeských Hoštic. Blažena konečně „urvala“ Vencu, živočichář Béďa se přiznal k dítěti a oženil se s inženýrkou Gábinou. A tak Evík a Miluna z  hospody zůstaly na ocet. Na jézeďáckém zájezdu do Itálie se zhrzené dívky seznamují s údajnými mafiány - v podání Oldřicha KaiseraMartina Dejdara - a nabídnou jim všechen svůj slovanský šarm a šmrnc za likvidaci svých šťastnějších sokyň. Vymyslí plán, který jako v každé bláznivé komedii přináší množství nečekaných zápletek a komických situací ... (TV Prima)

Zema24

Nesměji se při GO-GO ŠOU, NOVOTÁCH a podobných debilitách na Tv NOVA, ale tato trilogie se opravdu povedla a kdo to vidí jinak, tak si trochu lže do kapsy. ()

motyka52

Objektivně vzato je to naprostá kokotina, čímž je to vlastně věrné svému názvu. Ale hvězdu tomu dám za přehlídku plážových hostesek, která mě na začátku puberty v 90. letech potěšila, co vám budu povídat. ()

Feacher

Jahody 5*, pár facek 4* a erotika snad i škoda slov... Tomuhle filmu nevyšlo nic. Žádná ze scén nemá nic, co by stálo za zapamatování, příběh absolutně nedává smysl, první polovina filmu je výlet do Itálie a druhá nepovedený pornofilm s farářem. Jediné, co snad můžu pochválit je, že sehnali původní herce a přidali Kaisera s Dejdarem. Jahody i facky se mi líbily, erotika teda vůbec. Bez nápadu, bez vtipu, bez smyslu... ()

NikiVai

Za mě třetí díl dost klesl pod úroveň prvních dvou. Erotické pasáže jsou do vesnického života vklíněné tak nějak násilně, aby se šlo s tehdejší dobou, kdy bylo vše erotické nové. No a ti dva italští mafiáni mi tam přijdou taky jako z nouze cnost. ()

Ywec

Tak tohle má s předchozími dvěma díly společného jen málo. Když jsou ještě v Itálii, tak to jde, ale pak je to katastrofa. ()

Paroh

Tento film potvrzuje pravidlo, že lepit zbytečný pokračování tak maximálě kazí celkový dojem původního snímku. ()

axelson

Troška se trošku zblaznil.Kaiser at se raději drží sveho alkoholu,a Dejdar Studia kamarad.Hruuza děs,a už vubec ne komické. ()

symmetry

Ano, tak tenhle film je ukázkou naprosto bezprostředního jednání a občasného chování českého národa a Zdeněk troška nám ve 110 minutách ukázal situaci po revoluci prokládanou tím nejobyčejnějším českým humorem, maloměšťáckou hloupostí a nahotou(i když tu si mohli odpustit). Poslední z trilogie není převratné dílo, ale mělo by pobavit prostého diváka , který není zrovna filmový maniak, nýbrž člověk který si rád sedne k televizi a zasměje se. Většině lidí tento styl humoru nemusí být příjemný, ba naopak. Kdyby někdo v tomto filmu chtěl někdo hledat nějaký hlubší smysl, tak ho bude stěží nacházet. Jinak je zde skvěle ukázán kontrast mezi zahraniční zemí a zemí českou: Zkrátka:...taky se vám zdá chlapi, že vidíte to co jste předtím neviděli? ....a Nebo spíš nechtěli vidět! Prostě a jednoduše některé hlášky v nás zůstanou ještě dlouho. "Così? Così? Così?....jo kozy!...asi tak.(hvězdička za herce a herecké výkony, hvězdička za vtip, hvězdička za dokonalé vystihnutí české vesnice a vesnického chování a speciální hvězdička za Helenu Růžičkovou) 75%. ()

deep blue

Subjektivně mi třetí díl přijde nejslabší, ale přesto mě lehce zaráží ty často až nenávistný hodnocení. Klasika je to pořád pětihvězdičková a najde se v ní pár věcí, kvůli kterým nebyl vznik úplně zbytečný. Zajímavá je třeba už jen postkomunistická odlišnost ("vždyť to nikdy nikdo nečet...my demokraté knihy nepálíme..to né my, to komunisti"), sem tam je něco vtipného (třeba scénka s pokojskou v Itálii nebo "sme doma ještě trochu diskutovali", "hele samochodka, samohybka - to je pokrok") a najde se i nějaká hláška ("zmáčkni return a jeď dál", zaujala mě i "tahat se za nos jak idiot!"). Na Kateřinu Lojdovou se mezi všema těma Kelišovýma a Konopníkovýma docela dobře kouká, česká italština "italských" postav je až surrealistická a přesto že proklamovaná erotika má trochu divnou pachuť je alespoň neobvyklá (kolik filmů se odváží zobrazit mužskou nahotu). Možná je to moje nepochopení, ale přišlo mi pozitivně zvláštní jak si Zdeněk Troška při svojí odlišné orientaci dělá legraci z "homo doktora" Káji ("to je nějakej obmyl, tomu chlapci jde o život"). Takže 5 samYc ne, ale aspoň tři určitě. ()

johael

Poměrně dobré. Kdo zažil první porevoluční autobusové výlety do zemí v totalitě zapovězených, chápe naprostou autentičnost tohoto druhu absurdně buranského humoru. Čechoslováci přijeli do Itálie. Otevřou se dveře hrkavého autobusu a z něj se do klidu brzkého rána vyvalí petačtyřicet bujaře povykujících vepřo-knedlo-zelem dobře živených tůčkem prorostlých postaviček v tílkách a šortkách, v jedné ruce chleby s řízkem, v druhé pivko a na předloktí houpající se igelitka. Jejda, moře! O překot se běží k pěnivým vlnám a odhazují se svršky. Bába dobrých pětašedesát (let), sto šedesát (výška), devětadevadesát (váha) se neváhá vyvalit na pláži oděna pouze v zažloutlé XXL bombarďáky s krajkou. Vše ostatní odloženo! To není z filmu, to jsou moje autentické vzpomínky. A já sám? Ve slipech šťastně a svobodně dovádím ve špinavých vlnách, a až Troška za rok natočí Erotiku, budu se bavit, protože ta komedie bude zkrátka nejen svěží a vtipná, ale i do mě trefná. ()