Letní komedie Slunce, seno, jahody je úsměvným obrázkem ze života jihočeské vesnice. Zápletka se točí okolo studenta Šimona Pláničky, který do vesnice přijel na prázdninovou praxi. Chce tu v místním kravíně experimentovat na téma dojivosti krav v souvislosti s kulturou prostředí. Zpočátku o tom nechce nikdo ani slyšet, vše se ale změní, když se po vši rozkřikne, že Šimon je synem krajského funkcionáře... Lidovou komedii natočil režisér Zdeněk Troška ve své rodné vsi Hoštice u Volyně, hrají v ní herci i neherci a jako kompars vystupuje téměř celá vesnice. (Bontonfilm)

L_O_U_S

Z celé trilogie pro mě nejslabší díl. Taky jsem jej viděl nejméněkrát. Ještě to není taková psina a některé scény jsou opravdu trapné. (317.) ()

kajas

Paní Růžičková plačící u "Angeliky", to je zkrátka naprostá klasika. Strašidelný mlýn a zpěv o měsíčku už si mohl Troška odpustit, ale jinak v podstatě nemám výhrady. ()

Želik

Je to o živote na dedine a je to pre široké nenáročné publikum. Takže žiadna perla československej kinematografie, ale musím priznať zasmiať sa dá, hlášky zľudoveli a patrí to k letnej vysielacej štruktúre hádam každej TV. ()

Aleee89

Tohle je klasika. Dobrá a vtipná česká komedie, která nemůže chybět tak třikrát do roka v televizi a kupodivu mě ještě neodradila od dívání (dnes už jo, ale trvalo to dlouho)... Tohle Troška natočil snad zázrakem, protože jinak je jeho tvorba hrůza. A navíc tu hraje výborná Helena Růžičková a celé to nepostrádá šmrnc. Taky to, s pomocí karikatury, zobrazuje typicky českou rodinu na vesnici. ()

Petroff

Opravdu dost by mě zajímalo těch 11 minut, co je navíc ve zde zmíněné Director's cut verzi... Viděl někdo, nebo co to jako má znamenat? ()

GILLWANDER

Zdeněk Hroznoška opäť vytvoril nezabudnuteľnú trilógiu, ktorú si nejde neobľúbiť. Herecké hviezdne obsadenie, pre niekoho kultové hlášky a svižný dej so zápletkami, ktoré môže vytvoriť iba Zdeněk. Ale je to skutočne tak dobre ako tvrdí širšia populácia najviac zložená zo senilných seniorov? A dá sa to považovať za československý poklad? Zbiehajú sa mi slová na jazyk ale nie som tu preto, aby som to práve JA povedal. Užite si to...55% ()

easaque

nostalgické -3* taková vesnická taškařice, která snad moc neurazí a jedním z dílů Troškovy neplánované trilogie. Sice v současnosti, kdy se to objevuje minimálně 2-3 za rok na komerčních kanálech, je to už hodně omšelé a znovu bych se asi nekoukal. Prostě lidová zábava, která docela dobře ukazuje vztahy na menších vesnicích, jaké tam opravdu jsou. Skvělá Růžičková, které role sedí na míru a ostatní jen tak přicmrdávají ;-) Hodně hlášek se z těchto filmů staly kultovními. Ve srovnání jednotlivých dílů dopadl nejlíp ten druhý - u třetího úroveň rapidně klesá a jen se snaží ždímat z popularity předchozích co jde. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Petrasuvicka

Všimla jsem si tu, že plno lidí hodnotí tenhle film spíše záporně a při hodnocení se drží silně při zemi. Myslím si, že si tak ostrou kritiku a odsuzování nezaslouží. Lidový humor Zdeňka Trošky je v téhle trilogii, nejenom v tomto díle, naprosto skvělý a dokonale použitý. Ono to totiž takhle na venkově a v malých vískách vypadá. Člověk by řekl, že v dnešní době už je to takřka nemožné, ale přece jenom takové vesnice jsou. Já vím, o čem mluvím. Ne že bych z nějaké pocházela, ale v mém okolí se jich dost nachází. Stejně tak jako v posledním díle trilogie – Slunce, seno, erotika – když se dělali a podnikali zájezdy od JZD, vypadalo to podobně. Myslím, že Zdeněk Troška chtěl právě na tohle poukázat, že lidé z venkova se chtějí chovat světově, ale místo toho se chovají jako burani a jen víc upozorňují na to, že jsou odněkud z Kotěhůlek. Beru to realisticky, protože to kolem sebe vidím a doopravdy se mi líbí pohotovost replik, které ve filmu zazněly. Je to jedna z mála komedií, kde skoro pokaždé najdu nějaký nový vtip, který jsem před tím nezaznamenala. Beru to jako takové skryté kouzlo dobré komedie. A proto dávám 100%. ()

Chen

Příjemná komedie dokonale odrážející život na vesnici. Civilní pojetí, ještě civilnější herecké výkony. Mizející mlynáře a podobné scény bych klidně oželel, ale nebudu se tvářit, že jsem se nepobavil, byť je to tady hrozně moderní, stejně jako pohrdavé komentáře o (ne)vkusu českého národa. Je to uvolněná nenáročná letní komedie, nic víc, nic míň. A jen malá rada, pokud se někdo ohání tím, že je film pod jeho úroveň, měl by si pohlídat, aby neměl v komentáři docela okaté hrubky, jinak ono povyšování nad "většinu národa" nepůsobí zase tak úderně. ()

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů