Courage the Cowardly Dog (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1999 - 2002, 19 h 48 min (Minutáž: 22–23 min)

Stupid dog! You make me look bad. Tenhle seriál zbožňuju a mohla bych se na něj dívat furt. Úžasná směsice černého humoru, divných zrůd a skvělé animace. Jako téměř dospělé mi to přijde o dost divnější a "schízoidnější" než jako dítěti, ale tím líp! Moje nejoblíbenější záporná postava je stejně kocour Katz z prvního dílu. I wish you hadn't done that. A ještě ta hudba k tomu... proč tak skvělý seriál už CN nevysílá, to mi mozek nebere.(9.8.2011)

Ach jo, to teda byly časy, když jsme měli Cartoon Network. Tolik černého humoru, tolik napětí, tolik zábavy, tolik strachu, tolik příhod, které jsou natolik originální, až vám z toho půjde hlava kolem, tolik divných a šokujících postav. Courage the Cowardly dog vás chytne ihned u prvního dílu a pak budete celý den čučet do počítače a těšit se na další a další díly. Pak i hudba, která přesně určuje, jak se máte cítit (viz díl s rozbitou přehradou, když si jdou Eustice a Muriel zaplavat). Já jsem se na něj dívala tak před 8 lety, ale pamatuji si asi tucet epizod. Kvůli angličtině jsem sice rozuměla jenom málo věcem, ale vždy jsem se usmála u hlášky STUPID DOG! Je mi moc líto, že to bezzstarostné každodenní vysedávání u televize muselo skončit. Díkybohu za internet. Originálnější animovaný seriál nehledejte. Když existuje Courage, je to zbytečné. Do Top 200 POVINNĚ.(18.9.2009)

Paradny serial, vsetky diely bomba. Stylovy, nezabudnutelny, bezkonkurencny. Co sa stane s ludstvom a so Zemou po vsetkom tom sci-fi ramuse? Budu vladnut banany! A to vlastne ani nebol najlepsi diel. Nemozem teda inak, nez ocenit 5 hviezdickami, nakoniec aj preto, ze serial splnil vsetky moje tajne predstavy o tom, ako by mal vyzerat ozajstny cierny humor.(23.8.2014)

Tenhle seriál studia Cartoon Network sice není na jedno zhlédnutí, ale tak nějak jsem se postupem času „prokousal“ až k poslední epizodě. Já už jsem trošku starší kousek, takže v dětství mne tohle minulo, ale ze zvědavosti a hlavně díky vysokému hodnocení, jsem se na růžového bojácného psíka přece jenom podíval. No a musím uznat, že to má opravdu něco do sebe. Courage ač velký strašpytel který se bojí snad úplně všeho, se dokáže hecnout a jakmile se ocitnou jeho páníčci v ohrožení a jde „neohroženě“ (politý smrtelným potem) zachraňovat – navíc ten černý humor taky nebyl vůbec špatný – stejně jako ten protivný děda.70%(30.4.2014)

Ako malý chlapec som tento animák miloval a sledoval každú časť aj napriek tomu, že som im vôbec nerozumel. Teraz je však moja úroveň angličtiny na lepšej úrovni a preto som sa rozhodol pozreť znova každú časť aby som aj pochopil o čom vlastne tie časti boli. A musím uznať aj napriek tomu, že už nie som dieťa stále ma tento seriál baví a určite si pozriem všetky časti a zaspomínam tak trocha aj na detské časy. Na moje prekvapenie si dokonca pamätám väčšinu častí aj ked je to už pekných pár rokov odkedy som ho sledoval ako dieťa. Za mňa jednoznačne plný počet hviezdičiek.(8.11.2015)

• - Mená Muriel a Eustace pochádzajú zo stredných mien postáv seriálu Priatelia (od r. 1994) Chandlera Binga (Matthew Perry) a Rossa Gellera (David Schwimmer). (Lyrer)

• - Courage-ove dialógy sa po prvej sérii výrazne skrátili, a to preto, že tvorcovia na Cartoon Network si mysleli, že Courage hovoril príliš veľa a chceli, aby jeho dialóg bol skrátený. (Carol Pifková)

• - Lionel G. Wilson (Eustace) ukončil spoluprácu v polovici série a bol nahradený Arthurom Andersonom. (Carol Pifková)