Reklama

Reklama

Série(4) / Epizody(52)

Courage byl ještě štěňátko, když na návštěvě u veterináře viděl naposledy své psí rodiče. Skončil na ulici, kde ho našla paní Muriel Bagge. Vzala si ho do svého domu uprostřed Ničeho v Kansasu, kde bydlí se svým hrubým a mrzutým manželem Eustacem, který Courage pokládá jen za hloupého psa, což rozhodně není pravda. Vždy když je Courage na hlídce, stávají se uprostřed Ničeho strašidelné a hrůzu nahánějící paranormální události. I když se asi jedná o nejzbabělejšího psa na světě, je Courage vždy připraven zachránit svou paničku Muriel a nakopat zadek nějakému neřádovi, monstru, příšeře, mimozemšťanovi nebo zombie. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (64)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál studia Cartoon Network sice není na jedno zhlédnutí, ale tak nějak jsem se postupem času „prokousal“ až k poslední epizodě. Já už jsem trošku starší kousek, takže v dětství mne tohle minulo, ale ze zvědavosti a hlavně díky vysokému hodnocení, jsem se na růžového bojácného psíka přece jenom podíval. No a musím uznat, že to má opravdu něco do sebe. Courage ač velký strašpytel který se bojí snad úplně všeho, se dokáže hecnout a jakmile se ocitnou jeho páníčci v ohrožení a jde „neohroženě“ (politý smrtelným potem) zachraňovat – navíc ten černý humor taky nebyl vůbec špatný – stejně jako ten protivný děda.70% ()

Mefistofelle 

všechny recenze uživatele

Cartoon Network jsme jako děcka měli puštěný prakticky pořád a jedna z nejtypičtějších vzpomínek mého dětství jsou seriály, které se zde vysílaly. Courage the Cowardly Dog je jeden z těch, které si pamatuji nejvíc. A vzhledem k tomu, že už jako děcko jsem zbožňovala hororové věci, udělal na mě dojem. Ta kombinace černého humoru s trochou toho strašení je prostě pecka:). ()

Reklama

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

Môj priateľ to splnil a dočkala som sa kerky. Courage mi na rameni zaspáva i vstáva. Ak si si predpozeral(a) pár horrákov, iste vieš, že sa celý ten bordel " Muriel / Eustace / Stupid dog točí kolem horrorov. Deravý zub nasadený do panoramatickej držky, prekrývajúcej zbytok telesnej hmoty- tak to je tá kerka. Absolútna fanyna. Boží cartoon de/generace. ()

SarumanKo 

všechny recenze uživatele

Hneď po kultovom Tom and Jerry, je Courage môj úplne najobľúbenejší seriál zo stajní Cartoon Networku. Veľké množstvo čierneho humoru a hlášok v mixe s často bizarnými svetmi a protivníkmi a výborným ústredným triom vytvárajú hororovú komédiu, ktorá nad zvyšnou tvorbu CN vytŕča ako maják originality a zdravého nevkusu. (9/10) ()

veru_needy 

všechny recenze uživatele

Nedávno jsem o tomto seriálu četla zajímavou teorii. Jedná se o to, že Courage (tento růžový psík) je vlastně úplně normální pes, který neprožívá žádné nadpřirozené ani podivné zážitky, ale vidí všechno svýma psíma očima; dalo by se to také popsat jako úhel pohledu malého psa. Například třeba to, že nikdy nebydlel uprostřed ničeho. To jen jeho majitelé jsou už příliš staří a unavení na to, aby ho vzali na procházku nebo si s ním hráli a tohle se mu holt z jeho psího pohledu zdá, jako kdyby v okolí nic nebylo. Jen jejich barák s terasou, mlýn a Eustacovo náklaďák. To by vysvětlovalo, proč staříci působí tak, jakoby žádné nebezpečí, které se ale v každém díle odehrává, neexistovalo. A to proto, že ve skutečnosti opravdu zádné neexistuje. Příšera pro psa v realitě může být jen vysavač, nebo pošťák, nebo rodinná návšteva. Všechny ty neznámé zvuky, pachy, to musí takového malého psa trochu vyděsit. A v jeho očích jsou to samozřejmě příšery, mimozemská kuřata, yeti, úchylní příbuzní, a pod. Jako malá jsem u této pohádky sedávala hodiny i přesto, že jsem nerozuměla absolutně ničemu. To mě ale přece nemohlo vůbec odradit. Seriál je to zábavný, pěkně nakreslený a místama dokáže opravdu nahnat mráz po zádech - obzvláště pokud jste dítě. Courageův dabing byl a vždycky bude jedna z nejlepších věcí na tomto animáku. Vždy si vybavím všechno to jeho kvílení, vtipné řvoucí momenty a dnes i hlášky, kterým poprvé po všech těch letech rozumím. Muriel je asi jako každá babička hrozně hodná. Miluje svého psa, ráda vaří a pro každého by se rozdala. Hlavně teda pro Courage a jejího manžela Eustace, i když někdy mu dá taky pořádné za uši. Eustace je ale jejím pravým opakem. Nic se mu nelíbí, všechno a všichni mu vadí a překáží, hlavně tedy Courage, toho pořád zlobí a nadává mu. Má rád jen své křeslo, televizi, peníze a svůj náklaďák. Občas má i ty světlé momenty, ale těch zase tak moc není. Je to typický morous, který je hned po Courageovi druhá nejzábavnějsí postava seriálu. - "Blah, blah, blah." ()

Galerie (6)

Zajímavosti (7)

  • Kedykoľvek Courage podniká kroky k záchrane jeho majiteľa alebo majiteľky Muriel z nebezpečenstva, môžeme počuť hrať rôzne variácie hudby z Mission: Impossible (1996). (Carol Pifková)
  • Lionel G. Wilson (Eustace) ukončil spoluprácu v polovici série a bol nahradený Arthurom Andersonom. (Carol Pifková)

Reklama

Reklama