Courage the Cowardly Dog (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1999, 30 min

John Dilworth

Bill Marsilii

Cartoon Network jsme jako děcka měli puštěný prakticky pořád a jedna z nejtypičtějších vzpomínek mého dětství jsou seriály, které se zde vysílaly. Courage the Cowardly Dog je jeden z těch, které si pamatuji nejvíc. A vzhledem k tomu, že už jako děcko jsem zbožňovala hororové věci, udělal na mě dojem. Ta kombinace černého humoru s trochou toho strašení je prostě pecka:).(22.5.2011)

Paradny serial, vsetky diely bomba. Stylovy, nezabudnutelny, bezkonkurencny. Co sa stane s ludstvom a so Zemou po vsetkom tom sci-fi ramuse? Budu vladnut banany! A to vlastne ani nebol najlepsi diel. Nemozem teda inak, nez ocenit 5 hviezdickami, nakoniec aj preto, ze serial splnil vsetky moje tajne predstavy o tom, ako by mal vyzerat ozajstny cierny humor.(23.8.2014)

To už nebolo tak parádne ako Dexter ale patrí to zlatého fondu Cartoon Network. Hlavne tá prvá pilotná časť Chickin from Outer Space ktorú dávali pred spustením celého seriálu. Jak som sa tešil keď protivný dedek skončil v kufríku plnom dolárov, ktoré nemohol nikde minúť. Už mu nepomohlo ani jeho legendárne: "Huga huga huga ..." :)(5.8.2011)

Jednoznačne klenot starého Cartoon Networku. Nebyť nesmrteľných Tom a Jerry, bol by Courage to najlepšie, čo vysielali. Také kvantá čierneho humoru v programe pre deti sa len tak nevidia a aj keď v dobách minulých som nad tým presedela hodiny (jediné, čo som rozumela bolo "Stupid dog!" ), teraz si to užívam ešte viac ako vtedy a miestami sa aj čudujem, ako som to mohla ako sedemročná pozerať a potom v noci kľudne spať. "How to die in 1 easy step!" alebo "Eustace, will you stop that noise? You'll wake the neighbors." Najvtipnejší strašidelný a najstrašidelnejší vtipný kreslený seriál, aký poznám. Hej a ešte... "NAUGHTYYY!" (27.9.2012)

Hneď po kultovom Tom and Jerry, je Courage môj úplne najobľúbenejší seriál zo stajní Cartoon Networku. Veľké množstvo čierneho humoru a hlášok v mixe s často bizarnými svetmi a protivníkmi a výborným ústredným triom vytvárajú hororovú komédiu, ktorá nad zvyšnou tvorbu CN vytŕča ako maják originality a zdravého nevkusu. (9/10)(5.8.2010)

• - Courage-ove dialógy sa po prvej sérii výrazne skrátili, a to preto, že tvorcovia na Cartoon Network si mysleli, že Courage hovoril príliš veľa a chceli, aby jeho dialóg bol skrátený. (Carol Pifková)

• - Mená Muriel a Eustace pochádzajú zo stredných mien postáv seriálu Priatelia (od r. 1994) Chandlera Binga (Matthew Perry) a Rossa Gellera (David Schwimmer). (Lyrer)

• - Lionel G. Wilson (Eustace) ukončil spoluprácu v polovici série a bol nahradený Arthurom Andersonom. (Carol Pifková)