Barbaři

Německo, (2020–2022), 9 h 28 min (Minutáž: 42–55 min)

Gaetano Aronica, Jeanne Goursaud, Jeremy Miliker, Laurence Rupp, David Schütter, Bernhard Schütz, Eva Verena Müller, Sergej Onopko, Florian Schmidtke (více)

Série(2) / Epizody(12)

Osudy tří postav se propojují v bitvě v Teutoburském lese, kde germánští válečníci v roce 9. n. l. zastavili rozpínání Římské říše. (Netflix)

Recenze uživatele drackula k tomuto seriálu (8)

Série 1 (2020) (S01)

Nemám potrebu riešiť historickú (ne)presnosť, keďže pri seriáloch riešim niečo iné. Plus, ak by som chcel niečo historicky dokonalé, pustím si v telke dokument a nie seriál na Netflixe. Barbarians boli vo svojej podstate jedno veľké klišé a keďže udalosti v Teutoburgskom lese poznám (z dokumentov), vedel som čo sa bude diať v závere. Čiže celkovo tu nebolo nič prekvapivé. Napriek tomu ma to bavilo. Hlavný hrdina bol nejednoznačný a rozpoltený a jeho vzťah k barbarom ale aj Rímu mal zaujímavý vývoj. Ťažko sa s ním sympatizovalo. Na sympatie tu ale bola dvojica Folkwin a Thusnelda. Klobúk dole za to čo sa Nemcom podarilo natočiť a úprimne dúfam, že sa dočkáme aj nejakého pokračovania. 70% Netflix ()

Série 2 (2022) (S02)

Druhá séria seriálu Barbarians si udržala svoj štandard. Oceňujem, že tvorcovia sa neuchýlili k bežnému neduhu pokračovaní a nesnažili sa aby všetkého bolo viac a aby všetko bolo bombastickejšie a monumentálnejšie. Namiesto toho sú tu oveľa viac prepletené vzťahy a množstvo zaujímavých a nečakaných zvratov. Platí tiež to čo som napísal o prvej sérii - Folkwin a Thuselda sú oveľa zaujímavejší ako Ari. Rozumiem, prečo má druhá séria v niektorých prípadoch tak výrazne iné (nižšie) hodnotenia ale pozastavovať sa nad tým, že si niekto myslí, že LGBTI+ ľudia sú iba móda posledných rokov, je stratou času. 70% Netflix ()

Nové legie (2022) (S02E01)

Dojmy z konca prvej série sú úspešne späť. Bol som zvedavý, akým smerom sa to bude uberať a to čo bolo zatiaľ načrtnuté sa mi páči. Chce to ešte trochu zvýšiť obrátky, ale potenciál to určite má. 70% Netflix ()

Zajatec (2022) (S02E02)

Kvalita stúpa. Je jasné, že je táto epizóda tŕňom v oku, ale ono by stačilo si vybrať hlavu z prdele a všetko by bolo ok. Barbarians sú zaujímavý okrem historických reálií (neriešim historickú nepresnosť) aj vzťahmi a odhalenie toho najnovšieho ma naozaj prekvapilo. 80% Netflix ()

Otcové (2022) (S02E03)

Pomaly ale isto to graduje. Začína to síce byť vzťahová motanica, ale baví ma to. Baví ma vtipný element, ktorý dáva do kontrastu Rím a posteľ nad prasatami. A záverečný cliffhanger? Milo ma prekvapil. Takto sa myslí vo veľkom bez ohľadu na ego. 80% Netflix ()

Přísaha (2022) (S02E04)

Dianie sa trošku zaseklo, vzťahy sa rekapitulujú a prehodnocujú, ale záverečný záber je "pastva pre oči". :D 70% Netflix ()

Ztracení (2022) (S02E05)

Táto epizóda je krásnym príkladom toho, že Folwin je oveľa zaujímavejšia a pre seriál dôležitejšia postava ako Arminius. 80% Netflix ()

Cena (2022) (S02E06)

Finále trochu ubralo na monumentálnosti a pritvrdilo na kosení dôležitých postáv až mi to chvíľami pripomínalo Game of Thrones. Niektoré mi chýbať nebudú, niektoré áno, takže to emočne vcelku fajn vybalancovali. Vyslovene otvorené finále je zaujímavé a som fakt zvedavý ako sa bude seriál ďalej vyvíjať. Že by sme sa pozreli na Rím? Alebo že by sme konečne videli tých 70k Marbodových bojovníkov? Na pokračovanie sa teším. 80% Netflix ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů