Zrůda

• USA Monster (více)

Terva

Když jsem to viděl poprvé, přiznám se, nedokoukal jsem to. Nenapsal jsem však ani komentář a čekal jsem až to ve mě uzraje a podívám se znovu. Tak se stalo. Nejsem zklamán, ale také to, ani díky namaskování, není ono. Ocenění: Oscar '03 - hlavní herečka (Ch. Theron) Zlaté glóby - herečka v dramatu (Ch. Theron) BAFTA - nominace: hlavní herečka (Ch. Theron) MFF Berlín - herečka (Ch. Theron společně s C. S. Moreno za Maria Full of Grace), nominace na Zlatého medvěda Broadcast Film Critics Association Awards - herečka (Ch. Theron) Central Ohio Film Critics Association - herečka (Ch. Theron) Chicago Film Critics Association Awards - herečka (Ch. Theron) Dallas-Fort Worth Film Critics Association Awards - herečka (Ch. Theron) Independent Spirit Awards - hlavní herečka (Ch. Theron) Las Vegas Film Critics Society Awards - herečka (Ch. Theron) National Board of Review - průlomový herecký výkon (Ch. Theron) San Francisco Film Critics Circle - herečka (Ch. Theron) Satellite Awards - herečka v dramatu (Ch. Theron) Vancouver Film Critics Circle - herečka (Ch. Theron) CITÁT - Už jsem se chtěla zabít, ale pak jsem si uvědomila, že mám v kapse ještě pár dolarů, a kdybych to udělala, bylo by to, jako bych toho posledního vykouřila zadarmo........... ()

Nick Tow

Dobre, herecké výkony robia česť svojmu remeslu, pochváľme teda Charlize a Christinu, ale čo tá Patty? Tá naša pani režisérová, tá chvíľami nevedala čo s tým a veruže to chvíľami pekne prznila. Akoby nestačilo, že to tým dvom protagonistkám przní už sám osud... ()

jahol

Skorem celý film si, myslím, budete říkat, jestli zrovna tohle potřebujete vidět, ale nakonec asi dojdete k závěru, že to za to stálo. Mimo jiné i proto, že jednoznačně rozdané karty se v závěru přece jenom trochu zamíchají a komorní příběh získá nadčasovou zobecňující rovinu. A když si o filmu trochu popřemýšlíte, uvědomíte si, jak brilantně kamera v celým filmu pracuje s detaily, které by vás jinak zmohly během pěti minut, přidáte do hodnocení skvělý nevtíravý hudební doprovod a soustředíte se na fantasticky zahranou hlavní roli (garantuji vám, že podobný herecký výkon mockrát v životě už nepotkáte) a skorem tak dobře pojatou hlavní roli kontrastní, budete si blahopřát k tomu, že jste film nevypnuli po pár minutách, přestože jste na to měli strašnou chuť. ()

Radka_86

Tady nemůžu dát jinak než 5/5 a to nejen proto že miluju filmy o skutečných masových vrazích. Film je přímo napěchovaný emočně silnými momenty které na mě velmi zapůsobily a zanechaly hluboké dojmy. Oskar pro Charlize Theron naprosto správná volba, nemůžu nesouhlasit, protože to byl vážně úžasný herecký výkon a musím říct že dle mého za ní Christina Ricci nijak nezaostávala a velice mi k sobě holky "seděly". Pro mě velmi silný zážitek a poprvé co jsem vražedkyni vlastně fandila a litovala ji. 100% ()

villon17

Kdo by byl řekl, že z nádherný Charlize může bejt taky krvelačná šereda. Film samotnej se dá považovat za průměr, ale výkony tomu dodávaj tu pravou šťávu. ()

corpsy

Popri excelentnej Charlize Theronovej si najväčšiu poctu zaslúžia maskéry tohto filmu. Pod ich profesionálnymi ručičkami sa tak krásna žena stala dokonalým monštrom. A za svojho Oscara môže Charlize z veľkou náručou ďakovať z veľkej časti práve im. ()

Ajinka126

Vidím tento film a říkám si: “V jakém světě to žijeme?!“. A víte proč? Točíme filmy o někom, kdo zabil 7 lidí... Na snímku mě nejvíc mě udivuje, jak se nádherná Charlize dostala do této role a jakou měla neskutečně shodnou podobu s Wuornosovou. Její výkon byl opravdu hoden Oscara. Film prostě působí výtečně. ()

PauloZ

Příběhově dost zajímavé a syrové. Charlize zahrála (vizáž, chování a gesta) kurvu bez domova s choutky po zabíjení naprosto oscarově a naivní Christina ji pouze doplňovala. Kdo by ovšem zasloužil taky oscara, jsou maskéři, protože udělat z Theron tak škaredou a nechutně odpornou babu, muselo dát spoustu práce. Ona vypadala neskutečně opravdově, jako škaredá šlapka s xichtem oprýskaným od větru. Velké psycho a tím pro mě bylo i celkem silně odpuzující se na samotný film dívat. Minimálně do poloviny filmu jsem si zvykal a pomaličku se ladil na tu správnou vlnu. Po prvním zabití to nabírá na napětí a konec už jsem žral všema deseti. 4*. ()

schizmo

K průseru jen schůdeček, obětí Béda Hudeček. Aneb jak těžké životní okolnosti a špatně umístěná náhoda rozběhnou kolotoč, který nelze zastavit. Prostitutka tvrdý chleba má, zvláš když ji osud nahrává do cesty nelehké okolnosti a místo kunčaftů se zakouká do mladé dívky, pro kterou by se nebála i zabít. Negativní a odpudivý film, který vás ale i tak donutí soucítit. ()

Květula

Malá blonďatá princezna kdysi snila o tom, že bude další Marylin Monroe, ale osud z ní udělal prostitutku a vražedkyni. Omlouvá jí, že vraždila z nouze? Nebo dle svých vlastních slov z lásky? Asi těžko, vražda zůstane vraždou. Přesto se na ni nedokážu dívat jako na zrůdu a necítím odpor. Spíš je mi jí líto. ()

NinonL

Příběh dvou ztracených existencí - to je asi nejlepší charakteristika filmu. Setkaly se ve špatnou dobu na špatném místě a za nimi zůstala řada mrtvých. Film mě při prvním shlédnutí šokoval a docela naštval nespravedlností, jaká se dostala Aileen. Při druhém jsem už byla trochu střízlivější. Jízda dvou silně psychicky narušených osobností, na kterých se podepsaly rodiny i společnost, ani nemohla dopadnout jinak. Lítost si zasloužily obě. Oskar pro Charlize Theron je zasloužený, ocenění si ale zaslouží i Christina Ricci. ()

Krissty

Jeden fascinující příběh dvou fascinujících žen.. Selby je milá a nesmělá slečna, která v Aileen viděla vůdčí osobnost.. Někoho, kdo se o ni postará.. Aileen je naproti tomu sprostá ženská plná nenávisti k mužům a celkově k celému světu.. Selby jí ukázala, že život není jen špatný, je to nejen příběh o masové vražedkyni, ale i příběh o krásné lásce ;) Svým způsobem se Leeino chování dá pochopit.. Možná bych na jejím místě reagovala podobně, kdo ví.. Ona s tím jen zašla příliš daleko a to se jí vymstilo.. Co se týče hereckého obsazení, nemám co vytknout. Charlize je prostě dokonalá.. Opravdu jsem ale nečekala, že tak jemná a krásná žena dokáže zahrát něco tak "strašného".. :) Je to prostě Paní herečka! :) Christina Ricci taktéž skvělá, milá, krásná.. :) Zrůda je film plný hodně silných scén, drsných, romantických, dramatických, ... Je tam prostě všechno!!! A když ještě přidám tu úžasnou hudbu.. U tohohle filmu je hodnocení prostě jasné, nejde to jinak :) ()

Vxxx

Výborný film. Viděla jsem ho až teď a asi bohužel s dabingem, ale je úžasný. V životě bych nevěřila že z Charlize Theron můžou udělat takovou zrůdu. 5* ()

Tayen

Skvělé herecké výkony Charlize Theronové (k nepoznání změněné) a Christiny Ricci dvojitě podtrhly tenhle namakaný psychologický thriller, ze kterého hutná atmosféra přímo kape. Žena jíž netolerance ostatních a drastické okolnosti vehnaly do role nešťastné vražednice bez slitován,í se zamiluje do mladé Selby, která nakonec... no nechte se překvapit. Film je moc dobrý, na to prozradit hned konec ()

ArsenalEagle

Tak nějak nemám slov. Dívat se na jednu z nejkrásnějších hereček v podobné roli je něco zvláštního, to jak nechutně dobře ztvárnila Aileen, vede jen k nepříjemnému mravenčení. Ta proměna je neskutečná a ocenění oprávněné, o hlasu, mimice a vůbec pohybech snad ani nemusím mluvit. Jeden z těch filmů, které už víckrát vidět nepotřebuju. Škoda, že Christina Ricci tolik netočí, mám ji rád a je to výborná herečka. ()

Davson

Dostalo by se tomuto filmu takového kladného ohlasu, kdyby hlavní představitelka nezískala Oscara? Ano, vím, Charlize Theron, ale i Christina Ricci předvádějí skvělé výkony, ale nemůžou nijak vynahradit slabý děj. Je sice podle skutečných událostí, ale to neznamená, že je zároveň oslnivý a napínavý, spíš právě naopak. Film ve mně nechal zcela chladný a poněkud znuděný pocit, což je u psychothrilleru (takhle bych Zrůdu zařadil) docela problém. ()

Laxik

Rušivý faktor číslo 1: Pod tou pihatou opuchlou tváří se pořád snažíte vidět tu jihoafrickou kočku. Občas úspěšně, občas ne. Tak a to je tak jediný rušivý faktor, jinak je tohle fakt dobrý film, který asi patří do toho širšího okruhu must see filmů. Takže takový "should see movie". ()

Redlum

Velmi dobra psychologicka studie masove vrazedkyne a jeji pritelkyne. Christina Ricci hraje naivni, zranitelnou divcinu, ktera se zamiluje do "Zrudy", a je trosku nepravem opomijena ve svetle sve herecke partnerky . Ani bych se nedivil, kdyby se reziserka priznala, ze obsadila nejakej dvojce skutecne vrazedkyne, odsouzene za sve ciny na smrt, protoze nikdo mi nenamluvi, ze to "stvoreni", ktere podalo tak famozne sugestivni vykon (oceneny Oscarem), byla opravdu Charlize Theron! ()

Thor a Captain America chytají druhý dech

Thor a Captain America chytají druhý dech