Zrůda

• USA Monster (více)

AppleCore

Tohle by mohl bejt skvělej film, kdyby byl dobře natočenej, ale ona je to jen lacině vypadající blbost a výkon Charlize Theron to nijak nezachrání. ()

teutates

Radová autobiografia ďalšieho z brutálnych vrahov. Takéto priemerné snímky púšťajú každu nedeľu po 22:00 na Markíze (TV na Slovensku). Podobných snímkov je strašne veľa a Monster nijako nevyčnieva zradu, miestami možno až zaostáva. Osudy ľudí v tomto snímku sú vážne hrozne, ale réžia v podaní Patty Jenskins to nedokázala patrične previesť na filmové plátna. Za zmienku snáď stoja Charlize Theron a Christina Ricci, ktoré sa snažili. Je pravdou, že obe tu vyzerajú hrozne a potiahli tento snímok trochu ďalej. Ale aj napriek tomu ide len o piemerný film, na ktorý čoskoro zabudnete... 5/10 ()

dex2man

Dost těžký a depresivní film. Náhled do nitra vražedkyně, která byla na začátku obětí se povedl na výbornou..ale občas mi to přijde servírované formou, která jako by její následující hrůzné činy "omlouvala" a divák ji měl vlastně litovat ! alespon na mě to tak působilo a dost iritovalo *Charlize je přímo k nepoznání.. ()

swamp

Zajímavý příběh šlapky / vražedkyně Aileen a její milenky / příživnice Selby. V hlavních rolích zohavená Charlize Theron (potlesk a uznání) a Christina Ricci. ()

Slartibarkfast

Člověk se až pozastavuje nad některými věcmi, kterých byla skutečná Aileen Wuornosová schopna. Neskutečný zážitek a výborné herecké výkony dělá z totohle počinu výbornou věc, na kterou jistě nikdo dlouho nezapomene. Místy jsem se opravdu děsil jak to Charlize Theron zahrála věrohodně. Poklona také patří skvělé režii Patty Jenkins 85% ()

nascendi

Opakované sledovanie tohto filmu mi prinieslo rovnako intenzívny zážitok, ako premiérové. O geniálnom a do detailov vymakanom pretvorení, či znetvorení krásnej Charlize na prostitútku najnižšieho levelu sa tu už hodne písalo. I výkon Christiny Ricci si zaslúži obdiv. Film končí konštatovaním, že po 12 rokoch väznenia bola sériová vražedkyňa popravená. Nebolo samozrejme spomenuté, ako skončili jej nezastrelení spoluvinníci. Teda pokrytci, ktorí si za pár dolárov kupujú ventil pre svoje komplexy a po návrate domov sa bez problémov vrátia do úlohy hlavy usporiadanej a bohabojnej rodiny. Bez nich by prostitútky zahynuli od hladu. ()

PetrPan

Byla, nebyla jedna kurva, která se zamilovala a láska ji dovedla až na elektrické křeslo. Zhruba tak by se dal shrnout příběh Ailleen Wuornossové dle Patty Jenkinsové. Trochu čichám autorskou invenci na úkor reality, ve skutečnosti byl zřejmě onen příběh kapku syrovější a méně emotivní, na druhou stranu dokumentární přesnost není vždy tím nejdůležitějším. Zrůda se povedla i tak a nijak přehnané emoce dodávají nádech takové té filmové uvěřitelnosti a možnost souznění s hrdiny a o to přece jde, ne? A na laciné litování "ztraceného děvčátka" rozhodně nedojde. Pod kůži sice tohle malé drama o velkém zločinu nezaleze, ale potěšila nepřítomnost obvyklého "cool efektu" v případě filmových příběhů masových vrahů a již zmiňovaná uvěřitelnost, byť tedy krajně podezřelá. Čtyři kulky v sebeobraně jako Aileen. Filmová Výzva 2015 od kajda.l ()

Slarque

Charlize Theron jsem ve většině filmů bral pouze jako ozdobu, ale po této vpravdě denirovské proměně ji musím začít uznávat i jako herečku. Christina Ricci má smůlu, že její role není tak výrazná, protože její výkon je ještě lepší. Režisérka naštěstí věděla co i jak chce vyprávět a i když se její výtvor sotva může někomu líbit, doporučuji Vám ho shlédnout. ()

Tomco

Veľmi drsný film so silne autentickou Charlize Theron, ktorej tentoraz veľmi dobre nahrával krpec z Adamsovcov, Christina Ricci. Príbeh ide pod kožu, desí, ale pritom s konaním hlavnej hrdinky sa dá bez problémov stotožniť, ba dokonca jej aj fandiť. ()

Arsenal83

Z môjho pohľadu najzaslúženejší oscar za hlavnú ženskú rolu. Bravó Charlize! Tebe to muselo fakt dať zabrať urobiť zo seba takú špatu. ()

Joker Punx

Poprvé jsem si to stáhnul v lednu 2012 a hned film zkouknul a zalíbilo se mi to strašně moc. Ani jsem tenkrát nevěděl kdo je vůbec Aileen Wuornos - To je jasný. No proměna herečky Charlize Theron je něco úžasnýho a to jak to zahrála, za to si toho Oscara fakt zasloužila :) Christina Ricci jako její lesbická přítelkyně Selby podala taky slušnej výkon. O Aileen Wuornosové jsem viděl už několik dokumentů a musím říct že se jí vůbec nedivím to co udělala a to ještě já jako odpůrce feministek, tak mě bylo Aileen fakt líto. Potřebovala lásku ale fakt normální lásku, protože ta její pravá lesbická přítelkyně Tyria Moore (Selby) - To bylo něco fakt odpornýho! Humus! :D O to bych si ani kolo neopřel. Fůj! To byla ještě větší zrůda než samotná Aileen :D Ještě že do filmu nedali tak hnusnou herečku. Ale Aileen s ní byla spokojená, někoho holt potřebovala v tom životě zkurvenym. Jinak musím říct že skutečná Aileen vůbec nebyla hnusná holka a zamlada byla pěkná. Tenhle film má fakt skvělou atmosféru - Někdy to je fakt depresivní psycho - Ta holka je magor, to je jasný :D Charlize Theron kdy na konci filmu brečí, to jsem prožíval s ní - Do role fakt dala všechno. Celej její výkon byl skvělej! :) Aileen Wuornos zavraždila celkem sedm mužů a popravena byla 09.10.2002 smrtící injekcí ve státní věznici na Floridě. Bylo jí 46 let. Taky díky tomuhle filmu jsem si hodně oblíbil skladbu Don't Stop Believin' od kalifornské rockové kapely Journey - Skvělej song. Zajímalo by mě co by si Aileen myslela o GG Allinovi :D Kdyby jí navštívil jako vraha Gacyho, bylo by to zajímavé :D ()

Chrustyn

Jediné co film nabízí a kvůli čemu si zaslouží aby se o něm mluvilo nebo se na něj koukalo je Charlize Theron, která nehraje jako Charlize Theron a nevypadá jako Charlize Theron... a hned je z toho Oskar. ()

SeBig

Připomínalo to California s Pittem. Místama nezáživný a nudný. Zestárlo to. Drsný byl jen ten xicht Theron. ()

Crocuta

Patty Jenkinsové se v jejím celovečerním debutu podařilo nad očekávání mistrně nahlédnout do duše sériové vražedkyně. Ne ji litovat nebo nějak omlouvat, ale snad alespoň částečně pochopit. V tomhle smyslu si "Zrůda" nijak nezadá s "Mrtvý muž přichází" nebo "Krátkým filmem o zabíjení". S posledně jmenovaným snímkem má společné ještě neobyčejně působivé ztvárnění neradostného prostředí v němž se postavy pohybují - Daytona a okolí je tu podána jako místo nahony vzdálené pozlátku seriálového Miami a tamních pláží - tahle Florida je syrová, ponurá a nepříjemně reálná. Silný dojem z filmu jen umocňují obecně výborné herecké výkony, u Charlize Ternon se blížící dokonalosti. ()

Marze

Monster zobrazuje příběh dvou ztracených existencí, bývalé prostitutky Aileen a Selby Wallové. Wuornsová, která byla popravena v roce 2002 po 10 letech strávených ve vezení, neměla od počátku lehký život. Rodiče ji opustili, v 11 letech se ocitla na ulici, ve 13 byla znásilněna a ve 14 se stala matkou.Již v pubertě se stala alkoholičkou a narkomankou. Většinu svého dospělého života se živila jako prostitutka. V době, kdy hlavní hrdinka pomýšlela na sebevraždu, našla spřízněnou duši s podobným osudem. Přítelkyně a později i milenka Selby byla svými rodiči, kterým vadila její homosexualita. Aileen se posléze do Selby zamilovala a kvůli ní pokračovala s prostitucí. Postupem času ale Aileen začala pociťovat stále větší nenávist vůči okolí, jež vyvrcholila zabitím šesti mužů. V době smrti šestačtyřicetiletá žena během vyšetřování prošla řadou psychiatrických vyšetření. Lékaři ji však shledali duševně zdravou. Poté ji soud odsoudil k trestu smrti. Bratr současného prezidenta a guvernér státu Florida poté rozhodl o datu popravy. Za Za ztvárnění neblaze proslulé ženy dostala jihoafrická herečka Charlize Theronová Oscara. ()

marhoul

Tenhle film jsem viděla poprvé na Floridě, doslova několik mil od míst, kde Aileen vraždila. Už to byl divný pocit. Ze záznamu jsem viděla i reálný soudní proces. A kombinace toho všeho mě přivedla do jakési katarze emocí. Film je to odporný, příběh strašný. Bylo mi z té ženy na nic a zároveň jsem ji skutečně litovala. Charlize zahrála nešťastnou bytost a sériovou vražedkyni excelentně a Oscara si zasloužila měrou vrchovatou. Režisérku obdivuji, pustit se do něčeho takového chce vážně koule! Nevím, jestli film aspoň trochu vysvětlil světu činy Aileen, no pro mne, pro jednu jedinou, zůstane navždy smutnou obětí... ()

lola3121

Kdyby za nic jiného, tak za výkon Charlize Theron jsou ty čtyři hvězdy zasloužené. Přemýšlím, co může být obtížnější, jestli ošklivku namaskovat za krasavici nebo naopak. Ale ten buldočí výraz ve tváři a chlapácké pohyby zahrála tahle křehotinka opravdu věrohodně, a také docílila téměř shodné podoby v obličeji, i když skutečné Aileen bylo o pár let víc. ()

heyda

To nemohla být Charlize Theron, takhle ošklivá? Fakt neee... Jinak k filmu: některé momenty velmi silné, ale celkové zpracování nuda a lesbický příběh mě příliš nezaujal. Ve filmu nebylo komu fandit, prostě takové klasické zoufalství lidí na okraji společnosti. 60% ()

lillien

Tak tohle musí sednout každému, kdo jako já ulítává na filmech podle skutečné události a milostných dramatech bez happyendu. Christina Ricci byla sice vedle Charlize Theron takové nedomrlé štěně, ale Charlize tu vyžilou trosku zahrála tak dobře, že po shlédnutí jejich milostných objetí musím okamžitě ze svého seznamu věcí, které chci ještě před smrtí zažít, vyškrtnout krátký a vášnivý lesbický románek. Taková sexbomba to byla v Ďáblově advokátovi a tady sem nestačila zírat..Holky, tohle z nás udělá ve čtyřiceti chlast, když s tím okamžitě nepřestaneme:) ()

Thor a Captain America chytají druhý dech

Thor a Captain America chytají druhý dech