Kokosy na sněhu

Studená jazda

Kokosy na snehu

Dobrodružný / Komedie / Sportovní

USA, 1993, 98 min

Tak som si po rokoch znovu pozrela kokosy a myslim, že som prišla na to, prečo majú úspech. Pretože dokázali to, čo by sme chceli všetci a nie vždy máme odvahu. A nejde o olympiádu, alebo niečo veľké - iba o silu ísť do zdanlivo prehratých bojov a pokúsiť sa vyhrať, schopnosť postaviť sa výsmechu a získať nad protivníkom morálnu prevahu, prekonať sám seba a zvíťaziť, prekročiť vlastný tieň a nadobudnúť nefalšované sebavedomie podporené skutočným úspechom. Radi sa dívame na frajerov, ktorým sa to podarí a keď sa k tomu pridá humor a dojatie je to fajn.(8.6.2005)

Moc směšné to tedy nebylo, ale v závěru se to pokoušelo zaútočit na divákovi emoce. Rovina ve které nepříliš známý herci ze sebe nedělají šašky filmu svědčí lépe a vůbec je škoda, že Kokosy na sněhu jsou označovány za komedii protože má evidentně navíc, ale tvůrci nenašli odvahu místo laciných forků divákovi naservírovat serioznější pohled na sportovce, kteří sníh znali jen z vyprávění, ale přesto to dotáhli až na Olympiádu.(14.2.2009)

Moje hodně oblíbená komedie - a nejen proto, že je opravdu vtipná...Kokosy na sněhu jsou totiž o něčem, vyprávějí příběh o tom, že opravdu nic není nemožné. A vyprávějí o tom s nadhledem a bez přílišného sentimentu...Navíc humor je místy zcela odzbrojující - ScreamJayem citovaná hláška se v mém okolí uchytila již natrvalo.(24.3.2005)

Velice příjemně mne překvapil konec filmu, kde se nekoná klasický happyend (zlý Němčour prohrává na celé čáře, zlato pro Jamajku), který je u tohoto typu filmu naprosto očekávatelný. Jinak se jedná o klasickou oddechovou komedii, jen je škoda té přemíry výlevů srdcí, moralizování a podobných emotivních sraček. Suma sumárum - slabších 70%(10.3.2010)

Skvělá komedička, která i po desítkách zhlédnutí nenudí, naopak právě stále ujebává. Scéna jako - Dennis: "Co to kouříš Sanko?" "Já nekouřím....já dejchám." odvětil zmrzle Sanka, je prostě čistý život, kerý napsal sám. Vepředu je kurva Dennis, za ním fracek Džunior, frajer Jul a kokot(ale taky frajer:D) Sanka = Fakin epic story ze země Džamajka. P.S.:Tento film nám také dal jednu z nejchytlavějších filmových písní a to - NĚKTEŘÍ LIDI NEVĚŘÍ, ŽE JAMAJSKEJ BOB ZVÍTĚZÍ! Fuckin hard lyrics!(4.4.2013)

• - První návrhy scénáře vypadaly spíše jako drama než jako komedie. V té době byl film pojmenovaný jako Blue Maaga a měl být režírován Brianem Gibsonem. (Maulincio)

• - Na začátku filmu při kvalifikaci na LOH hlásí ředitel, že jen čtyři nejlepší budou reprezentovat. Do cíle doběhnou ale jen tři běžci. (bali97)

• - Sanka (Doug E. Doug) čte během odpočinku na pokoji komiks „Hulk“. (TheBalrog)