Kokosy na sněhu

Studená jazda

Kokosy na snehu

Dobrodružný / Komedie / Sportovní

USA, 1993, 98 min

Milá komedie, kterou si sobotní odpoledne rozhodně nezkazíte.. :-))(13.12.2009)

Ja viem, že to nie je nijaká úžasná ani prelomová komédia. Ja viem, že miestami sú niektoré gagy stupídne. Ja viem, že málokto dal tomuto filmu 5*. Ale ja ho milujem! Vždy mi pohladí dušu a poteší srdce. "Ein, zwei, drei!" :-)))(5.5.2005)

Zdařilá komedie s několika veskrze rodinnými momenty, ve které čtyři sympatičtí (ve třech případech skrytí) Rastafariánci s brilantním trenérem Johnem Candym úplně zboří zimní olympiádu v Calgary za doprovodu hudby autorské dílny Hanse Zimmera, tentokrát ve spolupráci s Nickem Glennie-Smithem. Pro moji generaci má tenhle film status legendárnosti srovnatelný s Vražedným Pobřežím:) Jednou provždy 80%.(11.2.2004)

• CheGuevara

Typická sportovní komedie o sportovním zázraku, jenže v tomhle případě se zázrak nekonal.(21.3.2006)

S pravidelným opakováním v TV 3x do roka začíná být člověk alergický i na upoutávky k tomuto filmu, ale proč nepřiznat, že napoprvé se mi to líbilo moc a ani napodruhé nebyly "Kokosy" špatné. Dobrá komedie, pokud jste ji ještě neviděli. 75%(30.3.2009)

• - Film je natočený podle skutečnosti jen z malé části. Ve skutečnosti jamajský čtyřbob nouzí o finance netrpěl,  trenérů bylo více a tým trénoval v Rakousku a Kanadě. Ani rivalita není skutečná, ve skutečnosti ostatní bobisté (Švýcaři a Němci) půjčovali jamajskému týmu své vybavení. Scenáristé si dále vymysleli, že po druhé jízdě posádka útočila na medaile. Ve skutečnosti byl jamajský bob pětadvacátý. I závěrečná scéna s osudnou havárii, která ukončila jejich snažení, pak nezpůsobil uvolněný šroub, nýbrž obyčejná chyba řízení bobu. Ve filmu, kdy bobisté nepojízdný bob odnášejí do cíle na ramenou, je také fikcí. Bobisté byli odvezeni rovnou do nemocnice, pilot Dudley Stokes měl zlomenou klíční kost a bob odnesli do cíle pořadatelé. (zdeny99)

• - V původním českém dabingu jsou na začátku filmu nesprávně uvedena jména dabérů. Například Jan Pohan nemluví Johna Candyho ale Winstona Stonu. (baroko16857)

• - Na začátku filmu při kvalifikaci na LOH hlásí ředitel, že jen čtyři nejlepší budou reprezentovat. Do cíle doběhnou ale jen tři běžci. (bali97)