Kokosy na sněhu

Studená jazda

Kokosy na snehu

Dobrodružný / Komedie / Sportovní

USA, 1993, 98 min

Někteří lidi nevěří, že Jamajskej bob zvítězí :) povedená partička 4 mladých černochů, kteří milují běhání a touží se dostat na olympiádu.. samozřejmě, že letní... co by taky Jamajští atleti děli na zimní :-D omyl.. při hromadném pádu, se tam nedostane ani jeden.. a co je nenapadne.. zůčastnit se zimních her jako Jamajští bobisté :-D zdařilá komedie, kde se zasmějete minimálně jednou u černocha v ledničce a kde si zafandíte, protože jim přejete, aby to dokázali... polib šťastný vejce ;)(1.4.2009)

Vyborna komedie pojednavajici o trnite ceste jamajskych totalnich outsideru v zavodu ctyrbobu. Nektere gagy me opravdu dostali a musel jsem se docela hodne smat. Vynikajici je hlavne John Candy, ktery jiz svym zjevem ma proste tendenci vas rozesmat a v roli boboveho trenera (uz tohle samo o sobe je nadherne absurdni) me proste nedal sanci se nesmat.(23.1.2006)

Parta negříků se vydá bobovat. Nápad k popukání. Potenciál byl celkem využit a vznikla jedna z vydařenějších komedií minulého století. Bohužel už jsem tento snímeček viděl tolikrát, že s každým dalším zhlédnutím mě více a více štve. Ale to je problém snad každého filmu. Abych nebyl za rasistu, tak sem teda 3* napálím.(20.12.2013)

"Otče náš, jenž jsi v Calgary, bobsvěť se jméno tvé, ať vůle tvá je medaile zlatá, jak v nebi, tak i na sedmičce. Svobodu a spravedlnost pro Jamajku. Ámen." Čtveřice osmahlých zimních olympioniků mne baví pod rozpáleným sluncem, v mrazáku, ve vaně i v ledovém korytu. Mých pět hvězd přesto nedává za normální povětrnostní situace žádný smysl, ale já jsem ovlivněný uragánem způsobeným nadšeným smíchem našlapaného sálu při dávné premiéře tohoto snímku a to mi nedovoluje žádnou pěticípou ubrat z tehdejšího stoprocentního zážitku. A jestli to někomu vadí tak ho přejedu bobem. Eins, zwei ...(11.9.2011)

On ten jamajskej bob opravdu kdysi startoval a skončil až na olympiádě v 1994 v Norsku. Zpátky k filmu, jedná se o příjemnou rodinnou rábavu, kdy si parta Jamajčanů usmyslí že se za každou cenu dostanou na olympiádu a jediná šance, kterou mají je zrovna zimní olympiáda v Calgary. Co na tom že sníh a led nikdy neviděli.(18.5.2007)

• - Meno jednej z hlavných postav Yul Brenner (Malik Yoba) je inšpirovaná ruským hercom Yulom Brynnerom. (matowp)

• - Během tréninku na Jamajce, kdy se hrdinům poprvé podaří odstartovat pod 6 vteřin, odpadne z bobu kolečko. Na dalším záběru, kdy je vidět celý bob, však kolečko opět mají. (jirijost)

• - Při slavnostním zahájení má Blitzer (John Candy) bílý kovbojský klobouk, tzv. Smithbilt. Bílý Smithbilt je jedním ze znaků města Calgary, kde se ZOH XV v roce 1988 konaly. (Maulincio)