Kokosy na sněhu

Studená jazda

Kokosy na snehu

Dobrodružný / Komedie / Sportovní

USA, 1993, 98 min

Řekl bych, možná kultovní komedie - ve svém žánru rozhodně silný nadprůměr. Možná by výsledek byl ještě lepší, kdyby se nesnažila moralizovat, ale i tak nemám Kokosům co vytknout. Zábava od začátku do konce, neokoukaný námět údajně inspirovaný skutečnými událostmi a celá řada hlášek, které téměř zlidověly...(23.9.2005)

Skvělá komedička, která i po desítkách zhlédnutí nenudí, naopak právě stále ujebává. Scéna jako - Dennis: "Co to kouříš Sanko?" "Já nekouřím....já dejchám." odvětil zmrzle Sanka, je prostě čistý život, kerý napsal sám. Vepředu je kurva Dennis, za ním fracek Džunior, frajer Jul a kokot(ale taky frajer:D) Sanka = Fakin epic story ze země Džamajka. P.S.:Tento film nám také dal jednu z nejchytlavějších filmových písní a to - NĚKTEŘÍ LIDI NEVĚŘÍ, ŽE JAMAJSKEJ BOB ZVÍTĚZÍ! Fuckin hard lyrics!(4.4.2013)

Klasika, která mě nikdy neomrzí a pokaždé se u kokosů skvěle bavím. Písnička někteří lidi nevěří, že Jamajskej bob zvítězí. Je prostě legendární a jeden čas to zpíval snad úplně každej. Pohodová komedie s přehrávajícími herci a typickým koncem a stejně se to zaryje hluboko do paměti. Důkaz toho, že to udělali asi dobře. 80%(18.5.2013)

"Sanko, co to kouříš?" "Já nekouřim, já dejchám!" Nejprve sem chtěl brát Kokosy na sněhu jako průměrnou komedii s průměrným scénářem a průměrnou porcí humoru. Jenže když to vemu objektivně, máme tu neobvyklý příběh partičky černošských sprinterů vyjma Sanky jež vede na Jamajce svůj bar, která se snaží dokázat světu, že zimní sporty nejsou jen doménou bělochů. Dobrý scénář, který nakládá s humorem s rozvahou a nesnaží se za každou cenu drásat bránice diváků, herecké výkony jsou naprosto přesvědčivé a nejen známý John Candy, ale i ta partička Jamajčanů jsou skvělý. Někde se mi líbí ta moudra, zvlášť co se lidských snů týče, ale někde už jsou trochu mimo mísu. Závěr to spíš potvrzuje než vyvrací, i když ukazuje to, co se lecky zapomíná. že vítězství není všechno, ale sama účast si zaslouží uznání. Zkrátka velmi dobrá komedie, na kterou se dá dívat více než jednou, aniž by se omrzela.(3.7.2004)

Originální a ve své době velmi populární sportovní komedie. Není co dodat, vždyť v ní hraje můj velký oblíbenec a sympaťák John Candy a kromě nápaditého příběhu, řady vtipných hlášek a dojemného konce, si člověk jaksi podprahově uvědomuje, že není nic nemožné a že není nutné zrovna zvítězit, ale jenom se třeba o to pokusit. V této souvislosti se mi vybavuje britský skokan na lyžích „orel“ Eddie Edwards, který na olympiádě v Calgary v roce 1988 byl sice beznadějně poslední, ale stal se díky své odvaze největším miláčkem publika.(21.3.2014)

• - Poslední člen jamajského čtyřbobu byl ve skutečnosti přijat do týmu až v dějišti olympiády v Calgary. Tímto posledním členem byl Chris Stokes a stalo se tak během druhého týdne již probíhajících her. (Posheidon)

• - Na výsledkové tabuli v jamajské restauraci je k vidění Finsko. To se ale ve skutečnosti nikdy ZOH v bobování nezúčastnilo. (Maulincio)

• - Při ZOH se závod jede čtyřikrát během dvou dnů, ve filmu se však jede pouze třikrát, ale během tří dnů. (Maulincio)