Kokosy na sněhu

Studená jazda

Kokosy na snehu

Dobrodružný / Komedie / Sportovní

USA, 1993, 98 min

Naprostá komediální bomba. "Když ti namaluju na hlavu čáru, budeš ty vypadat jako prdel"- to sem se smál. Zozehřátí zmrzlíci, ktří chtějí něco dokázat. To je přece úžasné, když se bavíte a jdete si přitom za svým snem. Myslím že se tento podtext nesl celým příběhem a to film velice nadlehčovalo. "Hrdost, sílu a pořádnýho chlapa, kterej se z ničim a nikim nesere."(17.12.2006)

"Sanko, co to kouříš?" "Já nekouřim, já dejchám!" Nejprve sem chtěl brát Kokosy na sněhu jako průměrnou komedii s průměrným scénářem a průměrnou porcí humoru. Jenže když to vemu objektivně, máme tu neobvyklý příběh partičky černošských sprinterů vyjma Sanky jež vede na Jamajce svůj bar, která se snaží dokázat světu, že zimní sporty nejsou jen doménou bělochů. Dobrý scénář, který nakládá s humorem s rozvahou a nesnaží se za každou cenu drásat bránice diváků, herecké výkony jsou naprosto přesvědčivé a nejen známý John Candy, ale i ta partička Jamajčanů jsou skvělý. Někde se mi líbí ta moudra, zvlášť co se lidských snů týče, ale někde už jsou trochu mimo mísu. Závěr to spíš potvrzuje než vyvrací, i když ukazuje to, co se lecky zapomíná. že vítězství není všechno, ale sama účast si zaslouží uznání. Zkrátka velmi dobrá komedie, na kterou se dá dívat více než jednou, aniž by se omrzela.(3.7.2004)

Klasika, která mě nikdy neomrzí a pokaždé se u kokosů skvěle bavím. Písnička někteří lidi nevěří, že Jamajskej bob zvítězí. Je prostě legendární a jeden čas to zpíval snad úplně každej. Pohodová komedie s přehrávajícími herci a typickým koncem a stejně se to zaryje hluboko do paměti. Důkaz toho, že to udělali asi dobře. 80%(18.5.2013)

Jednoduše nejlepší komedie mého dětství. Všechny hlášky jsem dřív znávala nazpaměť. Teď už je to horší, ale některé se prostě nedají zapomenout. Scénář je naprosto perfektní, parádní humor. Těžko teď vybírám nejlepší scénu nebo nejlepší hlášku. No asi skončím tím, že nejlepší jsou všechny:) Ne počkat: " Mrznou mi moje rastafariánské kulky" No a "seš mrtvej Sanko?" snad ani nemusím vzpomínat :D(10.9.2011)

Po ZOH Calgary 1988 bylo největším komerčním trhákem tričko s "Orlem" Eddie Edwardsem a čtyřbobem Jamajky. Orla Eddieho neviděl nikdo z přítomných skákat na lyžích, protože se svými asi deseti dioptriemi dopadal nahoře do emblému olympiády a když se kopec začal naklánět, tak Eddie už jen odvážně plužil dolů. To byl můj hrdina, ale tyhle mírně netypické bobaře netrénující ve Švýcarsku taky nebylo možno přehlédnout. A na tomhle filmu já prostě žádnou chybu vidět nechci.(8.1.2009)

• - Scéna s havárií v posledním pokusu je skutečný záznam ze Zimních olympijských her z 1988. (Maulincio)

• - První návrhy scénáře vypadaly spíše jako drama než jako komedie. V té době byl film pojmenovaný jako Blue Maaga a měl být režírován Brianem Gibsonem. (Maulincio)

• - Po jamajské druhé závodní jízdě je k vidění noční záběr na panorama Calgary. V této scéně ůze vidět Bankers Hall, 197 m vysoký mrakodrat. Stavba byla ale dokončena až v roce 1989, tedy rok po událostech z filmu. (Maulincio)