Kokosy na sněhu

Studená jazda

Kokosy na snehu

Dobrodružný / Komedie / Sportovní

USA, 1993, 98 min

Tak som si po rokoch znovu pozrela kokosy a myslim, že som prišla na to, prečo majú úspech. Pretože dokázali to, čo by sme chceli všetci a nie vždy máme odvahu. A nejde o olympiádu, alebo niečo veľké - iba o silu ísť do zdanlivo prehratých bojov a pokúsiť sa vyhrať, schopnosť postaviť sa výsmechu a získať nad protivníkom morálnu prevahu, prekonať sám seba a zvíťaziť, prekročiť vlastný tieň a nadobudnúť nefalšované sebavedomie podporené skutočným úspechom. Radi sa dívame na frajerov, ktorým sa to podarí a keď sa k tomu pridá humor a dojatie je to fajn.(8.6.2005)

Zdařilá komedie s několika veskrze rodinnými momenty, ve které čtyři sympatičtí (ve třech případech skrytí) Rastafariánci s brilantním trenérem Johnem Candym úplně zboří zimní olympiádu v Calgary za doprovodu hudby autorské dílny Hanse Zimmera, tentokrát ve spolupráci s Nickem Glennie-Smithem. Pro moji generaci má tenhle film status legendárnosti srovnatelný s Vražedným Pobřežím:) Jednou provždy 80%.(11.2.2004)

Perfektní komedie, jako malá jsem to viděla tak stokrát, ale klidně bych se na to podívala znovu! Prostě awesome klasika :) Neznám jedinýho člověka, komu se Kokosy nelíbily. Typické rodinně-komediální zpracování, ale se spoustou naprosto geniálních hlášek! Moje oblíbená ---> ''Dám ti dolar, když zavřeš hubu!'' :)(27.11.2009)

Pro mě jasně nejlepší film od Walta Disneye. Sympatický příběh o jamajských bobařích, kteří si něco dokázali a nemusí se za to vůbec stydět. Film je natočen s cítem pro vtip i silnější scény. Konec je trochu vypjatý, ale přesto pěkný, typický pro Disneyovky. Kouknu se na ten film znova a rád. John Candy zde hraje jednu z jeho nejlepších rolí. Musím dát 5 *, protože tohle byl film mého mládí a mám ho rád i dodnes. --- Viděl si Švýcary, že by se prali? Viděl si Švýcary chlastat a blbnout a vůbec? – Taky je ale nevidíš že by se někdy smáli. Mám dojem že kdyby nějakej Švýcar zakopnul o nějakou holku řekne: eins, zwei, drei a přejede ji bobem.(9.8.2006)

Lehce nadprůměrná komedie, na kterou vždycky rád podívám znova. Bohužel je zde celkem jasně vidět kolísavost atmosféry a onoho pověstného náboje humoru, kdy se divák lehce nudí i několik minut v kuse - což by se u komedií stávat nemělo. Samotný závěr na mě však vždycky docela zapůsobí a i díky němu dám slušných 60%.(12.4.2011)

• - V záběru na boby jednotlivých zemí je na jednom napsáno CCCP, představující Sovětský svaz, při zahájení je ale vidět vlajka ruská. (jirijost)

• - V Calgary startovaly i další exotické týmy, a to z Tchaj-wanu, z Mexika nebo z Nizozemských Antil. (M.B)

• - Sanka (Doug E. Doug) čte během odpočinku na pokoji komiks „Hulk“. (TheBalrog)