Kokosy na sněhu

Studená jazda

Kokosy na snehu

Dobrodružný / Komedie / Sportovní

USA, 1993, 98 min

Parta negříků se vydá bobovat. Nápad k popukání. Potenciál byl celkem využit a vznikla jedna z vydařenějších komedií minulého století. Bohužel už jsem tento snímeček viděl tolikrát, že s každým dalším zhlédnutím mě více a více štve. Ale to je problém snad každého filmu. Abych nebyl za rasistu, tak sem teda 3* napálím.(20.12.2013)

Po ZOH Calgary 1988 bylo největším komerčním trhákem tričko s "Orlem" Eddie Edwardsem a čtyřbobem Jamajky. Orla Eddieho neviděl nikdo z přítomných skákat na lyžích, protože se svými asi deseti dioptriemi dopadal nahoře do emblému olympiády a když se kopec začal naklánět, tak Eddie už jen odvážně plužil dolů. To byl můj hrdina, ale tyhle mírně netypické bobaře netrénující ve Švýcarsku taky nebylo možno přehlédnout. A na tomhle filmu já prostě žádnou chybu vidět nechci.(8.1.2009)

Výborná komedie, která spolu s Columbusovými zářezy provázela moje dětství. Skvělá, svižná, vtipná a taková...jamajská. Opravdu pohodový příběh plný dobrodružství a všechny postavy to mají na tělo krásně napsané, nade všemi samozřejmě trčí hlavně John Candy. Dojem sice kazí kýčovitý konec, ale ta pohodová atmosféra a kultovní hlášky to zase srovnávají.(4.6.2005)

A sakra, som ani netusila, ze nemam tento film ohodnoteny. To je snad prva komedia, ktoru si pamatam este z pubertalnych cias, a ktora ma dokaze aj po stykrat rozosmiat. Nezabudnutelne hlasky, ktore nemaju chybu: "Sanko, ty kouříš?" "Ne, vole, já dejchám."_"Sanko, jsi mrtvej?" "Jo, vole."...Cooooooooool :D(19.8.2009)

Jednou obrovskou výhodou tohto príjemného filmíku je hlavne jeho originalita a vsadenie do atraktívneho prostredia, filmovo akosi tabuizovaného. Z úplných protikladov, ktoré sa ako dôsledok scenára vo filme dostávajú do kontaktu, vznikajú fakt úsmevné scénky stojace za povšimnutie. No a záveru nemôžem tiež nič vytknúť. 80%.(24.9.2006)

• - Posádka jamajského bobu skutečně na ZOH v Calgary 1988 startovala, a to ve složení: pilot Dudley Stokes, brzdař Christian Stokes, Devon Harris, Michael White. Trenérem byl Američan Howard Siler. Brzdař Christian Stokes, který se pokusil kvalifikovat i na LOH v Soulu 1988, byl jediným, kdo měl něco společného se sprintem, jelikož ostatní členové posádky včetně něj byli vojáci. (zdeny99)

• - Hlavnú rolu mal stvárniť legendárny americký raper a herec Tupac Shakur, no jeho problémy so zákonom mu to neumožnili. (Hit_Em_Up)

• - V německém dabingu bylo švýcarské počítání před startem "eins, zwei, drei" předabováno se silným švýcarským přízvukem "eso, zwoo, droo". Když je poté Jamajčané v německém znění napodobují, napodobují i přízvuk. (Maulincio)