Kokosy na sněhu

Studená jazda

Kokosy na snehu

Dobrodružný / Komedie / Sportovní

USA, 1993, 98 min

Tak tohle je naprosto perfektní sportovní komedie.Je to hlavně díky čtyřem sympatickým představitelům jamajčanů , díky Johnu Candymu , výborné hudbě Hanse Zimmera nebo dobrým hláškám.Od začátku až do konce je to film ,který pobaví.Jinak , většinou u filmů byvají zkažené konce ale tento konec je ......moc dobrý! Tento film doporučuji(12.8.2006)

Jednou obrovskou výhodou tohto príjemného filmíku je hlavne jeho originalita a vsadenie do atraktívneho prostredia, filmovo akosi tabuizovaného. Z úplných protikladov, ktoré sa ako dôsledok scenára vo filme dostávajú do kontaktu, vznikajú fakt úsmevné scénky stojace za povšimnutie. No a záveru nemôžem tiež nič vytknúť. 80%.(24.9.2006)

Výborná komedie, která spolu s Columbusovými zářezy provázela moje dětství. Skvělá, svižná, vtipná a taková...jamajská. Opravdu pohodový příběh plný dobrodružství a všechny postavy to mají na tělo krásně napsané, nade všemi samozřejmě trčí hlavně John Candy. Dojem sice kazí kýčovitý konec, ale ta pohodová atmosféra a kultovní hlášky to zase srovnávají.(4.6.2005)

Pro mě asi nejlepší rodinná komedie, pouštím si jí už pravidelně na Vánoce. Svižný spád, příjemný humor, Sanca a smutný happy end. V mém okolí navíc velmi kultovní záležitost s často citovanými hláškami. Někteří lidi něvěří... Eins, zwei, drei a přejede jí bobem atd... -"Sehr gut Jamajko." Plus krásný kontrast rozpálené Jamajky a mrznoucí Kanady. Jako stvořené k relaxaci. Jeden z těch filmů, pro kterou mám velkou slabost už od dětství. A právě poslední dobou ho mám čim dál víc rád a u spousty scén se sentimentálně usmívám. PS: John Candy! - "Pánové, bob je celkem jednoduchá věc." - "To je hajz taky."(4.11.2006)

Vyborna komedie pojednavajici o trnite ceste jamajskych totalnich outsideru v zavodu ctyrbobu. Nektere gagy me opravdu dostali a musel jsem se docela hodne smat. Vynikajici je hlavne John Candy, ktery jiz svym zjevem ma proste tendenci vas rozesmat a v roli boboveho trenera (uz tohle samo o sobe je nadherne absurdni) me proste nedal sanci se nesmat.(23.1.2006)

• - V původním českém dabingu jsou na začátku filmu nesprávně uvedena jména dabérů. Například Jan Pohan nemluví Johna Candyho ale Winstona Stonu. (baroko16857)

• - V Calgary startovaly i další exotické týmy, a to z Tchaj-wanu, z Mexika nebo z Nizozemských Antil. (M.B)

• - Meno jednej z hlavných postav Yul Brenner (Malik Yoba) je inšpirovaná ruským hercom Yulom Brynnerom. (matowp)