Kokosy na sněhu

Studená jazda

Kokosy na snehu

Dobrodružný / Komedie / Sportovní

USA, 1993, 98 min

"Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí.Ve předu je Denis a za ním Junior, Yul a Sanka... Vyhraje Jamajka." / "Myslím, že kdyby Švýcar viděl pěknou holku, řekl by: Ein, zwei, drei... a přejel by ji bobem."/ Irv: "Bob je v celku jednoduchá věc". Černoch v hledišti: "To je hajzl taky!... xD A to je jen zlomek kultovních hlášek z tohoto filmu mého dětství, hlavně z nostalgie musim dát 5*.(18.8.2012)

Moc směšné to tedy nebylo, ale v závěru se to pokoušelo zaútočit na divákovi emoce. Rovina ve které nepříliš známý herci ze sebe nedělají šašky filmu svědčí lépe a vůbec je škoda, že Kokosy na sněhu jsou označovány za komedii protože má evidentně navíc, ale tvůrci nenašli odvahu místo laciných forků divákovi naservírovat serioznější pohled na sportovce, kteří sníh znali jen z vyprávění, ale přesto to dotáhli až na Olympiádu.(14.2.2009)

Když si přímým sluncem a padesáti stupni ve stínu rozmazlení afrojamajčani vyrazí s tlouštíčkem na zimní olympiádu, musí si chca nechca připadat jako úplní kokoti na sněhu. Vždyť i dva centimetry prašanu je pro ně hotová apokalypsa, navíc jsou na tom bílém pozadí obzvlášť nápadní a národním socialismem odkojení Němci nemůžou najít vhodnější cíl k posměchu a provokacím. A já pak koukám jako černoch na zamrzlý kýbl, že z té tragédie může vzniknout jedna z nejlepších sportovních komedií a jestli nějaký otporný rasysta chce tvrdit, že ne, nechť mi políbí vejce.(2.5.2012)

"Sanko, co to kouříš?" "Já nekouřim, já dejchám!" Nejprve sem chtěl brát Kokosy na sněhu jako průměrnou komedii s průměrným scénářem a průměrnou porcí humoru. Jenže když to vemu objektivně, máme tu neobvyklý příběh partičky černošských sprinterů vyjma Sanky jež vede na Jamajce svůj bar, která se snaží dokázat světu, že zimní sporty nejsou jen doménou bělochů. Dobrý scénář, který nakládá s humorem s rozvahou a nesnaží se za každou cenu drásat bránice diváků, herecké výkony jsou naprosto přesvědčivé a nejen známý John Candy, ale i ta partička Jamajčanů jsou skvělý. Někde se mi líbí ta moudra, zvlášť co se lidských snů týče, ale někde už jsou trochu mimo mísu. Závěr to spíš potvrzuje než vyvrací, i když ukazuje to, co se lecky zapomíná. že vítězství není všechno, ale sama účast si zaslouží uznání. Zkrátka velmi dobrá komedie, na kterou se dá dívat více než jednou, aniž by se omrzela.(3.7.2004)

Pro mě jasně nejlepší film od Walta Disneye. Sympatický příběh o jamajských bobařích, kteří si něco dokázali a nemusí se za to vůbec stydět. Film je natočen s cítem pro vtip i silnější scény. Konec je trochu vypjatý, ale přesto pěkný, typický pro Disneyovky. Kouknu se na ten film znova a rád. John Candy zde hraje jednu z jeho nejlepších rolí. Musím dát 5 *, protože tohle byl film mého mládí a mám ho rád i dodnes. --- Viděl si Švýcary, že by se prali? Viděl si Švýcary chlastat a blbnout a vůbec? – Taky je ale nevidíš že by se někdy smáli. Mám dojem že kdyby nějakej Švýcar zakopnul o nějakou holku řekne: eins, zwei, drei a přejede ji bobem.(9.8.2006)

• - V německém dabingu bylo švýcarské počítání před startem "eins, zwei, drei" předabováno se silným švýcarským přízvukem "eso, zwoo, droo". Když je poté Jamajčané v německém znění napodobují, napodobují i přízvuk. (Maulincio)

• - Scéna s havárií v posledním pokusu je skutečný záznam ze Zimních olympijských her z 1988. (Maulincio)

• - Když jedou závodnicí poslední jízdu a jdou roztlačit boby, Dereck (Leon) má bezpečnostní brýle na přilbě, ale hned když se podíva dolů, má je na hlavě. (jirijost)