Russovi už bude čtyřicet, je úspěšný, má peníze a jako osobní poradce radí lidem, jak mají vypadat a jak se chovat, aby i oni pronikli na společenskou špičku. Jinak je to protivný, nesnášenlivý a věčně zaneprázdněný muž, kterého kromě jiného trápí opakující se vidiny, ve kterých na něj nalétává červený dvouplošník. Jednoho večera se setká s malým obtloustlým chlapcem Rustym a před dveřmi svého domu najde malé červené letadélko, které měl jako kluk. Oba si postupně uvědomí, že jsou jedna a tatáž osoba. Chlapec je zklamán tím, co z něj vyrostlo a Russ odmítá vzpomínky na dětství, které s úspěchem potlačil. Přesto si uvědomí, co ho jako kluka trápilo. Neuměl se prát. Přestože se dospělý Russ a jeho dětské já nesnášejí, pomalu nacházejí společnou řeč a začínají se měnit. Russ dostane nápad, jak dostat sám sebe zpět do minulosti. Projedou tunelem, který je vrátí do roku 1968 právě v době velké přestávky, kdy má dojít k incidentu s  rváčem Vincem. Tentokrát si Rusty sice s ním poradí, ale dospělý Russ pochopí, že ten opravdový problém, který ve své mysli tak úspěšně potlačil, teprve přijde. (TV Nova)

subic

Něco jako rodinná komedie a asi poslední film, kde má Bruce Williž vlasy. Celkem nuda, nenuťte mě se na to ještě někdy dívat. ()

Bilky

Prvýx cca 15minút, kým sa na scéne nezjavilo WILLISovo mladšie ja bolo svieže a Brjús bol typovo naozaj presvedčivý. Cynický parxant, ktorý roky tvrdo na sebe makal, aby potom pôsobil ako tieňový poradca fplyvnýx a mocnýx ľudí v politike, byznise, či médiáx. Arogantný a do seba zahľadený suxar, ktorý nedokáže navonok prejavovať žiadne city. Ani k otcovi, ani ku kolegyni a priateľke. S príxodom malého tučného „spratka“, fktorom hlavný hrdina spoznáva sám seba keď mal 8 rokov sa dej začne rozbíjať a postupne sa dobre rozbehnutá komédia mení na morálistickú štúdiu s poučeniami každýx 5 minút. WILLIS už len odrapkáva klišeoidné frázy a jeho morálne precitnutie a otočka o 180° nie je ani dojemná, tobôž uveriteľná. Celkovo tu Brjús film nezaxraňuje, skôr sa topí spolu s ním... Hereckú česť tak obhajuje skôr ženská osádka vo vedlajšíx úloháx: sqvelá asistentka v rokox a najuveriteľnejšia postava filmu - Lily TOMLIN a čiastočne aj WILLISova kolegyňa, symplastická Emily MORTIMER. Malý tučko je totálne toporný a pôsobí ako detskí „herci“ zo Zlatej brány alebo ako Majka z Gurunu. Samozrejme je tu pár nápaditýx scén a niektoré hlášky či situácie pobavia, ale scénar nedokázal vyťažiť ani 50% z veľmi dobrého námetu a celé snaženie kazí predstaviteľ detskej úlohy spoločne s typicky Disneyovským moralizovaním. Korunu nefkusu a klišé završuje záverečnýx 15minút kde už je len morálne posolstvo a nuda bez humoru a nadhľadu. Film je totiž ako rodinný veľmi zle namiešaný. Detskú časť publika, bude úvodnýx 20minút nudiť a pre dospelákov je celý stred infantilný. Záver je hororom pre fšetkýx a TURTULAMBOVI sa opäť nepodarilo nadviazať na úspex snímky FENOMÉN s Johnom TRAVOLTOM. Celkovo len o xlp medzi 2/3 - 52% ()

Via

Velmi příjemný film - dospělý muž, který trpí workoholismem, neví, co je to normální rozhovor a dokáže se soustředit jen na svou práci... ve svých čtyřiceti letech Russ zjistí, že je ale asi všechno jinak, než jak si to v dětství představoval... za pomoci malého chlapce (sama sebe v osmi letech) si postupně uvědomuje, i když to z počátku nechce vědět a chce být nadále nudným člověkem bez přátel a rodiny, že vlastně chtěl psa Jaspera, rodinu, děti, žít a ne přežívat... Velmi zajímavé dialogy a Bruce Willis jinak, než jak ho znám ;) Dětstké sny jsou jedna věc a nemusí fakt zůstat jen dětem... proč si je neuskutečnit?... :) ()

route60

Velmi povedený film, pohodový Bruce Willis a velké plus je dětský hrdina ve skvělém podáni Spencera Breslina který není na zabití sotva vleze na plátno a Emily Mortimer je skutečně k sežráni, Turteltaub to zvládl nečekaně dobře. ()

waltosin

Neříkám že Bruce Willis je tady špatnej, ale když hraje detektiva tak je lepší. Dá se na to koukat, ale jen jednou. :) ()

Dextwer

Nevím, co si bohužel o tom mám myslet. Vypadá to, že Bruce Willis ani nečetl scénář, protože mi přijde neuvěřitelné, že herecká hvězda jeho formátu se sníží k takovému blivajzu. Těžko hledám pozitiva. Moje hodnocení by bylo asi odpad, nebýt sympaťáka Bruce Willise v hlavní roli. Zajímavosti: * Spencer Breslin získal v roce 2011 za roli Rustyho cenu mladého umělce v kategorii nejlepší výkon v celovečerním filmu - umělec do deseti let. Moje hodnocení: 20% ()

hrumsrt

Herecká kariéra Bruce Willise už nejspíše skončila, herec se už oficiálně vyjádřil a my jen můžeme doufat, že tu s námi bude co nejdéle, ale nikdy neříkej nikdy, a tak věřit, že se na plátno tenhle německý rodák zase vrátí v plné síle, pořád můžu. V 90. letech byl Bruce jednou z největších hereckých hvězd a skoro všechno na co sáhl je buď opravdu kvalitní nebo přinejmenším kultovní podívaná. A jak dokázat, že jste jednou z akčních hvězd? Třeba i tak že si odskočíte k rodinnějšímu žánru což v rozmanitém posledním desetiletí byl takový trend, kdy všichni hráli ty policajty ze školky atd. Takže i Bruce spojil síly s jedním rutinnérem, který měl v porfóliu třeba fajn Kokosy na sněhu a sesmolili spolu tuhle jednohubku. Jak mi to v některých chvílích připomene genialitu Šestého smyslu, tak jindy i všednost ve stylu Kdopak to mluví.. Zajímavá premisa, kdy se setkáte sami se sebou a vaše setkání může ovlivnit spíš než vaše mladší já, tak to starší. Zábava pro celou rodinu, kde tatík pořád čeká, kdy Bruce vezme do ruky kvér... Ale ono to ne a ne přijít, až už jsme na konci filmu. Tuctovější komedie, jaká přesně splňuje co má, jen bychom asi všichni ocenili další Die Hard než tohle.. 55% ()

imaginer21

Tady nemůžu jinak. Už jen proto, že jsem si ty školní léta prožil ze stejného pohledu jako malý Russ. Strašně bych chtěl potkat svoje velké já, co mi poradí, jak všem dát přes držku a s ničím se nes*at. Ale stane se to jen ve filmu. Aspoň tam. Za to Turteltaubovi dík. A Emily Mortimer - bože, na scény s ní jsem blaženě čekal po každém záběru. Jo a že je pointou vysvětlení červeného Měsíce při obzoru... Mě to náramně sedlo jako originální višnička na závěr. Nostalgii neupřu. 90 %. ()

pcarogers

Filmy s psychologickou tématikou mám opravdu rád a v tomhle tom v podstatě béčkovém filmu je jeden takový vnitřní konflikt krásně rozpracován. Kdybych na tom byl v kině, tak bych byl asi naštvaný a dal tomu tři, ale v rámci jednoho znuděného víkendového odpoledne víc než jsem mohl chtít. ()

LencaN

Takhle příjemného Bruce Willise si pamatuju snad jen z Moonlightingu. Mně se to líbilo. Skoro celou dobu jsem se usmívala. Děj hezky ubíhal. Člověk byl lehce napnutý, k čemu Russ směřuje. Romantickou stránkou to byla klasika, vše se dalo odhadnout z počátečních 5 minut, ale roztomilý konec mě dostal víc, než kdyby tam bylo nějaké monstrózní ukončení. Jak jsem už napsala, Bruce Willis byl děsný sympaťák, i jeho mladší verze jako okatý klučina byla fajn. Opravdu si byli docela podobní. ()

llollita

Nejdřív mě lehce šokoval název - lehce zaměnitelný s jistou filmovou klasikou. Nadšení, které plynulo z pochopení, že nejde o remakové vykrádání však opadlo celkem rychle a pak už zůstala jen nuda. Oceňuji nápad, ale i ten má spousta filmů lepší. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tatínek Rock

Tatínek Rock

30.11.2005

Snad všichni velcí akční hrdinové si nakonec po sérii filmů, v nichž pod jejich rukama skonalo mnoho nepřátel, odskočili k tomu, aby si natočili nějakou příjemnou rodinnou komedii, v nichž jejich… (více)