Russovi už bude čtyřicet, je úspěšný, má peníze a jako osobní poradce radí lidem, jak mají vypadat a jak se chovat, aby i oni pronikli na společenskou špičku. Jinak je to protivný, nesnášenlivý a věčně zaneprázdněný muž, kterého kromě jiného trápí opakující se vidiny, ve kterých na něj nalétává červený dvouplošník. Jednoho večera se setká s malým obtloustlým chlapcem Rustym a před dveřmi svého domu najde malé červené letadélko, které měl jako kluk. Oba si postupně uvědomí, že jsou jedna a tatáž osoba. Chlapec je zklamán tím, co z něj vyrostlo a Russ odmítá vzpomínky na dětství, které s úspěchem potlačil. Přesto si uvědomí, co ho jako kluka trápilo. Neuměl se prát. Přestože se dospělý Russ a jeho dětské já nesnášejí, pomalu nacházejí společnou řeč a začínají se měnit. Russ dostane nápad, jak dostat sám sebe zpět do minulosti. Projedou tunelem, který je vrátí do roku 1968 právě v době velké přestávky, kdy má dojít k incidentu s  rváčem Vincem. Tentokrát si Rusty sice s ním poradí, ale dospělý Russ pochopí, že ten opravdový problém, který ve své mysli tak úspěšně potlačil, teprve přijde. (TV Nova)

hans500

Naprosto průměrný film s Willisem, který není dost vtipný ani zajímavý, aby dosáhl vyššího hodnocení než 3*. ()

Jazzzz

Sice je to taková blbůstka, ale člověk se u ní pousměje, ale hlavně to má i svoji myšlenku. Nejsem snad ani ještě dospělý a přitom si už teď uvědomuji, že v mém dětství se staly chyby, kuli kterým je můj život v těch kolejích v jakých je... Litovat toho? Ne - to nemá cenu, změnit ho můžu i teď, pokud budu chtít, ale pouze si uvědomuji, že nyní již bych některé věci v dětšství udělal jinak... Tahle myšlenka je však schovaná v komediálním fantazy dramatu což je škoda, kdyby byl film čistější drama oškrtané o komediální prvky, zbyla by hodnotná myšlenka (která by se ale vešla do krátkometrážního filmu... ) ()

lennyd

Ross Duritz (Bruce Willis) dokonale cynický poradce mediálně aktivních hvězd se jednoho dne setkává s malým klukem, který se mu nějakým způsobem dostal do bytu. I když se jej snaží ze svého apartmá vystrnadit, kluk se stále vrací - až jednoho dne Ross zjišťuje, že tím malým klukem je on sám v dětských letech, a že nějakým způsobem došlo k prolnutí světů. Aby se vše vrátilo do původních kolejí, musí velký Ross naučit malého Rosse, jak se bránit šikaně - a naopak malý Ross naučit velkého Rosse, že by měl začít ŽÍT, a nejen přežívat... I na Bruce Willise sem tam padne černý petr, a musí si odskočit ze svých, na tělo psaných, rolí akčních hrdinů do vod komedií (v ideálním případě i romantických). Ale vzhledem k tomu, že v komediích Willis začínal (Měsíční svit), tak mu to vůbec nevadí, a i v takovémto filmu ukazuje, kdo je tady Pan Herec. Bohužel, Bruce Willis je taky jediné, proč by se kdo měl (nebo chtěl) na tento film podívat - příběh sice slibuje nějakou tu zápletku, ale všechna očekávání zůstávají nenaplněna.. ()

venison

Bruce Willice jako tvrďák s něžným pohledem zase zabodoval :-) Příběh trošku křečovitý, ale účel příjemné komedie to splnilo :-) ()

Beatle

Disney prostě dělá filmy pro děti, ale dělá je takovým stylem, že se i dospělí mohou skvěle bavit. U mě se sice o dospělosti moc bavit nelze (je mě jednadvacet a stále mám tendenci koukat na měsíc a mít radost z toho, že na Štědrý den sněží), ale o to více alespoň ocením filmy typu THE KID. Celou první polovinu filmu je tady Bruce Willis tak nádherně na zabití, že kdyby divák mohl skočit do plátna/obrazovky/monitoru, tak by mu okamžitě pěkně natáhnul. Ale i přes to všechno, se na konci snímku nemůžete přestat usmívat, když postava Russe začíná měnit svůj život a dávat se dohromady. Pro mne Disney vždycky uměl točit příběhy, které předávají určité poselství a THE KID se k nim i přes mizerné, a dle mého neopodstatněně nízké hodnocení na CSFD, může bez problémů řadit. Klidně si dávejte dvě hvězdičky a staňte se image poradcem. Já dám tomuhle krásnému snímku hvězdiček rovnou pět a dál budu koukat na měsíc, protože je velký a krásně svítí :) ()

VanTom

Sterilně vypočítavá "disneyho" moralitka pro celou rodinu, chtělo se mi v první půlce křičet, když sebestředný, povýšenecký a lidi nesnášející blbec hystericky kolaboval z přepracování. Musel si totiž s pomocí svého osmiletého já vzpomenout na dětství, aby se dokázal změnit a objevil ty pravé hodnoty. A faktem je, že se mu po zklidnění a přijetí situace fandit dalo a povedený 100% šťastný konec s ním i zúčastněně prožít. ()

JohnSmith

Rozhodně nehledejte odkaz na Chaplinova Kida.Tahle pohádka je o úplně něčem jiném.Není to sice můj šálek čaje,ale rozhodně nemůžu říct,že by to byl špatný film.Je to klasická produkce od Disneyho,takže se budete jen tupě dívat a na konci filmu zjistíte,že se i přitrouble usmívate,stejně jako já.Proč ne?Dětem okolo osmi let se to možná bude líbit nebo se to bude líbit postarším lidem a uviděj,že Willis není jen ten drsňák z filmů,na který koukaj jejich vnuci.Každopádně nelze mluvit o nějakých výkonech. ()

Ravi

Filmů kde se realita prolíná na několika úrovních je málo, ale vždycky potěší. Popsal bych ho větou ze seriálu Red Dwarf: "Když jsem byl v tvym věku, viděl jsem se ve svym věku, jak ti řikám to, co se ti teď chystám říct." 60% = 3/5 za pěkný film na nedělní odpoledne. ()

herr_carter

Přeslazený nereálný film, kde exceluje v roli mladého Willise jakýsi Breslin. Komedie, místy vážně se tvářící (nebo na vážnost si hrající, chcete-li), patřící k tomu typickému útvaru filmů "nejdřív jsem arogantní debil, abych postupně našel to pozitivní a změnil se". Ale příjemné..........................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Frankie

Při nezapnutém mozkovém obvodu s přimhouřením všech očí, velkorysém přehlédnutí polodementního scénaře a slabostí pro sympaťáka Willise se může (do jisté míry) jednat o koukatelnou komedii s poučením. Při jakékoliv nesplněné podmínce nastávají potíže.:o) ()

velkyvezir

Výborná komedie se zajímavým nápadem - setkání se sebou samotným, ovšem co by malým chlapce. U tohoto filmu jsem se vážně skvěle bavil a přemýšlel, jestli bych i já svému menšímu já mohl do očí říci, že všechny dětské sny jsem uskutečnil. Přiznám se, že moc nerozumím tak nízkému hodnocení ostatních. ()

Paity

Docela zábavná záležitost, která vlastně stojí a padá s perfektním Spencerem Breslinem. Malý obloustlý kluk, který je vlastně takový outsider ve všem možném od školy, přes kamarády až po domov, kterému spadne z nebe on sám ale dospělejší. Jeho dospělejší já mu může v lecčems pomoci, ale postupně se ukazuje, že i jeho malé já má své starší verzi co předat. ()

Wishkah

Další rodinná komedie o tom jak se nějakou zvláštní příhodou nějaký nepříjmený, tvrdým světem poznamenaný chlápek, dozví jaký je hlupák a změní se na to, čím byl jako dítě. ALe koukat se na to dá v klidu ()

waits

Tak koho tu mame? Predne Bruce Willice, ktery hraje postavu bohateho odtaziteho chlapka bez srdce. Uzijem si ho, protoze Willis porad vypada, jako by byl teprve na zkousce (a tu roli nakonec nedostal). O tom ze by se Willis v tomhle filmu stal onim chlapkem (a ze se mu to parkrat ve filmu povedlo) nemuze byt ani reci.Kdyby byl obsazen nekdo jiny, vysledek mohl byt mnohem lepsi. Dale vidime Emily Mortimer, ktera hraje sekretarku zajimajici se o sveho sefa, a to presto, ze je to odtazity chlapek bez srdce. On je bohaty, tak mozna proto. Kdyby ji hral nekdo jiny, vysledek mohl byt mnohem lepsi. Dale nesnesitelny chlapecek neboli mlady Willis. Hrozna postava, hrozne obsazeni. Pak tu mame Turteltauba. Ovsem, kdyby byl reziserem nekdo jiny..znate to. A pak scenar. Tak ten mel byt lepsi zcela urcite. A pak jeste zminme hudbu. Ta je kupodivu jeste o neco malo horsi nez zbytek: stokrat prevarena, nezajimava a rusiva. Hezkou zabavu! ()

kowalski

Když si budu chtít odpočinout a bejt trošku sentimentální určitě sáhnu po tomto filmu... a když se taky budu chtít podívat na úžasnou Emili Mortimer;-) ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tatínek Rock

Tatínek Rock

30.11.2005

Snad všichni velcí akční hrdinové si nakonec po sérii filmů, v nichž pod jejich rukama skonalo mnoho nepřátel, odskočili k tomu, aby si natočili nějakou příjemnou rodinnou komedii, v nichž jejich… (více)