Reklama

Reklama

V roce 2035 jsou roboti součástí každé domácnosti a lidé jim důvěřují. Až na jednoho – trochu paranoidního detektiva Dela Spoonera (Will Smith). Ten je přesvědčený, že zločin, který právě vyšetřuje, spáchal robot. Vyšetřování ho přivede k odhalení děsivé hrozby pro lidskou rasu... Společně s psycholožkou Susan Calvenovou vyšetřují smrt doktora Milese Hogenmillera, vědce, který pracoval s roboty pro U. S. Robotics. Příčinou smrti byla sebevražda, ale Spooner je přesvědčený, že vědce zavraždil robot. Tři zákony robotiky však zaručují, že taková věc je nemožná… (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 077)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Vašemu otci roboti vzali práci. Vy byste zakázal i internet, aby byly otevřený knihovny." Nemám doma chytrou ledničku, chytrý křeslo ani chytrý struhadlo a roboti se musí hodně snažit, aby si získali mou důvěru. Zatím se to žádnýmu nepovedlo, protože já na tři zákony robotiky nevěřím, takže detektiv Spooner je mi svým robotickým ateismem sympatickej. Jeho souboj s divokými NS5 mě bavil, suchý hlášky robotů ("zažíváte dopravní nehodu") byly rovněž zábavný a zároveň mě jeho pátrání přivedlo na stopu robotickýho vysavače, kterej zneužíval svobody svýho pohybu. Od této chvíle tě mám na mušce, šmejde, a jestli vysaješ jedinej drobek proti mý vůli, tak z tebe udělám frisbee. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Formálne vycibrený, ale technofóbiou ovplývajúci príbeh, ktorý žiaľ s narastajúcimi minútami postupne produkuje viacero logických lapsusov ústiacich do nezmyselného a premršteného finále. Ako letný blockbuster fajn, dokonca potešia aj po celom príbehu roztrúsené tak formáne ako aj voľné myšlienkové narážky na staršie, žánrovo spriaznené diela od Votrelcov, cez Terminátora, Matrix až po 2001:Vesmírna odysea. ()

Reklama

brit84 

všechny recenze uživatele

Na tento film jsem slyšel vcelku chválu - hodně akce, hodně triků. Od začátku je jasné, že ve sci-fi filmu je možné mnohé. Ale myslím, že i v tomto případě by si film měl udržet jakýsi ráz reality. Vše jsem překousl, ale závěrečný souboj s počítačem a roboty, kdy Smith přeskakuje z lávky na lávku, aniž by spadl a ještě u toho zvládá bojovat... To na mě byla příliš silná káva. ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Karel Čapek vymyslel slovo robot- umělý člověk. Isaac Asimov vynalezl pokročilé humanoidní roboty fungující na základě tří bezpečnostních zákonů. Jednomu z nich dal svobodu rozhodování, sny a identitu. Vdechl mu život. A pak přišel Alex Proyas a zhmotnil papírové roboty na plátně. Ve světě, v nichž role domácích mazlíčků a sluhů hrají naprogramované bytosti, je jen jeden člověk, který jim nevěří. A právě ten může hrozící robotizaci světa, v němž není pro samé matematické kalkulace a pravděpodobnosti místo pro hodnotové rozhodnutí, zabránit. Já, robot je v jistém smyslu dokonalý film. Vyvážená směsice humoru, příběhu, akce i filozofického podtextu se nevzdává humanismu a přitom nepůsobí moralisticky. A co víc, není roboticky perfektní. Má onu lidskou hřejivost, naději a špetku nejistoty. A pod tím hypnotizujícím pohledem jsem si říkala: What if... ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Od Isaaca Asimova jsem nečetl nic. Alexe Proyase znám. Ovšem, až teďka mě překvapil. Já, Robot totiž není jen pro vyhraněný publikum, ale pro masy. Nemá smysl filosofovat, jak by vypadal svět s roboty kolem nás. Jistý je, že robot těžko promění plátno v umělecké dílo. (A vy?) Nevím, jestli se simulace jejich osobnosti změní v zárodek duše, ale zřejmý (asi) je, že nemaj srdce. A že roboty budou vyrábět zase roboti. S klidem můžu napsat, že roli detektiva, kterej se ,,snaží" bejt vtipnej a zároveň má alergii na sračky, parádně předvedl W.Smith. Dál tady jsou dokonalý triky, perfektní zvuk a užijete si parádní sci-fi atmosféru. Tak mě napadá,..... budeme o nich mluvit jako o něčem nebo o někom? ()

Galerie (155)

Zajímavosti (40)

  • Při renderování robota Sonnyho (Alan Tudyk) použil tým trikařů stejný postup, jaký byl použit při výrobě Gluma (Andy Serkis) pro trilogii Pán prstenů (2001, 2002, 2003). (imro)
  • Futuristický jednolopatkový větrák, který má Spooner (Will Smith) v bytě, byl vyráběný už v době vzniku filmu. Jmenuje se Enigma a pochází z dílen firmy Fanimation. (Fantomas92)
  • Automobil Audi RSQ, který byl ve filmu použit, má pod kapotou desetiválcový motor o objemu 5,4 l. Hlavní zvláštností tohoto vozu jsou unikátní kulovitá kola "spheres", která nabízí řidiči okamžitou a rychlou akceleraci všemi směry, tedy i do boku. (epicride)

Související novinky

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)

Reklama

Reklama