The Hire: The Follow

všechny plakáty
Krátkometrážní / Akční / Mysteriózní / Romantický
USA, 2001, 8 min

Clive Owen hrá nájomného šoféra, ktorý dováža ľudí na miesta, na ktoré sa potrebujú zúfale dostať. Často sú tieto práce označované ako „Prísne tajné“ a poskytnuté môžu byť len základné informácie. V tejto epizóde, režírovanej Kar-wai Wongom, je náš hrdina najatý klientom (Forest Whitaker) na sledovanie priateľky jednej celebrity (Mickey Rourke) podozrievanej z cudzoložstva. (genetique)

char_t

Wong konečně přidal do série něco nad rámec reklamy - skutečně hrající herce (Whitaker), sedící a neohranou hudbu... ()

bobrux

Na první pohled ve srovnání s ostatními filmečky série působí jako pěst na oko. Celý film je klidný, pomalý a uklidňující. Ano je jiný, ale narozdíl od ostatních plnotučných akcí má duši. Má něco, co vás prostě dostane. A jindy chladný kurýr se projevuje také jako jen obyčejný člověk. ()

Stíba

Pro mě nejlepší Hire, pasáž po úvodu je pro mě neuvěřitelným pohlazením po duši - geniální hudební kompozice, elegance, něha, BMW... ()

SharpChick

SEASON 1 / EPIZODE 3: KVW. Proti ostatním Hire naprosto neakční a sentimentalní (nemůžu říct, že by to nudilo, páč na to není ve filmu dost času).. Tohle ale už prostě není žádná reklama na BMW, všechna pozornost se soustřeďuje, místo na auta, na postavy, na což ale bohužel zase není dost prostoru... Celkově to vyznívá tak nějak do ztracena.. 70% (8.nejlepší) ()

1mArc0

Wongova jednohubka a výborný štartovací mostík pre tých, čo chcú začať s filmárčinou a vedieť v čom spočíva réžia (hlavne tá dobrá). Dobrá kamera a celkom príjemný podmaz. /90 %/ ()

kubilov

Tak nepředpokládám, že Wongovi u BMW za tuhle poetickou romanci nějak extra poděkovali, ale tak asi do toho šli s tím, že on jen těžko udělá akční automobilovou honičku. Adriana je prostě kus a Mickey Rourke musel mít saakra velký... charisma aby jí mohl sbalit. Nejtajemnější ze všech Hire, možná proto tak působivý. ()

baclajean

Zo série BMW Films som si tento "diel" pozrel ako posledný, no považujem ho za jeden z dvoch najlepších. Nie pre pokročilú hodinu a tematiku predostretú vo filme, ale pre spracovanie, niekoľko vynikajúcich záberov, a tiež bezchybný výber hudby. ()

peaceNwar

Tentokrát reklama na sledovanie rozprávaná v pozadí metafory odcudzenosti ľudí. Na zamyslenie veľmi podnetný krátky film, taký poetický milý 9-minútový výtvor. ()