The Hire: The Follow

všechny plakáty
Krátkometrážní / Akční / Mysteriózní / Romantický
USA, 2001, 8 min

Clive Owen hrá nájomného šoféra, ktorý dováža ľudí na miesta, na ktoré sa potrebujú zúfale dostať. Často sú tieto práce označované ako „Prísne tajné“ a poskytnuté môžu byť len základné informácie. V tejto epizóde, režírovanej Kar-wai Wongom, je náš hrdina najatý klientom (Forest Whitaker) na sledovanie priateľky jednej celebrity (Mickey Rourke) podozrievanej z cudzoložstva. (genetique)

ScarPoul

Príbeh o sledovaní z podmanivou atmosférou. Wong Kar - Wai znova brnkol na emotívnu strunu a je veľmi príjemné vidieť že lyrickosť jeho ponímania nie je zničená medzinárodnou hereckou elitou. Dokonca sú to práve oni, ktorý mu k tomu skvelému výsledku dopomáhajú. Jeden z najlepších filmov The hire série. ()

Gary

Oproti Beat the Devil velice slabé.Od režiséra Wonga nechci vidět žádný dlouhý film.I toto bylo už chvílemi nudné.Ovšem Mickey Rourke (objevující se na plátně asi 20 sekund) byl i na tak malou roli vynikající.Whitaker ovšem chvílemi přehrává a Clive Owen,který je obsazen nejspíš do všech BMW filmů je standartně dobrý. ()

murakamigirl

Najpoetickejší, to rozhodne. KWW magicky pracuje so scenárom a zhmotňuje krehkosť, nežnosť, vrúcnosť, ale i neporozumenie, melanchóliu a závan tajomstva do jednej úchvatnej nálady. Nádherná hudba podmaňuje. Pre niekoho taká poetickosť nepatrí do Hire, sčasti to i môže byť pravda- ide o atypickú kombináciu. Podľa mňa je to skôr sviežy vietor, ktorý svoj účel spĺňa. Civalovo trefné prirovnanie k Lost in Translation sa mi páči...... Najmilovanejší Hire. :) ()

Korbitch

Tahle nebetyčná hovadina po všech těch honičkách, naháněčkách, střílečkách a pomočících se Madonn je naprosto ubohá, nudná břečka, zalitá řádně kyselím dresinkem v podání pana KWW. Tfujtajxl, velebnosti. ()

GodComplex

WKW ma rozhodne unikatni styl, melancholicka a snova atmosfera, pomale tempo, fantasticka hudba, chytlava story. Krome Owena navic dalsi 2 zvucna jmena - Mickey Rourka a Whitaker. Pusobive. "Whatever you do, don't get too close" 7/10 ()

blackrain

Pěkné, ale automobilka BMW se taky mohla vytasit s něčím akčním, kde by se obě auta předvedla. Vlastně, když se teď nad tím zamyslím, tak proč by točila něco akčního, když na to má přece Kobru 11 a to je dostatečně velká reklama. ()

Dexter1

Od polky som začal mať tušáka, že túto časť robil Ázijec. Tempo je na príbeh viac ako perfektné a v tomto filmíku sa dajú dozvedieť všetky pravidlá sledovania. Na konci príde jedna celkom pekná a dobrá myšlienka. A ešte chcem dodať, že sa tu fakt stretla elita. ()

Fanucci

Výborné...Na tak malém prostoru vytvořit tak úžasně klidnou, příjemnou atmosféru (meditativní jak jí tady někdo pěkně nazval). A pointa taky výborná. Já dávám 5. ()

fmash

Zatím nejpoetičtější kousek z celé série. Moc to ale nefunguje ani jako reklama, ani jako příběh. Příliš jednoduchá jednohubka. Skorotrojka. ()