Houba Bob, který byl jako kuchař už tři sta čtyřiasedmdesátkrát vyhlášen zaměstnancem měsíce, sní v podmořském Bikini Bottom o povýšení a věří, že je favoritem pro funkci ředitele nové restaurace řetězce Krusty Krabs. Místo něj však pan Krabs nabídne místo Bobovu pesimistickému sousedu Squidwardovi. Zničený Bob vezme nejlepšího kamaráda Patricka a vydá se s ním do Goofy Goobers, aby utopil smutek ve zmrzlině. Jenže pak se úhlavní nepřítel pana Krabse Plankton rozzuří, že se o otevření Krusty Krab 2 objevila reportáž v televizi, zatímco do jeho restauraci Chum Bucket ještě nepřišel ani jeden zákazník. Rozhodne se pomstít a ukrást přísně tajný recept na populární pirožky pana Krabse. Součástí plánu je také krádež koruny krále Neptuna, falešné obvinění pana Krabse z této krádeže a samozřejmě vláda nad celým světem. Nejprve se mu daří, ale pak se do věci vloží Bob, který spolkne zklamání a jako věrný zaměstnanec nabídne panu Krabsovi pomoc. Jenže dokáže vůbec malá mořská houba tak velkou věc, jako je záchrana královské koruny a likvidace slizké pěny dřív, než Plankton změní Bikini Bottom v Planktopolis? Možná ano, vždyť má na své straně Neptunovu dceru Mindy... (TV Nova)

Martin_W

Jak někdo dokáže nemilovat tuhle žlutou, ujetou houbu, která nosí krabicové kalhoty ? A samozřejmě i Patricka, Squidwarda a další šílené postavičky, které mají podle všeho sledovat děti. O něco ujetější než seriál, ale i přesto o něco chabější, co se příběhu týče. Popravdě čekal jsem něco víc. Jinak jsem se docela solidně bavil a to i přes české znění. Velká škoda, že těch filmů není více. 77% ()

kritiklon

Občas jsem si nebyl jistý, pro jaký publikum tvůrci vymýšleli některé scény a gagy ale to nic nemění na tom, že "Spongebob v kalhotách" je perfektní bžunda :) Spongebob a jeho kámoš Patrick jsou stylová dvojka která rozesměje i tu nejkamennější tvář, ať dětskou či dospělou. Jejich příhody jsou nabité vtipem a originálními nápady tvůrců stejně jak tomu je i v seriálu. Rozhodně doporučuji jako nevšední zpestření pro celou rodinu 4* za 82% ()

Renfield

Co napsat? O něco málo slabší než seriál, stále ovšem nadprůměrná zábava. Musím pochválit i animaci a nápady tvůrců vůbec. Stejně tak dostatečně ujetý český dabing. Nejlepší scény jsou určitě "benzínová pumpa" a David Hasselhoff celkově. 75% ()

bobstock

Tyhle trochu praštěný lidičky, co vymysleli Spongeboba musíte mít rádi a Neptuna s jemně řídnoucími vlasy jakbysmet :D 80% ()

Mikino00

U velrybí dělohy, to bylo jako v tulení cvokárně! První film je naprostá pecka, která spolehlivě pobaví i dospělé. Plno hlášek, vtipných dvojsmyslů, nápaditý svět a osvědčené postavy. Tak jako to funguje i ve straších sériích seriálu. ()

alenka

toz dobra prca to byla .) pisnicka goofy goober mi znela v usich krute dlouho, a jak sem si na ni ted vzpomnela, tak znovu.oujeee ()

bufanda8

Tak ty myslíš... že zdržuju? AAAAAAAAAA Mindy!!! Patrik je také skvělý, scéna s pytlíkem s magickými větry je užasná jako celý tenhle film. ()

Lyrik

"Na to abych mohl řídit hamburger nepotřebuju řidičák" ... Seroš je každopádně lepší než film. Jasně pár fórků pobavilo, ale čekal jsem o trochu víc, než jsem dostal. Lepší dvě hvězdy. PS: Hasselhoff už neví co by ... ()

PanTumnus

skvělá animovaná komedie o jedné mořské houbě a mořské hvězdici a jejich výpravě do tajemného škeblova, kde se ukrývá ukradená koruna vládce všech moří poseidona, kterou si stejnou měrou užijí jak děti, tak i dospělý. ''óó, kdo bydlí v ananasu na dně moří...'' ()

Šmoula

Spongebob je další nudný animovaný film, na kterou se postupem času rychle zapomene. Co se týče filmu, D. Hasselhoffovi se asi velice stýskalo po filmu, takže si vybral tu nenemožnější roli, alespoň že se rozhodl takto a nekazil jiné skvělé filmy. Příběh je velice jednoduše postaven a lehko odhadnutelný, takže vás to přestane brzy bavit. ()

DiegoC.

Konečne nejaký poriadny animovaný celovečerák na spôsob Ren a Stimpy. Zatiaľ som nevidel seriál Spongebob, na základe ktorého vznikol tento celovečerák, ale určite si to zoženiem. ()

Cecilka

"Huuuu huuuu...." - nejchytřejší Patrik na světě opět na scéně! Spousta hlášek a krásnýho humoru - moje nejmilovanější houbička se opět předvedla... ;) ()

Boomstick

Brutalne uleteny film,takuto uchylarnu som uz davno nevidel a dobre mi padla.Humor je "saleny",animacia je kombinovana z hranymi scenami a dabing je totalne bravurny (Tom Kenny je super).A David Hasselhof nepotrebuje komentar ()

Zeek

U nás nepříliš známý seriál, ale už jsem se s ním párkrát v tv setkal a moc se mi líbil, tak jsem si řekl, že musím vidět film, když už nezvládnu shlédnout alespoň jednou celou sérii. A dorazilo to, co jsem očekával. Bylo to crazy, chvilkami možná až moc, ale to mi nevadilo, jelikož jsem věděl co od toho čekat. Spousta gegů a co chvíli je zde něco vtipného na zasmání. Délka filmu je ideální. Trochu mi to přípomínalo příběhem Nema, ale přece jen to bylo trochu o něčem jiným a hlavně, tohle byla oproti Nemovi komedie s velkým K. Akorát moc nemusím průřez animovaného světa s reálným, ale Hasselhoff byl prostě krutej, tak mi to tak ani nevadilo. Moje hodnocení: 75% ()

Vilg

Patrick na rogalu s vlaječkou v prdeli. Rockový náhul o blbém burákovi. Nemám co dodat. Seriál byl mindfuck, film je rovněž. Doporučuji sledovat, když jste zkouření - já si to užil. ()

Gismo.kv

Co jen říct k tomuto filmu? Je to hrozně naivní, je to naprostá hovadina, ale mně se to nehorázně líbilo. Sem tam si filmík pustím, protože u málokterého animáku jsem se tak nasmál jako tady. Když už čekáte, že vás nemůže nic překvapit, objeví se na scéně David Hasselhoff jako dopravní prostředek. Film založený na trapném humoru, který mě děsně baví. Spongebob jako celovečerák svou kvalitou mnohonásobně převýšil seriál a já mu těch 5 hvězd prostě musím dát... ()

helloween93

Jak začne cesta Spongeboba a Patricka do Shell City, začne to být celkem nářez. Skvělý Hasselhoff i zotročení Zátiší Bikin Planktonem. O kousek lepší než druhý film se Spongebobem z roku 2015. 4* ()