Detektivna trilogia pana Lettricha Smrt Prichadza v dazdi - Vrah zo Zahrobia -- Volanie Demonov je kvalitativne prekvapivo vyrovnana, co sa u trilogii malokedy vidi /vacsinou je to tak, ze po genialnej jednicke nasleduje slabsia dvojka a retardovana trojka/. Tu v tomto filme ide o vrazdu revizora, a to je uz silny namet na film. Vysoko ocenujem, ze sa nekona ziadne prazdne tliachanie o medziludskych vztahoch, o tom, kto koho moze/nemusi .... a podobne bla bla bla. Ustredna dvojka vysetrovatelov Chudik -- Polonyi su akymsi slovenskym ekvivalentom Sherlocka Holmesa a Watkinsa, a to sa mi lubi. Velmi. A na konci sa dokonca strielalo. 82 %(23.11.2013)

Druhý díl ze Slovenské krimi trilogie se rovněž vydařil. Opět složitej případ kde nic není tak jak vypadá. Opět sehraná dvojice vyšetřovatelů plus pár vtípků a hlášek. Opět dobrá sebereflexe tehdejší doby. jediný co bych vytknul je místy překombinovanost. Občas jsem se v tom prostě trochu neorientoval a místy se to snažili udělat až moc složitý a náročný. Každopádně na konci do sebe všechno zapadne a to je hlavní.70%(30.6.2014)

Slovenská detektivka, která mohla dopadnout i hůře. Polónyi a Blaškovič jsou ovšem úžasní. Scénárista si mohl dát trochu více záležet, protože skoro od začátku bylo jasné, že vrahem je Pántik, který jediný byl určitou dobu sám v kuchyni. Velmi se mi líbila žena zabitého muže Dana Smutná v roli nešťasnice a rovněž Jozef Adamovič (ještě bez své charakteristické jizvy) podal dobrý výkon mladého floutka a sobce.(24.4.2013)

Mne sa tento diel trilógie páči asi najviac. Tradičná dvojica vyšetrovateľov príde do Banskej Štiavnice vyšetriť vraždu. Fantasticky si tu zahral Dušan Blaškovič. Postava krčmára a bývalého zápasníka je to najlepšie čo si vo filme zahral.Zábavná je aj Stella Zázvorková ktorá vo filme hovorí po slovensky. 85%.(18.10.2005)

Průměrná slovenská detektivka, dala se sledovat, místy však trošku nudila, děj a vyšetřování se vleklo nad únosnou míru. Lettrich byl ovšem výborný režisér a bylo radost sledovat výkony slovenských herců, které jsme tak milovali a nejsou již mezi námi. Chudík, Polónyi, Blaškovič, Budský, Adamovič, Pántik... A osvěženo několika herci českými. Dopisy ze záhrobí ovšem nedokázaly příliš zamrazit, ten film byl příliš realistický. Vrah skutečně ten nejpřekvapivější, člověk si mohl zahrát klasickou hru. Kdyby to vyšetřovala nějaká potrhlá dáma, dalo by se říci, přímo christiovské...(29.1.2018)

• - Film sa natáčal v meste Banská Štiavnica. (Raccoon.city)