Může oběť vraždy posílat z onoho světa informace o svém vrahovi? Další případ kapitána Jakubce (L. Chudík) a jeho méně chápavého kolegy poručíka Michalka (V. Polónyi) se odehrává na malém městě, kde revizor Burian po vypití zdravotního sirupu zemře. Lékař usoudí, že šlo o infarkt. Exhumace mrtvoly však potvrdí podezření, že Burian byl otráven. V podezření jsou v první řadě revizorova mladá žena se svým milencem. Mezi další kandidáty na roli pachatele patří vedoucí kavárny Orlovský, který za úplatek žádal Buriana o zničení falšovaných výkazů, a vedoucí dvou prodejen, kde bylo zjištěno manko. Síť podezřelých se ovšem dále rozšiřuje... (Česká televize)

evapetra

Druhá část trilogie mě oslovila ještě o něco více než ta úvodní. Ústřední dvojice detektivů působí už více sehraně, přibylo napětí a tajemna, rozšířil se okruh možných pachatelů a nechybí ani krásná podezřelá v podání herečky Dany Smutné. Ladislavu Chudíkovi role rázného a nekompromisního, ale zároveň lidsky chápajícího vyšetřovatele velmi sluší. A jeho parťák, představovaný Viliamem Polónyim zase pobaví. Film, natočený v druhé polovině 60.let, je zajímavý i tím, že se nebrání poukázat na problémy se socialistickým plánováním a z něho vyplývající hospodářskou kriminalitou. ()

Anderton

Klasická prácička dvojice Tallo-Lettrich. Jedna a možno viac vrážd, niekoľko podozrivých, pretože každý má nejaké to maslo na hlave, mal motív a keď má mať niekto zranenie na ruke, tak zhodou okolností ich musí byť viac, aby bol divák v napätí. Občas padne aj nejaký ten výstrel, aby nešlo len o bežnú konverzačku. A ústredné vyšetrovacie duo musí byť odlišné, aby bol nejaký ten humor. To všetko beriem ako konštatovanie, nie ako kritiku. Spôsob dopadnutia vraha bol vo svojej dobe asi neopozeraný, len tá motivácia dotyčného mi prišla trochu pritiahnutá za vlasy, ale možno by som bol z toho na jeho mieste podobne na nervy a jednal skratkovito. ()

gogo76

"Daj mi tisíc korún!..." Pozerám, že zlatokopky boli už aj vtedy. tisíc korún bol v tých časoch mesačný plat, no z úst nevernej manželky to však znelo akoby pýtala 10 korún. Dvojica vyšetrovateľov Chudík a Polónyi opäť boduje a príbeh obohacuje množstvo podozrivých, všetko dobrých postáv a výbornych hercov. Asi najviac sa mi páčil zavalitý D. Blaškovič- "Kristušát otvorte oblok!". Srandovná postava, ktorá si vie urobiť poriadok v hostinci. Druhé pokračovanie detektívnej trilógie je minimálne rovnako dobré ako to prvé alebo tretie. Veľmi vzácna kvalitatívna vyrovnanosť. 80%. ()

Tosim

Konečně kus ze starých československých detektivek, který shledávám alespoň trošku nadprůměrným. Možná je to tím, že je ve vzduchu cítit předzvěst jara 1968 a socialistický kriminalista tak může v klidu vést filozofické disputace s katolickým farářem. Jinak s detektivkami s Kalašem má tahle slovenská trilogie společnou temnou atmosféru a hudbu, srdečný vztah kriminalistů a přítomný humor bych zase srovnal s detektivkami s dvojicí Höger & Bek. 70%. ()

Wacoslav1

Druhý díl ze Slovenské krimi trilogie se rovněž vydařil. Opět složitej případ kde nic není tak jak vypadá. Opět sehraná dvojice vyšetřovatelů plus pár vtípků a hlášek. Opět dobrá sebereflexe tehdejší doby. jediný co bych vytknul je místy překombinovanost. Občas jsem se v tom prostě trochu neorientoval a místy se to snažili udělat až moc složitý a náročný. Každopádně na konci do sebe všechno zapadne a to je hlavní.70% ()

• Film sa natáčal v meste Banská Štiavnica. (Raccoon.city)