Utržený ze řetězu

• Francie Danny the Dog (více)

Mafián Bart půjčuje peníze. A umí se postarat, aby mu je dlužníci vrátili i s tučnými úroky. Přijde vždy se svým poskokem Dannym, který je skutečné polozvíře. Když mu Bart sundá obojek, každého, kdo je v dosahu, zmlátí nebo zabije. Jeho život však není žádný med. Mlčky vegetuje v psím kotci. Nemluví, možná to ani neumí, nebo jen málo. Jednoho dne vejde ladič pian Sam do místnosti, kde Danny čeká na svého pána před výpravou za dlužníky. V Dannym tóny nástroje probudí zvědavost, zbytky lidskosti. Přisedne si a pomáhá Samovi ladit... Náhle zazní signál a Danny musí běžet na pomoc Bartovi. Danny s Bartem a jeho poskoky odjíždějí a po cestě se zastaví ještě u jednoho zlatníka, který dluží peníze. Bart opět vypustí Dannyho a zákazník v obchodě Wyeth je svědkem rvačky. Danny se zákazníkovi líbí, a tak navrhne Bartovi obchod: Wyeth totiž pořádá tajné souboje na život a na smrt. Bart přijímá a přivede Dannyho na zápas... (TV Prima)

Kerion

Bojové scény s Jet-Lim mají ten správný říz, ale scénář více než lehce pokulhává. Přechody mezi rodinným životem s Morganem Freemanem a životem se svým "strýčkem" Bobem Hopkinsem jako jeho hlídací pes jsou krkolomné. Herecké výkony trojice herců jsou na vysoké úrovni. ()

Madadajo

Musím se přiznat, že jsem čekal béčkovou akční podívanou, ale vizuální zpracování mě mile překvapilo. Kamera a střih nádherně spolupracují a podtrhují akční hábit. Duchaplnost příběhu je již řekněme nutností, doby chladných "svaloušů" jsou pryč, ale i přesto je scénář vcelku originální. Film převyšuje očekávání, což je jen dobře. Jen mě napadla menší skulinka, aneb a co policie? Střelba a honičky jsou sice pěkné, ale pak jsem nabyl pocit, že se děj snad odehrává v zemi nikoho, kde si každý za bílého dne střílí ze své "bouchačky" jak se mu zachce. V tomto film lehce podtrhává strukturu světa, kterou se tak moc snaží přijmout za svou. ()

LeG!oN

Perfektní Jet Li ale především EXCELENTNÍ choreografie rvaček dělají z tohoto filmu akčňák první třídy. Spolupráce s Evropou je vidět na každém rohu( Besson znovu na výslunní?). Musim řici že jsem takovouhle jízdu fakt nečekal. ()

dANo

Zmeska akčných bojových kung-fu scén, gangsterských vybavovačiek a sentimentálnej rodinnej idylky je síce v jednom smere celkom originálna, ale na druhej strane je to zrealizované dosť mdlo a v scenári chýba niečo, čo toto prepojenie mohlo skvele využiť... Proste zápletka s hľadaním matky, pomstou gangstrovi a začlenením sa do ideálnej rodinky mi prišla trápna. Nezachránia to ani také herecké esá ako Morgan Freeman a Bob Hoskins. 51% so zažmúreným okom. ()

Tereza666

Máte špatnou náladu? Někdo váš štve? Nevíte jak si pomoci od vašeho vzteku? ... Tento film je pro to jako stvořený :-) ()

Beatle

Film možná nedosáhl emočního vrcholu, jak by mohl, ale i tak to byla krásná a smutná podívaná. Zajímalo by mě, od jakého psa se Jet Li učil ten umučený výraz. Občas jsem měla chuť mu přes obrazovku hodit keksík, aby se usmál :D 95% ()

Jacob23

Asik nejlepci ,zapadacky, film Jeta Li(krom par skvelych eskapad v Lethal Weapon 4;):Skvele prekvapeni s dobrymi herci po boku.Scenar je vpravde netradicni a Jet Li ukazuje ze krome toho,ze je fakt v coolforme dokaze i neco zahrat(to vlastne ukazal uz v Hrdinovi)bojove sceny jsou dokonale(jak uz nekdo zminil-ta zachodova nema obdoby!)hratky se zvukem a kamerou jsou rovnez luxusni.. ()

davidek

Perfektní efekty a ucházející příběh, který se dal tušit dřív než jsem se ho dozvěděl, ale přes to dám 4*. Celkově na mě film zapůsobil velmi dobrým dojmem. ()

cross

Morgan Freeman je v podobném typu filmů velmi příjemným spestřením, Jet Li je na svou roli příliš starý... Akce příliš nenadchne a zábavou se taky úplně netřepotám... Prostě průměr, který mě v daném žánru začíná nudit čím dál tím víc.... ()

Blackberry

Zvažoval som nad tromi a štyrmi hviezdičkami. Dospel som k tomu, že nebyť tej brutality a nie až tak tvrdých nadávok - tento film by nebol tým, čím je. Zaujímavý a netradičný kúsok, ktorý sa nesnaží byť prehnane dobrý a úspešný; skôr sa snaží upútať opäť skvelým hereckým výkonom Morgana Freemana (po koľkýkrát už), "iného" Jet Liho a drsnými praktikami podsvetia. Nosnou myšlienkou však ostáva znovuoživenie Dannyho (Jet Li) slepým pianistom Samom (M. Freeman), vykreslené do povšimnutiahodného deja. Zážitok umocňuje výborná hudba i záverečný song pri titulkoch. A aj keď nie som veľkým zástancom takýchto filmov, osobne ma prekvapil a dávam štyřku ;-) ()

JohnSmith

Je zajímavý jak někdo dokáže natočit tak kvalitativně rozdílný filmy v jednom roce jako je Utržený a Kurýr 2.Na Utrženém mě hodně příjemně překvapilo,jak nejsou akční scény hnány do extrémů a nevěrohodna a jsou velmi realisticky natočeny.Podle mě je to Jetův nejlepší neasijský film. ()

Guzo

Originální akční thriller s Morgenem Freemanem v roli starého milého pianisty. Docela paradox, ale sem to prostě sedí.. ()

homerr

Já nevím, nějak mě to moc nechytlo, asi už jsem na kung-fu nebo podobné akční filmy starej. Tak před 10-15 lety bysme s bráchou slintali u videa a pak na sobě napodobavali kopy a údery, ale teď... ()

Kalidor_

Tohle byl první film kde jsem viděl Jet Liho nestylizovaného do typicky asijského bojovníka ať již s holou hlavou nebo nějakým tím copánkem a o to víc to bylo příjemné překvapení. Takový "Playboy Eda", prostý pobíječ much, jenže vyměnil muchy za lidi. Jet Li choreograficky opět super - obzvlášť tento pouliční styl se mi moc líbil a od okamžiku kdy prošvihne signál svého šéfa díky zaujetí M. Freemanem u piána, se začne zajímavě vyvíjet i jeho proměna v "člověka". Ale stejně jsem si nejvíc užíval okamžiky kdy byl řetěz odepnut a Danny v ušmudlané halence je začal mydlit hlava nehlava. ()

klima777

Hezké. Zároveň ovšem v mnoha ohledech nedotaženě a v jiných přemrštěné. Berete-li film jako pohádku s pěkným vizuálem a dynamickou akcí, budete spokojeni. Morgan Freeman zachraňuje, co se dá a hudba Massive Attack též. Přes četné výhrady ohledně určité povrchnosti a prvoplánové líbivosti nemohu říci, že by mi Danny the Dog zcela nekonvenoval. Takový víkendový sameťáček, jenž si hraje na zásadní poselství o síle lidskosti. Někdy prostě stačí zmrzlina. Prosím, pistáciovou (tady byla k mání jenom vanilková...) 2,5*. P.S. Kde skončil ten obojek? Na ulici při bouračce nebo v Dannyho pokoji? Aneb: Sousto pro hledače chyb. ()

Komiksové novinky

Komiksové novinky