Utržený ze řetězu

• Francie Danny the Dog (více)

Mafián Bart půjčuje peníze. A umí se postarat, aby mu je dlužníci vrátili i s tučnými úroky. Přijde vždy se svým poskokem Dannym, který je skutečné polozvíře. Když mu Bart sundá obojek, každého, kdo je v dosahu, zmlátí nebo zabije. Jeho život však není žádný med. Mlčky vegetuje v psím kotci. Nemluví, možná to ani neumí, nebo jen málo. Jednoho dne vejde ladič pian Sam do místnosti, kde Danny čeká na svého pána před výpravou za dlužníky. V Dannym tóny nástroje probudí zvědavost, zbytky lidskosti. Přisedne si a pomáhá Samovi ladit... Náhle zazní signál a Danny musí běžet na pomoc Bartovi. Danny s Bartem a jeho poskoky odjíždějí a po cestě se zastaví ještě u jednoho zlatníka, který dluží peníze. Bart opět vypustí Dannyho a zákazník v obchodě Wyeth je svědkem rvačky. Danny se zákazníkovi líbí, a tak navrhne Bartovi obchod: Wyeth totiž pořádá tajné souboje na život a na smrt. Bart přijímá a přivede Dannyho na zápas... (TV Prima)

ranp

Tohle je jeden z prvních filmů, co jsem viděl s Jet Li. Fakt to stojí za to (a nejen kvůli Morganu Freemanovi). ()

slovan1

Hodně podobné na filmy Ritchieho. Nechyběl zde černý humor, prostředí Britských ostrovů a take našlapané bojové scény. Ústřední herecké trio bylo bezchybně vybrané a zvlášť Bob Hoskins si střihl roli povedeného "záporáka". ()

tempus

Proč si režiséři libují v surovostech? Akorát to kazí výsledný dojem(teda aspoň tomto filmu). Choreografie je na jedničku, ale schází tu lepší vyváženost scén, kdy je Jet Li utržený ze řetězu, a kdy je ve výchově (osobně jsem si užíval. kdy byl ve výchově). Hudební stránka je jedna nejlepších na filmu. ()

Yeosol

Jet Li a Morgan Freeman patří mezi hereckou elitu o tom není pochyb. Oba mám strašně rád a když jsem viděl, že spolu hrajou v jednom filmu, bylo to pro mě něco úžasnýho. Jet Liho je vám ve filmu docela líto, protože je v podstatě týraný člověk a Morgan Freeman hraje klasickýho pohodáře a sympaťáka. Něco jsem si našel i na hlavním záporákovi s kynutou tváří Boba Hoskinse, který mi byl taky něčím sympatický, i když to byl hlavní mizera. Strašně moc se mi líbíl příběh. Myšlenka toho, že je bojová legenda Jet Li v otroctví a že se chová jako pes, kterýmu, když sundáte obojek, likviduje všechny v dosahu, je opravdu originální, Stejně tak to, když se dostane do rukou laskavých lidí s tváří Morgana Freemana a jeho příbuzný Kerry Condon a snaží se ho naučit lidským zvykům a ukázat mu, že je spousta jiných a krásnějších věcí než mlácení grázlů, třeba zmrzlina, nebo hra na kravír. Není to vyloženě akční mega řežba, kterou někdo čeká, ale když už přijde na bitky, jsou prvotřídně natočený a opravdu bleskový. Je to spíš drama okořeněný pár luxusníma bitkama. Ale to vůůůbec nevadí, protože i to je zajímavý. A co říct závěrem? Snad jen to, že Jet Limu prostě budete fandit od začátku a je to prima sledovat jeho osudy. ()

Bobek15

Film Utrhnutý z reťaze vôbec nepatrí k do kategórie tuctových akčných filmov "sám proti všetkým", práve naopak, striedaním skvelých bojových scén s do detailu prepracovanou choreografiou súbojv od Yuena Wooa-Pinga a zmysluplným dejom s inteligentnými dialógmi (resp. monológmi) v podaní Morgana Freemana sa dokonale z tejto kategórie vymyká a (aspoň dúfam) udáva nový smer, akým by sa mali poberať tvrcovia podobných akčných snímok. Fanúšikovia Jeta Liho a jeho svižnosti, ohybnosti a bojovnosti tu zase majú o pastvu pre oči postarané aj napriek tomu, že boj v tomto filme nie je ústrednou zložkou, ale vhodne ho dovárajúcou okrasou. A mohol sa začať herecký koncert Jeta Liho ako z počiaku poslušného "psíčka", u ktorého môžme počas filmu pozorovať jeho vývoj a zmeny na normálneho a rozumne zmýšlajúceho muža, Morgana Freemana, ktorý úlohu slepého a neustále poučujúceho "otecka" zvládol takisto bravúrne a napokon Boba Hoskinsa, ktorému úloha bezohľadného, egoiostického záporáckeho bastrda sadla ako uliata. Proste Luc Bessson sa zase vyznamenal a ja dúfam, že Utrhnutý z reťaze bude nielen (ako som už spomenul) smernicou pre nové akčné snímky, ale bude Jetovým "comebackom" medzi bojovú flmovú elitu a posunie ho niekam do vyšších sfér filmovej tvorby. ()

Cruise

Jet Li jede na jet! Nejen skvělé akční bojové scény, ale i charismatický hodný ladič pian dodávají filmu působivost! ()

rozbris

Názec filmu říká své. Budete z toho jak utržení ze řetězu:-) Super bojové scény, super scénař a skvělé oddělení dvou světů - zlého a dobrého. Co jiného může být lepší, než boj na dobro a na zlo. ()

Rudinsky

Čakal som bezduché, vzduchom chladené päste Jeta Liho. V podstate sa mi moje očakávanie splnilo, ale navrch ešte pridal hviezdičku fakt, že tento film má hlavne dramatický, než akčný základ. Koprodukcia, do ktorej vložili všetci niečo (a že je to vidno), a celkovo to pôsobí príjemne multikultúrne. ()

jondoe

Vyborna akcna drama z novym lamacom kosti Jetom Li ,z diabolskym Bobom Hoskinsom a zo standartne dobrym Morganom Freemanom. Naozaj som necakal som od tohto filmu necakal nejaky silnejsi pribeh a po prvy krat som bol z neho milo prekvapeny. Jetove herectvo naozaj nie je jeho silna stranka ale tento film zvladol vinikajuco. Akcne suboje su unikatne a bitka na uzkej toalete neskkutocna. Lepsie styri hviezdicky. ()

Kuny27

Asi nejlepší film Jet Liho. Akčních scén tak akorát, ani málo ani moc. Výborné herecké výkony Jeta. Tento film vřele doporučuji. ()

radecacek

Jet Li ukázal, že i umí hrát, nejenom lámat kosti. K tomu můžeme přidat francouzskou syrovost a skvělou choreografii akčních scén a máme tu nejlepší hercův neasijský film. ()

Ragdoll

Sympatický Jet Li a nesympatický Bob Hoskins tvoří vražednou kombinaci, kde nejsou bezduché řežby tím hlavním tématem, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale i přesto o ně není nouze a pokud jste hledali film, ve kterém se budou lidi mlátit na život a na smrt, ale i film o lásce a nenávisti, což z názvu opravdu nezjistíte, tak jste uspěli v obou případech. Choreografie bojů je opravdu skvělá, v této oblasti vyšvihla film velmi vysoko, ale i začleňování Dannyho do normálního života, s kterým zatím neměl tu čest, je velice pěkně vymyšleno a zrealizováno. Jeden z nejlepších filmů Jeta Liho. 85%. ()

KoRner

Tento film ma jednu z najlepších choreografii bojových scén vôbec. Vyzerajú neskutočne prirodzene, plus Jet si to rozdá so Scottom Adkinsom. Jednoducho jeho najlepšia rola. ()

iXtr3m3

Jet Li vo fantastickej forme nielen fyzickej, ale aj dramatickej. Čerešnička na torte bola prítomnosť Morgana Freemana. Samozrejme fighty luxusné, o takých môžu ostatné "len" béčkové akčné hviezdy snívať, ale za to môže aj skvelé fighterské obsadenie. ()

Komiksové novinky

Komiksové novinky