Utržený ze řetězu

• Francie Danny the Dog (více)

Mafián Bart půjčuje peníze. A umí se postarat, aby mu je dlužníci vrátili i s tučnými úroky. Přijde vždy se svým poskokem Dannym, který je skutečné polozvíře. Když mu Bart sundá obojek, každého, kdo je v dosahu, zmlátí nebo zabije. Jeho život však není žádný med. Mlčky vegetuje v psím kotci. Nemluví, možná to ani neumí, nebo jen málo. Jednoho dne vejde ladič pian Sam do místnosti, kde Danny čeká na svého pána před výpravou za dlužníky. V Dannym tóny nástroje probudí zvědavost, zbytky lidskosti. Přisedne si a pomáhá Samovi ladit... Náhle zazní signál a Danny musí běžet na pomoc Bartovi. Danny s Bartem a jeho poskoky odjíždějí a po cestě se zastaví ještě u jednoho zlatníka, který dluží peníze. Bart opět vypustí Dannyho a zákazník v obchodě Wyeth je svědkem rvačky. Danny se zákazníkovi líbí, a tak navrhne Bartovi obchod: Wyeth totiž pořádá tajné souboje na život a na smrt. Bart přijímá a přivede Dannyho na zápas... (TV Prima)

otík

Tahle filozofická mlátička pojednává o neslušně vychovaném chlapci, který se uměl pouze dobře mlátit a vydělávat svému masochistickému chlebodárci tučné peníze. Jenže když narazí na spořádanou rodinu postaršího ladiče pijan a jeho svěřenkyni, život se mu přeci jen daleko více rozšíří. Ale stále je tu onen bývalý zaměstnavatel a ten se svého „psíka“ jen tak nevzdá. Podařilo se s Jetem Li natočen velmi slušný akční nářez a zároveň mu bylo umožněno také hrát – a Jet Li obstál. Přesto si nemohu pomoci – raději bych nechal více promlouvat ruce a nohy než půl filmu prokecat. To ovšem nic nemění na kvalitách tohoto zdařeného snímku. ()

HorrFi

Bojový scény vynikající, Morgan Freeman opět vynikající, perfektní námět a scénař, ani chvilku jsem se nenudil, docela jsem se i zasmál :)Jediný co mi vadilo je, že v těch ilegálních zápasech používali zbraně, bez zbraní by to bylo určitě lepší :)Jet-liho životní role:) ()

StanislachKo

Jeden z tých filmov, ktoré si človek zapne, keď má náladu na niečo, čo už milión krát videl v iných kusoch a chce sa na tom celom iba tupo zabávať. Ale tu nastalo prekvapenie. Veľké! A Besson u mňa potvrdil, že okrem toho, že má skvelé filmy a rovnako aj sračky na entú, prekvapiť proste VIE! (1) Jednak bizardný, ale statočne fungujúci Massive Attack, (2) jednak bojová choreoška (Li je síce majster nejakého toho bojového umenia, ale tu jeho akčné výpady pôsobili práve tým dravým zdanlivo nekoordinovaným dojmom - utrhnutého z reťaze...). A ofšem: (3) Príbeh! Na jednu stranu klišé ako prasa - čo iného tiež čakať od filmu, kde je Morgan Freeman slepým ladičom piána?? - ale je tu cítiť nepopierateľná filmárska "dospelosť". Nič len tak nehorí, nepráskajú kosti, nevybúchavajú autá, nestrieka krv, kým to nemá logiku resp. nejaké opodstatnenie, čo by podporovalo dej. (4) Hoskins je opäť dokonalý. Jedna dole za celkom zbytočné a nezmyseľne často opakované flashe do minulosti na číňanku brnkajúcom na klavíri. ()

SeanLSD

Luc Besson je geniálny filmár. Svojským spôsobom aj z pozície výrobcu akčných filmov. Ako jediný totiž pochopil, ako spojiť šteňací výraz a herecké schopnosti Jeta Li s jeho fenomenálnym bojovým umením do dokonalej zmesi. Táto nesie v geniálne jednoduchom nápade názov DANNY PES (v prípade doslovného prekladu by sme sa asi smiechu zo strápnenia neubránili) a v našich končinách výnimočne výborný distribučný názov ODTRHNUTÝ Z REŤAZE. Presne v jeho zmysle sa tu zbesilá špinavá akcia (Yuen Woo Ping!) strhne ešte skôr než titulky... - a o to je šokujúcejšie, že Dannyho prechod do normálneho života je natoľko kúzelný, zaujímavý a herecko-scenáristicky príťažlivý, až začne popierať samotnú podstatu tohoto filmu ako akčného.. - pretože množstvo divákov si návrat akcie (ktorý ostatne nie je príbehovo bohvieako zvládnutý) jednoducho NEŽELÁ. A také niečo sa podarí iba hŕstke akčných filmov - zvlášť v prípade, že tá akcia samotná je naozaj prvotriedna! Výbušná, nápaditá, prehľadná, brutálna... podmazaná Masovým Útokom... na ulici, v aréne, na záchode... na chrochtanie a slintanie proste. Lenže proti nej stojí plyšák, zmrzlina, Mozart... obrázková knižka, klavír, melón... slepý ladič, dievča s rovnátkami, spomienka na mamu... ()

Sabrewulf

Nejspíš nejlepší Jetův neasijský film. I Besson příjemně překvapil se scénářem. Rubačky fajnové, bitka s Janem Budařem lahůdka. Rozhodně nejde jen o tupou rubačku, ale má to i nějaký ten přesah v dramatické rovině a i když nevidím do Jetovy hlavy, troufám si tvrdit, že kdyby dělal svůj žebříček oblíbených neasijských filmů, tenhle by byl určitě vysoko, protože šlo z jeho očí vyčíst nadšení, že si to užívá a že si je vědom toho, že netočí jen bum prásk film (tak jako třeba v Mumii 3 šlo naopak cítit, že tam je "za trest"). Konec moc hezký. ()

Decker

Hodne prijemny zanrovy mix. Misty vsak pusobi prilis umele a nerealne. Jet Li je bezesporu fantasticky karatista, ale jako herec zde toho prilis nepredvede. To nam vynahradi Morgan Freeman v roli slepeho patrona, ktery se Dannyho ujme kdyz utece ze sparu sveho otrockeho veznitele v podani odporneho, ale vyborne zahraneho Boba Hoskinse. ()

matezzz

Zajímavá kombinace akčního filmu s romantickými chvílemi. Střední část filmu, kde se příliš nevyskytují souboje, ale z Dannyho psa se stává citlivý mladý muž, kupodivu funguje dobře bez známek nějaké větší trapnosti. No a souboje (není jich sice taková spousta jako v jiných filmech Jeta Liho) jsou pastva pro oči! ()

Triple H

Dobré. Najviac sa mi páčili scény mimo bojiska, v ktorých sa Danny oboznamoval s obyčajným každodenným životom. Ten akčný zostatok naokolo, aj zápletka s Hoskinsom boli zvládnuté na vysokej úrovni, ale až tak ma nezaujímali. Páčilo sa mi audiovizuálne spracovanie (Massive Attack!) a obsadenie bolo spot-on. Hoskins bol ukážkový bastard, Freeman klasická kvalita, ale Jet Li to zmákol parádne. Suverénne najlepšia úloha v akej som ho videl- jeho Danny si proste divákov získa na svoju stranu. ()

Doudis19

Škoda té grotesknosti některých akčních scén, ubírají na serióznosti filmu jako celku. Prostředí Londýna taky nebylo úplně šťastné. Besson měl zůstat ve Francii. ()

LordSnape

Jet Li je prostě klasa. Je to svým způsobem patron celého Hong Kongu. Ty jeho smutný očíčka a scény kde je schovaný pod postelí mě fakt dojali.... Nemůžu jinak. ()

Sfinkter

Tak tohle je podle mého film pro naprosté filmové ignoranty a procentuelní ohodnocení databází mi je největší záhadou ze všech. Nezpochybňuji kvalitu bojových scén, i když skalní fanoušek moderních bitek nejsem, ale proč to proboha zabalovat do tak stupidního obalu jakým je krvelačný zabiják s obojkem na krku? Trapnější filmový nápad jsem asi nikdy neviděl. Jednodušší by byl desetiminutový sestřich Jet Liova umění, protože pokud si někdo z tvůrců myslel, že kabátek emocionální sračičky z toho udělá dílo, šeredně se mýlil. A ten blbeček v bílém mundůru na konci byl jen další karikaturou toho nejšpinavějšího balastu co se objevuje na obrazovce, nevím proč, ale připomnělo mi to postavu velkého máfa z Perníkové věže, prostě trapné trapné trapné! Jednu hvězdu dávám Freemanovi, i když naprosto nechápu, proč herec jeho formátu mohl tuto roli přijmout, asi byl během prohlížení scénáře a veškerého točení opravdu oslepen. ()

Jizni Tlapa

Hodně ponurý příběh bez příběhu. Zbytečně dlouhé , táhle a hodně nudné. Skvělý výkon (jako vždy) M.Freemana. Jet Li pokud nepromluvý, hraje výborně. O jeho pohybových a bojových schopnostech nepochybuji. Kéž by se to samé dalo řici o jeho hereckém nadání. ()

DaUr

Nic proti, ale když vidím popisek "Akční film s Jet Liem", očekávám akční film s Jet Liem, a ne pohádku se slepým Morganem Freemanem. Akční scény jsou sice skvěle natočené, ale k čemu to, když jsou všeho všudy tři? Navíc proloženy tunou vaty, která má filmu dodat více intelektuální vzezření (všechna ta klasická hudba, umění, a tak) a upozornit dětičky, že i když jsme neporazitelný asijský zabiják, na prvním místě vždy byla a vždy bude jen a jen rodina. Přes všechny tyto výtky ale celkově tak 70%, což ale není zásluha ani režiséra, ani scénáristy, nýbrž člověka jménem Yuen Woo-Ping. ()

kinghome

Jeden z filmů, který si zaslouží být v topce, ale bohužel se tam jen o kousek nevešel. Unleashed jsem si oblíbil hned od prvních minut. Celý ten úžasný netypický příběh, vizualizaci filmu a v neposlední řadě výkony herců, kteří excelují. Jet Li podal nadpřirozený výkon a předvádí tu to nejlepší ze sebe. Choreografie soubojů je fascinující a mě jen spadla brada a čuměl jsem s otevřenou pusou co Jet Li dokáže. Miloval, miluju a budu milovat tenhle úžasný film. Jeden z mála filmů na který nikdy nezapomenu. ()

TO

Dost malý film natočený v evropském stylu, bojové scény dobré, ale mohlo by jich být více. Koukalo se na něj celkem dobře, ale nic vyjímečnýho to nebylo. ()

elanius

Ak náhodou zistím niekedy v budúcnosti, čo bolo na tomto filme bombastické, dokonalé a úžasné, ako som si prečítal v niektorých komentároch tak tento film určite neminie maximálne hodnotenie, hehe :). Veľa vecí sa vyjasnilo keď som sa dozvedel, že written by Luc Besson. Ale zase úplne som sa nenudil. 4/10. ()

Jazzzz

Tak teda nevím.. Dávám slabých 50.. Jet Li je člověk jehož jméno by mělo vyvolat u mírně násilně smýšlejích lidí jistou radost... Tenhle člověk umí nasekat hromadu nepřátel na jednu hromadu a ani se nezadýchá. Bohužel nechápu proč, ale v tomto filmu je angažován naprosto nevhodně. Nedostane dostatek prostoru pro své bojové umění a pro jeho ne moc dobré herecké výkony bylo místa až až.. No prostě tento vcelku dobře hodnocený film mě velice sklamal, očekával jsem krvavou řež a dostal jsem nepovedené drama. Nemluvě o Freemanovi, který sice haje dobře, ale dle mě má i ve svém požehnanem věku na víc.. ()

Dawid199

Po hodně dlouhé době se vysílal v TV film, který vypadal, že by mohl stát za to a tak jsem se rozhodl ho zkouknout. A musím říct, že nelituji. Ze všeho nejvíce se mi líbila originalita, která má u mne velkou prioritu a také nesmím opomenout skvěle vymyšlenou a zahranou postavu Dannyho. A opět precizní herecký výkon Morgana Freemana. Jediné, co bych filmu vytkl je trošku odfláknutý a předvídatelný konec. ()

Komiksové novinky

Komiksové novinky