Dojemné drama režiséra a producenta Clinta Eastwooda se odehrává v roce 1979. Bývalá hvězda rodea a majitel koňského ranče Mike Milo (Eastwood) dostane od svého šéfa úkol dopravit jeho problémového syna z Mexika do Texasu. Nesourodá dvojice se vydává na strastiplnou výpravu po zapadlých cestách a čelí řadě nebezpečných překážek. Životem znavený jezdec během jejich náročného putování navazuje nečekaná přátelství a nakonec dosáhne vlastního vykoupení. (HBO Europe)

JohnSmith

Je to hezký komorní příběh starého muže a mladíka. Nenudí, je to velice příjemné a Eastwood na obou stranách kamery velice dobrý. Ale stačí vidět jednou. ()

zigíš

Díky bohu za ty exteriéry ! Takhle působí Cry Macho aspoň jako National Geografic: Clintův road trip Mexico - Texas. Bez nich je zoufale nevýrazný, pomalý a zaměnitelný. Nevědět, že se jedná o klasickou Warner kino produkci, tipnu Netflix. A to je mizerná vizitka. ()

m.a.t.o.

„Vyzerá dobre, ale starobu liečiť neviem.“ Vývoj projektu Cry Macho som sledoval dobrých 10 rokov, už od čias, keď okolo neho krúžili Brad Furman s Arnoldom Schwarzeneggerom. Nakoniec im réžiu aj hlavnú úlohu vyfúkol Clint Eastwood. Že to bol dobrý nápad si ale nemyslím. Clinta síce môžeme označiť za čiperného deväťdesiatnika – pohybuje sa bez paličky, dokonca šoféruje (!!), ale rola Mike Mila bola evidentne napísaná pre podstatne mladšieho dôchodcu. Navyše, aj keď z filmu srší pohodová atmosféra, scenár je tak biedny, že je to proste len dobre zrežírovaná nuda. Tématicky podobný (a evidentne pre Eastwooda napísaný) Marksman s Liamom Neesonom ma bavil viac. Trochu ponurá rozlúčka s legendou, ktorá sa zrejme chcela rozlúčiť žánrom, ktorý ju preslávil. 40 % ()

drackula

Príjemná pomalá dráma o dvoch stratených dušiach. Má to svoje mínusy, ale má to aj nespornú kvalitu. Točiť, produkovať a hrať vo veku 91 rokov na takejto úrovni - klobúk dole. 70% HBO MAX ()

blackkocour

Ale, proč ne. Clint jako stoletá senilní paprika, co režíruje pořád stejné sentimentální filmy, v podstatě, pořád o tom samém. Eastwood bude navždy borec, to souhlasím s každým, ale jeho pořád opakující role drsňáka, co už ztěží lapá po dechu, a trpí problémem s koordinací, je s úžasem, že ženy po něm skotačí i po devadesátce, Drsnej Harry zůstane nadále žhavej, jako hovězí roštěnec. Jeho potřeba někoho pořád poučovat, a převychovat, se mu už vymyká kontrole, a aby dnešní mládež ještě učil jak překotit svojí první krávu, a nedejbože, aby náhodou měli úctu k starším lidem, tak se na to vyser, a v klidu si dolušti osmisměrku u televize, ty už si to zasloužíš, Clinte! Gran Torinem jsi ještě dokázal, co v tobě je, ale to co přišlo potom je jen stařecký Alzhaimer. On přežije nás všechny, uvidíte! Ve svých 122 letech se vykope z hrobu, aby si převzal zlatého frantu. ()

netahlo

Tempo primo umerne Clintovu veku, ale kupodivu mi to na nedelni odpoledne docela sedlo. Zajimava krajina, dobrej soundtrack a jednoduchej nekomplikovanej pribeh. Jen zbytek hereckeho ansablu pomerne dost ochotnicil. ()

kenkaku

Cry Macho je jako cesta v čase. Filmy jako je tento totiž Eastwood točil před 40ti lety. Prostě žádná extra akce, “jen” příběh normálního člověka co má svůj sen. Stačí zavzpomínat na Honkytonk Mana nebo ještě lépe na Bronco Billyho. Vtipné je, že Cry Macho je zasazen do stejné doby, takže ten pocit, že jde o film z roku 1980 je o to silnější. A v tom je zároveň asi i ta největší slabina filmu a důvod, proč nesklízí film extra ovace. Od Eastwooda současný divák čeká něco jiného, než “hard-core-retro” nebo prostě jen milý “film pro radost”. Což je přesně to co Eastwood natočil. Tedy, za mě, ne opravdu to není jeho nejlepší film. Dokonce by se pravděpodobně nevešel ani do jeho “top 20”. V žádném případě to ale není špatný film (i přes poněkud komické situace, kdy po něm vyjíždějí o 50 let mladší ženy ;)). ()

sedm.1

Pravdou je, že v devadesáti letech si většina lidí nedojde už samo ani na záchod, respektive kolik z nás se takového věku vůbec dožije, a proto minimálně za to si Clint Eastwood zaslouží upřímnou poklonu, že zvládne ještě zrežírovat film a zároveň si v něm i zahrát hlavní roli, takže to jako smekám klobouček. Jenže bez tohoto ohledu není Cry Macho prakticky ničím. Kdybych ho měl každopádně co nejvýstižněji charakterizovat, přirovnal bych ho asi právě k samotnému současnému panu Eastwoodovi, tedy člověku již velmi, velmi pomalému, rozvláčnému, rozvážnému, a to ve všech ohledech. Více než poklidně plynoucí příběh, bez jediné dynamičtější scény, s velice pomalými dialogy, s velmi pomalu pohybujícími se postavami, no prostě film, odehrávající se ve všech směrech ve šnečím tempu, což sice tedy zároveň nemyslím jako nějakou úplně zásadní výtku, na záživnosti filmu se to ovšem odráží výrazným způsobem a kdo má rád energičtější filmy, tak u Cry Macha spí po deseti minutách jako dudek. Zápletka je jinak taková spíš až nijaká, moc se tam toho vlastně ani nestane, napětí, či emoce vůbec nefungují a co se atmosféry týče, ta se Clintovi podařila zachytit poměrně věrohodně a přesvědčivě, ale to je na nějakou záchranu lepšího dojmu z celého filmu docela málo. Herecky to pak není též nějaká hitparáda, což potvrzuje fakt, že Eastwood zde i ve svém velmi pokročilém věku přehrává ostatní o několik tříd, což není zrovna pro ostatní příliš lichotivé, a co se týče úplného závěru, tak mě připadl takový nijaký, prázdný, mdlý. Cry Macho je zkrátka stejně jako jeho tvůrce a zároveň ústřední hrdina, ,,unaveným,, filmem, který jako atmosférické drama možná snese určitá měřítka kvality, ale jak jsem již zmiňoval, čest Clintu Eastwoodovi, že tohle ještě ve svém věku dokáže, na druhou stranu se onen jeho věk na celém tom filmu i značně negativně podepisuje a já bych to ve výsledku označil už za jakési takové malé trápeníčko. ()

Lukoboss

Tady ten film se svým hodnocením nepadá úplně na úrodnou půdu, takže tomu dám o pomyslnou půlhvězdu navíc. U mě je to totiž na hranici mezi 3 a 4 a původně jsem si tím hodnocením nebyl úplně jistej. Doufám, že si tady minimálně většina hodnotících uvědomuje, že C. Eastwood má 91 let a zahrál si hlavní roli ve filmu, kterej si k tomu zrežíroval a produkoval. Opakuju, je mu 91 let, do prdele! Tady nezbývá, než se s veškerou úctou uklonit a obdivovat to.  Polemiky o tom, jestli je to jeho nejslabší snímek atd., jdou v tuhle chvíli stranou. Navíc čím je Clint starší, tím točí filmy civilnější, obyčejnější, bez příkras, bez blikající superakce, prostě takový lidský a upřímný. Ano, zdá se to nudný a pomalý, na druhou stranu dneska už se filmy takhle prostě nenatáčí. A tahle stará poctivá škola se mně na něm prostě líbí. Je svůj, dělá si to, jak chce, a dělá to dobře. I přes všechny nedokonalosti... ()

borec999

O stupeň slabšie ako Gran Torino alebo Pašerák, no stále v pohode. Clint si v svojich úctyhodných 91 rokoch zrežíroval a vyprodukoval neškodnú, feel good oddychovku plnú ľudskosti,ktorá snáď ani nemôže nikoho vyslovene uraziť. Dejovo je Cry Macho veľmi prostý, tempo je pomalé(cca tak ako Eastwood sám) a aj napriek tomu že Clinta naháňajú hocijakí gauneri tak väčšinu času je on aj divák relatívne v kľude a vie že sa nič vážneho a zásadného nestane(čo je ale i dosť na škodu). Na väčší zážitok by Cry Macho potreboval prepracovanejší a intenzívnejší scenár + výraznejších hercov okolo Eastwooda(najmä postava ústredného chlapca by si zaslúžila preobsadiť). Clint má sám o sebe aj v 91 rokoch stále dostatočnú charizmu a herecké kvality na utiahnutie hlavnej úlohy, a najmä vďaka nemu, sympatickým postavám a pár príjemným momentom sa to dá raz v pohode vidieť. Nie je to počin, ku ktorému by som sa v rámci Eastwoodovej kariéry znovu vracal, avšak ak by bol posledný, nebola by to najhoršia rozlúčka... 55-60% ()

Corpsegrinder

V jeho věku může každej Clintův film bejt poslední a tak neni divu že z šuplíku poslední dobou tahá všechny odložený scénáře a snaží se zrealizovat co jde. Cry Macho je takovej návrat k road movies ze 70. a 80. let, klasicky eastwoodovsky "ze života" a až na pár scén tradičně přízemní podívaná. Nemá to ovšem takovou hloubku jakou od filmů s nim čekám, takže spíš za 3 hvězdy. ()

aquiver

Oddechovka, kterou lze vidět, ale i vynechat. Clint si jede svoje a jeho režie se ohlíží po starých osobitých znacích, jenže scénář tu už neměl nějaké velké ambice. 45 % ()

Litvicek

Nejslabší Eastwood za posledních 10 let, ale i tak stále slušná filmařina, která neurazí a je vlastně docela fajn ji sledovat. Nicméně když naběhly titulky a já si uvědomil, že finální scéna je doopravdy tou finální, tak jsem byl solidně překvapen - Asi jsem doufal v trochu jiný happyend. Každopádně na dědka, který si udělá výlet do Mexika, sbalí ženskou, unese kluka a najde si nový pečovatelský domov, docela dobrý. ()

F.W.Colqhoun

They must think I'm Dr. Dolittle or something. (...) I don't know how to cure "old." Clint Eastwood opět vychovává omladinu a jde to jen o málo hůř než dřív. El Kolja. Hřejivému snímku o předávání zkušeností nejistému mládí v kulisách mexické idyly s kohoutími zápasy, tortillami a dotěrnými federales podráží nohy dvě skutečnosti. Za prvé, nejvěrohodnějším hercem a příležitostným deux es machina je kohout Macho (údajně "11 samců kura domácího"). Eastwood by roli jistě zvládl v osmdesátých letech, kdy se měl film údajně realizovat (dále níže), představitel náctiletého polo-gringa Sebestien Soliz je obyčejné dřevo. Za druhé, že film byl směřován na o cca 30-40 let mladšího hrdinu. Scény, v nichž devadesátiletého Eastwooda svádí zralé Mexičanky, 'boxuje' nebo kdy rajtuje divokého koně (fakt) jsou stejně napínavé, jako když si sedá na trochu nižší židli. ()

jakeer

Môže sa to javiť ako sračka, keď je merítkom kvality celá doterajšia tvorba Clinta Eastwooda. Ale v porovnaní s bežnými smrteľníkmi to je priemerný film. Neužívate si, že vidíte Clinta na plátne, jeho rolu mu neveríte - Clint Eastwood proste chcel hrať Clinta Eastwooda a tak ako deväťdesiatročný starec mláti tridsiatnikov a tí sa ho boja. Hoci som mal z úvodu pocit, že pozerám The Room, no keď sa naplno dostaneme do žánru road movie, je to znesiteľné. Vrchol Clintovej tvorby bol v rokoch 1992-2009. Potom prišli 2010's a pochybné patriotické filmy o radovych amerických hrdinoch ako Americký ostreľovač, Sully či Paríž 15:17. V podobnej línii však tesne pred Clintovou 90kou vznikli výborné filmy Pašerák a Richard Jewell a tu musel každý uznať, že majster je stále vo forme. Cry macho je možno prvý príznak toho, že sa aj na Clintovi podpísal zub času, a hoci to nebola jeho kvalitná režisérska práca, po hereckej stránke vďaka svojej charizme vie stále film vytiahnuť o stupienok vyššie, v tomto prípade zo sračiek do priemeru. ()

filipvrbik

Nevíc, co máte, ale je to super film.. Ano, Clint Eastwood vypadá, že se každou chvíli rozpadne, a akční scény jsou hezky zpomalené jako v matrixu, a ne schválně.... Ale příběh je velmi zajímavý. Možná by bylo lepší, kdyby Eastwood v devadesáti už ve svých filmech nehrál, nejezdil na koni, neřídil auto- ale když ho to baví, proč ne, je to jeho film, sám si ho zaplatil, sám si zrežíroval. A Mexiko mi přišlo velmi zajímavé...80% ()

bobstock

Road movie v plné moci nesmrtelného Clinta, kterému bohužel už mizí pověstný drsňácký výraz. Už jen filmová láska a životní smířlivost oslovuje pohodovou náladou na mexicko-amerických hranicích, kde převeze kluka jeho tátovi a přitom najde klidné láskyplné místečko na důchod. Člověk si při pohledu na samotného hrdinu už jen smutně říká, který film bude poslední. Psát se rok 2005 dalo by se z dramatických scén vymáčknout více. Takhle je to už jen shrbená chodička psaná na tělo. 50% ()

Daqvid77

Cilntovi filmy slábnou tak jako on stárne to všech není na škodu jsou to pořád jeho filmy s nezaměnitelným otiskem. Když přihlednete k věku Clinta a berete ten film včetně toho jsou to vlastně uctihodné počiny. Je plno filmařů který takový film nenatočí ani v plné síle to co Clint zvládne ve svých 90 letech. Jeden kovbojský klobou dolů pane Eastwood. ()

reich

Samotná myšlenka filmu není vůbec špatná, ale bohužel to její provedení je děsivé.... Film na můj vkus až moc přeskakuje a mnohdy nedává smysl... Poslední Easwoodova role pašeráka se mi líbila ve stejnojmenném filmu, kde působil jako kdyby nezestárl. Ale tady? Ano má věk, ale na první pohled je vidět, že se mu špatně chodí a řekněme, že ne úplně se mu ta role věří... Obsazení dalších hvězd taky moc nerozumím, jsou dosti nevýrazné a ničím nezaujmou... Natož hereckými výkony... Každopádně dávám dvě hvězdy, jednu za nápad, druhý za Clinta, ale prosím tohle už nikdy... 40% ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

31.03.2023

Duna se znovu odsouvá

Duna se znovu odsouvá

26.06.2021

Očekávané sci-fi studia Warner Bros., s nímž by mohl režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Sicario) pomýšlet i na Oscary, se opět odsouvá. Tentokrát naštěstí jen o tři týdny, a to z důvodu, aby film… (více)