Pluto Nash

The Adventures of Pluto Nash

Komedie / Akční / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2002, 95 min

Pluto Nash (Eddie Murphy) je veleúspěšný podnikatel, který vlastní jeden z nejnavštěvovanějších barů na Měsíci. Když dostane nabídku od majitele sítě kasín Rexe Cartera na odkoupení jeho baru, samozřejmě odmítne - a od té chvíle začíná tvrdý boj o život, protože Rex Carter nesnáší odmítnutí. Se svojí servírkou Dinou a robotem Brunem se musí dokonce opustit obydlené oblasti Měsíce, aby se nakonec postavili samotnému Rexi Carterovi v jeho největším kasínu ... Ježiškote to byla ptákovina. Ale ukrutná. Nevím jestli to bylo úmyslem, nebo součástí Murphyho plánu na zruinování Hollywoodských studií, ale tento film určitě žádné velké prachy nevydělá. Tak hnusné efekty jsme neviděli dobrých 30 let (zvlášť odporná je přestřelka a pronásledování v otevřené měsíční krajině). Murphy se pitvoří a pitvoří, takže je chvilkama jen dobře, že navlíkne skafandr a není ho vidět. Rosario Dawsonová tam jen tak postává a kouká, kdyby místo ní k Murphymu dali psa, dopadlo by to nachlup stejně. A robot Bruno je kapitola sama pro sebe - Kryton z Červenýho trpaslíka hadr. Prostě typickej představitel kategorie Odpad!....... A nebo jsme to nikdo nepochopili, a tohle měla být parodie na všechny sci-fi filmy - pak je to na 5*. Než se rozhodnu, dávám polovičku - 3.(7.1.2009)

• sinp

Je to na víc než dvě hvězdičky, nicméně když si člověk vzpomene na ten neskutečně vyšinutý scénář a šklebícího se Murpyho, tak ho taková myšlenka hned opustí. Už samotné triky a umístění prokazuje, že rozpočet jako stvořený pro propadák byl použit nadmíru dobře. Smutná je tak podprůměrnost všeho kolem. Třeba krystalicky špatní herci, kteří by se měli za trest podívat, co na tom plátně za sto melounů vlastně prováděli. Existence scénáře by rovněž neuškodila, protože ten maglajz (tvůrci mu nadneseně říkají děj) je výplot chorého mozku a ani trochu nezávidím režisérovi, jenž přesto vcelku obstál. Všechno ostatní je ostuda.(2.10.2005)

Kdybych řekl že jsem se nudil tak bych lhal,jasně spousta lidí zjistí že je to nejprodělečnější film a už to jim zamlží hodnocení,tak si to shrneme kostýmy a kulisy dobré,má to neotřelé nápady a ne že ne a dostal mě taneční styl z roku 2080 :-). Mínus jsou především nelogické chování padouchů v závěrečné bitce. Celkově se hlavní padouch a konec filmu chovají nelogicky. A hlavní hrdinka to samé. Mám dojem že tenhle film se prostě zaplatit asi nemohl ale není příliš špatný a takových 50 procent by si zasloužil.(23.10.2010)

• OG_Swifty

Další Eddieho film, který je / byl propadák. Tentokrát jeden z největších propadáků filmových dějin. Film celkově není nijak zvlášť špatný, viděl jsem mnoho horších filmů, ale prostě ten rozpočet 100 mega je lol. Ten měsíc není bůhvíco extra, pokud jde o efekty, ale asi prostě vyrobit krabici s holoxichtem není jen tak...(15.9.2016)

• sedm.1

Katastrofální příběh nasazen do výpravných kulis.Murphy tu už nepoužívá ani ten svůj pověstný škleb a ani spousta kratičkých výstupů známějších herců(Guzmán,Pam Grier,Young,Cleese,A.Baldwin) filmu nepomohlo.Opravdu hlavní problém je v tom příšerném ději,neboť něco tak našroubovaného na sebe se jen tak nevidí a navíc to vůbec nefunguje.P.S.trapnější herecký výkon,než předvedl Randy Quaid,už snad vytvořit nejde.(17.11.2005)