Eddie Murphy v akční sci-fi komedii o Měsíci plném hazardu.  Píše se rok 2087. Na Zemi byly zakázány všechny druhy hazardních her, a tak se novým rájem všech vášnivých hráčů stal Měsíc, kde začaly růst kasina a herny jako houby po dešti. Jeden z mála prosperujících podniků, kde je hazard zakázán, provozuje dobrodruh a pašerák Pluto Nash. Když však odmítne návrh Rexe Cartera, který chce jeho podnik koupit a proměnit v doupě hazardních her, dočká se odplaty. Podnik exploduje a v následné přestřelce se podaří uniknout jen Plutovi, zpěvačce Dině a starému robotovi Brunovi. Rozhodnou se odhalit pravdu o Carterovi a jeho zločinech, současně však musejí prchat před jeho zabijáky. Ani úkryt na odvrácené straně Měsíce jim nepomůže, a tak skončí v Carterově sídle. Pokud Pluto něco rychle nevymyslí, zemřou. (oficiální text distributora)

ModryPlamen

Po pozretí tohto filmu som prestal uznávať filmové ocenenia, obzvlášť ocenenie „Golden raspberry“, v preklade Zlatá malina. Tento film dostal až 6 nominácií na ocenenie, vrátane návrhu na najhorší brak za posledných 25 rokov. Tento zlý film ani jednu z nominácií nepremenilo, čo by mne až tak nevadilo, byť herecké výkony sú vo filme príšerné. No neskutočne ma hnevá fakt, že miesto tohto dostali zlaté maliny moje obľúbené Klony. A to dokonca dve. A na základe tohto som sa už stretol s názorom, že tento film je lepší. Trvalo nejaký čas, kým som sa konečne k filmu dostal, a po pozretí môžem bez problémov povedať, že tento film je oproti Klonom ďaleko, ďaleko horší, a to vo všetkých stránkach. Efekty mi na to, že sa píše rok 2002 a rozpočet je čosi nad 100 miliónov, pripomenuli 80. roky minulého storočia. Príbeh samotný o záchrane baru by sa ešte ako tak dal, ale spôsob podania príbehu ma neskutočne nudil. Tunajšie vtipy, respektíve pokusy o vtipy, ma buď nerozosmiali, alebo boli neskutočne trápne, obzvlášť scéna s pokusom preoperovať sa na kulturistu. Film nezachránila ani šarvátka medzi Eddiem a Eddiem, mimochodom tiež nudná. A ani pozvané hviezdy. Totálny prepadák a najhoršie sci-fi roku 2002, a nech sa ma už žiaden sequelista nesnaží presviedčať o opaku. ()

Slarque

Eddie Murphy je smutný případ bývalého komika, který si stále myslí, že někoho zajímá. Tohle sice není jeho nejhorší film, ale vzhledem k rozpočtu a k účasti celé řady skutečně dobrých herců, je to i tak pořádný průšvih. John Cleese, Illeana Douglas či Peter Boyle ale dokáží podat slušný výkon, i když jim přitroublý scénář a průměrný režisér házejí klacky pod nohy. Za zmínku stojí i hudba, která zní jak z vysokorozpočtové akční komedie, tedy z něčeho, čím tenhle snímek nejspíš chtěl být. ()

HMTD

Kdybych řekl že jsem se nudil tak bych lhal,jasně spousta lidí zjistí že je to nejprodělečnější film a už to jim zamlží hodnocení,tak si to shrneme kostýmy a kulisy dobré,má to neotřelé nápady a ne že ne a dostal mě taneční styl z roku 2080 :-). Mínus jsou především nelogické chování padouchů v závěrečné bitce. Celkově se hlavní padouch a konec filmu chovají nelogicky. A hlavní hrdinka to samé. Mám dojem že tenhle film se prostě zaplatit asi nemohl ale není příliš špatný a takových 50 procent by si zasloužil. ()

Wolvie

Znám desítky mnohem horších filmů,které mě nasraly mnohokrát víc než Pluto Nash.Ale ty ve většině případů nestály sto milionů dolarů,neměly k dispozici skvostné herecké obsazení a nestaly se jedněmi z nejbrutálnějších propadáků ve filmové historii.Jee to nenápadité,většinou nevtipné,ale díky sexy Rosario a velkorysé výpravě to pro mě nebylo zase takové utrpení,jak jsem očekával. ()

Hansolo35 odpad!

Ufff, tak to je fakt masakrozní bejkárna. Všichni padouši jsou bílí a k tomu jeden šilhavej albín. Zbytek osazenstva jsou sice většinou černí pašeráci a zloději, ale jsou to ti "dobří". To by člověk ještě přežil, ale děj je fakt ubohý, vtipy nulové, efekt žádné a jako třešnička na dortu reklama na budoucí prezidentku USA Hillary Clintonovou. No, v tomhle propadáku jí reklama nebyla zrovna platná. To je jediný plus filmu. (Trump tu má pouhou realitní kancelář) ()

• Vo filme sa objavil aj Alec Baldwin, ktorý však v záverečných titulkoch nefiguruje. (Svadbos)