Pluto Nash

The Adventures of Pluto Nash

Komedie / Akční / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2002, 95 min

• Oskar

Film předchází pověst jednoho z největších propadáků v dějinách, ale vlastně nechápu proč. Taky z něj nejsem zrovna bez sebe, aleviděl jsem řadu slabších filmů, které byly úspěšné. Zřejmě byl nadstandartně drahý (ne že by to bylo znát) a v kině se rozpočet jednoduše nevrátil. No, Pluto Nash není vyloženě špatný, co mi ale vadilo: hlavní trojice před někým celou dobu prchá, někoho se bojí, panikaří, ale na začátku nebylo dostatečně vysvětleno proč, takže jejich osud mi byl víceméně lhostejný. Na té chatrné zápletce ale přece jen visí pár milých nápadů. Většina z nich plyne z kontrastu futuristického světa a starosvětsky tradičních funkcí jeho rekvizit a postav. Robotka Babette má design i chování francouzské pokojské, holografický šofér James (cameo Johna Cleese) je koncentrátem staré dobré Anglie, nejoblíbenější zpěvák vesmíru má image Franka Sinatry. :-) 40%(24.11.2005)

• Testament

Jednou se to stát prostě muselo. A tak,i když jsem měl poslední dobou kliku na dobré,či vynikající filmy, tak jsem chtěl zkusit i Pluto Nashe. Stejná situace jako,když jsem viděl Kameňák-jste z oslavy příjemně naladěni, zkusíte nějakou jednodušší komedii, ale...Zasmál jsem se asi jednou, jinak nebylo čemu. Ta Babeta taky nebyla okouzlující, jak psali kdysi v Premiere a žeč film propadl v kinech? Dobře mu tak i tvůrcům. Jediné,co se dá vypíchnout je závěrečný "happy end". Jinak zakopat, jak zpívá Chris Barnes: Six feet under.(5.2.2012)

• Wolvie

Znám desítky mnohem horších filmů,které mě nasraly mnohokrát víc než Pluto Nash.Ale ty ve většině případů nestály sto milionů dolarů,neměly k dispozici skvostné herecké obsazení a nestaly se jedněmi z nejbrutálnějších propadáků ve filmové historii.Jee to nenápadité,většinou nevtipné,ale díky sexy Rosario a velkorysé výpravě to pro mě nebylo zase takové utrpení,jak jsem očekával.(18.10.2011)

Asi to není nejlepší film s Eddie Murphym, který jsem kdy viděl. Ale i tak je to skvělá komedie. Líbí se mi, že si na nic nehraje, naopak, je to čisto čistá komedie. Původně jsem dal 3*, pak jsem si ale uvědomil, že jsem se celých 90 minut dobře bavil a přidal jsem ještě čtvrtou *. No a protože mám slabost pro Rosario Dawson, dopadlo to, jak to dopadlo. 5* a film určitě rád uvidím znovu.(19.11.2016)

Pluto Nash (Eddie Murphy) je veleúspěšný podnikatel, který vlastní jeden z nejnavštěvovanějších barů na Měsíci. Když dostane nabídku od majitele sítě kasín Rexe Cartera na odkoupení jeho baru, samozřejmě odmítne - a od té chvíle začíná tvrdý boj o život, protože Rex Carter nesnáší odmítnutí. Se svojí servírkou Dinou a robotem Brunem se musí dokonce opustit obydlené oblasti Měsíce, aby se nakonec postavili samotnému Rexi Carterovi v jeho největším kasínu ... Ježiškote to byla ptákovina. Ale ukrutná. Nevím jestli to bylo úmyslem, nebo součástí Murphyho plánu na zruinování Hollywoodských studií, ale tento film určitě žádné velké prachy nevydělá. Tak hnusné efekty jsme neviděli dobrých 30 let (zvlášť odporná je přestřelka a pronásledování v otevřené měsíční krajině). Murphy se pitvoří a pitvoří, takže je chvilkama jen dobře, že navlíkne skafandr a není ho vidět. Rosario Dawsonová tam jen tak postává a kouká, kdyby místo ní k Murphymu dali psa, dopadlo by to nachlup stejně. A robot Bruno je kapitola sama pro sebe - Kryton z Červenýho trpaslíka hadr. Prostě typickej představitel kategorie Odpad!....... A nebo jsme to nikdo nepochopili, a tohle měla být parodie na všechny sci-fi filmy - pak je to na 5*. Než se rozhodnu, dávám polovičku - 3.(7.1.2009)