Valentin McKee a Earl Batess pracují jako údržbáři v městečku o čtrnácti obyvatelích. Jednoho dne se rozhodnou odejít a vydají se na cestu přes poušť za vyhlídkou lepšího zaměstnání. Tam se setkají s Rhondou LeBeckovou, seismoložkou, která měří podzemní aktivitu. A ta právě nyní nevysvětlitelně stoupla. Po cestě najdou starého Edgara, který nehnutě sedí na sloupu elektrického vedení a nepochybně se tam před něčím schovává. Pak nacházejí mrtvoly svých spoluobčanů. To už není legrace, v kraji se děje něco záhadného. Val a Earl se vracejí do městečka. Z Changova obchodu se snaží zavolat do nejbližšího většího města, spojení ale nefunguje. Mezitím už zjistili, že je pronásledují podivní obrovití červi, kterým z otevřené tlamy vylézají chapadla. (TV Nova)

fcreading

Očividne najlepší diel z celej sérií, Kevin Bacon, Fred Ward a Michael Gross nám vynahradzujú celý zbytok filmu, po vtípky, až po akciu po ktorých vám budú behať mrazy po chrbte. Príšera, bola výborná, aj keď občas mi to pripomínalo obrovitého had, ktorý prehltne každého, kdo mu pôjde do cesty. Aj keď sa jedná o nízkorozpočtový horor, nevyzerá nato, a splnil všetky moje očakávania, scénka keď príšerka chodí pod zemou a žere ľudí na ktorých narazí je nezabudnuťelná 100 percent. ()

Martrix

Vcelku chápu nadšené reakce některých uživatelů. I když se u mě žádné chvění při pohledu na křížence Adély(nenavečeřené) a megažížaly nekonalo, nenudil jsem se. Bezpochyby je Chvění béčko jak vyšité. Jenže když se do takového béčka přidá pár hlášek, hlavní hrdinové jsou sympaťáci a scénář není úplně debilní, může to být i tak bezva zábava. Takže doporučuji od filmu nic moc nečekat a nechat se příjemně překvapit. Komedie 75%, sci-fi 5%, horor 10%, kravina 10% ()

Lacike

Veľmi zábavná hororová komédia. 7/10. Edit 2020: K tejto sérii necítim nostalgiu, keďže som ju prvýkrát videl pred desiatimi rokmi. Prvý diel je aj na opakované zhliadnutie stále príjemný film. Áno príjemný. Aj keď to má hororový námet o nejakých obrovských červoch, ktorý terorizujú osadu s pár obyvateľmi niekde na konci sveta, tak to má strašne pohodovú atmosféru. Žiadnych brutálnych scén sa nedočkáme. O napätie tu príliš nejde. Tie červy vyzerajú skôr roztomilo a nie desivo. A keď ich rozprsknú, tak to vyzerá vtipne. To jak sa pred nimi ľudia schovávajú na skalách a vyhýbajú sa chodeniu po zemi mi pripomenulo jak keď som sa ako malý chlapec s kamarátmi hral na preliezačkách a predstierali sme, že sa nemôžeme dotknúť zemi. Kto sa dotkol, tak prehral. A presne takéto voloviny robia aj postavy v tomto filme. Našťastie triková stránka je stále skvelá. Jak sa bortia budovy, vcucávajú ľudí do zeme, alebo červy prenasledujú ľudí. To všetko je proste stále pôsobivé. Holt praktické efekty nestarnú tak rýchlo ako hnusné CGI. Z postáv zase zaujme vtipná dvojka Bacon - Ward. Demolátor Burt, ktorý sa stal hviezdou série v ďalších dieloch, tu má ešte len vedľajšiu úlohu a mne nikdy nejak extra cool nepripadal. Chýbala mi tu snáď len nejaká pekná ženská. Finn Carter nie je nič extra. Takže celkovo ma aj po rokoch jednotka stále baví a rád by som videl pokračovanie s Baconom a Wardom. Asi sa ho nikdy nedočkám aj keď niečo také natočili a potom zavreli do šuplíku, parchanti. 7/10. ()

ScarPoul

Bavilo ma to veľmi. Je to béčko ako vyšité a monštrá neustále prechádzajú od desivej nejednoznačnosti k maketovej trápnosti, ale funguje to. A dôvod je jednoduchý. Postavy nie sú blbé. Ani jedna z nich. Tým pádom sa každý z nich snaží nezávideniahodnú situáciu nejako vyriešiť. Je to miestami úsmevné. Miestami napínavé, ale najviac oceňujem, že sa to nehrá na žiadne veľké umenie. Verím tomu, že sa tvorcovia na tom museli neskutočne zabávať. A nie len oni, ale aj herci. Duo Bacon a Ward sú perfektní a skvelo sa dopĺňajú. Vôbec sa nečudujem, že okolo toho vznikol celý vesmír. Ešte jednému dielu chcem dať šancu a potom uvidím. Za mňa ale veľká spokojnosť. ()

Shakers

Je to béčko ako hrom, ale presne takýto žáner je niečo, čo sa v dnešnej dobe už netočí a v dobe minulej, to bola slušná zábava, kde nás naháňali kadejaké príšery, alebo ako v tomto filme mega červy. Scénar, či herci nie su nič moc, ale Kevin Slanina to vie potiahnuť a najväčšie plus sú tu aj tak kvalitne spravené potvory, ktoré mal na starosť Tom Woodruff, ktorý makal aj na filmoch ako Aliens, Terminator, či Hviezdna pechota. 65% - 3* ()

• Červi z tohoto filmu mají mnoho podobných charakteristik jako červi z filmu Duna (1984). Jsou velcí, masožraví, žijí pod zemí, mají obrovská ústa a pohybují se podle vibrací, které na povrchu vyvolává potencionální kořist. (Džejkop)
  • Scéna, v ktorej  sa prepadne auto do piesku mala byť pôvodne dlhšia. Bibi Besch mala vykopnúť predné okno, vyliezť na kapotu a potom mala byť pohltená pieskom. Nastali však komplikácie s efektmi a keďže sa pomaly rozvidnievalo, nebolo už času natočiť scénu týmto spôsobom. (beso74)
  • Puška na slony, ktorou Burt (Michael Gross) zabije jedného z červov, je osmiranná brokovnica belgickej výroby William Moore & Co. (Raccoon.city)

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (více)