Crack ovládl černošská ghetta stejně jako další místa v New Yorku. Droga umožnila vytvořit říši, díky které nesmírně bohatne drogový král Nino Brown (Wesley Snipes). Krimi ŘÍŠE DROG je kronikou vzestupu a pádu tohoto mafiána, jehož ceta k moci neznamená nic jiného než smrt pro kohokoli, kdo nedokáže odolat zákeřnému narkotiku. (oficiální text distributora)

Trailer

SeBig

Pátral jsem po něčem takovým, a našel jsem si tohle. Čekal jsem něco jako film Colors, ale tohle bylo daleko lepší. Snipes jako vládce podsvětí naprosto suprovej proti němu večně nasranej fízl Ice-T po boku s Peeblesem. Mohlo to mít klidně i nějaký fighty, ale to vše nahradily skvělý přestřelky, dobrá kamera a hudba. Bomba film. ()

igi B.

Bílé drogy, černý film... Vcelku zajímavé drama na ožehavé téma z černého úhlu pohledu, s lehce moralistním nádechem politické agitky. V Harlemu není bezpečno a spravedlnost je slepější než kdysi za prohibice - koks, heroin a crack už dávno není totéž co pivo, víno, whisky... A jak případné, když na závěr filmu Nino obviňuje systém a vychází od soudu za všechnu tu hrůzu s ročním trestem, děkujíce Bohu za Ameriku a její systém. Smyšlený příběh dle pravdivých událostí - či naopak (?)... Každopádně vcelku věrohodný pohled do života newyorského drogového gangu, kde vše i život je jen byznys a nic osobního... Tři a půl hvězdičky za film - a za výborně namíchanou směs hiphopu a černočernou atmosféru zaokrouhleno nahoru... ()

JohnSmith

Námět dobrý,zpracování dobrý,prostě by se dalo říct průměr.Ale má minimálně dvě překvapení a to pozitivní. Wesley Snipes kolem sebe nemlátí a nestřílí a i ve vářný roli je dost sympaticekej.A Chris Rock není takový šašek, jak ho vídáme v jeho posledních dílkách a jeho absťák byl fakt vynikající.I Ice-T se mi tentokrát líbil.Žádnej velkej mother fucker drsoň,ale správnej ráznej polda.No sice to k němu moc nesedí,ale proč ne. ()

helloween93

Doznívající 80. léta, crack v rozmachu, hip hop, new jack swing, gold chainy a černošský gang v čele s Wesley Snipesem. V našich krajích díky nezájmu televizních stanic neznámá kriminálka o vzestupu a pádu drug lorda Nino Browna v podání Snipese. Na kladné straně stojí Ice-T, Mario Van Peebles, Chris Rock nebo Judd Nelson, u něhož šlo o jeden z posledních zajímavých filmů jeho v té době už skomírající kariéře. Příběhově to je takový standart mezi filmy o podsvětí, samozřejmě obohacený o černošskou kulturu a slang. Ice-T překvapivě v kladné roli sebejistý, stejně jako Snipes v té záporné. Wesley začínal ve vážnějších dramatech Spike Lee a dopracoval to do béčkových akčních filmů, přitom narozdíl třeba od Stalloneho hrát uměl. Atmosféru filmu dotváří soundtrack, kde nechybí tracky od Troop, Levert, Johnnyho Gilla nebo Keitha Sweata, všechno přední umělci tehdejšího R&B a new jack swingu. Mínusem je asi nasnímaná akce. Van Peebles ovšem nebyl úplně marný režisér, a hned jeho první film New Jack City zaznamenal komerční úspěch, bohužel byl však jediný. Shlédnuto na AMC. 4* ()

ink flo

Některý filmy rokama nabírají na bizarnosti - anticrack agitka s dredatým Ice-T v kloboučku, Wesley Snipesem v mrkváčích střihu MC Hammer, všema ostatníma v bekovkách Kangol a gangsterama uchovávajícíma v trezoru své účetnictví na disketách. Interiéry jak ze zlýho snu osmdesátkovýho architekta a samozřejmě nechybí ani italové a Scarface...a Fab 5 Freddy to produkuje ()

• Príbeh filmu je z väčšej časti založený na skutočnom gangu v Detroite, ktorý sa volá "The Chambers Brothers." (Real Tom Hardy)
  • Drogové sídlo fiktívnej hernej postavy menom "Big Smoke" z populárnej hry "Grand Theft Auto: San Andreas," bolo inšpirované práve sídlom Nina Browna (Wesley Snipes). (Real Tom Hardy)