"Yo whassup, my brotha." Film černější, než projížďka po herním městě San Andreas. Wesley Snipes si střihl roli bosse tajné černošské organizace mající nadvládu nad městem a zotročující nevinné černé bratry bílou drogou. Ta je ovšem trnem v oku tvrďáckýho černýho poldy, kterýho hraje Ice-T. Souboj na život a na smrt začiná. (...) Člověk by se vším tím dealováním, fetováním, střílením a tvrďáckejma kecama téměř nechal zmást, že má před sebou Scarface v nigga podání. Chyba lávky. Tenhle film je tak přitaženej za vlasy a vyhnanej do extrému, až v některých okamžicích působí vtipně a dětinsky - o tři čísla větší pestrobarevný obleky, nástěnný hodiny pověšený na krku a moralistický kecy o ďáblovy a spasisiteli. New Jack City sice buduje příjemnou atmosféru a zobrazuje kvalitní herecké duo Snipes vs Ice-T, zamrzí ovšem neoriginální příběh a nulový přesah.(22.5.2014)

Atmosféra devadesátých let je markantní a drogová doupata + desítky černých mafiánů se zlatými prsteny velikosti vejce jsou vykreslena velice zajímavě, v jistém slova smyslu i syrově. Za pozornost stojí mladý Wesley Snipes, mladý Chris Rock, který je zde téměř k nepoznání a především ďábelský Ice-T, kterého jsem ještě neviděl vymanit se z jediného videobéčka. Tady se mu to na několik desítek minut povedlo a předvádí strhující herecký koncert. Jeho polda polomagor nemá chybu. Vzestup a pád drogového magnáta zde není tak detailně popsaný a snímek se spíše soustřeďuje na tvrdé pouliční boje, rivalitu a drogy jako takové. Zajímavý, tvrdý a špinavý film, který mi ovšem nepřirostl k srdci.(13.5.2008)

Tento film má rozhodně své kvality. Zaujme svou atmosférou, příběhem, který se v 90% nedá odhadnout, zajímavé a i vcelku přesvědčivé herce, a sem tam nabídne i nějakou tu moralitku, které kupodivu nejsou nijak přitažené za vlasy a filmu neubližují. Co zas tak košér nebylo, byla režie - místy opravdu působila zaostale - a také zklamal ten největší tahák - Wesley Snipes. Toho drogového bose jsem mu nevěřil, nepůsobil suverénně, nešel z něho strach ani respekt, tohle nebyla role pro něj. Každopádně film ani na sekundu nenudil. Hodnotím 72,45%(25.7.2007)

• piglit

Miluju tyhle filmy, kde negři s přehledem řeší problémy, které by bez negrů níkdy nevznikly. Jejjich produktivita a přínos pro společnost mi připomínají jinou menšinu, jejíž jméno se nesmí vyslovit. O tři roky později natočil Wesley obdobný film s týmž mravním imperativem (Drogy jsou špatné, ale dost sypou. Áno?) - Sugar Hill.(20.4.2011)

• Hapretor

No, co tak napsat? Nevýrazná, ne úplně nemožná "gangsterka" s W. Snipesem v hlavní roli, kvůli kterému jsem na to čuměl. Nezklamalo ani pobavilo. Pro zaplácnutí času poslouží dobře. Takových filmů je spousta, takže netřeba více rozebírat. Malá rybka v oceánu. Spíš podprůměr. A Snipes nijak neexceluje.(23.6.2010)

• - Barry Michael Cooper je v historii amerického filmu první Afroameričan, který napsal scénář k filmům, které byly natočeny v jednom roce. Dalším snímkem ze stejného roku byl film Sugar Hill (1994), který se však po problémech dostal do kin až o tři roky později. (Terva)

• - Spoiler: Keď Scotty (Ice-T) svedčil na súde, bol oblečený športovo - s okuliarmi a čiapkou. V skutočnosti však policajti, ktorí svedčia, majú prikázané nosiť oblek. (Real Tom Hardy)

• - Wesley Snipes vyhrál cenu Image v kategorii vynikající hlavní herec. (Terva)