Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Crack ovládl černošská ghetta stejně jako další místa v New Yorku. Droga umožnila vytvořit říši, díky které nesmírně bohatne drogový král Nino Brown (Wesley Snipes). Krimi ŘÍŠE DROG je kronikou vzestupu a pádu tohoto mafiána, jehož ceta k moci neznamená nic jiného než smrt pro kohokoli, kdo nedokáže odolat zákeřnému narkotiku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (36)

SeBig 

všechny recenze uživatele

Pátral jsem po něčem takovým, a našel jsem si tohle. Čekal jsem něco jako film Colors, ale tohle bylo daleko lepší. Snipes jako vládce podsvětí naprosto suprovej proti němu večně nasranej fízl Ice-T po boku s Peeblesem. Mohlo to mít klidně i nějaký fighty, ale to vše nahradily skvělý přestřelky, dobrá kamera a hudba. Bomba film. ()

Bauer 

všechny recenze uživatele

Tlustý zlatý řetězy, diamantový prsteny, bouchačky, dílování drog, války gangů, tvrdý gangsta rap a nějaký ty výrazy, jako motherfucker, nebo motherfucking, tak přesně těmihle slovy by se dala Říše drog vystihnout. Režisér Mario Van Peebles natočil film, který je natočen naprosto realisticky a každému je jasné, že takto to funguje v USA. Věřím, že tento film byl v roce 1991 naprosto skvělou záležitostí a taky dost možná kontroverzní záležitostí. V současné době, kdy máme třeba „ Zbohatni nebo chcípni“, tak tento film už je jen slabší odvar.. Je pravda, že prvních deset minut s tou honičkou na kole, tak to bylo skvělý, asi protože jsem zastáncem BMX! Škoda jen konce, kdy to bylo docela nudné. A už jsem nebyl tak nadšen, jako v prvních 30 minutách. Herecké obsazení je super! Pro mě osobně je tohle hned po Bladeovi druhá nejdůležitější role Wesleyeho Snipese, který ve stylových hadrách a s velkou zlatou naušnicí je velmi cool. Ice-T byl taky výborný a je to snad jediný film, kde jsem ho viděl něco hrát! Mladý Chris Rock taky potěšil. Průměrné drama o drogách! ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele

Atmosféra devadesátých let je markantní a drogová doupata + desítky černých mafiánů se zlatými prsteny velikosti vejce jsou vykreslena velice zajímavě, v jistém slova smyslu i syrově. Za pozornost stojí mladý Wesley Snipes, mladý Chris Rock, který je zde téměř k nepoznání a především ďábelský Ice-T, kterého jsem ještě neviděl vymanit se z jediného videobéčka. Tady se mu to na několik desítek minut povedlo a předvádí strhující herecký koncert. Jeho polda polomagor nemá chybu. Vzestup a pád drogového magnáta zde není tak detailně popsaný a snímek se spíše soustřeďuje na tvrdé pouliční boje, rivalitu a drogy jako takové. Zajímavý, tvrdý a špinavý film, který mi ovšem nepřirostl k srdci. ()

Pluhy 

všechny recenze uživatele

"Yo whassup, my brotha." Film černější, než projížďka po herním městě San Andreas. Wesley Snipes si střihl roli bosse tajné černošské organizace mající nadvládu nad městem a zotročující nevinné černé bratry bílou drogou. Ta je ovšem trnem v oku tvrďáckýho černýho poldy, kterýho hraje Ice-T. Souboj na život a na smrt začiná. (...) Člověk by se vším tím dealováním, fetováním, střílením a tvrďáckejma kecama téměř nechal zmást, že má před sebou Scarface v nigga podání. Chyba lávky. Tenhle film je tak přitaženej za vlasy a vyhnanej do extrému, až v některých okamžicích působí vtipně a dětinsky - o tři čísla větší pestrobarevný obleky, nástěnný hodiny pověšený na krku a moralistický kecy o ďáblovy a spasisiteli. New Jack City sice buduje příjemnou atmosféru a zobrazuje kvalitní herecké duo Snipes vs Ice-T, zamrzí ovšem neoriginální příběh a nulový přesah. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Bílé drogy, černý film... Vcelku zajímavé drama na ožehavé téma z černého úhlu pohledu, s lehce moralistním nádechem politické agitky. V Harlemu není bezpečno a spravedlnost je slepější než kdysi za prohibice - koks, heroin a crack už dávno není totéž co pivo, víno, whisky... A jak případné, když na závěr filmu Nino obviňuje systém a vychází od soudu za všechnu tu hrůzu s ročním trestem, děkujíce Bohu za Ameriku a její systém. Smyšlený příběh dle pravdivých událostí - či naopak (?)... Každopádně vcelku věrohodný pohled do života newyorského drogového gangu, kde vše i život je jen byznys a nic osobního... Tři a půl hvězdičky za film - a za výborně namíchanou směs hiphopu a černočernou atmosféru zaokrouhleno nahoru... ()

Galerie (21)

Zajímavosti (12)

  • Drogové sídlo fiktívnej hernej postavy menom "Big Smoke" z populárnej hry "Grand Theft Auto: San Andreas," bolo inšpirované práve sídlom Nina Browna (Wesley Snipes). (Real Tom Hardy)
  • Ice-T soutěžil o cenu MTV Movie v kategorii nejlepší herecký průlomový výkon. (Terva)

Reklama

Reklama