poster

Říše drog

 • USA

  New Jack City

 • Slovensko

  Ríša drog

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rhed
  ***

  Nikdo nepřekročí svůj stín a nedokáže to ani černoušek z New Yorku. Pokouší se povýšit svůj gang na úroveň skutečné mafie, aniž by kdy slyšel o tzv. třetí úrovni zločinu, kdy zkorumpovaný politik zcela legálně přihrává malou domů v podobě stovek milionů dolarů. A tak se náš černoušek usilovně snaží získávat vliv za značného obveselení již zavedených mafiánských struktur. Není divu, že veškerá námaha končí totálním fiaskem, rozpadem černošského gangu a vzájemným povražděním jednotlivých členů. Půlkilové zlaté prsteny, volské řetězy z téhož kovu, jakožto i sedmimetrové limuzíny, jen podtrhují zmíněnou marnost nad marnost.(16.12.2010)

 • Han22
  **

  V jedné chvíli sleduje drogový kápo film Scarface a představuje si, že je Tony Montana. Bohužel Snipes není Pacino a tenhle film se Scarface nebo podobným gangsterkám ani neblíží. Snipes se na mafiána nehodí stejně jako Ice-T na kladného poldu, celý film je prázdný, povrchní a "vylepšený" béčkovými přestřelkami ve finále. Celá rovina s policajty, kteří gangstery sledují, ale celý film nemůžou nic dělat mi přišla úplně navíc. A když k tomu přidám nesnesitelnou hudbu a to že všichni melou a melou svým černošským slangem a dělají gesta jak z přiblblých hiphopových klipů, tak se divím, že jsem to vůbec dokázal dokoukat.(24.8.2009)

 • Rocky88
  ****

  Tento film má rozhodně své kvality. Zaujme svou atmosférou, příběhem, který se v 90% nedá odhadnout, zajímavé a i vcelku přesvědčivé herce, a sem tam nabídne i nějakou tu moralitku, které kupodivu nejsou nijak přitažené za vlasy a filmu neubližují. Co zas tak košér nebylo, byla režie - místy opravdu působila zaostale - a také zklamal ten největší tahák - Wesley Snipes. Toho drogového bose jsem mu nevěřil, nepůsobil suverénně, nešel z něho strach ani respekt, tohle nebyla role pro něj. Každopádně film ani na sekundu nenudil. Hodnotím 72,45%(25.7.2007)

 • Petroff
  ***

  Jsem si celkem jistej, že v telce to šlo jako Město drog. A není to vůbec špatný!! Svýho času to měla vcelku atmosféru, a pohled do bloku, kde to začíná výrobou, a končí prodejem a nahulením se crackem ještě uvnitř, v tzv. Enterprise (protože crack člověka údajně celkem vystřelí do kosmu - haha... ), byl docela zajímavej. K tomu kulisa hořících ohňů v sudech, kolem nich postávající si nad ním nahřívají ruce, kamera se vzdaluje a zabírá to hodně z výšky... na scénu padají velké bílé vločky a čtveřice černejch kluků si jede takový to jejich improvizační hlasový blues...(13.1.2012)

 • Pluhy
  ***

  "Yo whassup, my brotha." Film černější, než projížďka po herním městě San Andreas. Wesley Snipes si střihl roli bosse tajné černošské organizace mající nadvládu nad městem a zotročující nevinné černé bratry bílou drogou. Ta je ovšem trnem v oku tvrďáckýho černýho poldy, kterýho hraje Ice-T. Souboj na život a na smrt začiná. (...) Člověk by se vším tím dealováním, fetováním, střílením a tvrďáckejma kecama téměř nechal zmást, že má před sebou Scarface v nigga podání. Chyba lávky. Tenhle film je tak přitaženej za vlasy a vyhnanej do extrému, až v některých okamžicích působí vtipně a dětinsky - o tři čísla větší pestrobarevný obleky, nástěnný hodiny pověšený na krku a moralistický kecy o ďáblovy a spasisiteli. New Jack City sice buduje příjemnou atmosféru a zobrazuje kvalitní herecké duo Snipes vs Ice-T, zamrzí ovšem neoriginální příběh a nulový přesah.(22.5.2014)

 • - Nino Brown (Wesley Snipes) nosí hodinky značky Rolex a Don Armeteo (John Aprea) nosí Rolex Datejust. (dyfur)

 • - Ice-T soutěžil o cenu MTV Movie v kategorii nejlepší herecký průlomový výkon. (Terva)

 • - Barry Michael Cooper je v historii amerického filmu první Afroameričan, který napsal scénář k filmům, které byly natočeny v jednom roce. Dalším snímkem ze stejného roku byl film Sugar Hill (1994), který se však po problémech dostal do kin až o tři roky později. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace