"Yo whassup, my brotha." Film černější, než projížďka po herním městě San Andreas. Wesley Snipes si střihl roli bosse tajné černošské organizace mající nadvládu nad městem a zotročující nevinné černé bratry bílou drogou. Ta je ovšem trnem v oku tvrďáckýho černýho poldy, kterýho hraje Ice-T. Souboj na život a na smrt začiná. (...) Člověk by se vším tím dealováním, fetováním, střílením a tvrďáckejma kecama téměř nechal zmást, že má před sebou Scarface v nigga podání. Chyba lávky. Tenhle film je tak přitaženej za vlasy a vyhnanej do extrému, až v některých okamžicích působí vtipně a dětinsky - o tři čísla větší pestrobarevný obleky, nástěnný hodiny pověšený na krku a moralistický kecy o ďáblovy a spasisiteli. New Jack City sice buduje příjemnou atmosféru a zobrazuje kvalitní herecké duo Snipes vs Ice-T, zamrzí ovšem neoriginální příběh a nulový přesah.(22.5.2014)

Jsem si celkem jistej, že v telce to šlo jako Město drog. A není to vůbec špatný!! Svýho času to měla vcelku atmosféru, a pohled do bloku, kde to začíná výrobou, a končí prodejem a nahulením se crackem ještě uvnitř, v tzv. Enterprise (protože crack člověka údajně celkem vystřelí do kosmu - haha... ), byl docela zajímavej. K tomu kulisa hořících ohňů v sudech, kolem nich postávající si nad ním nahřívají ruce, kamera se vzdaluje a zabírá to hodně z výšky... na scénu padají velké bílé vločky a čtveřice černejch kluků si jede takový to jejich improvizační hlasový blues...(13.1.2012)

Námět dobrý,zpracování dobrý,prostě by se dalo říct průměr.Ale má minimálně dvě překvapení a to pozitivní. Wesley Snipes kolem sebe nemlátí a nestřílí a i ve vářný roli je dost sympaticekej.A Chris Rock není takový šašek, jak ho vídáme v jeho posledních dílkách a jeho absťák byl fakt vynikající.I Ice-T se mi tentokrát líbil.Žádnej velkej mother fucker drsoň,ale správnej ráznej polda.No sice to k němu moc nesedí,ale proč ne.(8.10.2008)

Tlustý zlatý řetězy, diamantový prsteny, bouchačky, dílování drog, války gangů, tvrdý gangsta rap a nějaký ty výrazy, jako motherfucker, nebo motherfucking, tak přesně těmihle slovy by se dala Říše drog vystihnout. Režisér Mario Van Peebles natočil film, který je natočen naprosto realisticky a každému je jasné, že takto to funguje v USA. Věřím, že tento film byl v roce 1991 naprosto skvělou záležitostí a taky dost možná kontroverzní záležitostí. V současné době, kdy máme třeba „ Zbohatni nebo chcípni“, tak tento film už je jen slabší odvar.. Je pravda, že prvních deset minut s tou honičkou na kole, tak to bylo skvělý, asi protože jsem zastáncem BMX! Škoda jen konce, kdy to bylo docela nudné. A už jsem nebyl tak nadšen, jako v prvních 30 minutách. Herecké obsazení je super! Pro mě osobně je tohle hned po Bladeovi druhá nejdůležitější role Wesleyeho Snipese, který ve stylových hadrách a s velkou zlatou naušnicí je velmi cool. Ice-T byl taky výborný a je to snad jediný film, kde jsem ho viděl něco hrát! Mladý Chris Rock taky potěšil. Průměrné drama o drogách!(11.5.2008)

Bílé drogy, černý film... Vcelku zajímavé drama na ožehavé téma z černého úhlu pohledu, s lehce moralistním nádechem politické agitky. V Harlemu není bezpečno a spravedlnost je slepější než kdysi za prohibice - koks, heroin a crack už dávno není totéž co pivo, víno, whisky... A jak případné, když na závěr filmu Nino obviňuje systém a vychází od soudu za všechnu tu hrůzu s ročním trestem, děkujíce Bohu za Ameriku a její systém. Smyšlený příběh dle pravdivých událostí - či naopak (?)... Každopádně vcelku věrohodný pohled do života newyorského drogového gangu, kde vše i život je jen byznys a nic osobního... Tři a půl hvězdičky za film - a za výborně namíchanou směs hiphopu a černočernou atmosféru zaokrouhleno nahoru...(17.1.2006)

• - Nino Brown (Wesley Snipes) nosí hodinky značky Rolex a Don Armeteo (John Aprea) nosí Rolex Datejust. (dyfur)

• - Barry Michael Cooper je v historii amerického filmu první Afroameričan, který napsal scénář k filmům, které byly natočeny v jednom roce. Dalším snímkem ze stejného roku byl film Sugar Hill (1994), který se však po problémech dostal do kin až o tři roky později. (Terva)

• - Príbeh filmu je z väčšej časti založený na skutočnom gangu v Detroite, ktorý sa volá "The Chambers Brothers." (Real Tom Hardy)