Tichá noc

• Velká Británie Silent Night (více)

Britský pár Nell (Keira Knightleyová) a Simon (Matthew Goode) má vše, o čem mohl snít: dvě děti, krásné sídlo daleko od rušného městského života a věrné přátele. Přesně s takovými chtějí strávit příští Vánoce. Pod rouškou štěstí a zábavy se však skrývají temná tajemství. Rychle se ukáže, že přežít setkání nebude tak snadné. A to doslova! (Bontonfilm)

Mamlas odpad!

Skupina nezajímavých lidí se sleze na oslavě na baráku a dřistají. Nic se neděje. To trvá hodinu. Pak se venku rozšíří jakási nákaza, oni to zjistí a pak zase dřístají. Bude spojler. Pak konečně umřou a je konec. Za celou dobu se neudálo vůbec nic, co mě aspoň minimálně zaujalo. (1%) ()

R.O.man

Neviem kde toto berie take hodnotenie. Uz od zaciatku to vyzera iba na dve veci. Priblble komentare, divny humor a do toho potom zistite ze ide o apokalypticky film. Divna kombinacia... Apokalypticke filmy mam rad, no tento nemal cim zaujat, a vobec cely dej sa odohrava na jednom nudnom vianocnom vecierku. A pokial sa rozhodnete na polhodku odbehnut, tak nic nezmeskate. Jedine co ma zaujalo je ze ten maly s rodicmi "vybehol" a "zarobil" tak na pokracovanie. 15.april 2022 ()

Pitryx odpad!

Ono to mělo našlápnuto hodně vysoko, ale přece jen padesát minut nudy, které pak pokračuje s občasnými prostřihy na jádro pudla, to bylo na mne moc a sáhl jsem po knoflíku urychlení. Dal bych deset za jednu či dvě silnější scény a deset za dobrou hudbu v pozadí. Jenže by to klamalo v tom že je tento film naprosto k ničemu. ()

a0001 odpad!

Nudné, trápne dementné, presne to vystihuje tento brak, jeho dialógy a jeho postavy. Veľmi úbohé 0% ()

Facerr

Nechápu, jak se povedlo namixovat tak fungující směs žánrů. Jasně, je to hodně komorní, občas trochu utlachaný, ale všechno má svůj smysl, který se odhaluje postupně až do hodně tísnivé, ale docela dechberoucí atmosféry. Poslední vteřina byla trochu předvídavá a v kontrastu s tím, v čem se současný svět zmítá, docela provokativní, ale mě to fakt neva. Každopádně jsem viděl totál spontánní oslavu konce zmaštěnejch "dospěláků" s The Fame peckou. ()

Tomas_PO

Nuž komédia a rozhodne horor to nebol. Ide skôr o satiristickú drámu na veľmi aktuálnu tému zániku zeme a to ako v podobe pandémie, tak v klimatickú krízu. Veľmi dobre spracované, mrazivo, reálne, vecne, a pritom s nadsádzkou a vtipne, ľudsky, prirodzene. Keď si človek spomenie na podobné filmy svetových katastrof, resp. koncov zeme, v súčasnej dobe má táto téma akúsi inú príchuť...príchuť bližšej reality. Skvelé dialógy, výborne scény, skvelí herci. Nečakane dobrý film, napriek priemerným hodnoteniam. ()

veverysiak

Niekde písali, že do týchto ohromne depresívnych čias sa tento kúsok dáko nehodí, lebo ľudkovia britský čierny humor nedokážu vstrebať a upadnú do ešte väčších temnôt, ja síce žijem tiež v rovnakej dobe, občania na mňa brhlú a soplia zo všetkých strán vražedné vírusy, prípadne ma nonstop umárajú strašnými obrázkami čoraz viac rozbombardovaného východného suseda, napriek tomu som si túto extrémne vyhranenú komedy-drámu neskutočne vychutnal, milujem ostrovný typ humoru a celkove pohľadu na svet, je síce náročný na vnímanie a chápanie, ale tá námaha sa bezvýhradne oplatí, bolo by únavné analyzovať tento kúsok na tomto mieste, recenzie patria na iné portály, ale treba aspoň spomenúť umné členenie do troch tretín príbehu, úžasné herecké výkony, nedajte sa zmiasť prehrávaním, a vynikajúce dialógy, takže 80%. ()

Aquila

Na filmu je nejvtipnější, jak poslední sekunda zamotala J*A*S*Movi zřejmě jediný mozkový závit. Je však pravda, že svůj komentář psal v době, kdy pro méně zasvěcené byly vládní pohádky ještě celkem uvěřitelné. Teď už nebohého J*A*S*Ma dostihla realita. Zajímavě mrazivá atmosféra, někde za půlkou dramaturgie ztratila dech, ale závěr se zase hezky rozhýbal do zajímavě vypointovaného konce. ()

Kosi..

Celej film jsem na to koukal docela nevěřícně. Důvodem bylo především to, že jsem to chybně považoval za Silent night z roku 2012 a až tak po hodině, když pořád nikdo s tradičním "punish" nevzal do ruky sekeru, trklo mě to. :) Film je to možná docela zajímavej, ale komedie ani vánoce tomu prostě nesluší. ()

Idenatoys

Mám z toho smíšené pocity... Ale nebylo to úplně špatné, jen zbytečně dlouhý začátek a v posledních 5 minutách závěr... ()

brkerez

Dobře zahraná a napsaná záležitost, která ale celá stojí na ujetym předpokladu, že pokud bysme se ocitli na prahu katastrofy, všichni bysme ochotně naládovali svoje děti a sebe smrtící pilulí, kterou by nám poslal premiér poštou. Je uplně jedno jestli spojitost filmu s COVIDem je náhoda nebo záměr - i COVID nám ukázal, že takovej předpoklad je krávovina a já ač očkovanej, bych osobně piluli nikdy nepolk a ochotně čekal, jestli mi zelenej čmoud roztaví plíce v planý naději, že možná přežiju. Říká se tomu pud sebezáchovy, celkem silnej instinkt, tvůrci o tom asi neslyšeli. A protože scénář ke konci filmu na ochotu postav spáchat sebevraždu a zamordovat ratolesti spoléhá čím dál víc, obsahuje víc a víc nesmyslů, postavy se chovaj totálně hloupě (doktor ani nezkontroluje kluka co si čichnul čmoudu, jenom se ptá co se mu stalo, když kluk krev u nosu, tak rodiče hned předpokládaj, že je tuhej, ....., ufff) a co začlo jako sympaticky provokativní konverzačka, končí jako naprostej blábol, vypomahající si klasickýma účelovýma scénaristickýma podvodama. Sem unavenej z lenosti napsat něco smysluplnýho a bejt na sebe náročnej, nesnášim když si scénáristi prostě řeknou "chci aby ten příběh vyzněl takhle a nějak to tam narvu". Protože kdyby na sebe náročný byli, tak by možná přišli na to, že jejich příběh nedává smysl a musej na něm ještě makat a kdyby měli vopravdový koule, možná by si dokonce museli upravit světonázor. A obvláště mě to sere u těhle scénářů, kde tim zabijou skvělej počáteční nápad. ()

leo8111

Tenhle film je dalším důkazem že bychom neměli brát v úvahu hodnocení na ČSFD. Lide kteří tam hodnotí filmy a píšou recenze by nepoznali dobrý film ani kdyby je kopal do prdele z Budapešti až do Adis Abeby. Nedá se úplně říct že se jedná o horor ale nedá se úplně říct že se taky o horor nejedná. Už dlouho jsem neviděl Wauuu film .... ale po tomhle ... jediné slovo co to dokáže vystihnout je Wauuuuuu ()

KT_2011

Zajímavý koncept, dobré hraní, nenaplněný scénář. Je to čisté drama, o komedii ani o černou komedii se nejedná ani omylem. Závěr velmi špatný, čímž nemyslím smutný, ale špatný. Poslední záběr mi připoměl záběr z jedné slavné americké komedie z roku 1990, která měla doposud šest celovečerních pokračování :-/ ()

lineker

Pořád nevím jak ten film jako celek uchopit. Musím se bohužel trochu oprostit od té základní filmem prostupujicí premisi, protože nepředpokládám, že by někdo dokázal několik svých posledních hodin strávit zrovna tímto způsobem. Ale budiž. Herecká esa ve filmu, kde se atmosféra a žánr mění rychleji než kola u F1 při pit stopu. Já si dokázal obě polohy užít. Jak břitký britský humor, který funguje i v samotném závěru a dokáže naředit depresivní atmosféru aktu skoncovaní se svým životem. Tak to postupné prostupování deprese do probíhajícího vánočního večírku. Rozpravy proč a kvůli čemu. A pak samozřejmě ty děti, které pocit marnosti spolehlivě několikrát vynásobí. ()