Lupin

• Francie Arsène Lupin
Drama / Krimi / Mysteriózní
Francie / USA, (2021–2023), 13 h 6 min (Minutáž: 41–52 min)

Předloha:

Maurice Leblanc (kniha)

Omar Sy, Vincent Londez, Shirine Boutella, Nicole Garcia, Antoine Gouy, Clotilde Hesme, Hervé Pierre, Ludivine Sagnier, Soufiane Guerrab, Vincent Furic (více)

Série(3) / Epizody(17)

Klasický francouzský příběh o zloději gentlemanovi a mistru převleků jménem Arsène Lupin v moderním pojetí. (Netflix)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (6)

Série 1 (2021) (S01)

Velmi naivne, a nie moc dovtipne stvarnenie tejto francuzskej literarnej postavy zasadenej do sucasnosti. Predvidatelnost, absencia logiky mi dost vadili. Inak, prekvapuje ma, ze samotni francuzi vykresluju svoju policiu tak neschopne. Zrejme vsak v tomto pripade preto, aby mohol vyniknut hlavny "nenapadny", takmer dvojmetrovy, hrdina. Bieda. Odporucam pre mladsie publikum, ci ako rodinny filmik. Neocakavajte nejaky vyrazny posun v zaverecnom dieli. Myslim, ze rozladi viacerych. Za mna cajicek, ktory som radsej ani nemusel objavit. Mozno vsak siahnem po knizke. ()

1. kapitola (2021) (S01E01)

Priemerna hra na "inteligentny" heist :). Vyzera to pekne, avsak az prilis nalinkovane a nie moc originalne. Napriek tomu, usmievavy Omar je celkom sympos a tak dufam, ze dalsie diely budu zaujimavejsie. ()

2. kapitola (2021) (S01E02)

Ok, zrejme cely pribeh bude neustale balansovat, resp. uplne vpadne do naivnych predstav, ako potrvrdila i tato epizoda niekolkokrat, ze totiz nas 190cm vysoky vyrazny pan, zvlada ojekabatit sledovaciu jednotku v parku, vsetkych zucastnenych vo vazeni, popri tom ne/byt pritomny v X dalsich rolach. Nuz, suhlasim s tym, ze na prvu a s nastavenim divaka, ze sa teraz ide bavit a "vypina mozog", hrdinovi tu jeho "fikanost" a sarm zbastite. Zial, osobne som uz za hranicou akceptovatelnej naivity, fantazie az hluposti. A ze ich v tomto dieli bolo pozehnane. ()

3. kapitola (2021) (S01E03)

Menej hlupucke, obcas dokonca dovtipne. Napriek tomu vsak stale naivne. Ale "nenapadnemu" hlavnemu hrdinovi doprajeme kazdy pribehovy uspech. :) ()

4. kapitola (2021) (S01E04)

Polhviezdie naviac za obstojnu atmosferu. Hoci postupy, twist sme videli vsetci kde-kade, cim sa nastastia inspirovali. Takto nejak to malo slapat od zaciatku. A ano, pocas znacnej casti epizody nam opat nasadzuju ruzove okuliare. Zial, v mojom pripade az prilis "okato". :) ()

5. kapitola (2021) (S01E05)

Trosicka napatia, trocha klasickych "hratok" na macku a mys a neskutocne otvorenie deja pre dalsiu seriu. Meh.... ()

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

13.10.2021

Streamovací služba Netflix má nového krále. Stalo se jím jihokorejské drama Hra na oliheň, které za první měsíc vidělo zhruba 111 milionů domácností. Neuvěřitelný virální potenciál tak vyšoupl seriál… (více)