poster

Lupin (TV seriál)

 • Francie

  Arsène Lupin

 • angličtina

  Lupin

Drama / Krimi / Mysteriózní

Francie / USA, 2021, 3 h 51 min (Minutáž: 42–52 min)

Předloha:

Maurice Leblanc (kniha)

Hrají:

Omar Sy, Vincent Londez, Shirine Boutella, Nicole Garcia, Antoine Gouy, Clotilde Hesme, Hervé Pierre, Ludivine Sagnier, Soufiane Guerrab, Vincent Furic, Cédric Meusburger, Arthur Choisnet, Grégoire Colin, Ary Gabison, Xavier Lemaître, Adama Niane, Saïd Benchnafa, François Creton, Moussa Sylla, François Uzan, Vincent Garanger, Bénédicte-Lala Ernoult, Anne Benoît, Jean-Pierre Cormarie, Abel Jafri, Stéphane Ly-Cuong, Bérangère Dautun, Fargass Assandé, Lea Bonneau, Léo Boucry, Johann Dionnet, Xavier Gojo, Quentin Gouget, Kamel Guenfoud, Mamadou Haidara, Mohamed Nouar, Charlotte Saliou, Noam Schmitz, Etan Simon, Martin Trouvé-Dugény, Jocelyne Vignon, Adrian Valli De Villebonne, Mehdi Fettah, Karim Lasmi, Linda Massoz, Denis Mathieu, Lazare Mohamed, Athaya Monkozi, Étienne Ménard, Eric Paul, Sébastien Lozach, Ludmilla Makowski, Christian Gazio, Melvin Habib, Guillaume Auvert, Jean-Marc Lallement, Véronique Viel, Marie Barraud, Azzeddine Ahmed-Chaouch, Charles Dupisre, Olivier Ho Hio Hen, Caroline Borderieux, Valérie de Dietrich, David Forgit, Fabien Giameluca, Pierre Rousselet
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kopca
  ****

  Příjemný seriál v dobrém tempu, Omar Sy je velmi charismatický a hlavně díky němu je seriál tak poutavý. Finty lupiče jsou vymyšlené dobře, pár případů bylo trochu extrémních, ale dá se to přehlídnout. Škoda, že udělali pouze pět dílů, zápletka mi nepřijde až zas tak dramatická, aby byla roztahaná na dvě sezony, ale třeba se to tvůrcům povede aspoň stejně jako první sezona.(21.1.2021)

 • Houbiczska
  ***

  Lupin by strašně chtěl být detektivka plná zvratá, policejního vyšetřování a utíkání šikovného lupiče spravedlnosti, ale z výsledku si nejsem úplně jistý, jestli se to podařilo. Omar Sy je herecky významná osobnost, jeho temperament tady sedl výborně a celý seriál se točí vlastně čistě kolem něj. Co seriálu vlastně podkopává nohy je samotný scénář. Všechno působí strašně prvoplánově a příhodně pro hlavní postavu, všechno mu vychází, všechno umí (ukrást někomu náušnice, aniž by si všiml, rvát se, IT hacking...), všechno zná a do cesty se mu nepostaví jediná věc. Právě proto snímek působí tak trochu uměle a na sílu tlačená efektnost vůbec nepomáhá. Na vážnou mysteriozní detektivku tady působí proti nejen tenhle prvek, ale je tady málo toho "detektivování", na komediální sérii je tady zase málo komedie a ve finále se Lupin pohybuje na hodně nejisté hraně a nemá čím vyloženě zaujmout.(13.1.2021)

 • Raijin
  ****

  Damn, uz dlho ma nic nepohltilo tak velmi. Hned na uvod seros oslovi silnoi kinematografiou. Blokovo a kompozicne to je na urovni obrovskych filmov, ale tocenych skor starsim stylom. Skvelo to zapada do tematiky Lupina. Dejovo je to take, ze sa tomu musi verit, inak to nema ani zmysel pozerat. Tak ci tak, hlavny protagonista a detektivny pribeh, ktory sa nonstop rozuzluji su absolutne navykove ako som uz uviedol na zaciatku.(12.1.2021)

 • Solverino
  *

  Vydržel jsem, ale koukat se na to moc nedá... taková naivní pohádka o hloupém Honzovi, který ke štěstí přišel oblečená do silně rasistického hávu... o chytrém černouškovi, co do teď leštil vitríny a utíral prach a lusknutím prstů se z něho stane přemoudřelý zlodějíček... no celkem multikulti hovadina. S opravdovým Lupinem to nemá fakt nic společnýho a koukat se na to fakt nedá.(15.1.2021)

 • verbal
  *

  Lupin, ze kterého Lepenovi dozajista rupne cévka, slaboduchý tendenční škvár Netflusu na podporu senegalských víz do EU a anální znásilnění odkazu Maurice Leblanca ebenovým BLM kabanosem o tom, jak to dává šarmantní, sympatický a dokonale asimilovaný černoušek s fikaným využitím hloupých a slizkých bílých kriminálníků sežrat zkurvenému bílému privilegovanému rasistovi, který mu s hluboce zakořeněnými tmářskými předsudky, arogantním xenofobním zmrdstvím a bělošskou hrabivostí rozvrátí idylickou, naprosto kulturně integrovanou, pracovitou a společensky prospěšnou čokorodinu. A jediný, kdo mezi všemi těmi tupými a zkorumpovanými bílými policajty stíhá jeho bezbřehý intelekt je hnědokomisař jménem Jusuf! Rychlodementní a předvídatelný tuposcénář, avízovaný jako „moderní verze“ a zcela pošlapávající kouzlo i promyšlenost originálního Arzéna, svědčí jednoznačně o tom, že se jedná výhradně o Die ewige weisse Schnauze neomarxisticko – fašistického korporátu a propagandistické sraní na evropské kulturní tradice, od nichž je již jen krůček k Čokotintinovi, Hraběti Monte Negrovi nebo Qasimodovi z Dakaru. A po kultuře vesměs hned přicházejí překrucování historie (skoro splněno), potlačování svobody slova (splněno) a diktatura proletariátu či reakční vláda finanční oligarchie (cuming soon). Opravdu trapné a nudné podprahové svinstvo pro programování Instakokotů k nucené diverzitě, po kterém očekávám v rámci rasové rovnosti minimálně Owena Wilsona v roli Kunty Kinteho v „moderní adaptaci“ Kořenů.(13.1.2021)