Lupin (TV seriál)

Arsène Lupin

• angličtina

Lupin

Drama / Krimi / Mysteriózní

Francie / USA, 2021, 3 h 51 min (Minutáž: 42–52 min)

Předloha:

Maurice Leblanc (kniha)

Omar Sy, Vincent Londez, Shirine Boutella, Nicole Garcia, Antoine Gouy, Clotilde Hesme, Hervé Pierre, Ludivine Sagnier, Soufiane Guerrab, Vincent Furic, Cédric Meusburger, Arthur Choisnet, Grégoire Colin, Ary Gabison, Xavier Lemaître, Adama Niane, Saïd Benchnafa, François Creton, Moussa Sylla, François Uzan, Vincent Garanger, Bénédicte-Lala Ernoult, Anne Benoît, Jean-Pierre Cormarie, Abel Jafri, Stéphane Ly-Cuong, Bérangère Dautun, Fargass Assandé, Lea Bonneau, Léo Boucry, Johann Dionnet, Xavier Gojo, Quentin Gouget, Kamel Guenfoud, Mamadou Haidara, Mohamed Nouar, Charlotte Saliou, Noam Schmitz, Etan Simon, Martin Trouvé-Dugény, Jocelyne Vignon, Adrian Valli De Villebonne, Mehdi Fettah, Karim Lasmi, Linda Massoz, Denis Mathieu, Lazare Mohamed, Athaya Monkozi, Étienne Ménard, Eric Paul, Sébastien Lozach, Ludmilla Makowski, Christian Gazio, Melvin Habib, Guillaume Auvert, Jean-Marc Lallement, Véronique Viel, Marie Barraud, Azzeddine Ahmed-Chaouch, Charles Dupisre, Olivier Ho Hio Hen, Caroline Borderieux, Valérie de Dietrich, David Forgit, Fabien Giameluca, Pierre Rousselet

,,LUPIN VYUŽÍVÁ SVŮJ TALENT K LOUPEŽÍM. JEHO PLÁNY NEZHATÍ ŽÁDNÁ PŘEKÁŽKA. JEHO NEJVĚTŠÍ TALENT JE BEZPOCHYBY BÝT VŽDY O KROK NAPŘED...“ /// Tak předně… Lupina by mohl hrát klidně Mongolec říznutej Pačuáncem a mohlo by to bejt vcelku jedno. Myslím příběhově, takže buďte rádi za Omara Sy (ten chlapec fakt má šibalskej úsměv….). Nejde o historickou detektivku, ale o sérii známejch kousků zlodějskýho šprýmaře, který tady mají dopomoci k vyřešení rodinný tragédie. Místy to je drobátko přitažený za pačesy, ale má to bejt spíš zábava než kriminálka… teda aspoň bych řekl. I když na konci teda zvážněj… Je to prostě takový jednoduchý, ale kecal bych, kdybych tvrdil, že mě nezajímá, jak to bude pokračovat. Zvlášť, když místo kejklí jde o život. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihy o Arsene Lupinovi, lupiči – gentlemanovi, které psal Maurice Leblanc, neznám. 2.) Chci se pomstít. /// Thx za titule „Kateřina Richard“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(15.1.2021)

Příjemný seriál v dobrém tempu, Omar Sy je velmi charismatický a hlavně díky němu je seriál tak poutavý. Finty lupiče jsou vymyšlené dobře, pár případů bylo trochu extrémních, ale dá se to přehlídnout. Škoda, že udělali pouze pět dílů, zápletka mi nepřijde až zas tak dramatická, aby byla roztahaná na dvě sezony, ale třeba se to tvůrcům povede aspoň stejně jako první sezona.(21.1.2021)

• verbal

Lupin, ze kterého Lepenovi dozajista rupne cévka, slaboduchý tendenční škvár Netflusu na podporu senegalských víz do EU a anální znásilnění odkazu Maurice Leblanca ebenovým BLM kabanosem o tom, jak to dává šarmantní, sympatický a dokonale asimilovaný černoušek s fikaným využitím hloupých a slizkých bílých kriminálníků sežrat zkurvenému bílému privilegovanému rasistovi, který mu s hluboce zakořeněnými tmářskými předsudky, arogantním xenofobním zmrdstvím a bělošskou hrabivostí rozvrátí idylickou, naprosto kulturně integrovanou, pracovitou a společensky prospěšnou čokorodinu. A jediný, kdo mezi všemi těmi tupými a zkorumpovanými bílými policajty stíhá jeho bezbřehý intelekt je hnědokomisař jménem Jusuf! Rychlodementní a předvídatelný tuposcénář, avízovaný jako „moderní verze“ a zcela pošlapávající kouzlo i promyšlenost originálního Arzéna, svědčí jednoznačně o tom, že se jedná výhradně o Die ewige weisse Schnauze neomarxisticko – fašistického korporátu a propagandistické sraní na evropské kulturní tradice, od nichž je již jen krůček k Čokotintinovi, Hraběti Monte Negrovi nebo Qasimodovi z Dakaru. A po kultuře vesměs hned přicházejí překrucování historie (skoro splněno), potlačování svobody slova (splněno) a diktatura proletariátu či reakční vláda finanční oligarchie (cuming soon). Opravdu trapné a nudné podprahové svinstvo pro programování Instakokotů k nucené diverzitě, po kterém očekávám v rámci rasové rovnosti minimálně Owena Wilsona v roli Kunty Kinteho v „moderní adaptaci“ Kořenů.(13.1.2021)

verbale muzes si jit dneska v klidu vyhonit, protoze to vypada ze zacinas mit nasledovniky viz majo0007, za chvili tady bude velka zumpa, plna hovadskej komentaru. Muzete spolu zacit chodit, ale prosim te nepis nam jak to dopadlo, tvoje zvratkoidni vylevy k tomu co si videl nam staci(16.1.2021)

Netflix na úvod roku posílá do světa moderní variaci Arsène Lupina, která je za mě čistě neškodná, ale jen pokud přistoupíte na to, že některé scény nebudou dávat dvakrát smysl, tedy nesmíte se v tom šťourat, jinak si to zaručeně neužijete. Jinak to jako krátká oddechovka funguje dobře, a doufám, že se druhé série dočkáme, když už to tak nemile skončilo. /70%/(15.1.2021)