Lupin

(seriál)
  • Francie Arsène Lupin
Trailer
Drama / Krimi / Mysteriózní
Francie / USA, (2021–2023), 13 h 6 min (Minutáž: 41–52 min)

Předloha:

Maurice Leblanc (kniha)

Omar Sy, Vincent Londez, Shirine Boutella, Nicole Garcia, Antoine Gouy, Clotilde Hesme, Hervé Pierre, Ludivine Sagnier, Soufiane Guerrab, Vincent Furic (více)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(17)

Klasický francouzský příběh o zloději gentlemanovi a mistru převleků jménem Arsène Lupin v moderním pojetí. (Netflix)

Trailer

Tomas_PO

Nuž...veľké očakávania, ktoré priniesli pútavé trailery, udržali vieru vo výbornú sériu len chvíľu, aj keď po čase sa z toho napokon vykľula celkom dobrá 'kriminálka'. Asi najviac mi vadil formát, viac by som privítal buď celovečerný film, alebo nadupanú mini-sériu z dvoch-troch, no maximálne piatich častí. Nevydaril sa ani záver prvej série, zrejme s cieľom až násilného pokračovania smerom k druhej sérii, ktorá už stráca dych. Aj keď stále je to dobrá krimi, no od takéhoto námetu a hviezdy formátu Omar Sy čaká človek skrátka viac. Lovestory takisto trochu pokuľháva, a je pomerne predvídateľná. A po celý čas som mal pocit, akokeby sa séria scenáristicky vyvíjala až priamo počas natáčania, s nejasným cieľom, raz smerujúcim tam, raz onam. ()

kubilov

Moderní adaptace slavného francouzského lupiče Arséna Lupina je vlastně docela pěknou a svižnou oddechovkou pro večery u Netflixu, při kterých vypnete rozumové obvody mozkové, přehlédnete scenáristické berličky, oslí můstky a náhody a necháte se bavit kvazi-geniálními tahy hlavního hrdiny, který je zdá se vždy o krok pře vyšetřovateli. To je také zajímavý moment celé pětidílné série (mimochodem velmi oceňuji délku, je tak akorát, je to nabušené a nemá to významnější hluché momenty), kdy zpočátku se hlavní hrdina zdá naprosto nepolapitelný a geniální, avšak postupem času se kolem něj smyčka utahuje stále pevněji až to vyvrcholí na promenádě v Le Havre opravdu ošklivým cliffhangerem. Ten mě tedy opravdu zklamal a z perfektně rozjeté minisérie, jejíž první tři díly mě bavily skoro až pětihvězdičkově, se scénáristé ve snaze příběh nějak smysluplně zatočit a nechat si přitom vrátka na další pokračování příliš nechali unést a konec první série tudíž spíše diváka zklame a rozmrzí. Jelikož ale druhá série dorazí místo obvyklého roku už za pár měsíců, může to značně napravit. Omar Sy je vážně super a tahle postava mu - vlastně docela překvapivě - sedí jako ulitá. Suma sumárum, Lupinovi to stačí na slabší 4* ()

TheSpearCZ

Netflix na úvod roku posílá do světa moderní variaci Arsène Lupina, která je za mě čistě neškodná, ale jen pokud přistoupíte na to, že některé scény nebudou dávat dvakrát smysl, tedy nesmíte se v tom šťourat, jinak si to zaručeně neužijete. Jinak to jako krátká oddechovka funguje dobře, a doufám, že se druhé série dočkáme, když už to tak nemile skončilo. 1. série - 70% ()

Morholt

Z mého pohledu má tenhle Lupin s tím klasickým jen hodně málo společného a není to jen jen dobovým zasazením. Ale to vůbec nevadí. Ústředním motivem je pomsta, prostřednictvím které se hlavní hrdina snaží očistit jméno svého otce a potrestat bezohledného boháče. A v tomto ohledu to funguje. povedla se i povinná soukromá linka s Ludivine Sagnier, kterou můžu. A konečně seriál funguje i co se tempa, zábavnosti a vtipu týče. Povedl se samozřejmě casting s Omarem Sy na čele Jen mi připadá, že pět dílů pro první řadu je málo a tvůrci tak museli z větší části oželet Lupinovo mládí a jeho nástup na zločineckou cestu. Pár střípků tu je, ale to je málo. Druhá řada je v tomto případě samozřejmostí, protože konec je otevřený tak, že otevřenější být nemůže. Ale zaplať Bůh, nutit se do toho nebudu muset. 85% ()

filmmovier

Veliké překvapení. V podstatě takový Sherlock po francouzsku. Stejně moderní, stejně nápaditý a skutečnost, že vůbec není o Arsénu Lupinovi (hlavní hrdina jen miluje jeho příběhy a bohatě se jimi inspiruje) vůbec není na škodu, naopak. Omar Sy má po Nedotknutelných konečně pořádně cool roli, seriál je zajímavý od začátku do konce, ani chvíli nenudí, všechny postavy i jednotlivé zápletky jsou výborně napsané, hlavní hrdina je totální sympaťák, kterému nejde nefandit a celkový výsledek je opravdu lahodný. A pocta legendární postavě Maurice Leblanca je to taky skvělá. Netflix hned z kraje roku 2021 naservíroval hned jeden z nejlepších letošních seriálů, který rozhodně stojí za to. Akce, napětí, humor, všechno tady je a všechno to pospolu perfektně funguje. A pokud to někdo ještě neví, tak Paříž je nádherná. Těším se na další díly a doufám i v další řady. Prozatím 85%, ale pěti hvězdičkám se rozhodně nebráním! ()

• Nejedná se o přímé zobrazení románu o zlodějském gentlemanovi Arsène Lupinovi. Lupin pojednává o senegalském přistěhovalci do Francie jménem Assane Diop, který se inspiruje a snaží se ztotožnit s literární postavou Lupina. (Kuzmik)
  • Během scény v koncertním sále zazní část Dvořákovy symfonie č. 9 e moll „Z Nového světa“. (Shayley)
  • V závěrečné části během koncertu Diop (Omar Sy) odzbrojí jednoho z bodyguardů stejným stylem, jakým to udělal Bruce Willis ve filmu Pátý Element (1997). Ošálí bodyguarda tak, aby si myslel, že má zbraň zajištěnou, a pak mu ji sám zajistí. (UncleMorty)

Související novinky

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

13.10.2021

Streamovací služba Netflix má nového krále. Stalo se jím jihokorejské drama Hra na oliheň, které za první měsíc vidělo zhruba 111 milionů domácností. Neuvěřitelný virální potenciál tak vyšoupl seriál… (více)