Lupin

(TV seriál)
  • Francie Arsène Lupin
Drama / Krimi / Mysteriózní
Francie / USA, 2021, 7 h 36 min (Minutáž: 41–52 min)

Předloha:

Maurice Leblanc (kniha)

Omar Sy, Vincent Londez, Shirine Boutella, Nicole Garcia, Antoine Gouy, Clotilde Hesme, Hervé Pierre, Ludivine Sagnier, Soufiane Guerrab, (více)

Série(2) / Epizody(10)

Klasický francouzský příběh o zloději gentlemanovi a mistru převleků jménem Arsène Lupin v moderním pojetí. (Netflix)

verbal

Lupin, ze kterého Lepenovi dozajista rupne cévka, slaboduchý tendenční škvár Netflusu na podporu senegalských víz do EU a anální znásilnění odkazu Maurice Leblanca ebenovým BLM kabanosem o tom, jak to dává šarmantní, sympatický a dokonale asimilovaný černoušek s fikaným využitím hloupých a slizkých bílých kriminálníků sežrat zkurvenému bílému privilegovanému rasistovi, který mu s hluboce zakořeněnými tmářskými předsudky, arogantním xenofobním zmrdstvím a bělošskou hrabivostí rozvrátí idylickou, naprosto kulturně integrovanou, pracovitou a společensky prospěšnou čokorodinu. A jediný, kdo mezi všemi těmi tupými a zkorumpovanými bílými policajty stíhá jeho bezbřehý intelekt je hnědokomisař jménem Jusuf! Rychlodementní a předvídatelný tuposcénář, avízovaný jako „moderní verze“ a zcela pošlapávající kouzlo i promyšlenost originálního Arzéna, svědčí jednoznačně o tom, že se jedná výhradně o Die ewige weisse Schnauze neomarxisticko – fašistického korporátu a propagandistické sraní na evropské kulturní tradice, od nichž je již jen krůček k Čokotintinovi, Hraběti Monte Negrovi nebo Qasimodovi z Dakaru. A po kultuře vesměs hned přicházejí překrucování historie (skoro splněno), potlačování svobody slova (splněno) a diktatura proletariátu či reakční vláda finanční oligarchie (cuming soon). Opravdu trapné a nudné podprahové svinstvo pro programování Instakokotů k nucené diverzitě, po kterém očekávám v rámci rasové rovnosti minimálně Owena Wilsona v roli Kunty Kinteho v „moderní adaptaci“ Kořenů. ()

Toren

6/10 Fascinace tohohle seriálu jde tak nějak mimo mě. Omar Sy je velkej sympaťák, najde se pár pěkných scénáristických nápadů a produkční hodnoty jsou překvapivě více než slušné... ale co z toho, když Lupin ničím nevybočuje a jde o obyčejnou fajn žánrovku? ()

Fr

,,LUPIN VYUŽÍVÁ SVŮJ TALENT K LOUPEŽÍM. JEHO PLÁNY NEZHATÍ ŽÁDNÁ PŘEKÁŽKA. JEHO NEJVĚTŠÍ TALENT JE BEZPOCHYBY BÝT VŽDY O KROK NAPŘED...“ /// Tak předně… Lupina by mohl hrát klidně Mongolec říznutej Pačuáncem a mohlo by to bejt vcelku jedno. Myslím příběhově, takže buďte rádi za Omara Sy (ten chlapec fakt má šibalskej úsměv….). Nejde o historickou detektivku, ale o sérii známejch kousků zlodějskýho šprýmaře, který tady mají dopomoci k vyřešení rodinný tragédie. Místy to je drobátko přitažený za pačesy, ale má to bejt spíš zábava než kriminálka… teda aspoň bych řekl. I když na konci teda zvážněj… Je to prostě takový jednoduchý, ale kecal bych, kdybych tvrdil, že mě nezajímá, jak to bude pokračovat. Zvlášť, když místo kejklí jde o život. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihy o Arsene Lupinovi, lupiči – gentlemanovi, které psal Maurice Leblanc, neznám. 2.) Chci se pomstít. /// Thx za titule „Kateřina Richard“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Netflix začíná letošní rok poměrně slibně a to adaptací legendárního zloděje Lupina, kterého hraje výborný Omar Sy. Úvodní heist z Louvru je naprosto perfektní a trochu zamrzí, že se seriál nedrží stýlem, co díl, to loupež a místo toho se soustředí na vyšetřování a hledání za pravdou. Jako kriminálka to však funguje slušně, Omar Sy s policií pěkně vy* ebává a dává si to s přehledem. Natočeno svižně, zábavně a inteligentně. Údajně by měly být ještě 2 díly, které zatím nejsou dostupné, tak snad brzy. Příběh****, Akce>Ne, Humor**, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 7.5/10. ()

Dudek

Efektivní a divácky atraktivní seriál plynoucí v relativně rychlém tempu, který doplácí na svou snahu dělat ze sebe něco chytřejšího než skutečně je. Klasický konstrukt, který na diváka pomrkává tak viditelně, až je to spíše k smíchu. Zároveň mi není příliš sympatické takové to hraní na série u seriálů, kdy se jedná o jeden stále plynoucí děj a poslední díl série tak ve skutečnosti nezavršuje vůbec nic. ()

DwayneJohnson

Hezky se na to kouká, ale strašně moc to hraje na náhodu, která je někdy až do očí bijící. Mám rád francouzské seriály, které mají hlavu i patu, což zjevně není tenhle případ a to platí hlavně pro poslední díl, který to nakonec celé překlopil na dvojkovou stranu. ()

rikitiki

Šaramantní, až okouzlující Omar v šestákovém příběhu, který přenesením do současnosti ztratil svou dětinskou romantičnost, a získal docela reálné zázemí. Krádež diamantů je rafinovaná, leč později mi děj přišel přece jen natahovaný. SHRNUTÍ: Já bych mu ten náhrdelník přála. ()

marhoul

První dva díly mě bavily, pak to bylo jako na houpačce. Podle mě příjemná oddechovka, Omar Sy je sympoš, pohled na něho neomrzí, scénář byl v závěru slabší a zbytečně se točil, kolem toho, co mě až tak nezajímalo, být to epizody jednotlivě uzavřené, bez nitky celým počinem, asi by mě to chytlo víc. ()

Morholt

Z mého pohledu má tenhle Lupin s tím klasickým jen hodně málo společného a není to jen jen dobovým zasazením. Ale to vůbec nevadí. Ústředním motivem je pomsta, prostřednictvím které se hlavní hrdina snaží očistit jméno svého otce a potrestat bezohledného boháče. A v tomto ohledu to funguje. povedla se i povinná soukromá linka s Ludivine Sagnier, kterou můžu. A konečně seriál funguje i co se tempa, zábavnosti a vtipu týče. Povedl se samozřejmě casting s Omarem Sy na čele Jen mi připadá, že pět dílů pro první řadu je málo a tvůrci tak museli z větší části oželet Lupinovo mládí a jeho nástup na zločineckou cestu. Pár střípků tu je, ale to je málo. Druhá řada je v tomto případě samozřejmostí, protože konec je otevřený tak, že otevřenější být nemůže. Ale zaplať Bůh, nutit se do toho nebudu muset. 85% ()

Houbiczska

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Lupin by strašně chtěl být detektivka plná zvratů, policejního vyšetřování a utíkání šikovného lupiče spravedlnosti, ale z výsledku si nejsem úplně jistý, jestli se to podařilo. Omar Sy je herecky významná osobnost, jeho temperament tady sedl výborně a celý seriál se točí vlastně čistě kolem něj. Co seriálu vlastně podkopává nohy je samotný scénář. Všechno působí strašně prvoplánově a příhodně pro hlavní postavu, všechno mu vychází, všechno umí (ukrást někomu náušnice, aniž by si všiml, rvát se, IT hacking...), všechno zná a do cesty se mu nepostaví jediná věc. Právě proto snímek působí tak trochu uměle a na sílu tlačená efektnost vůbec nepomáhá. Na vážnou mysteriozní detektivku tady působí proti nejen tenhle prvek, ale je tady málo toho "detektivování", na komediální sérii je tady zase málo komedie a ve finále se Lupin pohybuje na hodně nejisté hraně a nemá čím vyloženě zaujmout. ()

Necron

preslazeny nedelni puding, ktery se da v pohode pozrit po vydatne sobotni kalbe, kdyz se nebude tlacit na restart logickych obvodu. na dojení krávy v dalším pokracovani uz se podílet nebudu. ()

carly

S1: Prvy a posledny diel boli trochu slabsie ako zbytok, ale serial som si uzila. Zaujimavy pribeh, podavany sposobom, ktory vas vtiahne. Zaujimave postavy, krasny Pariz a hlavne skvely Omar Sy. ()

rizek2

Klasický francouzský příběh o zloději gentlemanovi a mistru převleků jménem Arsène Lupin v moderním pojetí. Stejně jako před lety remake Sherlocka Holmese, byť je o úroveň lepší, i tentokrát jsou příběhy prostoupeny moderními technologiemi a současnou společností. Omar Sy, kterého proslavili Nedotknutelní, se ve svých kouscích inspiruje knihou o slavném lupiči, jehož geniální krádeže téměř totožně kopíruje. Klasická předloha je zde spíš odrazovým můstkem k lince, v níž se hlavní hrdina snaží zjistit pravdu o odsouzení svého otce a údajném zmizení náhrdelníku nezměrné ceny. Zazlívat Netflixu lze snad jen fakt, že seriál v letošním roce rozdělil na dvě série a desítku dílů nevydal naráz. To čekání bude dlouhé, byť v řádu pouhých několika měsíců.  ()

viperDavid

Občas nechápu hodnocení přítomných, ale to asi nevadí. Lupin s Omarem je luxusní podívaná a zoufale se těším na další sérii. Omar Sy mě zatím nezklamal a vše co jsem s ním viděl mě bavilo. Určitě má i slabší kousky, ale stále ho vnímám jako jednoho z nejlepších herců francouzských filmů. ()