Muž bez stínu

• USA Hollow Man (více)

Geniální vědec Caine pracuje pro Pentagon a v tajném laboratorním komplexu vede tým, který pracuje na projektu látky, způsobující neviditelnost. Týmu se podaří vytvořit i sérum, které neviditelné organismy opět zviditelní. Přes úspěšný pokus s gorilou Caine neprozradí armádnímu výboru, že práce na projektu se blíží ke konci. Místo toho se rozhodne vyzkoušet látku na sobě. Málem zkolabuje, ale stane se neviditelným. Tým si zvyká na neobvyklou situaci, kdy se mezi nimi pohybuje neviditelný Caine. Jeho zpočátku úsměvné legrácky jsou ale stále znepokojivější. Když se pokusí osahávat Sarah, která usnula v laboratoři, a zděšená Linda se s ním odmítne pomilovat, začnou si členové týmu uvědomovat změnu v jeho chování. Situace se ještě zhorší, když se plánovaná reverze nezdaří a Caine zůstane neviditelný. Jedné noci uprchne z podzemního komplexu a vydá se do města, kde znásilní krásnou sousedku. Šokovaná Linda se netají tím, že vše prozradí. Podaří se ho zbývajícím členům týmu najít a zastavit dřív, než unikne z laboratoře a ztratí se v ulicích Washingtonu? (TV Nova)

MickeyStuma

Vždy, když vědec na sobě vyzkouší své vědecké poznatky, nikdy z toho nevzejde nic dobrého. Tentokrát tu máme výzkum neviditelnosti. Příběh prostý, jednoduchý, tudíž naprosto srozumitelný a s naprosto špičkovými vizuálními efekty, které jsou působivé dodnes. A co víc, jsou tu také vzývány otazníky nad skutečností být neviditelný. Co by kdo dělal, kdyby takový mohl být? Šmíroval nahé opačné pohlaví? Dal by se na cestu zločinu? Či by snad s vervou sobě vlastní proti zločinu a bezpráví bojoval? A nebo co? Sice to trochu evokuje k tomu, kam bych se mohl následující děj ubírat, ale nakonec to zůstane u psychiky dotčeného. Duševní vztah vědce, který neviditelnost v zájmu vědy na sobě vyzkouší, se změní k horšímu a stane se být pro všechny nebezpečným. A teď co s tím, když je neviditelný. Ano, příběh je skutečně značně jednoduchý a našlo by se v něm několik desítek výhrad, ale jako dramatické sci-fi funguje v plné míře. Ucelený filmový zážitek je tedy zaručen. Mohl by být krapet děsivější, ale že neviditelnost nemusí být zrovna výhra ukazuje perfektně. Kevin Bacon svoji arogantní postavu zahrál přesvědčivě, o tom nemůže být pochyb. Snímek je naprosto dokonalým zábavným filmovým počinem, ukazující režiséra Paula Verhoevena v tomto čase na vrcholu své tvůrčí práce. Jen tak mimochodem, tvůrci se zřejmě inspirovali snímkem 'Neviditelný muž' (1933), který byl natočen na základě knihy H.G. Wellse, který má na třicátá léta po vizuální stránce taktéž co ukázat. ()

Fifipek

Velikym plusem tohoto filmu je Kevin Bacon - ten kluk se pro role parchantu proste narodil a potom Rhona Mitra, ale to je zas o necem uplne jinem... ()

plagjoklas

Od tohoto filmu som si nejako vela nesluboval, ale vysledok ma prekvapil. Zaciatok jemne mrazivy a temny, mysteriozny, koniec krvavy. Niektorym sa to mozno nepacilo, ale co ja som sa jednocho kralovsky bavil. A tie scenky s neskutocne silnym erotickym nabojom pri nich sa mi aj dych zastavil. jednoducho zrucne natoceny horor. Dost dobry nadpriemer. ()

Cruchot

Vizuálně hodně zajímavý film, který ovšem poněkud pokulhává po příběhové stránce. Na konci už je to klasická béčková vyvražďovačka a skoro už mě bylo jedno, jestli ústřední dvojice přežije či nikoli. Předvídatelnost scénáře mi nedovolila byť jen na chvilku být v napětí a některé věci jsem tak trochu nechápal (např. supermanské vlastnosti neviditelného). Trochu škoda, protože zpočátku to vypadalo na víc. ()

salamandrr

moc povedené sci-fi,které sice není nijak převrtné,ale co..Jsou zde dokonalé vizuální efekty.Když se gorila zviditelňuje nebo hl.hrdina naopak zneviditelňuje,tak je pastva pro oči a pro mě to byla snad ještě lepší hodina anatomie než několik dílů seriálu POHOTOVOST 8).doporučuji všem ()

Barak

Výtečný film v čele s výtečným Kevinem Baconem (trošku paradoxní poznámka, jak později zjistíte ;) ). Kdesi v podzemí pracuje skupinka lidí, kteří se snaží vynalézt látku, kterou když si vpravíte do žil, tak po ní zneviditelníte - příjemná představa, pokud mám jistotu, že to jde i opačně. Bohužel čas se krátí a "hlavouni armády" požadují výsledky, když do toho sypou tolik peněz. Nezbývá tedy než přejít z testování na zvířatech k testování na lidech. Kevin (Sebastian) se tedy rozhodne, že to vyzkouší na sobě a uvidí, co to s ním udělá. Když se má po třech dnech vrátit mezi ostatní, něco nezafunguje a on musí zůstat neviditelným tak dlouho, dokud se nenajde způsob, jak ho dostat zpátky. Představte si, co všechno se dá dělat, když vás nikdo nevidí, jaké máte možnosti - obrovské! A přesně to Sebastian zjistí. Už zpočátku ho slyšíme říkat, že je to Bůh, že je to někdo, zkrátka je nadměrně ješitný, dá se říct. (Teďka se budou objevovat nějaké menší spoilery). Představte si tu volnost, kterou máte, nikdo vás nevidí, můžete udělat cokoliv, COKOLIV! Postupně zjišťuje, že být neviditelný není zase tak špatné, že je to vlastně naprostá bomba. Nezbývá než ty, kteří o tom vědí, zabít - poslední třičtvrtěhodinku bych označil za slasher - a pak už si jen užívat naprosté svobody. Ve skupince najdeme muže, ženy, každý se specializuje na něco jiného a dohromady tvoří velice inteligentní skupinku. Film po celé dvě hodiny příjemně graduje a je obalen rouškem napětí, je tam spousta krve (ke konci uvidíte, jak jsem to myslel), nějaké ty nápady a hlavně - precizní triková stránka. Proměna z viditelného na neviditelného, neviditelný človíček a na něm kapky vody, ochomítající se v páře.. no je toho hodně a všechno vypadá naprosto bravůrně, tomu nelze nic vytknout. Pro bližší kontakt se nám dostane i pohledu z první osoby, tedy jakoby kamera byla "Sebastianovi oči", což ještě více vtáhne do sebe, hlavní herečka Elisabeth Shue (Linda) je celkem pěkná, což je dašlí plus, většina se odehrává v prostoru laboratoře v podzemí, což nám umožňuje ještě bližší kontakt s herci (herečkami), psychická proměna Sebastiana na "psychopata" je výborně ztvárněna.. no prostě parádní sci-fi thriller, kterému nemám co vytknout.... ()

Márduk33

Před shlédnutím tohoto filmu jsem byl plný očekávání a čekal jsem docela slušný a promyšlený thriller. Začátek filmu vypadal docela slibně. Bohužel se vše zlomilo v okamžiku, kdy se film změnil v klasickou "vyvražďovačku". Kevin Bacon se mi v jeho roli líbil, ačkoli jsem čekal lepší prokleslení jeho postavy a "temné" mysli jako neviditelného. Nakonec mi z toho vyšel lehký nadprůměr. ()

PenaPP

Skvělý thriller, hlavně záběry neviditelného Dr. Cainea a fáze, kdy se stával neviditelným a opět viditelným. Jen škoda Kevina, zase měl jednu ze svých záporáckých postav, která to nakonec špatně odnesla. ()

Jeand´Boa

Páni, tak toto mě opravdu nechytlo...nejraději bych tomu dal jen jednu hvězdičku (mé minimum), ale což, otřesné to nebylo...jen hloupé a nehezké... ()

ex.it

Nápad je zajímavý a věřím, že by se na jeho základu dal vytvořit kvalitní a dobře hodnocený film. Ale Verhoevenovi se to anstěží nepodařilo. ()

Ygnor

Výborně to napsal Gilmour93, což plně podepisuji. Na svou dobu výborné triky, jen se nám někde zatoulal příběh. Většinou jsem si všiml, když se přidá k obdobnému žánru německá produkce, tak "koukatelnost" filmu spadne někde doprostřed vod jejich inscenací. O 10 let starší Raimiho Darkman mi určitě přišel stravitelnější, přestože Bacon svým výrazem propitého týpka měl více našlápnuto, než tehdy uhlazený dobrák Neeson, ale svůj potencionál nevyužil. ()

Dárius

Podle mě se jim to moc povedlo.Hlavně ty efekty-ty jsou vymakaný.Právem by si zasloužily Oscara-jestli ho nakonec film dostal? ()

cerbygerby

Docela zajímavý snímek s Baconem.. pěkně se do té role vžil a jak tam pobíhal jen v té kůži.. dobrý záběry přeměny ()

Nail

Posledních 15 minut je teda mazec jak vše klape jak má a postavy jsou nezničitelné, až teda na záporáka:-D. Jinak jsem se u snímku nenudil, pěkné efekty a musim říct, že celkově příjemné pokoukání. ()

Mandalorian

Jaaajx - ten závěr byl takovej... bléééé. Stát se neviditelným a k tomu nesmrtelným jako bonus, už je na můj vkus moc silný kafe a je to moc překombinovaný... ()

AxelWers

Sci-fi s prvkami hororu o experimente s neviditeľnosťou. Efekty slušné, atmosféra ujde tiež, ale toho napätia mohlo byť trochu viac. ()

Kingjiri

Když film vidíte po několikátý a pořád vás baví, je to ten nejlepší důkaz o jeho kvalitách. Jediná moje výtka směřuje ke scénáři, kterej ze skvělýho námětu nedokáže těžit veškerej jeho potenciál (tzn. možnosti jak využít svojí neviditelnost), Cainova postava je v něm trochu zbytečně psychopatem už před přeměnou a finále je díky jeho nesmrtelnosti příliš přepálený. Ale jinak neni co vytknout - vizuál se ani dneska nemusí za nic stydět (na svojí dobu fakt špičkový efekty), casting nebo hudební doprovod se taky zahanbit nenechaj a Verhoeven si survival závěr jistě náležitě užíval, přičemž nechal vzpomenout na svoje slavný akční fláky let minulejch (o krev vážně neni nouze). S propracovanějši dramaturgií bych byl ochotnej uvažovat o pěti hvězdách. ()

Sequely od Sony

Sequely od Sony