poster

Muž bez stínu

 • USA

  Hollow Man

 • Německo

  Hollow Man - Unsichtbare Gefahr

 • Slovensko

  Muž bez tieňa

Horor / Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Německo, 2000, 112 min (Director's cut: 119 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Disk
  ****

  Poslední film Paula Verhoevena natočený ve Spojených státech Mistrovi ostudu vůbec nedělá, naopak. Holandský provokatér tentokrát natočil "pouze" thriller okořeněný sci-fi prvky. Variuje tu klasické téma o vědci posedlém svými výzkumy, jemuž se věci tak nějak vymknou z rukou. Nicméně věnovat tomuto filmu pozornost se určitě vyplatí. Jednak upoutají nápadité triky, jež zestárly minimálně, a hlavně nadchne precizní výkon Kevina Bacona. K tomu si přidejme nápaditý audiovizuál inspirovaný barevnými komiksovými kresbami. Ano, Hollow Man nedosahuje proslulosti Verhoevenových předchozích provokativních snímků (především Základního instinktu a Hvězdné pěchoty), ale jako svižná žánrová podívaná obstojí zcela bez problémů. Hodnocen režisérský sestřih na Blu-ray nosiči.(11.8.2015)

 • DaViD´82
  ***

  Paul Verhoeven natočil až překvapivě nekontroverzně průměrný snímek, který je solidně odvedeným řemeslem. Přitom měl navíc, dokonce i scénář se zpočátku drží v kvalitních vodách. Jenomže čím více se blíží konec, tím více se to potápí do vod béčkové nezajímavosti. Zachraňuje to charismatický Kevin Bacon a solidní vizuální efekty.(25.6.2007)

 • Terva
  ****

  Ocenění : Oscar 2000 - nominace: vizuální efekty Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - zvláštní efekty MFF Locarno - cena diváků Scénář : Gary Scott Thompson, Andrew W. Marlowe Kamera : Jost Vacano. Kevin Bacon musel neustále nosit speciální zelené nebo modré obleky. Kvůli tomu se mu někteří jeho kolegové pořád vysmívali.(26.4.2011)

 • genetique
  ****

  Ďalšie úderné popcornové sci-fičko z dielne Verhoevena. Môže sa zdať, že stavia len na tom, za čom mu bolo právom udelené uznanie, nie pre mňa je skutočnosť iná. Bacon sa pozbieral a aj napriek neviditeľnosti predviedol, že sa ho ešte oplatí prizvať k podobným filmom. Napätie je tiež dosť dobre zimomriavkovo nahodené, už len to trošku skrátiť a vyvarovať sa scenáristických preklepov. 85%.(15.11.2007)

 • numi
  **

  Po vizuální stránce neuvěřitelný skvost, který je opracován do posledního detailu. Efekty jsou zkrátka naprosto dokonalé, stejně jako herecké výkony hrstky vyvolených. Kamenem úrazu tak zůstává děj. Nedá se říct, že by byl bez nápadu. Ono to jde docela i samo, když chcete předvést veškerou technologii, do které jste investovali obrovské peníze, takže efektní scény jako rozepínání knoflíků a následné hrátky s ňadrem jsou absolutními vrcholy filmu. Teda alespoň podle mého názoru. Podle Paula Verhoevena je vrcholem asi závěr, neboť jemu věnoval největší časový úsek. A částečně má pravdu. Je vrcholem, ale vrcholem zkázy. Až do prvního (malého) výbuchu by se to dalo ustát, ale co následuje po něm a uníku z chladící místnosti, už je jen špatný sen. Lépe řečeno, kéž by byl. [srpen 2006](8.8.2006)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6. (Stanley619)

 • - Někteří kolegové se neustále vysmívali Kevinu Baconovi, protože musel neustále nosit speciální zelené nebo modré obleky. (TylerGage)

 • - Zbraně na sedativum jsou paintballové zbraně značky PGP. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace