Reklama

Reklama

Muž bez stínu

  • USA Hollow Man (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Geniální vědec Caine pracuje pro Pentagon a v tajném laboratorním komplexu vede tým, který pracuje na projektu látky, způsobující neviditelnost. Týmu se podaří vytvořit i sérum, které neviditelné organismy opět zviditelní. Přes úspěšný pokus s gorilou Caine neprozradí armádnímu výboru, že práce na projektu se blíží ke konci. Místo toho se rozhodne vyzkoušet látku na sobě. Málem zkolabuje, ale stane se neviditelným. Tým si zvyká na neobvyklou situaci, kdy se mezi nimi pohybuje neviditelný Caine. Jeho zpočátku úsměvné legrácky jsou ale stále znepokojivější. Když se pokusí osahávat Sarah, která usnula v laboratoři, a zděšená Linda se s ním odmítne pomilovat, začnou si členové týmu uvědomovat změnu v jeho chování. Situace se ještě zhorší, když se plánovaná reverze nezdaří a Caine zůstane neviditelný. Jedné noci uprchne z podzemního komplexu a vydá se do města, kde znásilní krásnou sousedku. Šokovaná Linda se netají tím, že vše prozradí. Podaří se ho zbývajícím členům týmu najít a zastavit dřív, než unikne z laboratoře a ztratí se v ulicích Washingtonu? (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (390)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Producenty přidušený a netvárným scénářem do kouta zahnaný Verhoeven vyloženě nezklamal. Ty náznaky myšlenek o tom, jaké možnosti skýtá člověku věda a nakolik je možné se díky ní přiblížit k Bohu, tam hmatatelné jsou. Akorát se film spíše primárně soustředí na akci a působivou práci trikařů. Na režisérovy klasické trademarky jako krev (něco málo v závěru ukápne) a stylové násilí (useknuté znásilnění) se kašle. Dokonalá ukázka toho, jak hollywoodská mašinerie sešrotovala unikátní talent. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Námět z konce 19.století (H.G.Wells) je sice přenesený do současnosti, ale příběh je podaný tak naivně a schématicky, jako by byl z onoho 19.století i scénář. Ale je to holt film pro mládež, takže ho tak beru a neremcám. A z tohohle hlediska je to film povedený a zábavný. Děj odsýpá, triky jsou slušné a Dr.Caine dělá přesně ty věci, které by a jeho místě chtěl dělat každý normální chlap - straší děti, šmíruje a zneužívá ženské, vraždí nepohodlné lidi a tak, prostě klasika. Jakožto béčková mozkovýplachová oddechovka naprosto vyhovující materiál. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Paul Verhoeven natočil až překvapivě nekontroverzně průměrný snímek, který je solidně odvedeným řemeslem. Přitom měl navíc, dokonce i scénář se zpočátku drží v kvalitních vodách. Jenomže čím více se blíží konec, tím více se to potápí do vod béčkové nezajímavosti. Zachraňuje to charismatický Kevin Bacon a solidní vizuální efekty. ()

ladko 

všechny recenze uživatele

Atmosferický thriller, ktorý ma vtiahol do deja. Predstavoval som si čo by som robil ja ako neviditeľný a k môjmu podivu by to nebolo až také rozdielne ako u hlavného hrdinu(samozrejme by som nevraždil...,ale ta voyeurská stránka je minimálne zaujímavá...). Inak je to svižne natočené, aj efekty boli pekné a herci neiritujúci - zaslúžené štyri hviezdy. ()

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Téma neviditeľnosti ma vždy fascinovala a okrem jednej komédie nebola poriadne spracovaná ani raz. Paul Verhoeven to zobral naozaj vážne. Postupná premena nielen fyzicky, ale aj duševne smerujúca k ozajstným jatkám spolu so (skoro) Oscarovými trikmi a depresívnou atmosférou (mimo základňu sa moc nepozrieme a keď hej tak to je noc) vytvárajú jedno s najlepších sci-fi aké som videl. Záver odpúšťam. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (10)

  • Zbraně na sedativum jsou paintballové zbraně značky PGP. (Chatterer)
  • Deset dní poté, co se stal Sebastian (Kevin Bacon) neviditelným, Laura říká, že je v tomto stavu déle, než všechna ostatní zvířata. Pes byl však neviditelný o mnoho déle. (Kroup4)

Související novinky

Sequely od Sony

Sequely od Sony

13.07.2005

V Sony Pictures sa pomaly trhá neveľké vrece, z ktorého sa na nás v najbližších rokoch vysypú hneď tri pokračovania k známym filmom. Začnime najmenej zaujímavým - ROAD HOUSE 2: LAST CALL, ktorý bude… (více)

Reklama

Reklama