poster

Muž bez stínu

 • USA

  Hollow Man

 • Německo

  Hollow Man - Unsichtbare Gefahr

 • Slovensko

  Muž bez tieňa

Horor / Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Německo, 2000, 112 min (Director's cut: 119 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ***

  Námětem zajímavé, herecky sympatické, technicky zdařilé a řežisérsky dobře ukočírované, tak kde že je problém? Nápad neviditelného muže není ideálně rozvinut, ani vytěžen, potenciál byl téměř nekonečný, jenže nakonec stejně vše skončilo ztísněným, interiérním slasherem. S tím se pojí další problém a to, dle mě, nedostatečně hororová, nebo chcete-li napínavá, či strašidelná atmosféra a také slabá kreativita při samotném vraždění - mrtvolky si odškrtáváme ze seznamu a nic víc z toho... Mno a natahovaný závěr už je kapitola sama o sobě. Paradoxně tak na filmu nejvíce oceňuji dlouhou expozici, jakýsi mega "úvod", který je poutavý, záživný a tedy bezmála prvotřídní. 6/10(30.10.2012)

 • JASON_X
  ****

  Námět z konce 19.století (H.G.Wells) je sice přenesený do současnosti, ale příběh je podaný tak naivně a schématicky, jako by byl z onoho 19.století i scénář. Ale je to holt film pro mládež, takže ho tak beru a neremcám. A z tohohle hlediska je to film povedený a zábavný. Děj odsýpá, triky jsou slušné a Dr.Caine dělá přesně ty věci, které by a jeho místě chtěl dělat každý normální chlap - straší děti, šmíruje a zneužívá ženské, vraždí nepohodlné lidi a tak, prostě klasika. Jakožto béčková mozkovýplachová oddechovka naprosto vyhovující materiál.(29.11.2015)

 • castor
  ****

  „Je úžasný, co dokážeš, když už se na sebe nemusíš dívat do zrcadla!“ I po letech mocně přitažlivý, trikově vymazlený, myšlenkově lákavý a verhoevenovsky zvrácený kousek, který využívá ďábelského potenciálu nejprve neviditelného a pak šíleného Kevina Bacona, který moc dobře ví, jak má pro diváka odkrýt peřinu s polonahou Elizabeth Shue. Drsnější variace na téma „neviditelný muž“ naplno využívá trikových možností své doby, i když není ústřední hrdina vidět, divák pomocí solidních nápadů vidí, co právě dělá. Nějaké mudrcování jde stranou, tvůrci se soustředili na triky a tempo, aby se diváci ani trochu nenudili. A nenudí. Občas to samozřejmě zaskřípe (producenti si zřejmě nejednou dupli) a nepomůžou ani slušně dávkované vtípky, přesto to do sebe všechno umně zapadá. Verhoevenovy postupy mně jsou dlouhodobě sympatické – lehká nejednoznačnost, herecká přitažlivost, trocha kontroverze, žádné vyšší ambice, řemeslná dokonalost.(24.10.2012)

 • Anderton
  ****

  Tak mne sa nakoniec tento vo veľkom kritizovaný film šialeného Holanďana páčil. Dostával sa pod kožu dlho, ale nakoniec tam aj zostal. Je pravda, že aj v rámci Verhoevenovho hollywoodskeho obdobia sa jedná o pomerne umiernenú snímku, stále je ale dosť odlišná oproti šedej konkurencii a Paulov štýl je jasne rozoznateľný. Bacon bol jedným z najlepších záporákov 90tych rokov. Je tak nesympatický, až je sympatický. Alebo naopak, ako chcete.(20.7.2012)

 • Tyler
  ****

  Příjemné překvapení po všech stránkách! Vždy jsem si přál, aby někdo natočil film o neviditelném muži ne jako klasické sci-fi, ale spíš jako psychologický thriller. A řekl bych, že Paulu Verhoevenovi se to povedlo náramně! Když pominu přece jen až příliš přehnaný závěr, jenž je jedinou pihou na kráse "Muže bez stínu", vychází mi z toho skvělý snímek...Na první pohled hrají prim skvělé triky, které se dají označit za výjimečné i dnes, pět let po jejich vzniku. Ale ta druhá stránka je ještě lepší - hra na téma "Co by se dělo, kdyby měl amorální parchant možnost pohybovat se po světě neviděn ostatními?". Chci tím říct jednu věc - nemyslím si, jak je často zmiňováno, že by postavu Kevina Bacona změnilo samo zneviditelnění - on to takhle chtěl. Vždyť je to velmi lákavé - nebýt vidět a moci dělat vše zakázané s jistotou, že nemůžu být odhalen...A v tom tkví pravé kouzlo "Muže bez stínu" - jen si to přiznejte, neměnili byste se Sebastienem na chvilku?(20.10.2005)

 • - Spoiler: Elektrický proud, který Sebastiana (Kevin Bacon) v závěru snímku zasáhne, by měl způsobit zranění i ženě, která stojí ve vodě stejně jako hlavní hrdina. (Kroup4)

 • - Ze snímku byla vystřižena scéna, kde neviditelný Caine (Kevin Bacon) znásilní svou atraktivní sousedku (Rhona Mitra). (infected)

 • - Elisabeth Shue si při natáčení poranila Achillovu šlachu, kvůli tomu bylo natáčení na čas přerušeno. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace