Muž bez stínu

• USA Hollow Man (více)

Geniální vědec Caine pracuje pro Pentagon a v tajném laboratorním komplexu vede tým, který pracuje na projektu látky, způsobující neviditelnost. Týmu se podaří vytvořit i sérum, které neviditelné organismy opět zviditelní. Přes úspěšný pokus s gorilou Caine neprozradí armádnímu výboru, že práce na projektu se blíží ke konci. Místo toho se rozhodne vyzkoušet látku na sobě. Málem zkolabuje, ale stane se neviditelným. Tým si zvyká na neobvyklou situaci, kdy se mezi nimi pohybuje neviditelný Caine. Jeho zpočátku úsměvné legrácky jsou ale stále znepokojivější. Když se pokusí osahávat Sarah, která usnula v laboratoři, a zděšená Linda se s ním odmítne pomilovat, začnou si členové týmu uvědomovat změnu v jeho chování. Situace se ještě zhorší, když se plánovaná reverze nezdaří a Caine zůstane neviditelný. Jedné noci uprchne z podzemního komplexu a vydá se do města, kde znásilní krásnou sousedku. Šokovaná Linda se netají tím, že vše prozradí. Podaří se ho zbývajícím členům týmu najít a zastavit dřív, než unikne z laboratoře a ztratí se v ulicích Washingtonu? (TV Nova)

gizi

Zhruba polovina filmu se odvíjí zajímavě a vypadá to, že z toho i něco bude. Bohužel druhá část místo zajímavého vyvrcholení spadá do ubohé americké nesmyslné akčňárny. Snímek, který mohl slavit úspěchy, takto u mě propadá. Přesto 60%. Viděno podruhé po několika letech 9.12.2013. ()

Unrealik

Si vzpomínám, že jsem jej viděl, přibližně vím i děj, ale znovu ho vidět nepotřebuji, takže zpětně 3 hvězdičky, šedý průměr. ()

Mistr119

Nápad zajímavý, ale pak to šlo z kopce, že jsem na pomezí 2-3 hvězd...ke konci už typická Amerika, kde klaďas vyhrává, výtah se nad ním smiluje a zasekne se těsně nad... ()

Bragi66

Donebevolající blbost. Vypadá to, že úkolem tohoto slabého příběhu je puze vytvářet příležitosti, na kterých by se animátoři mohli vyřádit na efektech neviditelné postavy, a také na anatomických ukázkách lidské svalové a kosterní soustavy. Přitom to režíroval Paul Verhoven - např. Základní instinkt (1992). ()

Nick321

Film na rozhodně zajímavé téma. Divil bych se, kdyby některá z armád na podobném projektu již nepracovala. Některé technické nebo spíš biologické vysvětlení detailů možné neviditelnosti ve filmu pokulhávají. Vtipných momentů zde moc není, je to spíš sci-fi akčňák. Jediné, co mi z celého příběhu nedává smysl bylo to závěrečné Sebastianovo vraždění. Bylo zcela evidentní, že už se zpátky nezviditelní, bylo jasné, že s kariérou vědce je konec a jak sám prohlásil do mikrofonu v laboratoři, nemínil se nabyté neviditelnosti vzdát, tak úplně stačilo se do laboratoře nevracet. Za mne by to bylo lepší zakončení, že možná někde pobíhá neviditelný muž než tuctová postupná vybíjená, ale chápu, že určité scénáře jsou pro tento typ filmů normou. Nehledě na to, že musel být nějak osudem potrestaný za znásilnění sousedky a domýšlivou představu, že je Bůh. ()

sun.eagle

První třetina je zajímavá, ale potom to celé spadá do šedého pruměru a ve výsledku je všechno děláno na efekt a natahováno až na samotnou hranici unosnosti. Kde jsou ty časy kdy Verhoeven točil těžké kalibry jako Total Recall, Robocop, Základní instinkt atd. ()

poky_1

Co se týče efektů a triků, tak parádní film, který se bohužel v poslední třetině poněkud strhl do nezáživna. ()

Border

dalo by se z toho vytěžit mnohem víc.Ale dokážu si představit co asi všechno musel Verhoeven upravit obrousit,aby nevznikly nějaké větší potíže...Solidní řemeslo bez emocí a bez překvapení škoda... ()

cachanell

Celkem příjemný film. Zajímavé efekty - úžasné znovuzviditelnění opice, skvělý částečně viditelný Sebastián. Z psychologického hlediska se mi moc líbil převrat myšlení a mysli u Sebastiána. Co se stane s člověkem, který najednou může skoro vše. I když zase na druhé straně bych trochu ubrala se sexuálního harašení. Ale ano zajímavé a zábavné. Ale zase jedna kritika - konec opětovně americky přemrštěný - nezdolný neviditelný, to mi velmi vadilo . ()

JARDAHONDA

Zajímavý nápad tvůrců, kde se skvělý záporák Kevin Bacon chce stát neviditelným a když zjistí, že voyaerství ho baví víc než reálný život, tak mu bude vyhovovat být neviditelným.. Výborná atmosféra, skvělé vizuální efekty.. Zasloužené 4 hvězdy **** ()

ronin zabak

originální námět jako ´´co kdybych byl neviditelnej´´, jemně erotické scény a menší drama na závěr si zaslouží tři hvězdy. ()

golemek

tohle se moc nepovedlo, zejmena zaverecnych 15 min jsou opravdovou lahudkou. Mel jsem pocit jako by to Verhoeven snad ani nechtel tocit. Takovy zkuseny reziser a vypusti takovou hovadinu.A to mam Verhoevena velmi rad. ()

Lazy87

Možná kdysi by mě to bavilo, ale už sem nějak z toho vyrostl. Nebyl to špatný nápad, chvíli se na to i dalo dívat. ()

Sequely od Sony

Sequely od Sony