Muž bez stínu

• USA Hollow Man (více)

Geniální vědec Caine pracuje pro Pentagon a v tajném laboratorním komplexu vede tým, který pracuje na projektu látky, způsobující neviditelnost. Týmu se podaří vytvořit i sérum, které neviditelné organismy opět zviditelní. Přes úspěšný pokus s gorilou Caine neprozradí armádnímu výboru, že práce na projektu se blíží ke konci. Místo toho se rozhodne vyzkoušet látku na sobě. Málem zkolabuje, ale stane se neviditelným. Tým si zvyká na neobvyklou situaci, kdy se mezi nimi pohybuje neviditelný Caine. Jeho zpočátku úsměvné legrácky jsou ale stále znepokojivější. Když se pokusí osahávat Sarah, která usnula v laboratoři, a zděšená Linda se s ním odmítne pomilovat, začnou si členové týmu uvědomovat změnu v jeho chování. Situace se ještě zhorší, když se plánovaná reverze nezdaří a Caine zůstane neviditelný. Jedné noci uprchne z podzemního komplexu a vydá se do města, kde znásilní krásnou sousedku. Šokovaná Linda se netají tím, že vše prozradí. Podaří se ho zbývajícím členům týmu najít a zastavit dřív, než unikne z laboratoře a ztratí se v ulicích Washingtonu? (TV Nova)

M1k9

Charizma Kevina Bacona je nepřehlédnutelné. Jeho obsazení se stalo velkým plus. (Možná i díky němu jsem přidal v hodnocení směrem nahoru.) Ve filmu lze najít spoustu inspirujících myšlenek, které odklonily Hollow Man od ostatních thrillerů s méně originálním námětem. Jak to tak ale bývá co je dobré a sklidí úspěch to se opakuje, lépe řečeno přenese do dalších filmů. Pokud první díl oslnil a vydělal, začne se točit pokračování. Chtěl bych tedy popřát všem scénaristům a lidem okolo filmu ať se jim to v jejich filmech povede lépe než pokračování Muže bez stínu, protože to je jedním slovem ostuda a všechen ten úspěch a nadšení degraduje. 7/10 ()

Nolanofil

Veľmi kvalitné scifi, ktoré má výborne vybudovanú atmosféru a kvalitný scenár asi do 80 minúty, potom nasleduje niečo nepochopiteľné a nezaujímavé. Film ktorý držia nad vodou Kevin Bacon a tým zodpovedný za špeciálne efekty. ()

TaanStari

Podle mě to mělo dobrou atmosféru... Škoda jen, že Kevin Bacon se tam mihne nazačátku a potom už je jen jako neviditelný... Ale triky jsou luxusní. ()

Viperine

Béčko, které se od poloviny stává céčkem a vrcholí déčkem - ke konci už jsem byla vážně vytočená. Oceňuju ale vizuální stránku, slušné a propracované triky. Některé interiéry potěší milovníky cyber- a steampunku. ()

Pidzey

Slušná scifárna postavená na solidním scénáři, malém počtu postav a jednom týpkoj se zvláštní schopností. Podobně laděných filmů je mnoho a jen málokterý je opravdu dobrý. Tohle mi při sledování připomínalo Mouchu, hlavně stavbou příběhu a už zmíněnými vlastnostmi. Tohle je však o něco horší a zabíjí to hlavně tradičně debilní finále. (Amíci uměj podělat dobrý film debilním závěrem. Už jsem viděl spoustu takových filmů) Také si myslím že se z námětu dalo vytřískat ještě něco víc. Ani mě nevadí že je to takové komorní, ale mohlo se ještě více scén odehrát venku. Bacon si neviditelného „viditelně“ užívá. Skvělé jsou také efekty, především při přeměnách. Solidní scifi, ale vidět už nemusím. ()

triberpaddy

Sluníčkověj předvídatelnej nesmysl obhajující nepsaný pravidlo že hodná blondýna vždycky přežije. Nápad měl větší potenciál, ale jako u většiny dobrých počinů jej pohltilo cliché. Fandil jsem Kevinovi, ale kdo má přednost je krásně ztvárněno už ve výčtu herců. A jestli je tohle horor, tak já jsem první ženská císařka Grónska a Arktidy. ()

tragos

Neuvěřitelně promarněná slibná příležitost. Zpočátku je film o něčem, ale konec, to je jeden hřebíček do rakve za druhým. Škoda. 4/10 ()

Radek.SCH

Když jsem to viděl, tak jsem si říkal, že je to asi už celkem slušně staré a ono ne. Nejde ani o speciální efekty, ale spíš o druh zpracování a téma. Něco takového bych totiž tipoval spíš na začátek devadesátých let. No a i když to ze začátku vypadalo na celkem průměrný film, tak se to ke konci zvrtlo v pitomé, laciné béčko. ()

Wargoo

Vynikajúci napínavý thriller s mojím obľúbeným "Slaninkou" Baconom, kde efekty boli v tom čase pre mňa úžasné. Dôležité ale je, že aj po desiatkach vzhliadnutí mi tento film dokáže urobiť dobre. 5***** a 81,128% ()

Heroine

Tenhle film jsem viděla když mi bylo deset, a bylo to na mne ještě trochu složitý. Takže co jsem si z toho především odnesla, bylo pár pěkných vulgárních výrazů, a přesvědčení že Kevin Bacon vypadá jako prase. ()

RedDuck

Zklamání. Na filmu je nejlepší námět, zpracování však za ním dosti podstatně pokulhává. Triky jsou fajn, ale výprava absentuje. Celé to působí jako jeden průměrný díl Krajních mezí střižených s náhodným pornofilmem. Tak co, máme komorní film, tak aspoň rozhýbeme mozkové závity a budeme mít psychologický horor. No tady bohužel film také selhává, postava se stává magorem nějak samovolně a vlastně už všichni magoři jsou, jinak si jejich chování nedokážu vysvětlit. Těch logických i technologických lapsů je tam víc. Zabíjení je tak bez emocí a bez napětí že to snad ani není možné. Oblíbené erotické a brutální scény tomuto filmu vůbec neslušely, působily zcela samoúčelně. ()

Puol

Verhouvenova rozlúčka s Hollywoodom sa príliš nepodarila. Trochu tej zvrhlosti sa tu predsa len nájde. Bohužiaľ v pamäti ostane len prestrelený zbabraný záver a aby som nekrivdil tak možno i tá scénka s Rhonou Mitrou. :) ()

Rathalos

Kevin Bacon ako vedec,ktory podstupi na sebe test neviditelnosti,no nasledky su zdrvujuce,stava sa z neho monstrum,ktore musi byt zastavene,inak to bude horor,milujem tento film a nedam na neho dopustit...:-) ()

Sequely od Sony

Sequely od Sony