Muž bez stínu

• USA Hollow Man (více)

Geniální vědec Caine pracuje pro Pentagon a v tajném laboratorním komplexu vede tým, který pracuje na projektu látky, způsobující neviditelnost. Týmu se podaří vytvořit i sérum, které neviditelné organismy opět zviditelní. Přes úspěšný pokus s gorilou Caine neprozradí armádnímu výboru, že práce na projektu se blíží ke konci. Místo toho se rozhodne vyzkoušet látku na sobě. Málem zkolabuje, ale stane se neviditelným. Tým si zvyká na neobvyklou situaci, kdy se mezi nimi pohybuje neviditelný Caine. Jeho zpočátku úsměvné legrácky jsou ale stále znepokojivější. Když se pokusí osahávat Sarah, která usnula v laboratoři, a zděšená Linda se s ním odmítne pomilovat, začnou si členové týmu uvědomovat změnu v jeho chování. Situace se ještě zhorší, když se plánovaná reverze nezdaří a Caine zůstane neviditelný. Jedné noci uprchne z podzemního komplexu a vydá se do města, kde znásilní krásnou sousedku. Šokovaná Linda se netají tím, že vše prozradí. Podaří se ho zbývajícím členům týmu najít a zastavit dřív, než unikne z laboratoře a ztratí se v ulicích Washingtonu? (TV Nova)

D.Sleeper

Začalo to zajímavě, ke konci to už ale byla křeč. To, co všechno Kevin Bacon přežil, to už popíralo příliš mnoho fyzikálních zákonů :-) ()

bono22vox

Film plně demonstruje poučku, že jednou jsi dole, jednou nahoře. Po počáteční euforii (dobře se rozjíždějící příběh, skělé efekty při přeměně, ...), následuje tvrdé vystřízlivění plné faktických nesmyslů a nekonečné nudy... čistý průměr... ()

Nix

Tenhle film mám fakt rád. Na tu dobu je to i skvěle udělaný a ta atmosféra tam, když nevíte odkud se pan Slanina vynoří, to je prostě pecka. Určitě je to klasika pro mne a perfektní záporná role Slaniny. ()

Psycho.R

Prvni film mistra Verhoevena, který jsem viděl a nepřekračuje hranice toho, co by chtel sdělit. I tak jde, ale o dobrou zábavu. ()

Railman

Neoriginální film. Tak by se dal Muž bez stínu dvěma slovy výstižně popsat. Děj je nudný, stokrát viděný, ke konci dost kopíruje Aliena. Herci hrají dost nevěrodně, béčkově. Kladné postavy jsou naprosto neschopné jakékoliv účinné protiakce a většinou jen hloupě lezou do rány. Docela dobré jsou některé digi-triky. Ale film jako celek za podívání nestojí. ()

Alojs

Dobrej hrdina, špatnej hrdina. Kdyby byly vedlejší postavy více sympatické (Elizabeth Shue je sice pěkná až na půdu, ale herecky zaostává), možná bych jim i fandil. I proto vládne této zvrácené trikové taškařici šílený Kevin Bacon. Viděno v kině, vynikající triková stránka, typické Verhoenovo střelivo a minimální snaha odpálit si eRkový rating. Lehčí nadprůměr. Jen díky efektům a Baconovi. ()

yaromir

Nebýt toho zkurveného konce, kdy náš hlavní hrdina získal asi i (kromě neviditelnosti) nějakou tu "nesmrtelnost", tak by měl tento film rozhodně našlápnuto k solidnímu hodnocení. ()

Brooks

Až na Verhoevenovu povestnú záľubu v explicitnom násilí a erotike sa jedná o jemne amorálny, remeselne solídny hollywoodsky thriller so štandartnými povinnými zvratmi a béčkovo pofidérnym vyvrcholením. Špeciálne ocenenie si tu zaslúžia len trikári, tí jediní sa svojej práci venovali naplno! 3* ()

BrunoA

Zajímavé a nápadité triky, docela napínavá atmosféra - ale jinak nic, čím by tenhle film mohl vybočovat ze stovky dalších, podobných. ()

OL@F

Tohle se Verhoevenovi moc nepovedlo..Škoda,no..Zajímavý námět,dokonce bych i řekl,že Kevin Bacon byl výborný šílenec...Ale ten konec... ()

imarvin

Film, který si většinu času udržuje docela slušnou úroveň. Stupňující se napětí, zajímavá zápletka… ale ten konec. Naprosto trapný a přehnaný!!! Úplně mi zkazil dojem z celého filmu a proto nestojí ani za druhé shlédnutí. ()

Pai-Mei

Zaujiímavý začiatok so super trikmi. No potom sa to už zvrhlo len na vraždenie a pôvodná myšlienka o neviditeľnosti sa akosi stratila za jednu krvavú scénu za druhou. ()

Prankster

Dost dobré celou dobu jenom na konci už ho poněkud přecenili a dost ten konec natáhli take dost body dolů ale jinak lepší průměr... ()

deep

Kdepak časy Robocopa, Total Recalu nebo i Hvězdné pěchoty jsou? tohle je jen nuda o ničem s dobrými efekty ()

Cortesz

Paul Verhoeven je skvělý režisér, který má na kontě sice né mnoho filmů, ale všechny co natočil stojí za shlednutí, a některé jsou do teď aspoň tedy pro mě kultovní, především Robocop. Muž bez stínu je výbornej film, ve kterém sice je plno nelogičností, typických klišé, nic moc příběhu a ani moc dobrých herců, snad jedině můj oblíbenec Bacon, kterej se na tyhle role narodil a tahle mu jde skvěle. Ale k filmu, mno triky, efekty jsou naprosto dechberoucí o tom žádná, děj je celkem i občas mrazivej díky docela slušné hudbě, ale těch posledních snad 20 minut bylo proboha co ? To se z celkem originálního sci-fi stala obyčejná hororová vyvražďovačka, která totálně zabila a zároveň pohřbila celej film, což mě strašně mrzí a co bych dal za to kdyby existoval nějakej alternativní konec, protože tenhle je přímo otřesnej. Škoda z filmu by byl rozhodně kult. Protože ale jde o Verhoevena a Bacona, a že film až na posledních 20 minut je skvělá podívaná tak dám tři, ale jinak by to bylo horší. ()

Suomi

Zajimavý téma, škoda za provedení,myslím si že jako neviditelný, mohl dělat daleko lepší věci.Triky jsou pěkný. ()

Sequely od Sony

Sequely od Sony