Muž bez stínu

• USA Hollow Man (více)

Geniální vědec Caine pracuje pro Pentagon a v tajném laboratorním komplexu vede tým, který pracuje na projektu látky, způsobující neviditelnost. Týmu se podaří vytvořit i sérum, které neviditelné organismy opět zviditelní. Přes úspěšný pokus s gorilou Caine neprozradí armádnímu výboru, že práce na projektu se blíží ke konci. Místo toho se rozhodne vyzkoušet látku na sobě. Málem zkolabuje, ale stane se neviditelným. Tým si zvyká na neobvyklou situaci, kdy se mezi nimi pohybuje neviditelný Caine. Jeho zpočátku úsměvné legrácky jsou ale stále znepokojivější. Když se pokusí osahávat Sarah, která usnula v laboratoři, a zděšená Linda se s ním odmítne pomilovat, začnou si členové týmu uvědomovat změnu v jeho chování. Situace se ještě zhorší, když se plánovaná reverze nezdaří a Caine zůstane neviditelný. Jedné noci uprchne z podzemního komplexu a vydá se do města, kde znásilní krásnou sousedku. Šokovaná Linda se netají tím, že vše prozradí. Podaří se ho zbývajícím členům týmu najít a zastavit dřív, než unikne z laboratoře a ztratí se v ulicích Washingtonu? (TV Nova)

Dale

Keby som mal hodnotiť obsahovú stránku, bolo by to 20-30% - Je totálne béčková. Zato vizuálna stránka je prvotriedna a vytiahla celkové hodnotenie na slabé 3 hviezdičky. ()

Terva

Ocenění : Oscar 2000 - nominace: vizuální efekty Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - zvláštní efekty MFF Locarno - cena diváků Scénář : Gary Scott Thompson, Andrew W. Marlowe Kamera : Jost Vacano. Kevin Bacon musel neustále nosit speciální zelené nebo modré obleky. Kvůli tomu se mu někteří jeho kolegové pořád vysmívali. ()

corpsy

Sci-fi so všetkými Verhoevenovými ingredienciami. Nahota, brutálne násilie a drsná akcia. Pútavý a po technickej stránke veľmi vydarený polohit. ()

PauloZ

Z tohohle filmu jsem byl tenkrát hodně unešený, jak dějově, tak hlavně po efektové stránce. Hodnotím díky flashbackům na které si vzpomínám, protože od té doby jsem to neviděl. Tudíž krásne 4*. ()

curunir

,,PREDSTAV SI, ČO VŠETKO SI MÔŽEŠ DOVOLIŤ ROBIŤ, KEĎ NEMUSÍŠ V ZRKADLE SÁM SEBE POZERAŤ DO OČÍ.“ __ Pamätám si, ako bola v Kinoboxe svojho času vyzdvihovaná hlavne technická stránka Verhoevenovho filmu zdôrazňujúc, že ešte dva roky predtým (čiže r. 1998) by nič podobné nebolo možné nakrútiť. ,,Mužovi bez tieňa“ vtedy Oscara za vizuálne efekty vyfúkol ,,Gladiátor“ vďaka otáčavému záberu v ktorom gladiátori vchádzajú do kompletne digitálneho Kolosea. Toľko z histórie; v súčasnosti sa stále jedná o zručne nakrútený thriller na stále atraktívnu a vďačnú tému, ktorá dokáže zaujať zmysly a rozprúdiť fantázie diváka. Ústredná idea neviditeľného človeka je mnohovrstvová, preto je motív utajovania a skrývania prenesený aj do medziľudských vzťahov. Keďže je film zameraný na zneužitie takýchto schopností, Verhoevenova častá téma skúmania ľudskej sexuality to má svoje, síce ľahko provokujúce a dráždivé, no opodstatnené miesto. Napokon, kto by niečo také nevyužil? (Ja všetkými desiatimi kebyže mám za susedu takú samicu ako Rhona Mitra.) Dobre vystavanému thrilleru škodí jeho druhá polovica, kedy prichádza k prirodzenej dramatizácii deja s niekoľkými nedostatkami (Keď neviditeľný Bacon chodí všade nahý nie je mu zima a neporaní sa?) a akčný záver s radom opozeraných klišé, v ktorom sa Bacon mení na Terminátora a vedci na superhrdinov. To, že Goldsmithova ústredná melódia až priveľmi pripomína skorší ,,Základný inštinkt“ mi vôbec neprekáža a jedná sa o môj obľúbený soundtrack. (10 554. hodnotenie, 367. komentár k filmu) ()

mis-ko

Naozaj slušné efekty, niekedy však skutočnejšie než realita, Elisabeth Shue po The Saint opäť v úlohe vedkyne, nejaké to klišé navrch a výsledkom je film, ktorý si pozriete, zabavíte sa a zabudnete. Pri druhom pozeraní zažijete to isté. Takto sa definuje priemerná mainstreamová zábava. ()

ladko

Atmosferický thriller, ktorý ma vtiahol do deja. Predstavoval som si čo by som robil ja ako neviditeľný a k môjmu podivu by to nebolo až také rozdielne ako u hlavného hrdinu(samozrejme by som nevraždil...,ale ta voyeurská stránka je minimálne zaujímavá...). Inak je to svižne natočené, aj efekty boli pekné a herci neiritujúci - zaslúžené štyri hviezdy. ()

Adasin

Tak se to ze začátku i přes tu kupu klišé hezky vyvíjí, aby to pak spadlo do... No, prostě věčná škoda, a nezlepší to ani ty litry krve. 6/10 ()

JJ.Gibson

Myslím, že po trikové stránce, maximálně působivé. Co se scénáře týče, taky bych neměl výhrady (teda až na kýčovitý konec). Paradoxně největší mínus teda pro mě je Kevin Bacon, podal dobrej výkon, to bezesporu, ale já zkrátka k němu mám tak trochu averzi... ()

golfoxovox1

U tohoto snímku se mé hodnocení shoduje s již několikrát uvedeným, a to že ho sráží neuvěřitelný béčkový konec. Škoda, protože jinak se jedná o atmosférický snímek se zajímavou hlavní myšlenkou, jak by se asi člověk choval, kdyby měl "dar" neviditelnosti a nikdo jiný o tom nevěděl a z tohoto pohledu se mi Sebastianovo jednání nezdálo daleko od reality. Kombinace Verhoeven-Goldsmith opět funguje na výbornou už od úvodních titulků. Na jedno zhlédnutí určitě doporučuji :-) ()

PKD

Verhoevene...hmmm...tak takto asi určitě....ne. :-/ A je zcela fuk, zda zde máš svého dvorního kameramana a hudebního skladatele. ()

numi

Po vizuální stránce neuvěřitelný skvost, který je opracován do posledního detailu. Efekty jsou zkrátka naprosto dokonalé, stejně jako herecké výkony hrstky vyvolených. Kamenem úrazu tak zůstává děj. Nedá se říct, že by byl bez nápadu. Ono to jde docela i samo, když chcete předvést veškerou technologii, do které jste investovali obrovské peníze, takže efektní scény jako rozepínání knoflíků a následné hrátky s ňadrem jsou absolutními vrcholy filmu. Teda alespoň podle mého názoru. Podle Paula Verhoevena je vrcholem asi závěr, neboť jemu věnoval největší časový úsek. A částečně má pravdu. Je vrcholem, ale vrcholem zkázy. Až do prvního (malého) výbuchu by se to dalo ustát, ale co následuje po něm a uníku z chladící místnosti, už je jen špatný sen. Lépe řečeno, kéž by byl. [srpen 2006] ()

blackrain

Co by jste dělali vy, kdyby jste byli neviditelní? Využili by jste situaci nebo zneužili? Pomáhali by jste lidem a nebo by vás zlákalo jim zlomyslně ubližovat a hrát si na nepolapitelného? Jak na tyto jednoduché otázky odpovíte vy? Já si své odpovědi nechám pro sebe. ()

kaylin

Mrzí mě, že snímek nebyl kriticky lépe přijat a byl to poslední snímek Paula Verhoevena, který v americké produkci natočil. Není to špatný film. Měl vysoký rozpočet, ale ten je vidět na tom, jak se povedla triková stránka. Jsou zde záběry, které jsou prostě výborné. Jsem z tohoto filmu nadšený a někdy bych se nebránil tomu, abych si ho dal znovu. Opravdu jsem se neměl čeho bát. ()

suicide

Bezpochyby slibný nápad, bezpochyby nelogické, bezpochyby pochybné zpracování! Další skvěle promarněná příležitost. Někteří lidi oplývají neuvěřitelným talentem, s nímž zabíjí skvělé náměty. Nezbývá než doufat a počkat si na případný lepší remake. ()

Sequely od Sony

Sequely od Sony