Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

gabin(a)

Velmi lidský film, skvělí Hopkins i Pitt! Už jsem ale fakt alergická na cpaní slova romantický všude, kde jde o city. ()

pufina

Film mě zaujal hlavně atmosférou a líbil se mi nápad, jinak to bylo celkově zbytečně moc zdlouhavé. A Brad Pitt jako smrt? To už bylo moc, vážně trapné, rovnou tam mohli nastrčit jako smrt Kačera Donalda. Průměrný film to rozhodně není, ale dávám 3 stars - jelikož mě Pitt rozčiloval celý film; 150 min byl příšerně směšný, 10 min měl zacpanou pusu, protože tam snad neustále žral to arašídové máslo a těch zbývajících pár minut ušel, než se z něho stala smrt. Ve chvíli, kdy ho srazilo auto, jsem ho měla nejradši. Anthony Hopkins a Claire Forlani byli výborní :-) ()

necisty

Mě tam něco chybělo. Je to výborně natočený film s dobrou myšlenkou, ale ta je až příliš hluboká a není dotažená do konce. Jsem snílek, potřebuji víc. Má to 3 hodiny a přitom to začne někde vytržené z kontextu a tak to i skončí. Doufal jsem, že konec to nějak spraví, ale nic. Takto i dvě nejvýznamnější ženské postavy vypadají jako naivní krávy a neustále bulí. Přesto je Claire nádherná. ()

BoXBe

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Nikam nespěchá, všudypřítomná smrt mrazí a provokuje, Pitt s Hopkinsem hrají jako na divadelním jevišti a k tomu jim přihrává dobrá hudba. Scénáristé si s Brestem jistě spokojeně poplácali po zádech a dokázali, že ve filmu není třeba řvát, střílet, ječet a tlačit na pilu a slzy a přece může vzniknout nádherná romantika o pohádkovém životě, lásce, lidských chybách a nejistotě. P.S. Po letech bych zejména ty romantické scény uměl pokrátit, ale z hereckých výrazů Anthonyho Hopkinse ani vteřinu. ()

Biggy

Nesnáším upjatého všudypřítomného galantního a namyšleného Pitta, možná je obdivován tisíce ženami, ale u mě v tomto filmu úspěch nesklidil. Ostatní herci jsou vynikající a příběh je docela originální. Bez Pitta bych hodnotil o hvězdičku víc. ()

Šimpy

Tenhle filmek má zpočátku nádherně našlápnuto. Ta hmatatelná atmosféra a vynikající herecký výkon A. Hopkinse. jeho dialog se smrtí je nejlepší scénou. Pak však na sebe smrt vezme podobu "toporného" Brada Pitta, napětí jde do háje a následuje hodina a půl čisté nudy. ()

mortak

Milionáři ve špičkových oblecích, vždy dokonale upravení a pohybující se v luxusním prostředí. Krásné, okouzlující a smyslné ženy. A do toho Smrt poznávající Lásku. Tři hodiny strávíte v tom neprázdnějším, ale vždy tak přitažlivém snu, který má snad každý z nás, kdo se pachtí od výplaty k výplatě, komu se vysněný vztah zhroutil do černé díry, kdo je sužovaný nemocemi...no prostě 99.99% smrtelníků. A kdo by si nepřál takový odchod do říše stínů, v tom nejkrásnějším ohňostroji. Styděl jsem se za to, že jsem se nemohl odtrhnout od monitoru. Styděl jsem se, že i mě se ten falešný sen tak líbí. ()

emo

Aj keď som tento film spočiatku nijak extra nemusel, časom sa z neho stal jeden z mojich najobľúbenejších. V podstate nemá čím ohúriť a je fakt pridlhý, ale celé to pôsobí veľmi kompaktne a veľmi pohodovo sa to pozerá. Brad Pitt aj Anthony Hopkins sú štandardne skvelí a esteticky veľmi príjemne pôsobí aj Claire Forlani. Aj keď vás odrádza stopáž, dajte tomuto filmu šancu. Možno sa zapáči aj vám... ()

campix

Mám rád podobné filmy s nádechem Mysteriózna. A to mi přesně Seznamte se, Joe Black sliboval. Což o to romantický film to tuctový rozhodně není. Námětem dokáže zaujmout, ale bohužel ho sráží příliš dlouhá stopáž. Kdyby se mi dostal film do ruky, tak bych o klidně o hodinu prostříhal a výsledek by byl téměř totožný. Prostě film je zajímavý, ale ne na tolik aby vás udržel celé skoro tři hodiny. Herecky je Seznamte se, Joe Black troufám si říci perfektní. Dvojka Pitt - Hopkins si skvěle sedla a jejich role předvádějí naprosto famózně. Doplňuje je krásná Claire Forlani. Díky výbornému závěru jsem se skoro rozhoupal na 4*, ale na ně to pro mě zase není, takže dávám krasné, neblýskané 3*. ()

KajusaK

Velice pěkné drama které zaujme, pobaví i rozesmutní. Velmi dojímavý příběh s Bradem Pittem v hlavní roli. Very good! ()

majo25

Tak film má zaujímavý námet. Nebyť obrovskej stopáži, mohl byť zaujímavejší. Koniec filmu mi pripadal ale ako nejaký tuctový film s vianočnou tematikou..."Mám ťa rád"...."Aj ja ťa mám ráda"...proste príliš romantičnosti :( Scény s tou černoškou mohli kludne vystrihnut s filmu, takisto som si od Smrtky predstavoval iné veci ako poznávať, čo je arašidové maslo či bozky, atď Proste logika filmu trochu viazla, i keď to asi nebol ani zámer filmu....byť ja na mieste Hopkinsa, tak sa Smrtky nedočkavo pýtam, odkial je, čo konkrétne robí, ako je to na druhej strane, aké má kritéria výberu, aký ma v skutočnosti vzhľad, aké má znalosti a pod :)) Škoda, zo začiatku to vyzeralo byť lepšie. Ináč, prečo obsadili do hl. ženskej role tak nezaujímavú herečku, pripadala mi skor ako nejaká modelka (myslené v negatívnom slova zmysle). Hodnotenie: 65% ()

animaxis

Film má rozhodně zajímavou myšlenku. Už od začátku je film tajemný a a vy čekáte, co se bude dít dál. Pak film jakoby úplně změnil žánr, když se začne točit kolem obchodu a postupně se z mysteryozního filmu stává spíš drama a později se přidá i romantika. Občas mi tu přišli nějaké pasáže nudnější, ale délka filmu je podle mě dobrá, protože i bez těch nudnějších momentů by to nemohl být plný film. Dost mě zaujalo, jak se během filmu postava "Smrti" vyvíjí. Nejdříve působí tajemně, ale postupně se začíná chovat více jako člověk a je zajímavé to od začátku do konce filmu pozorovat. Brad Pitt ztvárnil Smrt dokonale a stejně tu na mě působí i Anthony Hopkins. Dokonce bych řekl, že Antony Hopkins tu hraje svojí nejlepší roli, ale asi jsem spíš jeden z mála, kdo si to myslí. Hudba ve filmu mi v určitých chvílích přišla dojemná a hezká, ale bylo taky pár scén, kde mi přišla vlastně zbytečná. Nakonec mi to ale vůbec nevadilo, takže dávám film pět hvězdiček. ()

forsythia

Tohle jsem napoprvé nedala. Jsou zápletky, které těžko snáším, těžko vstřebávám a ještě hůř se mi o tom píše. Příliš velká síla na moji (hrozně křehkou - občas) psychiku. Takže poprvé jsem (ani nevím, jak velkou část filmu jsem vlastně dokoukala) od toho odešla. Pak si jednoho dne dodala odvahu a připravila se na to, vydržela to a byla odměněna. Napotřetí to už byla čistá fascinace. Díky za tenhle taneček se Smrtí, některé věci má zkrátka cenu nevzdávat. ()

Aquarius

Magický, emocionálne veľmi silný film určený všetkým rojkom a romantickým dušiam na celom svete. Krásna Claire, dokonalý Anthony a roztomilý Brad. Pocitová, oduševnelá záležitosť, ktorá prešla priamo mojím srdcom, film, ktorý si rád pozriem aj viackrát. Skrytá perla v mori mainstreamu. ()

SeanLSD

Pravdu povediac, čakal som, že budem plakať ako decko. Láska a smrť, smrť a láska, neoddeliteľné jedno od druhého. Ale prečo, preboha ich ťahali nie osudovo, ale ako sopeľ na rukáve ? Veď scenár nebol zlý, čo aj príliš pokojný – ale zas čo by som chcel od záhrobnej romance ? - ale hlavne herci si na svojich postavách zgustli, ešte aj ten Pitt, ktorý by vlastne pre svoju kariéru hviezdy mohol hrať len takýchto drevených Smrťákov zabíjajúcich šarmantnou nudou – ale že sa mi ústredná trojica zdala, aspoň jakž-takž tie 3 hodiny utiahlo. Vlastne to bolo skvelé tak ako tak, nemusí byť všetko besné ako roj kobyliek a nabité dejom a zvratmi, že sa mi až oči dovnútra lebky obracajú, už som tým moderným tempom aj sám dáko zdegenerovaný. Dlhé mi pritom nevadí, práve naopak a koniec-koncov, k čomu inému tak pasuje a patrí pomalý rytmus ak nie ku smrti a láske ? Len by to asi chcelo k plnému vychutnaniu onej atmosféry mať po celú tú uťahanú stopáž milovanú slečnu po boku... ale so slečnami, ech, ťažká to dnes romantika...ukecaná ako scenáristi Joea Blacka. Zmätená ako on, chudák, na Zemi. A tiež tak trochu nasilu.. Hej hej, aspoň že tá smrť je taká jednoduchá – tak sa s ňou dá ľahko vyrovnať – aspoň tá je jasná a jednoznačná... A dane. ()

Radiq

Není to žádnej thriller, ale smrt je tam všudypřítomná. A opravdu to má něco do sebe, je to silnej příběh a je to solidně zpracovaný. Jednou mě dokonce napadlo, jestli to náhodou není nějak nově zpracovanej Shakespeare. Ale to by kolem toho bylo mnohem vic povyku pro nic. Teda pro něco. Definice smrti pro člověka a zároveň lásky pro Smrt: "Znásob to nekonečnem, rozšiř to do hloubky věčnosti a stejně budeš s bídou chápat, o čem to mluvím." Film jak dělanej na koukání s holkou. Ještě lepší s holkou, kterou milujete. Já na to koukal sám a stejně se mi to líbilo... A to si většinou na takový filmy nepotrpím. ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster