Hadí jed

Československo, 1981, 84 min

Vinklář v jednom kuse chlastá a pořád slibuje, že přestane. Upřímně řečeno, bydlet někde v pustině v maringotce, když venku je asi -20°C, tak budu chlastat ještě víc a přestal bych možná až v létě. Jinak je to další z mnoha filmů, kde hlavní roli hraje alkohol. Osobně tohle téma nepovažuju zase za nic až tak extra zajímavýho, protože když se budu chtít podívat na alkoholiky, tak mi stačí navštívit některej z místních barů. Zahraný je to dobře snad od všech herců, film působí hodně reálně a z televize na mě skoro šla zima. Nicméně téma mě zrovna dvakrát nezaujalo. 50%(11.1.2012)

"Poslyšte, to ten člověk pořád takhle pije??"- "Jo, inženýrskej ?? Von dělá všechno pořádně.."(21.10.2014)

Jednoduchý, ale díky výborným hercům přece jenom výjimečný příběh. Černobílá kamera, zasněžená krajina, neustále kvílející vítr a Vláčilova úsporná režie dělají své, úplně mi neseděl snad jen začátek s (říkám to nerad, ale je to tak) Fišerovou hudbou, která by se hodila spíše do nějakých Bakalářů (a platí to i pro celou scénu narozeninové oslavy).(28.11.2011)

Bravurní Vinklář, nejvěrohodnějšími českými hereckými "ožraly" jsou bezpochyby pan Menšík, Čepek a právě Vinklář. Všichni žel již na Pravdě boží. :-((((14.2.2010)

Hodně pochmurný film, v němž je deprese ještě znásobena prostředím, ve kterém se děj odehrává. Škoda, že ho TV nevysílá častěji, protože výkon Josefa Vinkláře je famózní.(20.8.2012)

• - Sám režisér František Vláčil si prošel těžkým alkoholizmem, dokonce se i léčil. To mu bylo částečně inspirací a motivací k natočení filmu o alkoholu. (Panfilmex)

• - Debut herečky Ilony Svobodové. (M.B)