Bývalý policista Jack Walsh pracuje nyní jako lovec odměn, má šanci získat 100 000 dolarů. Musí ale dopravit do pátku do půlnoci k losangeleskému soudu mafiánského účetního Jonathana Mardukase, který svému šéfovi Jimu Serranovi ukradl patnáct milionů dolarů, věnoval je na dobročinné účely a nyní se skrývá neznámo kde. To, co zpočátku vypadalo jako jednoduchá práce, se začne komplikovat. Nejprve se objeví agent, který jménem FBI Jacka varuje, aby nestrkal nos do vládních záležitostí, potom dva Serranovi zabijáci, zanedlouho také Jackův konkurent Marvin Dorfler, který míní Jackovi přebrat kšeft. Jackovi se podaří vypátrat Mardukase a chce s ním odletět do L. A., on ale tvrdí, že má z létání fobii, a donutí Jacka jet vlakem. Zvládnout dobrosrdečného, upovídaného a hlavně všemi mastmi mazaného účetního, který vůbec nevypadá jako někdo, koho hledá FBI i mafie, bude někdy nad lidské síly. (TV Nova)

Chrustyn

Zábavný buddy movie přesně ve stylu 90. let. Skvělý De Niro a zdatně sekundující Grodin. Film hlavně stojí na skvělém komediálním výkonu De Nira (mimochodem první komediální role pokud nepočítám komediální drama Král komedie), který zachraňuje i pár hluchých míst. Trochu mě mrzí, že je ve filmu velice málo akce. Ale rozhodně film nenudí. Hodně silné 3*. ()

luka4615

Skvělá kriminální a komediálně vyladěná road movie, jejíž prostinký příběh se opírá a vybroušené sarkastické dialogy, oku lahodící akční stránku, ale především o chemii mezi ústředním hereckým duem s mimikrami Roberta De Nira a Charlese Grodina. Snímek Midnight Run rovněž zaujme i svým scénářem, který poměrně prostý příběh dokázal přetavit ve skvěle odsýpající záležitost, u níž se téměř nebudete stíhat nudit. Za zmínku zde také stojí i poměrně neobvyklý soundtrack, jež v některých momentech dodává snímku neotřelý punc bláznivé veselohry. Pokud tedy hledáte nenáročnou a zábavnou kriminálku, jste zde opravdu správně! (Netflix) „Where am I? I'm in Boise, Idaho. No, no, no, wait a minute, I'm in Anchorage, Alaska. No, no, wait, I'm in Casper, Wyoming. I'm in the lobby of a Howard Johnson's and I'm wearing a pink carnation.“ ()

Nathalie

This could be the beginning of a beautiful friendship.... dvou mužů na opačné straně zákona, kteří zjistí, že mají něco společného...Všemi mastmi mazaný účetní Grodin a zahořklý De Niro v komediální hře na policajty a mafiány, která se zvrhne do bujarého dobrodružství plného svižných odboček, drsných zatáček a podlých vytáček. Jejich vzájemná chemie prýští z každého dialogu, tryská dokonce i v momentech, kdy mezi nimi vládne ticho, takže i rostoucí předvídatelnost honičky ustupuje do pozadí divákovy pozornosti. Grodin si přímo před právě probuzeným nevrlým huňáčem a velkou cedulí Nedráždit, nekrmit, držet klapačku za neustálého žvanění připravuje medvědí steak. Mňam za 70%. ()

genetique

V dobe osemdesiatych rokov sa charakterom postavy, akou bol cynický, zatrpknutý policajt, vo filmoch len tak hemžilo, pretože to bola móda a táto móda slávila veľký úspech. De Niro začal byť v osemdesiatych rokoch vrcholom módy filmovej a jeho úspech bol tiež nemalý, tak prečo tieto dva aspekty nespojiť? Táto krimi komédia sa mi dostala do rúk pomerne neskoro, no musím uznať, že kvalitou sa vyrovnáva mnohým žánrovým kolegom. Duo De Niro-Grodin bolo ukážkou komediálneho dôvtipu, akcie a originálnych scén bolo požehnane, no a keby strihač strihal nožnicami trošku častejšie, mohol byť z toho stopercentný zážitok. 85%. ()

Orlau32

Je zajímavé, jak dokáže obyčejný filmový námět pozdvihnout filmová "hvězda". Jsem si naprosto jistá, že kdyby zde nehrál Robert De NIRO, tak by to byl docela banální film. Mohla by to být i reklama na tabákové výrobky, neboť nikdo v tomto filmu nekouřil, jen hlavní hrdina R.De Niro (ovšem jednu za druhou) až mi tím byl protivný. Jestli mu to předepisoval scénář, tak to prostě přehnali. Kouřil i v jedoucím autobuse, což se mi zdálo přímo "uvalené". Nevěřím, že by to autobusové dráhy povolovaly. Jinak byly scény dost jednotvárné (nic překvapujícího nepřinesly), to vše už bylo lze vidět v jiných gangsterkách. Nicméně De NIRO je hvězda a styl jeho hraní se mi líbí. Když spatřil ve dveřích svou bývalou ženu, dokázal tak přesvědčivě naladit zjihlý obličej, že jsem mu to uvěřila. Film mohu doporučit, nuda to rozhodně není. ()

• Scéna, kde John Mardukas (Charles Grodin) spadne z útesu, byla natočena v kaňonu Salt River ve východní Arizoně. Závěr scény – záběry Mardukase a Jacka Walshe (Robert De Niro), jak se řítí přes říční peřeje, byly natočeny na Novém Zélandu, protože v Arizoně byla příliš studená voda. (Marek06)
  • Natáčení probíhalo v Arizoně, Chicagu, New Yorku, Los Angeles, Michiganu, Manhattanu, Las Vegas, Idahu a na Novém Zélandu od 26.10.1987 do 3.1988. (bfa)
  • Charles Grodin má ze skutečných pout, které běhěm natáčení nosil, trvalé jizvy. (bfa)

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin