Cesta z města

• angličtina Out of the City
TV spot

Může počítačový expert najít štěstí v lůně přírody? Lyrická komedie režiséra Tomáše Vorla s humorem líčí pokus programátora Honzy nalézt smysl života v návratu k přírodě. Když Honza bere na výlet do přírody svého předpubertálního syna z rozvedeného manželství, nezapomene samozřejmě přibalit mobil, notebook a digitální kameru. Všechnu techniku ale postupně odhodí. Víkendový výlet do malé podhorské vesničky se protáhne na několikatýdenní pobyt. Postupně se oba spřátelí s místními figurkami a zejména s půvabnou rebelující Markétkou. Honza propadá nejen dívčímu kouzlu, ale i vábivé vůni domácích likérů její babičky, drsnému přátelství venkovské rodiny Ludvy a Vlastičky a koloritu svérázného venkovského života. Tomáše Hanáka v hlavní roli provázejí Barbora Nimcová, Bolek Polívka, Eva Holubová a další herci. (Česká televize)

OtaPlk

Dyž je venku chujovo a mi se něchce na čerstvy luft, vyvalim kobero na otoman, a zapnu video. A jak mě drapne "volání přírody", tož hrabnu po kazetě s tym fajnym filmem a sem spokojeny. Hanaka mam rad, aj tak že je ajťak a prvšo mele ty svoje americke cypoviny. Moc se mu šiklo jak dostal do tlamy od teho Polivky. Tož za take dřisty o tych kompjuterach nic ineho nezaslužil a hlavně na ně dojel, bo musel spatky do tej ajťackej roboty. Tež to byl taky smutny film... ()

ozzak666

¨hodně příjemný film který vždycky potěší za každé situace a herecká Barbora Nimcová-Schlesinger je v tomhle filmu kouzelná . ()

KyleReese

Nevím, proč jsem tak dlouho nechával tenhle film nepovšimnut. Tohle se Vorlovi vážně povedlo. Celé se to nese v nějakém opojení, od příjemného rauše z halucinogenních hub u ohně, až po totální sešrotování z chlastu v hospodě. Prostě totální vytržení z reality a objevování světa někde tam venku za oponou ze stromů a luk. Jenže život nejsou představy, ale smutná šeď, že (viz. konec)? Film je plný humorných situací a dá se říci, že díky době vzniku i dost nadčasový, zejména pro dnešní mládež. Herecky excelují Hanák, Schlesingerová a Polívka, které doplňuje až překvapivě našlapaný zbytek ansámblu. Jednu hvězdu dolů za zbytečné používání vulgárních výrazů tam, kde se to nehodí a zbytečně natahovanou druhou půlku filmu. Nicméně, bezvadně jsem se bavil a určitě zkouknu i pokračování. ()

sherudan

Film o tom, jak si Pražáci představují venkov, varianta A. V tomto případě jako sbírku zemitých, ale přirozeně moudrých lidiček, spjatých s přírodou a stranících se toho stresujícího pinožení, které tak ničí život obyvatelům velkoměst nad 6.000 obyvatel. Možná by se tvůrci mohli aspoň jednou za život na tu vesnici vypravit, asi by byli překvapeni. ()

remotrumpet

"To je samé, ty vaše programy, vole, kalkulace, machinace, spekulace." "Hele, napi se z igelitky." "To se budeme za váš haus modlit, aby PROSPEROVAL. ()

Vlkopec

Možná, kdyby někdo Vorlovi napsal lepší scénář ... Ve filmu se dají najít hezké a dobře natočené chvilky, ale celkově to působí jako poloamatérský film s (některými) výbornými hereckými výkony - například Skořepové role padne jako ulitá. ()

Milo384

Poetický film o poznání, že se dá žít na vesnici bez moderních vymožeností. Co mně trošku vadilo, bylo zbytečné přehrávání, tam kde to nebylo třeba, a někdy už přestřelený humor. Jinak super zážitek. ()

Thalin

Tenhle podivný miš maš mi nikdy nesedl. Ezo žena a městský panák, co sype anglické pojmy s brutálně českým přízvukem mi prostě nepřijde dost zajímavý, aby to utáhlo film. Prostě nuda. ()

Moredogs

Krásny film. Atmosféra hudba či humor. dlho som sa tomuto filmu vyhybal. Lebo Vorela mám spojeneho hlavne s Gymplom a Vejškou. Teda som si nevedel že by také to dačo mohlo ma zaujať. A na koniec je to môj najoblubenejši film od neho. I keď by som mal ešte toho viac napozerať od neho.  Do teraz si vypočujem rád záverečnu piesen Nejsi sám. 80 percent za mňa. ()

Pompeius

Hodnocení celé trilogie: Cesta z města **, Cesta do lesa *** a Cesta domů ****.  Vorel na konci devadesátých let natočil zmatenou a nesourodou vyprávěnku s esoterickým nádechem, která - dejme tomu - měla nějaký režisérský rukopis, spočívající hlavně v trapnosti a neumětelství. Ale z pokračování už vykřesal skutečný film s atmosférou, příběhem i pointou a třetím dílem dospěl k hořkému vyvrcholení jménem život. Hávem bludů předkládaných dvěma generacemi zrzavých esoteriček nakonec do popředí vystupuje nehezké poznání o těžkém až někdy zoufalém životě v "lůně Matky přírody". Speciální dík za syrové zobrazení alkoholového moru, kterým je venkov prožraný do hloubky. ()

Rostislaph

Budu vyčnívat z řad, ale já tenhle film prostě žeru - poetický scény mě dokáží vždy hodit do krásného melancholického rozpoložení. Herecké výkony raději nekomentuji:) Jedna taková zajímavá věc - všimněte si změny v obličeji pana Hanáka při pádu z koně, je dost markantní:) ()

monicqa

dala by som len dve hviezdičky, lebo Hanák mi v tom filme išiel neskutočne na nervy... a "ujetá" Nimcová detto... tri hviezdičky za krásne zábery prírody... ()

Maverick*

Příběh byl zajímavý a dýchnul na mě zvláštní atmosférou. 4 hvězdy však dávám trošku jiným dílkům, proto zde musím být spravedlivý. Kolem 60% ()

corax8

No zas takový trhák to není. Chápu, hlavního hrdinu, ale i přes cestu z města zůstává pražákem a může se stát pouze chalupářem. Život mimo měste je trochu o něčem jiném. ()

bouchy02

Pro mě to byl nevšední zážitek, na tom školou organizovaném výchovném promítání. Moc se jim to nepovedlo (škole :)). ()